HWSW Informatikai Kerekasztal: Painkiller (c) People Can Fly (II) - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (36 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Painkiller (c) People Can Fly (II)

#21 Felhasználó inaktív   Piter 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.434
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 30. 21:23

Idézet: SYS_TRhu - Dátum: 2005. nov. 30., szerda - 17:50

Mindenekelőtt... :D Boldog Születésnapot, Peti!!  :birthday:  :birthday2:  :beer:

"Az öregedés lehangoló, Garfield...
oly sok a beteljesületlen álom...
soha nem tanulok már meg dudálni :("

:D :D

Idézet

Aztán meg... Tegnap fejezte be Artas is odakint a "5th Chapter on Trauma" kihívást, és megosztott pár érdekes videót, amiket a topicban megtalálhattok az Ő hozzászólásában.

Majd megnéztem Artas videóit, meg mindent amivel el vagyok maradva, de most épp a CPL-döntőt nézem. :eek: :respect:

:offtopic:
Mi van Cyody-val, miért hagyta el a PK-közösséget egy időre? (Jöhet PÜ-ben is, ha "hosszú".)

#22 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 11. 30. 22:07

...a voice from the darkness.....

Peti, Cyody önszántából távozott, és szerintem igazából azért, mert nem kapott elég visszajelzést a munkái (videói) felé (meg lehet, hogy voltak mindenféle "egyéb okok" is). Én legalábbis elég nehezen tudnám elképzelni, hogy egyetlen ember miatt hagyott volna hátra csapot-papot... Nemrég Str1kernek azt írta emailben, hogy ha lesz PK2, akkor még lehet, hogy visszajön... :) Kicsit bővebben leírom PÜ-ben...

SYS "No sin is too great to be forgiven."

#23 Felhasználó inaktív   Blazkowicz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 30. 22:18

Boldog szülinapot Peti!!
Gratulálok ehez a szép kerek számhoz  :birthday2:
Jó kis videók. Az elsőt majd én is kipróbálom, a másodikról inkább lemondok  :confused:

#24 Felhasználó inaktív   rémlátó 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 594
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 01. 14:07

üdv mindenkinek.

régen jártam erre, kicsit rákattantam a diablóra :)

artas szép munkát végzett, elismerésem.
az első videóban lévővel én is próbálkoztam, de nekem nem ment.  :respect:
viszont a második videóban ha csak az a cél hogy oda jusson ahova, akkor egyszerűbb lecsúszni az uszály felett keresztülmenő csörlőtrató lábazatán. ( a kék dobozról)
viszont a pajzshoz tényleg remek megoldás.

peti, téged meg a necrogiant éltessen :D
"i saw god on TV"

#25 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 12. 10. 10:04

...a voice from the darkness.....

* BUMP - Bring Up My Post *

Peti, mindenekelőtt megkésve bár, de köszönöm a PÜ-t - megarespekt érte...  :respect: És talán nem is gondolnád, mi történt azóta: Cyody pár napja visszatért! Azt írta, hogy elveszítette a motivációját szeptemberben, azért volt az átmeneti szünet. Azóta feltöltöttem a legújabb videóját, ami a BOOH "Colloseum"-jának 2. és 3. Secretjéről szól. Ezt nézzétek meg, mert valami hihetetlen: kb. 12-féle megoldást mutat be ahhoz a két titokhoz! A videóhoz kattintsatok ide...

Ja, és még két klassz MultiPlayer-videó: az első egy "tricks-video" az N!Faculity-Srácoktól (Scoobz0r & AgamemnonZ), míg a második egy fragvideó Xaero prezentálásában (egy lengyel Pro játékos)...

Tricks Movie by N!Scoobzor & N!Agamemnonz (77.5 MB)

XaErO ProFragZ (24.5 MB, kb. délre lesz fent)

SYS "No sin is too great to be forgiven."

Szerkesztette: SYS_TRhu 2005. 12. 10. 10:22 -kor


#26 Felhasználó inaktív   peterxxxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 206
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 12. 23:59

HI! :)

Mennyire elképzelhetetlen az hogy a BOOH-ban a Loony Parknál minden enemy-t kinyírj (szal max kills)? :D

#27 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 12. 13. 12:23

...a voice from the darkness.....

Peter, a "5-Star Challenge" után teljesen sima ügy a "maximum kills" a "Loony Park"-ban (én lustaságból mindig úgy oldom meg: annyiszor aktiválom az aranyakat, ahányszor csak akarom), de szerintem még az sem kell: elég lehet egy megfelelő aranykártya-kombináció háromszor (jó kérdés, hogy miket érdemes alkalmazni), meg egy-két jól időzített demon morph (és persze sok gyakorlás!)... Azonban kártyák nélkül eléggé elképzelhetetlennek tűnik egyelőre: már gondolkodtam ezen, mert ez még jóval nagyobb attrakció lenne mint a "MineCart Riding!", de sajnos túl kevés az ammo és a hullámvasút is nagyon gyors (végül is, nagyon sokat ki lehet nyírni gond nélkül, de van néhány ellenfél, akik "esélytelennek" tűnnek, így valamennyi mindig elmarad a végéig). Az jutott még eszembe, hogy megfelelő mennyiségű gyakorlás után talán egy "666 Ammo" ezüstkártya is elég lenne, hiszen így nem fogynánk ki munícióból sosem...

SYS "No sin is too great to be forgiven."

Szerkesztette: SYS_TRhu 2005. 12. 13. 12:25 -kor


#28 Felhasználó inaktív   peterxxxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 206
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 13. 16:35

amugy az 5star challenge jutalom akkor jár ha a SIMA PK minden pályáját 5 star ra csinálod? :) (szal csak akkor teljesíthető ha fennvan a PowerMad bugfix?)

még 1 kérdés: a Loonynál én csak 3 armort találtam: az egyik a az első terepen a mögöttem :) a másik az Acid Bath secretnél és a 3. a annál a terepnél ahol mikor belépsz feléd tart egy hatalmas üveggolyo vagy mi a fene :) (amugy az mi?) ... de a 4.et nem találom :( tudtok ebben segíteni hogy hol lehet? mert a hullámvasúton biztos nem lehet.. vagy csak nem figyeltem eléggé?

#29 Felhasználó inaktív   peterxxxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 206
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 15. 14:17

Az armort már megtaláltam! :)

viszont helyette még1 kérdés felmerült: Szintén a Loonynál mennyi objektumot kell elpusztítani amig a hullámvasútra rá nem lépek? vagyis mennyi marad hátra a hullámvasutas résznél?

Szerkesztette: peterxxxx 2005. 12. 15. 14:20 -kor


#30 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 12. 15. 15:53

...a voice from the darkness.....

Peter, az az Armour a "Loony Park"-ban bizony jól el van rejtve, én is keresgettem annak idején egy keveset... :) Az objektumokkal kapcsolatos kérdésedre a válasz: semennyi vagy pedig 5 darab - szóval "attól függ". Ha lerombolod mindet mielőtt még beugranál a hullámvasútba, akkor nem lesz vele gondod. Ha nem, akkor "36/41"-es statisztikával indulsz. Én mindig lerombolom a hullámvasutazás előtt az összeset, mivel a száguldozás közben elég nehéz...

PowerMad és "5-Star Challenge"... Már beszéltem erről. Az eredeti PK önmagában teljesíthető a PM nélkül is, de bugokat kell felhasználod ("Abandoned Factory" és "Ruins"). A BOOH nem teljesíthető a PM nélkül, hacsak nincs meg Crazy bugfixe, ami a "Stone Pit" Holy Itemét a helyére teszi. De már feltetted a PM-et, nem? Nézd, nem érdemes rajta vacilálni szerintem..a legjobb félhivatalos bugfix (nincs értelme úgy hagyni a játékot ahogyan a Készítők hagyták, ez ebben az esetben szerintem nem dilemma, hiszen a Készítők is tudnak a PM-ről és a hibák javításairól), a cheatek pedig nem fognak önmaguktól aktiválódni... :) Ráadásul a .NET keretrendszer is a PowerMad Configuratorhoz kell csak (azzal lehet beállítani, hogy az egyes cheatek milyen billentyűkombinációra aktiválódjanak), amit szintén nem muszáj használni. Az egész PM egy pár száz kb-os kis script-csomag, és simán telepíthető és uninstallálható. Az idegesítő hibák (láthattad a listát, hogy mennyi mindent orvosol, amire a Készítők eddig nem voltak képesek) javítása miatt Neked lesz jobb, ha felteszed. Én csak ajánlani tudom... A "5-Star Challenge" külön teljesíthető a PK-hoz és a BOOH-hez is. Az összesített Statisztikában kell összegyűjteni a csillagokat (egy példa), és a pontokat mindig tovább lehet vinni (és tovább is kell vinni! hiszen pl. a "Forest" csak Traumán van az eredeti PK-ban), amikor új játékot kezdesz egy másik fokozaton...

SYS "No sin is too great to be forgiven."

#31 Felhasználó inaktív   peterxxxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 206
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 15. 17:50

SZia :)

Köszi a segítséget :) A PM-t már feltettem de akkor se örülök neki hogy nem hivatalos bugfix... a játékba csak a készítőknek van joga belepiszkálni :D nembaj majd remélem az 1.7-t MINDEN bugot orvosol :) amugy bele se merek gondolni hogy milyen bugos lehetett az eredeti 1.0-s verzió :D én rögtön 1.64-el kezdtem vagyis a most legfrissebb patch mert egy csomó ideig nemtudtam vele játszani mert szar volt hozzá a régi gépem de mostmár akadás nélkül megy (és ekkorra már kijött az 1.64 :)

#32 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 12. 15. 18:32

...a voice from the darkness.....

Általában én is inkább úgy gondolom mint Te, de nem tudok maradéktalanul egyetérteni. Nyitottan kell ehhez is hozzáállni. Hiszen különböző "modok" szinte mindig jöttek ki játékokhoz és különösen FPS-ekhez. Az MP-hez pl. ott van a PK++, amit NEM a Készítők írtak, s mégis, a CPL bajnokságokon is azt használták. Vagy léteznek olyan mapek, amiket nem a Készítők szerkesztettek..ha szigorúan vennénk, tulajdonképpen azokhoz is csak a Készítőknek lenne joga, de azért ez nem így van. Az SP-t illetően pedig pl. a BOOH teljesíthetetlen a "5-Star Challenge" szempontjából, és máig az lenne, ha a Rajongók nem foglalkoznak a játékkal. Ellentétben a Készítőkkel, akik elhagyták a játékot, és szinte semmi lényeges dologban nem támogatták azt. Kész csoda, hogy a CPL-re felvették a PK-t (ez a játék egy bughalmaz az MP-t tekintve is), holott pl. a demorecording is teljesen kezdetleges és PK-TV sincs és nem is lesz már, pedig már a törökországi állomáson beígérte a PCF. Kijött egy csomó patch, de az SP-n alig javítottak valamit, az MP meg még mindig nem az igazi. A Készítők és a Kiadó hozzáállása a játékhoz..csőd... Inkább nekiláttak az XBOX-verziónak (bár ez talán a Kiadó nyomására volt), amivel már eddig is rengeteget szívtak, és szerintem nem nagyon fog bejönni. Az 1.7-es patch pedig szerintem már csak ábránd marad..persze várjuk ki a végét, csak éppen nem tudok pozitívan hozzáállni már a dologhoz, mert a PCF már annyi mindent beígért amiből aztán soha nem lett semmi... Szerintem ha a PCF-en és a Dreamcatcherön múlik, sosem lesznek kijavítva a PK+BOOH bosszantó hibái... Mindegy, sok a duma... :)

A lényeg... Ha csak a Készítőkre várunk, akkor várhatunk még eleget. És akkor addig ne is teljesítsük a kihívást, csak mert rájuk kell várnunk? Inkább használjunk bugokat a csillagok megszerzéséhez? Ez így igazán nem járja... :) Különben meg nyugodtan tekinthetjük hivatalosnak is, mert a Készítők tudnak a javításokról és ígéretet is tettek rá, hogy beteszik őket a következő patchbe. S lehet, hogy néhány kódrészt egy az egyben átemelnek. És olyankor mi van? Az hivatalos lesz vagy nem? Mert ugye azokat a kódrészeket eredetileg nem is a PCF írta...

Szóval szerintem ne foglalkozz ezekkel a dilemmákkal, Peter. Most sajnos ez a legjobb megoldás, és lehet az is, hogy nem lesz ennél jobb sosem. De legalább így teljesen végigvihető a játék. És a Rajongók tényleg törődnek vele...

SYS "No sin is too great to be forgiven."

#33 Felhasználó inaktív   peterxxxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 206
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 15. 20:53

SYS!

Találtam még 2 statisztikai bugot most a BOOH-ban amit eddig seholn nem említettél :)

A BOOH Dead City pályáján csak 350 monsztát lehet kinyírni a 351-ből... a másik ugyanezen a pályán nekem csak 84 objektumot sikerült elpusztítani a 99-ből ? :(

Légyszi ellenőrizd le magad is hogy nálad is így van-e :) Köszi :D

Szerkesztette: peterxxxx 2005. 12. 15. 20:54 -kor


#34 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 12. 16. 11:05

...a voice from the darkness.....

Peter a BOOH-ben már nincsenek statisztikai bugok, szóval minden elérhető (itt egy régebbi Statisztika a "Dead City"-hez)...

Így a 351. ellenfél is létezik: egy Preachert hagytál el, még a parkolóház földszintjén. Biztosan emlékszel: van ott egy kis fülke amiben van egy MegaHealth, ill. a fülke mögött van egy ezüstpajzs is (itt egy kép, pont látszik rajta a fülke is). Az a fülke csak akkor nyílik ki, amikor megjelenik a következő CheckPoint. Ha bemész a fülkébe (előtte belemehetsz a CP-ba is, ha akarod), az rázáródik Danielre egy kis időre és az egyik sarokban egy Preacher jelenik meg (meg egy csomó aljanép zombi rohan át a parkolón :D)..majd az ajtó kinyílik és Te elintézheted... Az objektumokat illetően pedig szerintem a piros-fehér korlátokat nem romboltad le (az elején nem rombolhatók le, de pl. a 3. CheckPoint utáni nagy téren elég sok ilyen van, és azok már lerombolhatók). Emlékszem, én sem tudtam egy ideig, hogy azok is számítanak...

Egyébként a "Dead City"-n is bugos az objektumszámláló. Ha a kocsikat karókkal vagy a BoltGunnal robbantod fel, akkor a program beszámítja őket, de ha pl. ShotGunnal, akkor már nem. Tehát a kocsik igazából nem számítanak a lerombolható objektumok közé...

SYS "No sin is too great to be forgiven."

#35 Felhasználó inaktív   rémlátó 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 594
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 16. 14:09

csak beugrottam picit.

SYS elképeszt a kitartásod és a fanatizmusod a pk iránt. :D
minden tiszteletem a tiéd. :respect:

csak ennyit akartam mondani, kérem kapcsolja ki :)
"i saw god on TV"

#36 Felhasználó inaktív   Blazkowicz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 17. 04:59

Hello Démonvadászok!
Csatlakozom Rémlátóhoz. Te vagy SYS a Painkiller magyarországi nagykövete. Szerintem aki benéz ebbe a topicba, és elolvassa a többek között az általad pezentált írásokat; nagy valószínűséggel kedvet kap a játékhoz. :respect:

Most egy ideig hanyagoltam a játékot, mert a csili-vili grafkós falrólvisszapattanós rendőrrémítő autósjátékkal játszottam. DE! 4-5 napja, enyhe vágyakozás közepette betöltöttem egy pályát a Painkillerben. Játszottam mint a jógyerek, de nemsokára kapok egy számomra teljesen szokatlan hibaüzenetet (nem a painkiller.exe hibát észlelt) és utánna az Asztalon azon találom magam, miközben a gép erőssen fagy. Nem tudom min akadt ki a játék. A Win gombhoz nem értem, és még véletlenül sem nyomtam egy Ctrl+Alt+Del gombot :pokeas2:
Ezek után aszem egy kevésbé BUGmentes játékra fogok váltani. Leveszem a polcról a RTC Wolfensteint ismételten, és az év hátralévő részében kicsit retrozok.

#37 Felhasználó inaktív   rémlátó 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 594
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 24. 09:59

először is kellemes ünnepeket mindenkinek!

másodszor:

Kép

nekem nagyon ismerős valahonnan :)

(amúgy egy új képregény adaptácó, ghost rider címmel)
"i saw god on TV"

#38 Felhasználó inaktív   Piter 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.434
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 24. 23:22

Boldog Karácsonyt mindenkinek!
Mostanában sok dolgom volt, de nemsoká megint leszek. :)
...ha mégsem, akkor meg BÚÉK! :D

#39 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 12. 25. 03:34

...a voice from the darkness.....

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!  :cool:

Rémlátó, mi az ott a képen...?  :p j/k Viccet félretéve, gondolom a Skullokra gondoltál a "City On Water"-ről, vagy esetleg talán még a HellAngelökre...

Nemrég Cyody közzétett egy igen klassz kis SP-videót "Just For Fun" címmel, itt a topicja - ha megnézitek majd, Ti sem fogjátok érteni, hogy korábban miért akarta letörölni. Szerencsére nem így lett... :)

Valamint, ha már Karácsony van, itt van egy Asmodeus Merry XMas card, bár lehet, hogy már korábban megosztottam...

SYS "No sin is too great to be forgiven."

Szerkesztette: SYS_TRhu 2005. 12. 25. 03:34 -kor


#40 Felhasználó inaktív   Blazkowicz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 26. 04:01

Egy kicsit megkésve, de én is Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!

@SYS
Ez a videó tényleg fun. Nagyon jó :up:. cyody sem egy egyszerű ember  :D
Külön öröm, hogy nem a Putfilen kellett megnéznem a videót. :cool2:
A kártyárol meg röviden csak annyit, hogy  :nevet2:  :up:  :taps:

Téma megosztása:


  • (36 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó