A cégnél már fél éve szeretnénk lecserélni a jelenlegi számlázóprogramunkat. de még nem találtunk ideális jelöltet.Beszúrom ide, amit a főnököm összeírt elvárásokat.
"
Számlázás belföld, export: beállított alapnyelvvel és esetleg más bankkal, partner- és áruválasztás név szerint első betűk leütésével könnyítve, raktárkövetéssel, partner és áru törzs szerinti alapadatok felhozatalával, de azok kézi módosításának engedélyezésével, automatikus számlaszám léptetéssel, bizonylathoz külön tárgy (pl. vevő megrendelésszámának) és külön utolsó megjegyzés, árunként-soronként megjegyzési lehetőség, sorkedvezmény (hozza az eredeti egységárat, %-os kedvezményt és új egységárat), rögzítés előtti bármilyen módosítás engedélyezése, átemelés ajánlatból / foglalásból, rögzítés előtti nyomtatási kép megtekintése, beállítás módosítása (pl. nyomtatási példányszám), kapcsolódó szállítólevél (képernyőre / nyomtat pld / csak tárol),
Előleg számla-mint számla, csak megnevezés más
Foglalás-mint számla, de a készletet nem csökkenti, hanem un. foglalási raktárban (?) külön oszlopban hozza (készlet megtekintése / nyomtatása esetén)
Vevő rendelés:amiből lehet számlázni azt a cikket, ami raktáron van, és számlázás után a nyitott tételeket nyilván tartja, amiket automatikusan a beszállítói rendelésekhez is átvezet
Ajánlat:mint számla, de készletmozgás nélkül
Bevételezés:mint számla, árumozgás ellentétes
Rendelés: beszállító felé - mint bevételezés, de hozza fel az árutörzsben beállított minimum / optimum szerinti rendelendő tételeket mennyiségekkel, csak az adott beszállítóhoz kötött árukat hozza fel,
vegye figyelembe: készlet – minimum (optimum) - foglalt + már megrendelt.
Kimutatások többféle szűrési lehetőséggel, exportálás pl. excelbe
-Vevők (törzsadatok szerinti szűréssel)
-Szállítók (törzsadatok szerinti szűréssel)
-Áru törzsadatai (törzsadatok szerinti szűréssel)
-Árlista
-Vevők rangsora
Szállítók rangsora
Áruk rangsora
Eladási forgalom
Bevételezési forgalom
Számlák listája
Bevételi bizonylatok listája
Ajánlatok listája
Foglalások listája
Szállítólevelek listája
Követelések listája
Kötelezettségek listája
-Raktárkészlet, csak mennyiség, akár cikkszám, akár megnevezés szerint, összes, ill. raktáronként is
-Raktárkészlet értékben beszerzési áron (leltár adott dátumra)eladási árakon
szűrések: pl. árucsoport, csak egy áru, VTSZ szerint, raktáronként, stb.
-Áruk eladásai, beérkezései, beszállítói, vevői, stb. sorrendek, szűrések
-Áruk fogyásai, rendelendő készlet"
A cégünk 4 fős, tehát nem milliós program kell, viszont alapkövetelmény a jól átláthatóság és az egyszerű kezelhetőség. Ha valakinek van ötlete, jelezze.
Köszi!

Súgó
A téma zárva.











