HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Gartner: a tabletek a PC-k piaci ellenfelei - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Gartner: a tabletek a PC-k piaci ellenfelei Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 14:06

@winnettou84: "mert amire én használom tökéletesen megfelel"

Itt a lényeg. Persze azt sem felejtsd el, hogy a notebook is pc, tehát ez az elnevezés nem csak az asztalira vonatkozik. Illetve ha majd egyszer mégis kéne rendes gép a tablet helyett, akkor se mérgelődj oké? :D

#22 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 14:09

@Wile E: "Múltkor még a Zokostelefonok ölték meg a pécét, most a tabletek"

Nem-nem, múltkor a linuxos netbook-ok ölték meg a PC-t is és a microsoft-ot is... :)

#23 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 14:09

@Gálffy Csaba: "mi lenne, ha a StarCraft 3 táblagépre is kijönne, ahol minden parancsot ujjal tudsz majd kiadni."

Az olyan lenne, mint a conter strike mobil.. tehát iszonyúan gagyi, és vicces.... Most belegondoltam hogy nézne ki, amikor az egyik kezedben fogod a tábládat a másikkal meg túrod a képernyőt, mintha tésztát gyúrnál.... komoly lenne. :D

#24 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2011. 03. 03. 14:22

@attila9988: Kösz az értelmes hozzászólást és a magas hozzáadott tartalmat.

#25 Felhasználó inaktív   winnettou84 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 14:25

@attila9988: nem fogok mérgelődni...amire használom net, film, zene (és még nagyon sokan) azt tudja 1 tablet is. Igen gamer vagy... asztali gép kell... nem is kell, akkor kötelező.. de nézz meg más rétegeket is, nem csak gamerek vannak... ha ezt megértitek akkor talán máshogy nézitek a dolgokat.

#26 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 14:51

@winnettou84: Nem vagyok gamer... illetve néha játszom, de nem olyasmivel, és nem úgy mint egy "gamer", és elhiszem hogy a tablettel lehet netezni, csak nem olyan minőségben ahogy nekem az kell... lehet rajta filmet is nézni, csak nem olyan minőségben ahogy az nekem kell.... zenét is lehet vele hallgatni, na itt már lehet hogy megüti a mércét, de ahhoz meg drága, és korlátos még ezen a területen is... Ebook olvasónak jó lenne, de ahhoz is drága, illetve az ebook reader -eknek jobb a kijelzőjük ehhez.

Azt hiszem mindent fel is soroltam, amire jó lehet a tablet... Persze ettől még sok embernek pont jó lehet, nekik maximum az ár lehet gond.

Most így végiggondolva hogy mire használtam tegnap este a gépet... nos azok közül egyiket sem tudnám megcsinálni tablettel.
Hazaértem, és mivel megígértem valakinek hogy segítek összeollózni egy kis kézikönyvfélét - nem egészen azt, de most hívjuk így - ezért neki is álltam, a kényelmes egér és billentyűzet, monitor, és gyors gép + internet segítségével a munkának. Így aztán igen gyorsan összeszedtem ami kell, egy óra sem telt bele. Ezután összepakoltam a latex -nek, hogy pofás kis doksit rendereljek belőle, közben a húgomnak át kellett konvertálni egy filmet dvd formátumra, mert a lejátszó nem igazán szeret semmit a szabványos anyagon kívül. Ezt elindítottam a háttérben, közben zenét is hallgattam. Miután kész voltam a kis könyvvel, 36 oldalas lett, ezt elküldtem pdf formátumban, email -be. Mivel az mpeg2 tömörítés még erős beállítások mellett sem igazán terheli meg a gépet, 25 percnél tovább nem tartott a kódolás. (ez egy nagyon régi mese, sehol nem lehet kapni, mielőtt még valaki itt piszkálna miatta, piszok nehéz volt megszerezni, nagyon bánom hogy nem lehetett kapni, mert ajándéknak jobb lett volna pár ezresért szép dobozban). Kiírtam lemezre, a család örült, mert még az idősebb tagok is emlékeznek erre a darabra, örülnek hogy újra láthatják. Utána megnéztem egy filmet a bőrszékemből, amit már régóta szerettem volna, de még angol felirat sem létezett hozzá, pedig már legalább 6 éves darab. Most végre volt egy házi angol fordítás, azt beállítottam hozzá (kissé el volt csúszva) Ezt követően gondoltam még vackolok kicsit az ffmpeg -el, mert valamiért elég gagyi a vp8 támogatása, és érdekel hogy miért is nem eszi meg a bitrate paramétert ha beadja neki az ember, és miért csak a qmax, és qmin kapcsolókkal lehet szabályozni ezt a codec -et... egy fél órát szántam erre, nem jutottam előrébb..... :) Ezt követően már nem foglalkoztam a géppel, sétáltam egyet, majd olvasás és alvás.... ezekhez megint nem lett volna jó a tablet, mert minek... :)

Ezek teljesen átlagos feladatok voltak, az ffmpeg -es részt leszámítva, és egyiket sem lehetett volna rendesen, vagy sehogy sem megcsinálni tablettel. Én elhiszem hogy fa**book -olni jó róla, de legépelni egy szöveget pl, már a 15. szónál kényelmetlen lenne.

#27 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 15:04

@winnettou84: Mellesleg, ha játszom akkor általában morrowind -et, megvan a szép komplett kiadás belőle. Ezt még annó viszonylag jó áron vettem, és szerintem mai napig nincs párja. A konzolos butítások miatt pedig valószínűleg már soha nem is lesz.

Ezen kívül van egy eredeti cs:s -om is, de mivel elég rossz a szemem, nagyon béna játékos vagyok....

Kb ennyi. Minden más kedvenc a régmúltból van. Ja tényleg. Még egy civ4 complete -re hajtok, mert az meg az utolsó normális körökre osztott stratégia. Az ötödik rész demója alapján ennek a sorozatnak is vége. És annó mikor kipróbáltam a 4 -et valakinél, akkor tetszett... ahhoz képest az 5 egy baromi gagyi vacak, szép grafikával. Már csak azt várom, hogy legyen olcsóbb egy picit, mert azért messze vagyok a gazdagságtól.

Nos... ha ennyitől gamer vagyok, akkor igazad van.

#28 Felhasználó inaktív   grindcore 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 101
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 15:20

@Gálffy Csaba: Nem tűnik lehetetlennek, csak úgy érzem ez a fajta kezelés nem túl innovatív, attól eltekintve, hogy minden ugyanolyan gomb vagy funkció átültetésre kerül egy érintőképernyőre és az ujjunk mozgását egy sík felületen figyeli a program. Ha ebbe az irányba megy majd el a dolog, akkor nekem sokkalta "komolyabb" előrelépésnek tűnne egy Endwar-hoz hasonló hangirányítás, persze sokkal kifinomultabban, saját magunk által betanított szövegértéssel (hogy ne csak a tökéletes angol nyelvet értse) és valamilyen hologram vagy 3D vagy hasonló kivetítéssel amivel tényleg te irányítanád az egységeket magad előtt vagy mellett a kezeddel, megfogod, arrébbteszed, megnoszogatod a zerglinget vagy mittomén :-D Tehát nem azt mondom, hogy nem jelenhetne meg egy bravúros sc3 tablet-re csak a különbség nem annyira előrelépés hogy rögtön mindenki úgy akarná irányítani. A jól bevált egér+bill. olyasfajta kombó mint a könyv...Bár ki tudja, lehet nem is kell majd asztali gép, mert mondjuk a tabletet hdmi-ről rákötöm a tv-re, wireless egér és bill. bekapcs és durvábban fog szólni mint bármi más...

#29 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 15:49

Amire az elmúlt 2 hónapban használtam a PC-t: böngészés, filmnézés, facebook, msn

Ami miatt egyiket sem tudja nekem kiváltani a tablet az az ergonomia. 22" alatt rosszul érzem magam. A billentyűzetem ergonomikus. Okés hogy lehet hozzá csatolni, a laptopot is külső monitor + bill + egér + gigabit ethernettel használom. Rohadtul lényegtelenné válik ebben az esetben hogy mobilis... :)
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#30 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 16:24

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2011. 03. 03. 15:51


Most így végiggondolva hogy mire használtam tegnap este a gépet...



Egy átlag felhasználó a kommented 90%-át nem is érti. Még mindig nem nagyon tudom miért abból indulsz ki minden egyes alkalommal, hogy te, mint informatikus mit csinálsz a számítógépeden. Majd esetleg nézz már körbe a mai tizenévesek körében, hogy milyen arányban érdeklődnek a videokódolások és dekódolások iránt.

Emellett elfelejthetnénk már a netbookos párhuzamot. A netbookok mindig csak kicsi és gyenge notebookok voltak, ergo amire nem volt jó a notebook (pl filmnézés), arra a netbook hatványozottan nem való. De a tablet teljesen más platform. Hogy mást ne mondjak (vicces első hallásra) szignifikáns különbség, hogy a tablet egy kézben tartható. Tehát állva használható.

#31 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 16:32

Üzenet megtekintéseIdézet: kockulat - Dátum: 2011. 03. 03. 16:24

Tehát állva használható.
És mondjunk is példát, mielőtt attilánk felvisít, hogy ki a bánat akar állva bökdösni, mert a raktárosok, fuvarosok épp ilyen cuccokra vágynak, de ezer más példa is elképzelhető, ahol most kényszerből "hagyományos" gépeket használnak.

#32 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 16:49

@debaj: Nézd.. a vita ugyebár a cikk egyik mondatából indult ki. Nem mondtam hogy soha sehol senkinek nem lehet jó a tablet, mert hát biztos van olyan, akinek jó. Bizonyára felmérik idővel a gyártók hogy kb mire használja a nagy átlag ezeket a cuccokat, és azokra a területekre gyúrnak kicsit. Addigra biztosan a felhasználók is megértik hogy mi is ez, és hogy igazából hova is tegyék. Ma még a népszerűsítési folyamat tart, és egyenlőre nem is lehet tudni hogy mi lesz belőle. A pda azért nem lett soha igazán népszerű tömegcikk, mert pc akart lenni. Az ipad viszont más megközelítés. Én mindig nagyra nőtt Ipod touch -ként gondolok rá, aminek csak annyival van több lehetősége, amennyit a nagyobb kijelző enged. (Most az szubjektív vélemény, hogy egy irattartó kényelmetlenségét okozza rövid úton a táblagép is, ha egy kézben tartjuk... )
Az embereknek pedig ez bejött... erre pedig ugrott a többi gyártó is, és ki ki a maga módján lép be erre a piacra. Pl samsung -ék nagyra növesztett mobiltelefonnal támadnak.
Ám ezek a készülékek soha nem fognak leváltani semmit. Az is lehet hogy még a netbook piacot sem fogják teljesen kiölni. Ez egy ÚJ piac.

#33 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 16:55

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2011. 03. 03. 17:49

@debaj: Nézd.. a vita ugyebár a cikk egyik mondatából indult ki. Nem mondtam hogy soha sehol senkinek nem lehet jó a tablet, mert hát biztos van olyan, akinek jó. Bizonyára felmérik idővel a gyártók hogy kb mire használja a nagy átlag ezeket a cuccokat, és azokra a területekre gyúrnak kicsit. Addigra biztosan a felhasználók is megértik hogy mi is ez, és hogy igazából hova is tegyék. Ma még a népszerűsítési folyamat tart, és egyenlőre nem is lehet tudni hogy mi lesz belőle. A pda azért nem lett soha igazán népszerű tömegcikk, mert pc akart lenni. Az ipad viszont más megközelítés. Én mindig nagyra nőtt Ipod touch -ként gondolok rá, aminek csak annyival van több lehetősége, amennyit a nagyobb kijelző enged. (Most az szubjektív vélemény, hogy egy irattartó kényelmetlenségét okozza rövid úton a táblagép is, ha egy kézben tartjuk... )

Az embereknek pedig ez bejött... erre pedig ugrott a többi gyártó is, és ki ki a maga módján lép be erre a piacra. Pl samsung -ék nagyra növesztett mobiltelefonnal támadnak.

Ám ezek a készülékek soha nem fognak leváltani semmit. Az is lehet hogy még a netbook piacot sem fogják teljesen kiölni. Ez egy ÚJ piac.


Abban egyetértünk, hogy nem öl ki semmit a tablet (legalábbis pár évtizeden belül nemigen). Abban viszont nem, hogy ez új piac. A PC eladásokra igenis hatással van és lesz is, ráadásul egyre nagyobb mértékben. Mert akinek elégséges egy jelenlegi tablet, annak később még sok is lehet, tehát nem fog többé PC-t venni. Semmilyet. Másrészt a videovágás-szerkesztés és egyéb havonta egyszer kellő dolgokat elvégzi az otthoni gép, még akkor is, ha tíz éves vagy tizenöt. Így minden másra lehet használni a tabletet. Tippelj, hogy mit fognak többször cserélni a jövőben. Indulj ki az okostelefon piacból mondjuk. Régen évtizedig használtak telefonokat, ma meg az egyes iPhone-t már alig látni, mindenki legalább kettessel rohangál, de inkább hármassal ugye.

#34 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 17:45

Üzenet megtekintéseIdézet: kockulat - Dátum: 2011. 03. 03. 16:55

Másrészt a videovágás-szerkesztés és egyéb havonta egyszer kellő dolgokat elvégzi az otthoni gép, még akkor is, ha tíz éves vagy tizenöt.

Jó, de itt a hwsw-n most az a módi, hogy kihal a PC, meg az okosteló és a tablet kiváltja. Pedig ilyet még a gyártók legelvakultabb marketingesei sem állítanak. PC mindig is kelleni fog. Hosszabb mailekre és szövegszerkesztése mindenkinek kell előbb-utóbb, ahogy szorul ki a papír alapúság fokozatosan (nem, az sem fog kihalni... sajnos). Most, hogy még újdonság a tablet, jobban fogy, mint a PC.

A PC nem ezek miatt a kütyük miatt stagnál. Régen egy új Win verzió vagy új játékok miatt vették az új hw-eket. Most meg a legújabb Win sem kér erős hw-t, a játékok pedig konzol portok, elég nekik a több éves gép. Érthető, hogy most az emberek inkább új mütyűrre költenek. Emellett van egy széles réteg, akinek soha nem volt köze az informatikához és most a mindennapjaiba beviszik a telefonok és kütyük. Rá fognak kapni és nőni fog az igény a PC-re (legalább egy notebookra) az ő körükben is.

Üzenet megtekintéseIdézet: kockulat - Dátum: 2011. 03. 03. 16:55

Régen évtizedig használtak telefonokat

Nem tudom honnan vetted. 5 éven túl nem igazán használhatók, kidöglik az aksi, elkopnak a gombok. Az okostelefonok és tabletek kora előtt is gyakran cseréltek az emberek mobilt. Volt aki menőzésből, vagy mert színes kijelző, aztán volt már benne GPRS, BT, mail, vagy le tudott játszani valamilyen hang-, videoformátumot. Már régóta van mindig indok a váltásra, a legtöbben követik a trendeket, hogy ne érezzék magukat kiközösítve a menők köréből. A mobilpiac már rég nem a szükségletekhez igazodik. Nemcsak a divatot diktálja, hanem a szükségleteket is és szépen, lassan cseppenként adagolja, hogy vegyék az új készülékeket az emberek akkor is, ha semmi szükségük nincs rá. Már rég nem a telefonálásról és SMS-ezésről szól ez az egész. Ha egy készülékbe bedobnának gyorsan minden újítást és funkciót előre (később sw-t lehetne frissíteni hozzá), nem venne a gazdája újat, csak ha kidöglik. Telefonálásra és SMS-ezésre már majd 20 éve jó a legolcsóbb modell is, mégse ezeket vették többségében. A szolgáltató sem ezt akarja. Inkább új előfizuval, hűséggel, hitelkonstrukciókkal csábít a drágább készülékek megvételére. Ezért van ennyi fölös SIM kártya is.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#35 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 17:50

Gálffy druszám! A cikkeid és a témáid tisztára, mint Dojcsáké. Direkt ezért vettek fel? Egy új embertől más cikkeket várnék, mint eddig voltak. Danika eddig is tudta vinni egyedül ezt a minden kihal, meg éljen a Fácsebukk és a Twitter, az Órákől így, vezetőcsere amúgy, mobilok háborúznak témákat.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#36 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2011. 03. 03. 18:08

@Wile E: FYI Magyarországon idén olyan 4 millió mobiltelefont adnak el és erre van 11 millió előfizetés, vagyis átlagosan egy telefont ~2 év 8 hónap után cserélnek le

#37 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 19:08

@Wile E: "Danika eddig is tudta vinni egyedül ezt a minden kihal, meg éljen a Fácsebukk és a Twitter, az Órákől így, vezetőcsere amúgy, mobilok háborúznak témákat."

Ej de szépen összefoglaltad.. legalább felvidítottál így este felé. :D

#38 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 19:30

Üzenet megtekintéseIdézet: Wile E - Dátum: 2011. 03. 03. 18:45


Nem tudom honnan vetted. 5 éven túl nem igazán használhatók, kidöglik az aksi, elkopnak a gombok. Az okostelefonok és tabletek kora előtt is gyakran cseréltek az emberek mobilt.


Én 10 évig használtam kb a régi Alcatel mobilomat, de a kollegáim közt is van aki több mint 10 éve használ egy Nokiát. Nyilván nem ez az általános, de sokan tényleg csak akkor cserélnek mobilt, ha meghal, mert alapvetően új funkciót nem kaptak a "buta" mobilok egy évtized alatt, amíg az volt a fontos, hogy telefonálni és sms-t küldeni lehessen. Volt ez így eddig, ámde most a mobil egy számítógép, aki aktívan használja az cseréli is a teljesítménynövekedés miatt (meg a kifutó előfizetések miatt).

#39 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 19:32

@kockulat: "de sokan tényleg csak akkor cserélnek mobilt, ha meghal"

Dehát nem ez a normális? Úgy értem megvették azért, amit tud. És amit tud, azt 10 év után is tudja. Hiszen ez egy telefon, amivel alapjában véve telefonálni kell. Naptár már 1000 éve van mindegyikben, és sms -t is lehet velük írni. Ennyi. A képernyő tapicskolás nem feltétlenül olyan fontos dolog.

#40 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2011. 03. 03. 21:04

@Wile E: Miért, kedves ismeretlen, szerinted mit kellene a technológiáról írni, ha nem azt, ami a forró sztori? Igen, jelenleg hatalmas, sok-sok milliárd dolláros csata dúl a mobiltelefon-iparban. Természetesen nem hal ki semmi, még hosszú ideig biztosan nem, de ettől még válhat irrelevánssá. Az innováció legnagyobb része elköltözött a PC iparból. A Twitter és a Facebook valóban nagy sztorik, de ha olvastad azt a hosszút, amit a Facebookról írtam, akkor pontosan tudhatod, hogy a hype-nak nem ülök fel, inkább szeretek mögé nézni.

A tabletek nem attól nagy dolgok, amit most csinálnak. Hanem attól, hogy az emberek vásárolják őket, mint a cukrot, anélkül, hogy tudnák mire. Ott a pénz, ezért az innováció is odamegy, megpróbálják kitalálni hogy mi kell a népnek. Sokan mellétrafálnak, felállnak s újra próbálkoznak. Ettől szép a táblagépes sztori, mert iszonyatosan gyorsan változik.

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó