HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Ingyenes 3D-adással bővít a MinDig TV - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Ingyenes 3D-adással bővít a MinDig TV Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   Darkwater 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 170
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 20:46

Milyen 3D filmeket érdemes megnézni az Avatar-on kívül?
Olyan filmekre vagyok kíváncsi ahol valóban élmény a 3D és nemcsak van egy 3D változat is a filmből.

#22 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 20:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Darkwater - Dátum: 2012. 05. 23. 21:46

Milyen 3D filmeket érdemes megnézni az Avatar-on kívül?
Olyan filmekre vagyok kíváncsi ahol valóban élmény a 3D és nemcsak van egy 3D változat is a filmből.

Na igen, ez a film fujta a lufit.

Nem itt fog eldolni a "van-e ertelme a 3D tevenek" vita. De ez a tema kb. 30 evente elokerul. Volt a hatvanas es a kilencvenes evekben is egy-egy fellangolas (remrendes csaladnak is volt 3D epizodja) - aztan szepen elfelejtodott.

"However, film industry observers have noted that 2011 has shown a considerable decline in audience interest in 3D presentation." - mar a mozikban is elindult az erdeklodes csokkenese. A tevekben benne lesz, mert egyre kevesbe kerul. De mivel nehany hobbistan kivul nincs ra igeny, megint nem fog elterjedni. Szvsz a szemuveg oli meg... amig azt meg nem oldjak, addig nincs remeny.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#23 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 21:45

@Darkwater: Túl sok ahhoz, hogy itt felsoroljam. Itt tudod megnézni, melyik volt valós 3D (eleve így forgatott vagy renderelt) és melyik csak konvert (bár néha az utóbbi sem olyan rossz): http://realorfake3d.com

Ajánlatos olyan playerrel v. tévével nézni őket, amin lehet állítani a parallaxist (a két szemtengely által bezárt szög, illetve itt a két nézet alap horizontális eltolódása). Ugyanis a mozifilmeknél úgy állítják ezt be alapból, hogy a nagy vásznon a két nézet egyező pontjai ne nagyon lehessenek távolabb, mint a szemtávolság (ne kelljen kifelé bandzsítani, amit sokan nem is tudnak), ami kisebb megjelenítőn annyival közelebb lesz és ennek megfelelően a tér is kisebb lesz. De ezt kompenzálhatjuk az alap eltolás növelésével!

@Samott: Na ja, az anaglif mozizás valóban nem váltotta meg a világot...

GfK: 3DTV Demand is Staggering 122%, 30% of All TVs to be 3D in 2013?

Decembertől kapható a Toshiba szemüveg nélküli 3D tévéje
(11k USD, de egyben 4K-s.)

De mint már más is írta, nem kell belehalni abba pillekönnyű és filléres szemüvegbe sem, amit a passzív rendszer alkalmaz. Igaz, a mostani LG-féle még felezi a függ. felbontást (ez sem katasztrófa), de nemsokára piacon lesz olyan változat is, ami már nem.

Megkérdezhetem, miért ellenzed ennyire? Esetleg nem vagy "stereo-3D képes"?

#24 Felhasználó inaktív   sede 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 149
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 21:58

@Samott: A szemüveg nem olyan nagy gond, passzív 3d-s készüléket kell venni, ahhoz pehely könnyű filléres szemüveg kell, olyan amilyet a moziban adnak. A 3d TV-k ára kb 20 ezerrel több mint az a nélkülieké, tehát már nincs sok különbség, most verseny dúl a szolgáltatók között, ki ad hamarabb 3d-ben. Szuper, hogy a mindigTV meglépi ezt, máris szimpatikusabb mint a UPC aminek a rugalmatlanságán épp a minap mérgelődtünk.

A 3d elterjedéséhez szerintem furcsa módon a másik legfontosabb az lenne, hogy lehessen kapni 3d fényképező gépet és kamerát. Mindenki meg akarja örökíteni 3d-ben a gyerekét, unokáját. Ez egyszerűen minden pénzt megér. Már lehet kapni 2 féle 3d-s android telefont 85-100 ezer között, amelyik 3d-ben rögzít, csak jobb lenne a nagyobb választék.

#25 Felhasználó inaktív   Darkwater 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 170
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 23:10

Üzenet megtekintéseIdézet: sede - Dátum: 2012. 05. 23. 22:58

@Samott: A szemüveg nem olyan nagy gond, passzív 3d-s készüléket kell venni, ahhoz pehely könnyű filléres szemüveg kell, olyan amilyet a moziban adnak. A 3d TV-k ára kb 20 ezerrel több mint az a nélkülieké, tehát már nincs sok különbség, most verseny dúl a szolgáltatók között, ki ad hamarabb 3d-ben. Szuper, hogy a mindigTV meglépi ezt, máris szimpatikusabb mint a UPC aminek a rugalmatlanságán épp a minap mérgelődtünk.

A 3d elterjedéséhez szerintem furcsa módon a másik legfontosabb az lenne, hogy lehessen kapni 3d fényképező gépet és kamerát. Mindenki meg akarja örökíteni 3d-ben a gyerekét, unokáját. Ez egyszerűen minden pénzt megér. Már lehet kapni 2 féle 3d-s android telefont 85-100 ezer között, amelyik 3d-ben rögzít, csak jobb lenne a nagyobb választék.

A 3D házi fotózáshoz és videozáshoz jobb lenne egy Kinect típusú valódi 3D képalkotó kamera mint a régimódi 2 darab kamerás "3D".

#26 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 23:45

Darkwater: Mit kezdenél egy olyan ponthalmazzal, aminek a felbontása arra elég, hogy az emberi test helyzetét felismerhessük belőle, de pl. az ujjak helyzetét már nem? Ez egy szoba minőségi virtualizációjához kevés. De nincs is rá szükség ahhoz, hogy 3D-ben tekinthessük meg a fényképeinket a 3D-s tévénken... (Az is és a mai 3D fényképezők is stereo-3D rendszerűek.)

Ha van egy elfekvő piros-türkizkék szemcsid (vagy szerezz 300 forintért, pl. hobbyrendeles.hu, ennyit megér), nézd meg pl. ezt a pár képet: http://www.relaxvideo.hu/3d-kepek.html (1-1 kép 1-1 galériát nyit meg.) Elég jól el vannak találva... És most képzeld el ezt színhelyesen! Azaz, nem így anaglifben.

Szerkesztette: dezz 2012. 05. 23. 23:47 -kor


#27 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 05:32

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 23. 22:45

Megkérdezhetem, miért ellenzed ennyire? Esetleg nem vagy "stereo-3D képes"?

Nincs benne semmi szemelyes, rossz helyen tapogatozol. Parasztvakitasnak tartom es tenyleg zavar, hogy - szvsz - komoly jovo nelkuli technologiaba olik a penzt ahelyett, hogy a HD atallast rendesen befejeznek.

Van helye, lesz helye, IMAX 3D-ben egy-masfel oras nyalcsorgatasokra. De elepzelhetetlennek tartom, hogy csaladok szemuvegben neznek az esti hiradot meg egyeb musorokat a teveben.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#28 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 07:29

Samott: Valami személyes gondod mégis csak lehet ezzel a dologgal, mert szerintem egyátalán nem parasztvakítás. Lehet, hogy csak egyszerűen nem láttál még megfelelő stereo-3D anyagot megfelelő megjelenítőn?

Vagy esetleg szemüveg-fóbiád van? ;) Nem gond, csak talán elkerülte a figyelmedet a fent említett Toshiba szemüvegnélküli 3D-TV. Most még drága, de éveken belül általánossá válhatnak a hasonló megoldások.

De van időnk kivárni, nem a jövő héten lesz, mire a hétköznapi tévéműsorok is mind 3D-sek lesznek. De egyrészt ha ilyen is lesz egyátalán, bármikor átkapcsolható 2D-be (hiszen 2db 2D-s nézeten alapul [amiből adott esetben a tévé számolhat közbülső nézeteket a szemüvegnélküli többnézetes 3D-hez]), másrészt addig is, éppen elég sokan vannak, akik "hajlandóak" felkapni a szemüveget azért a pár műsor kedvéért.

Mert hogy egy jó 3D anyag elég nagy élmény tud lenni. Illetve nem is csak egyszerűen "nagy élmény", hanem sok esetben nagyon is hasznos tud lenni, hiszen térben jobban megfigyelhetők dolgok, jobban lehet tájékozódni, stb., mint síkban.

#29 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 08:36

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 24. 08:29

Vagy esetleg szemüveg-fóbiád van? ;) Nem gond, csak talán elkerülte a figyelmedet a fent említett Toshiba szemüvegnélküli 3D-TV.

Mondtam mar, rossz iranyba tapogatozol. Olyan nehez elhinni, hogy van olyan aki nem dol be a parasztvakitasnak?

Ha majd lesz, az csak a szemuvegnelkuli megoldas lesz (bar el nem tudom kepzelni, hogyan oldjak meg normalisan) de azokbol a jelenlegi megoldasok is tul sok kompromisszumot kovetelnek (csak bizonyos, szuk szogbol mukodnek).

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#30 Felhasználó inaktív   erdeklodo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 08:47

Na ez jó, az olimpiát részben 3D-ben is adja a BBC is. Tehát tartalom lesz.

#31 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 09:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2012. 05. 24. 09:36

Mondtam mar, rossz iranyba tapogatozol. Olyan nehez elhinni, hogy van olyan aki nem dol be a parasztvakitasnak?

Azért ezt a részt ragadtad ki, hogy még véletlenül se kelljen arra reagálnod, hogy ez szerintem nem parasztvakítás, mivel (megfelelő képanyaggal) teljesen jó a térhatás, ami sok esetben nem csak nagy élmény (annak se kutya), de nagyon hasznos is tud lenni, hiszen így jobban átláthatók dolgok, jobban lehet tájékozódni, stb.?

Valami oka csak van ennek a manipulatív fellépésnek...

Idézet

Ha majd lesz, az csak a szemuvegnelkuli megoldas lesz

Miért mondod, hogy nem irtózol a szemüvegtől? ;) Másnak ez általában nem okoz ekkora gondot, mint neked. (Más is megjegyezte már.)

Idézet

de azokbol a jelenlegi megoldasok is tul sok kompromisszumot kovetelnek (csak bizonyos, szuk szogbol mukodnek).

A tévés megoldások nem olyanok, mint a 3D-s okostelók. Az utóbbin csak két nézet van, így ha kicsit elmozdulsz oldal irányba, az könnyen felcserélődik. A szemüvegnélküli tévéken több nézet van, így elmozdulásnál egyszerűen csak átugrik (ill. áttűnik) a következő nézet-párra (pl. jobbra mozdulásnál az eddigi jobb oldaliból lesz a bal és bejön egy új jobb oldali - ez mellesleg a körüljárhatóság érzetét kelti). Csak nagyobb elmozdulás után kezdődik újra a "ciklus" (amit így könnyebb is kiszúrni, mert nagyobb a különbség a sor eleji és végi nézetek között, azaz egyértelmű lesz, hogy nem onnan kell nézni). Az ilyen tévék függőlegesen is nagyobb szögben nézhetők, mint pl. a mai passzív szemüveges megoldás.

#32 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 09:45

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 24. 10:24

Valami oka csak van ennek a manipulatív fellépésnek...

Szerintem meg te manipulalsz, es szerintem parasztvakitas. ;-) 1:1 bar igy ennek a vitanak nem sok ertelme van.

erdeklodo: olimpiarol mar volt hir, arra sincs nagy igeny, csak a nyito/zaro musor es 100 meteres sikfutas dontoje lesz 3D azonkivul csak osszefoglalok lesznek az esti holtidoben. Legalabbis a BBC-nel.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#33 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 12:55

Samott: Én kifejtettem, hogy szerintem miért nem az... Esetleg tőled is láthatnánk érveket? (Csak ne azt, hogy "senki sem fogja felvenni azokat a borzalmasan visszataszítóan förtelmesen szemüveg alakú szemüvegeket". ;) [Amire lassan amúgy sem lesz szükség.])

#34 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 13:22

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 24. 13:55

Samott: Én kifejtettem, hogy szerintem miért nem az... Esetleg tőled is láthatnánk érveket? (Csak ne azt, hogy "senki sem fogja felvenni azokat a borzalmasan visszataszítóan förtelmesen szemüveg alakú szemüvegeket". ;) [Amire lassan amúgy sem lesz szükség.])

Samottal értek egyet. Sokkal több ember profitálna abból, ha az 1080i-re való átállással foglalkoznának (hogy az legyen az alap), meg 16:9-es HD anyagokat adnának többet, nem 4:3-as SD-s letterboxolt borzalmat 16:9-esítve. Az minden tévén jobban mutatna, még a régieken is. Ehhez képest a 3D tényleg csak bravúr, hab a tortán, fejlődési állomást még nem lehet alapozni rá, ahhoz még nem forrotta ki magát, túl korai. Nem csak a szemüveggel van baj.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#35 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 13:53

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 24. 13:55

Samott: Én kifejtettem, hogy szerintem miért nem az... Esetleg tőled is láthatnánk érveket?

Neked valami szemuvegfobiad lehet, hogy ennyit hangoztatod. Egyebkent a szemuveg is a baj resze, aki nem szemuveges nem feltelenul szereti, aki meg az ket szemuveggel hulyen erzi magat. Lehet hogy te az utcan is 3D szemuvegben maszkalsz, de sokaknak mar ez is dealbreaker. De ha ennyire kell, meg nehany erv ellene: a shutteres csokkenti a fenyerot, szinvesztes, crosstalk. Polarizalt technologianal ugrik a HD (felezett kepsorok) es szinten csokken a fenyero. Eleve a szemet gyilkolja az ossze-vissza fokuszalas a sikban megjelenitett 3D-vel. Szemszaradas a polarizalt cuccnal. Soroljam meg?

Parasztvakitas, mondom en, de ugy latszik van akinel mukodik. Vagy vett b.szott dragan egy tevet es maganak se meri bevallani, hogy hulyeseget csinalt. :-)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#36 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 17:00

Raynes: Itt most elsősorban arról volt szó, hogy alapvetően hasznos-e a 3D vagy haszontalan.

Azt nem tudom, miből gondoltad, hogy szerintem a HD felesleges és nem kellene ilyen irányban is fejleszteni? Csak azt nem tudom, a kettőnek mi köze egymáshoz? Talán attól féltek, hogy a máig SD-ben adó csatornák hamarabb lépik meg a 3D-t, mint a HD-t? Csak nem! Az SD csatornák álljanak csak át szépen HD-ra, de közben miért állna meg az élet? Miért zavar egyeseket annyira, ha közben éppenséggel a MinDigTV-re kísérleti jelleggel betesznek egy 3D-s csatornát is? Nagyjából 0 forint technikai ráfordítással, mert kívülről ugyanolyan csatorna, mint a többi (HD-s). Mivel hogy egyszerű SBS, nem pedig MVA kódolt, mint pl. a 3D Blu-ray.

A stereo-3D technika már vagy 150 éves, az alapjai már régen kiforrtak. Az egy másik dolog, hogy a mai 3D tévék még tartalmaznak kompromisszumokat, de már így is sokkal-sokkal jobbak, mint a hajdani anaglif megjelenítés!

Samott: Nekem? Te hozod fel a szemüveget állandóan. Te nyilván napszemüveget sem veszel fel soha... Pedig az utcán sokat láthatsz belőle... (Mégsem várhatja az ember, hogy a Napot sötétítsék le, alkalmazkodni kell... :D )

Lehet, hogy sokaknak dealbreaker a szemüveg, másoknak meg nem. Valószínűleg az utóbbiakból van több, tehát akik minden további nélkül felveszik egy film ereéig. Az meg úgyis kicsit odébb van, hogy egész nap szemüvegben kellene ülni a tévé előtt, ameddigre ez bekövetkezne, rég elterjedtek lesznek a szemüvegnélküli 3DTV-k.

Idézet

a shutteres csokkenti a fenyerot, szinvesztes, crosstalk. Polarizalt technologianal ugrik a HD (felezett kepsorok) es szinten csokken a fenyero.

Teljesen élvezhető a shutteres és a sorfelezett passzív is, ezek leginkább ilyen elvi kifogások. Ráadásul jönnek az újabb megoldások is, mint teljes képes passzív, szemüvegnélküli, extravagánsabbaknak head-mount... :)

Idézet

Eleve a szemet gyilkolja az ossze-vissza fokuszalas a sikban megjelenitett 3D-vel.

Nincs itt semmiféle "össze-vissza fókuszálás", egyszerűen csak a megjelenítőre kell fókuszálni.

Idézet

Szemszaradas a polarizalt cuccnal. Soroljam meg?

Ilyeneket inkább ne, mert nem a szemüveg tehet róla, ha valaki elfelejt pislogni, annyira belefeledkezik az "érdektelen" 3D-be. Ki ne találd, hogy a polarizált fény szárítja a szemet! Akkor minden LCD (és OLED, mert hogy valamilyen oknál fogva azon is van egy polárszűrő réteg) és sok spécibb napszemüveg tulajdonosának szeme veszélyben van... Vagy talán mégsem. Nekem valahogy a CRT sokkal jobban szárította a szememet... (Ott még talán fizikai alapja is volt.)

Nekem ugyan nincs 3DTV-m (egyelőre). Volt viszont még 15 éve shutter szemüvegem (és hozzá egy magas frissítést tudó CRT-m) és évekig, amíg nem váltottam LCD-re, teljesen jól elvoltam vele. Jut eszembe, Nvidiára és AMD-re is van olyan driver, ami kvázi bármely DirectX játékot stereo-3D képessé tesz.

Szerkesztette: dezz 2012. 05. 24. 17:04 -kor


#37 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 17:08

Üzenet megtekintéseIdézet: sede - Dátum: 2012. 05. 23. 22:58

most verseny dúl a szolgáltatók között, ki ad hamarabb 3d-ben

Jahh, épp hogy csak nem szakadnak bele.
Könyörgöm, HD csatorna is alig van, aztán majd a 3d-vel fognak versenyezni, hát ne már. Illetve parasztvakítás szinten van verseny, hogy valamelyik elmondhassa magáról, hogy én aztán tudok 3D-t is. Esetleg valamelyik tv-vel lenyomatnak havonta 1 adást, hogy ki tudják rakni a honlapra, hogy nálunk 3D csatorna is van, olyan faszák vagyunk, aztán kalap.

#38 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 17:33

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 24. 18:00

Teljesen élvezhető a shutteres és a sorfelezett passzív is, ezek leginkább ilyen elvi kifogások.

Ertsd mar meg, hogy ez csak a te velemenyed. Szerintem meg nem. Kismillio sebbol verzik a dolog, van aki elfogadja, van aki meg nem birja elviselni az altalad bagatelizalt hianyossagokat.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#39 Felhasználó inaktív   Capri 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.733
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 17:35

amíg szemüveg kell hozzá szvsz semmi értelme. Legyen az passzív és könnyű vagy nem passzív és nehéz.. egyszerűen kényelmetlen. főleg azok amit adnak moziban. Ezen felül ott vannak akik eleve szemüvegesek is.
Pedig próbáltam tényleg nagyon jó 3Ds tvket, jól nézett ki meg minden de 5 perc után már elég is volt. Haveromnak is van, de 3 hónap után már keresni kellett a hozzá való szemcsiket mert kezdeti fellángolás után már nem akaródzott használni..

És nincs szemüvegfóbiám, lassan 20 éve szemüveges/kontaktlencsés vagyok.

#40 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 17:37

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 24. 18:00

Raynes: Itt most elsősorban arról volt szó, hogy alapvetően hasznos-e a 3D vagy haszontalan.

Azt nem tudom, miből gondoltad, hogy szerintem a HD felesleges és nem kellene ilyen irányban is fejleszteni?

A magyar adók, és szolgáltatók szarrágók, keveset költenek fejlesztésre. Namár most betesznek egy ilyen kamu, 3D-s alibiadót, azzal részükről le lesz tudva a fene nagy fejlesztés (ujjal fognak rá mutogatni), és basznak majd cserébe több HD-s adót szolgáltatni. Ennyiben zárja ki a kettő egymást, és ezért élvezne a HD feltétlen prioritást.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

3 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó