HWSW Informatikai Kerekasztal: Pattanásaid vannak ? Mit teszel ellene? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Pattanásaid vannak ? Mit teszel ellene? Biztos sokak életét megkeseritik Értékeld a témát: -----

#31 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 28. 11:46

Idézet: fLeSs - Dátum: 2005. jún. 28., kedd - 11:25

Jut eszembe, a pattanásokon segít a minőségi táplálkozás is.
Amióta megváltozott az étrendem, és testépítő kajákat eszek, sokkal kevesebb a pattanásom.
Ez a zsíros, cukros, lisztes kaják elhagyását jelenti, fűszer az megy. :)
Az olajos és zsíros kaják főleg adnak a tűzre.

Így van a kajálás is rengeteget számít, főleg a chipsek, meg minden szar, amit nyomatnak mostanság, "nassolni" való az tilos, minden szempontból.

Roacuttannal én is találkoztam kb. 8-10 éve, de aztán mégsem szedtem be. Inkább több odafigyelés bizonyos dolgokra, de még így is (27 évesen) is hajlamos vagyok pattanásodásra, most is van 1 v. 2, valahogy embertípustól/bőrtől is függ.

Úgy vettem észre a stressz se jó, és lehetőleg minél több napfény, és pihenés. :cool: :)

#32 Felhasználó inaktív   Senator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 949
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 28. 12:07

Idézet: Misi_D - Dátum: 2005. jún. 28., kedd - 10:37

Hmm, igazad lehet. Nekem is hasonló gondom van, viszont nekem eleinte nem jöttek ki ezek a foltok a nyelőcsövem körül. Én is 16 körül kezdtem, most 21 vagyok. Aztán cseréltem habot, pengét, arcszeszt, és kijöttek. Gondoltam akkor, hogy az arcszesz (after shave) miatt lesz, ezért cseréltem balzsamra. Nem segített. Aztán végül minden visszatért az eredeti felállásba, és a dolog nem szűnt meg!  :mad:  Akkor most mit kellene tennem? Na még azért a zselés dolgot kipróbálom majd, olyat még nem használtam. Jah, és géppel is próbálkoztam, de attól volt még csak piros és foltos a bőröm. Arra biztosan nagyon érzékeny típus vagyok.

Pattanás téma: nekem is voltak/vannak, viszont sokat segített a többiek felsorolása mellett a fűszeres dolgok mellőzése is. Elsősorban a chipseket kell nagy ívben kerülni! (Ami ugye alapból olajos is...)

Nekem ugyanez volt, villanyborotvaval kezdtem es attol is kipattogott az arcom, utana a pengetol is. Nalam ket megoldas jott be:
1. Sosem borotvalkozom ha meg csak borostas vagyok, mindig hagyom amikor csak tehetem, h kicsit hosszabbra megnojjon es akkor nincs problema, viszont ha meg rovid es ugy esek neki akkor abbol kis pattanasok / foltok / ver lesz az eredmenye.
2. De nem evvel a zselevel amit most hasznalok, ez a final megoldas nekem. Ime egy kep a cuccrol amit a pofamra kenek es hagyom is rajta jo 3-5 percig mielott nekizuznek a kessel .. :D

Itten van ni a kep, minosegert bocsesz:
A*ON hab amit ha hasznalok nem pattog ki tole az orcam jol :)
Remelem tudtam/tudok ezzel valamit valakinek segiteni :)
My Config: Apple Mac Pro 3.0 GHz, 6GB Ram, 2TB Hdd, Radeon X1900, 2x Dell DE228WFP

#33 Felhasználó inaktív   MarKinG 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.182
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 28. 16:50

Idézet: Drummaster - Dátum: 2005. jún. 28., kedd - 6:28

:up: Detto. ;)

hé ez nem ér, ne lopjátok már el az 5letem :Đ amugy jah, eccerü de naccerü ;)
legutóbbi exem rávett hogy vágjam le rendesen de olyan fursca volt, mióta exem azóta nincsenek ien gondok :Đ
A man must accept his fate or be destroyed by it.

#34 Felhasználó inaktív   Chewbacca 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.851
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 28. 17:02

Hi!

Én szerencsére sose voltam pattanásos, de pár darab mindig volt azért:(
Sokminden beleszól, a rossz táplálkozás, a rossz minőségű kaják, szennyezett levegő. Ha sok rostot eszel, az sokat segít, a bőr zsírosságán, de ha mondjuk "ragya" szerűek a pattanásaid, az egyértelműen allergia. Ez lehet étel, vagy bármi más. Én pl a tojástól pattogok ki. Én nem használok arcmosáshoz szappant, hanem arctisztítót. Ez is lényeges. Ha pedig egy kijön rajtam, akkor vastagon be kell fogkrémezni, reggelre mintha ott se lett volna, heg nélkül. Meg a szolárium se utolsó megoldás. De ha érdekel, tudok jó termékeket ajánlani rá, de ez nem a reklám helye.
"Selmec az Istened, anyád, szeretőd, menyasszonyod, testvéred, mindened, aki bántja ellenséged."

#35 Felhasználó inaktív   dani83 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.135
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 28. 17:06

Idézet: Chewbacca - Dátum: 2005. jún. 28., kedd - 16:02

pedig egy kijön rajtam, akkor vastagon be kell fogkrémezni, reggelre mintha ott se lett volna

ott sincs, mert ottvan a kispárnán szétkenődve a fogkrém  :D  ;)
Sírva születtél, körülötted mindenki nevetett.Igyekezz úgy élni, hogy nevetve távozz, és körülötted mindenki sírjon!

#36 Felhasználó inaktív   Chewbacca 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.851
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 28. 17:08

  :D  :D  :D nem a fogkrém nincs ott, hanem a pattanás! :D  :D
"Selmec az Istened, anyád, szeretőd, menyasszonyod, testvéred, mindened, aki bántja ellenséged."

#37 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 28. 19:20

Idézet: Chewbacca - Dátum: 2005. jún. 28., kedd - 18:02

Én szerencsére sose voltam pattanásos, de pár darab mindig volt azért:(

Ja, a hosszu bunda eltakarja :)

#38 Felhasználó inaktív   Senator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 949
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 28. 21:45

Idézet: nyunyu - Dátum: 2005. jún. 28., kedd - 18:20

Ja, a hosszu bunda eltakarja :)

:lol:  :Đ  :nevet:
My Config: Apple Mac Pro 3.0 GHz, 6GB Ram, 2TB Hdd, Radeon X1900, 2x Dell DE228WFP

#39 Felhasználó inaktív   Fanatic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 28. 21:49

Idézet: Csücsök - Dátum: 2005. jún. 27., hétfő - 22:46

Sziasztok!

Tudom, hogy nem éppen pattanás, amit írok, de lényegében az is piros, egy kis sárga "löttyel" a közepén!!!
Borotválkozás után nekem mindig kiütnek azok a kis "mini" pattanások, főleg a nyakamon, az ádámcsutka környékén. Kipróbáltam én már mindent, reggel borotválkozni, este borotválkozni, arcszesszel, balzsammal kenceficéztem magam, de mindig előjöttek vmilyen formában. Lehet-e ezek ellen vmit tenni, vagy majd ha a bőröm "megszokja" a borotválkozást, akkor múlnak csak el igazán??? Nem szoktam sűrűn borotválkozni, 1 héten 1szer, vagy max 2szer. Nem tud vki vmilyen tanácsot adni??? :confused:

Ez szerintem szakállfertőzés. Komolyabb orvosi könyvekben benne is van a leírása. Valamilyen coccus baktériumok kerülnek a szőrtüszőbe, ami borotválás okozta iritáció után begyullad. El lehet kapni kölcsön borotvától, kölcsön pulóvertől stb., de gondolom függ egyéni érzékenységtől is. Nekem is volt még a koliban, mert egy szobatársam azzal a borotvával borotválkozott amit éppen talált - mint utóbb kiderült. Nagyon nehezen szabadultam meg tőle, tulajdonképpen teljesen meg sem lehet, csak rendes gyógykezelés után tünetmentes marad.
Az arcszesz csak tovább iritálj a gyulladt bőrt, akárcsak a kenceficék illatanyaga. Szóval inkább csak ront a helyzeten.

Nekem a Dalacin használt ellene, meg az Ebyrmicid gél nevű kenőcs.
"...Magyarország eljátszotta a lehetőségeit, és most nagy bajban van. Ez a szélsőségesen elitvezérelt ország beleragadt a nyolcvanas évek félkapitalista mutyivilágába. Ezen nem segít sem a reform, sem a kormányváltás. Itt elitváltástra van szükség..."

#40 Felhasználó inaktív   Misi_D 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.463
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 28. 21:54

Huhh, ez komoly!  :eek:  Lehet meg kellene vizsgáltatnom magam. Ezt mivel vizsgálják, vagy mutatják ki?
A katonai behívó azt jelenti, hogy a fehér ember elküldi a feketét a sárga ellen harcolni azért a földért, amit a vörösbőrűtől lopott el.

A halott Jedi a jó Jedi!  (Sith közmondás)

#41 Felhasználó inaktív   Csücsök 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 28. 22:04

Idézet: Fanatic - Dátum: 2005. jún. 28., kedd - 22:49

Nekem a Dalacin használt ellene, meg az Ebyrmicid gél nevű kenőcs.

És ezt így konkrétan lehet kapni mindenféle orvosi papper nélkül a gyóccertárakban??? Mert ha igen, lehet beújjítok 1 olyantot, vagy a másik fajtát!!!
Múltkor beállított hozzám egy T-Rex és Hamlet! Volt nagy dínóm, dánom!

#42 Felhasználó inaktív   Litium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.678
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 28. 22:17

Türelmesen árok amíg elmúlik....

#43 Felhasználó inaktív   Chewbacca 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.851
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 28. 22:27

Velem is ez volt, hogy amikor borotváltam magam, főleg a lábamon begyulladtak a szőrtüszök. Akkor tértem át a gyantára és azóta ez szerencsére megoldódott.
Tudjátok melegben nem jó a hosszú bunda :D  :D
"Selmec az Istened, anyád, szeretőd, menyasszonyod, testvéred, mindened, aki bántja ellenséged."

#44 Felhasználó inaktív   Studi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 14.826
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 28. 22:29

Idézet: Kory - Dátum: 2005. jún. 27., hétfő - 10:31

Rossz fogak is okozhatják.

Idézet: Chewbacca - Dátum: 2005. jún. 28., kedd - 18:02

Ha pedig egy kijön rajtam, akkor vastagon be kell fogkrémezni, reggelre mintha ott se lett volna, heg nélkül.

Lehet, hogy azért jön elő, mert rossz helyre kened a fogkrémet? :think: Meg kéne próbálni a fogadra is! :pokeas2:
"Mindenki a saját baklövéseit nevezi tapasztalatnak." - Oscar Wilde

#45 Felhasználó inaktív   Senator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 949
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 28. 22:31

Idézet: Fanatic - Dátum: 2005. jún. 28., kedd - 20:49

Ez szerintem szakállfertőzés. Komolyabb orvosi könyvekben benne is van a leírása. Valamilyen coccus baktériumok kerülnek a szőrtüszőbe, ami borotválás okozta iritáció után begyullad. El lehet kapni kölcsön borotvától, kölcsön pulóvertől stb., de gondolom függ egyéni érzékenységtől is. Nekem is volt még a koliban, mert egy szobatársam azzal a borotvával borotválkozott amit éppen talált - mint utóbb kiderült. Nagyon nehezen szabadultam meg tőle, tulajdonképpen teljesen meg sem lehet, csak rendes gyógykezelés után tünetmentes marad.
Az arcszesz csak tovább iritálj a gyulladt bőrt, akárcsak a kenceficék illatanyaga. Szóval inkább csak ront a helyzeten.

Nekem a Dalacin használt ellene, meg az Ebyrmicid gél nevű kenőcs.

A szakállmérgezés egy kicsit másképp néz ki (tény nagyon hasonló), konkrétan nekem sikerült már pattanás elborotválásával kapni olyat. Megoldás kb 1 hónapig no borotválkozás amig van valami az arcodon, nekem ez vált be :), s minden kencefice nálkül megszünt.

Szerkesztette: Senator 2005. 06. 28. 22:34 -kor

My Config: Apple Mac Pro 3.0 GHz, 6GB Ram, 2TB Hdd, Radeon X1900, 2x Dell DE228WFP

#46 Felhasználó inaktív   Dorian 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 556
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 29. 10:14

Köv. a recept, az enyémhez hasonló bőrűeknek (alapból semmi gáz, csak néha jön ki egy-egy pattanás-gyulladás) :

-reggel-este arcmosás de nem szappannal, hanem vmi arclemosóval (Nekem egy Avonos jött be, zöld tubusban van, és baromi könnyen lemosható)
-Utána vmi hidratáló krém (Az a jó, ami beszívódik és nem fénylik utána az arc)
-Kb heti 1x radír (Swiss Formula sárgabarackos)
-Másfél-2 havonta kozmetikus arckezelés
Ha kijön egy pattanás v gyulladás arra helyileg ecsetelő (fertőtlenítő-gyulladáscsökkentő, pl. teafaolajos)
Acer 5740, Samsung PS50C530, Denon 2809, H/K HD755, Venice V13, Pioneer DV490, Dali Concept 6 szett, Heco Vitas 30A sub, Pentax Kx szett +FA50/1.4

#47 Felhasználó inaktív   Dorian 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 556
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 29. 10:23

Borotválkozásról annyit, hogy a villany nekem sem jött be, a nyakamon piros foltok lette utána. Az eldobhatós pengés jó, de csak addig, amíg nem vettem egy "rendeset". (Gillette Mach 3 turbo) Nem gondoltam volna, de nagy a különbség. Ha vkinek érzékeny a bőre, borotválkozás előtt fertőtlenítse le a pengét gyógyszertári alkohollal. Utána én nem after shave-t használok, mert azok büdösek, hanem alkoholtartalmú arctonikot (synergie pur vagy mi)
Acer 5740, Samsung PS50C530, Denon 2809, H/K HD755, Venice V13, Pioneer DV490, Dali Concept 6 szett, Heco Vitas 30A sub, Pentax Kx szett +FA50/1.4

#48 Felhasználó inaktív   Bull Boss 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 267
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 29. 10:26

Én receptem : Roaccutan 20mg/1db naponta
                  Reggel este Oxy arclemosó én sztem az erős az jó de bőrtől függ
                  Zineryt ez cseppet kikésziti az arcod, viszont ha kiszáradt estére bekenem
                  Neugranormon (remélem jól irtam) kenőccsel eszméletlen sima lessz a bőröd ha kell küldök előtte- utána képeket  :cool:

#49 Felhasználó inaktív   Senator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 949
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 29. 11:48

Igen a Gilette Mach3 nagyon jo cuccos en is azt hasznalom, fertotlenitesre pedig megfelelo lehet meg az ultraforro viz is ha epp nincs keznel alkesz. :smoker:
My Config: Apple Mac Pro 3.0 GHz, 6GB Ram, 2TB Hdd, Radeon X1900, 2x Dell DE228WFP

#50 Felhasználó inaktív   Dorian 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 556
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 29. 12:34

Idézet: Senator - Dátum: 2005. jún. 29., szerda - 10:48

fertotlenitesre pedig megfelelo lehet meg az ultraforro viz is ha epp nincs keznel alkesz. :smoker:

Nálam olyan nem fordulhat elő  :D
Acer 5740, Samsung PS50C530, Denon 2809, H/K HD755, Venice V13, Pioneer DV490, Dali Concept 6 szett, Heco Vitas 30A sub, Pentax Kx szett +FA50/1.4

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó