HWSW Informatikai Kerekasztal: Painkiller (c) People Can Fly (II) - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (36 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Painkiller (c) People Can Fly (II)

#681 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 07. 18:01

Köszi, rémlátó! :)

Én mostanában rászántam magam és újra végigvittem a Resurrectiont, meg most a napokban nekiálltam a Redemptionnek is. A Recurring Evil majd utána. Be akarom ezeket fejezni a PK HD-ig, szóval csak ilyen "kötelességszerűen", mert ugye sajnos olyanok, amilyenek... Inkább SP helyett MP-ztem már nagyon hosszú ideje, mert ezeknek a "garázsprojekteknek" egyszerűen nem volt kedvem nekiállni...

A PK HD-hez biztosan lesz kedvem majd: 2009 óta nem vittem végig az eredeti PK-t, na meg az MP-t illetően is vannak remények. Meglátjuk, mit hoznak majd ki belőle...

Szerintem azé' előbb írunk ide ismét, mint jövőre... :)

#682 Felhasználó inaktív   Piter 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.434
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 07. 20:20

Grat SYS utólag is!

Recurring Evilt letöltöttem egy ideje, de még nem jutottam el a kipróbálásig.

#683 Felhasználó inaktív   rémlátó 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 594
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 13. 08:46

játszogattam az RE-vel és azt kell mondjam, nekem ez tetszik a kiegek közt leginkább a BOOH óta. Egyedül a szörnyeket sokallom kicsit, a pályák méretéhez képest.
"i saw god on TV"

#684 Felhasználó inaktív   gezaaa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 17. 20:10

rémlátó,hogyan kell a modot telepiteni?

#685 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 17. 20:20

Köszi, Peti! :)

Rémlátó, én is most állok neki a Recurring Evilnek a napokban. A Redemptionhöz készítettem egy "5-Star fixet" (fent a PKZone-on), és állítólag ehhez is kell majd. Mivel a Redemption nekem jobban bejött a Resurrectionnél, így valószínűleg ezzel is így lesz majd...

#686 Felhasználó inaktív   rémlátó 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 594
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 27. 22:22

aki 5 csillagra menne, feltétlen rakja fel a pkzone patch-ét mert anélkül bajos lesz.
az első pályán pl ott van a secret de nem nyílik ki az ajtó, de a másodikon 2 secret a 7-ből az editor szerint kint van a világűrben.
szóval mindenképp ajánlott.

gezaae, nem tudom, én még nem próbáltam.

Szerkesztette: rémlátó 2012. 08. 27. 22:23 -kor

"i saw god on TV"

#687 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 29. 01:14

Ahh rémlátó, pont most akartam behírezni, hogy elkészültem a RE 5-star updatejével is! :D A Highway-jel sokat kellett szenvedni, a végén voltak csúnya hibák a Panzer spidernél: savebug, elakadás, minden ami (nem) kell... Amúgy tök élveztem a belenyúlkálást, javítgatást. A frissítés után minden működik, de azért vannak még trükkök (pl. egy 400000 HP-vel rendelkező láda meg kicsit félreeső objectek), amiket békén hagytam, mert így már meg lehet csinálni és nem megkönnyíteni akartam a játékos dolgát, csak lehetővé tenni a maximális statisztikákat...

Egyébként nekem is nagyon bejön a RE, jók a pályák meg a hangulat is, és itt úgy tűnik, ammo is van bőven. A Highway meg a Warehouse a kedvenceim. Rémlátónak igaza van, a BOOH óta ez a legjobb kiegészítő szerintem is...

Még valami. Nemrég felkeresett egy orosz csajszi, Lena, aki szintén nagy PK fan és most Pesten él. Elég durván nyomja: saját maga által készített Belial szobor befigyel, meg nagyon jó concept artokat rajzol. Van itt egy galériája is: Neki is bejön a Kontroll... ;D Rémlátónak mondom: a Highway-en figyelted a fizetős kapuknál a monitorokat? Az egyiken Daniel meg Belial szerepelnek, na pl. azt is Lena rajzolta...

Na, még egy dolog, amit Lenától tudok: ez a Painkiller Black Limited 2012 edition. Először nem akartam megrendelni, de végül nem tudtam ellenállni, mert van benne egy PK poszter is... :D Jár még hozzá kulcs a PK HD bétához is, ami a "Ticket To Hell" kártyán van, bár ez utóbbi engem már nem érint és amúgy a készítők is adnak bárkinek. Reggel ha minden igaz, jön a cucc... :)

#688 Felhasználó inaktív   rémlátó 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 594
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 29. 19:17

bocsi SYS, megmondom őszintén, ha nem mondod nem veszem észre, hogy a te kezed gondos munkája a patch, de akkor újra:
aki szeretne 5 csillagra menni, az feltétlenül töltse le SYS patch-ét a pkzone-ról :D
de viccet félretéve respect, nem is tudtam, hogy ilyeneket is csinálsz.

igen észrevettem a biztonsági monitort, de nem tudtam honnan van, tényleg ügyes a lány.

majd írj pár sort a hd beta-ról, nekem nem ér 3k-t, hogy kipróbáljam, inkább majd csak a fullt.
"i saw god on TV"

#689 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 29. 23:08

Rémlátó, ugyan má'! :D Lényeg, hogy használják az emberek, akiknek kell... :) Nem szoktam egyébként moddolni és persze igyekszem minél kevesebbet változtatni a játékon, de most muszáj volt belenyúlni, mert olyan nincs, hogy ne lehessen 5 csillagra megcsinálni minden pályát. A Redemptionnél is kellett, itt is. De most tényleg minden játék minden pályája teljesíthető maximumra. Azt nem értem, hogy a készítők (akik jórészt maguk is rajongók) miért nem figyeltek erre oda. Mert pl. elég egy OpenAllSlabs utasítás legalább ahhoz, hogy minden ajtó kinyíljon, amikor a pálya befejeződik és néhány pályán oda is írták, míg másoknál nem. Alap dolog lenne pedig (persze attól még a misplaced cuccokat is javítani kellett volna)...

Hamarosan kipróbálom majd a HD bétáját is, de elébb még muszáj végeznem a Recurring Evillel. Közben muszáj visszaszívnom a szubjektív véleményem, hogy a BOOH óta a legjobb, mert azért nekem az OD is bejött és az egy kicsit hosszabb legalább, de ezt nem lehúzásként írom, akkor is jó a RE is, csak inkább mégsem hasonlítgatnám pl. az OD-hez, ami egy kicsit különc volt a sorozatban (ezért sem jött be sokaknak)... Egyébként a PKHD nekem tetszik, már az alapján, amit eddig láttam belőle. Lehet, hogy azért is van kedvem hozzá nagyon, mert 2009 óta egyáltalán nem játszottam a PK+BOOH SP-jével (csak MP volt meg néhány custom level). Ami nem tetszik benne az az, hogy sajnos csak 14 pálya lesz benne és úgy tűnik, az időrendet is összekutyulták, szóval a sztori is kicsit más lesz vagy össze lesz zavarva (mert ugye az Orphanage után nem jöhet a Swamp semmiképpen, ha a történetet is figyelembe vesszük). Olyan pálya is kimarad, mint pl. a "Snowy Bridge", na és a kedvencem, a "Docks" sincs benne a listában. Igazából én inkább csak az MP miatt várom a HD-t: az eredeti játék MP-je mára már totálisan játszhatatlan lett, a HD-ben viszont állítólag pont erre gyúrnak rá inkább, szóval inkább ebben reménykedek (no more "aim ahead model", korrekt demorecord/playback, jól működő netkód - ha ez meglesz, én már elégedett leszek)...

Reggel megérkezett a Limited 2012 edition is. A poszter ütős benne, de amúgy a boxdesign elmarad bőven a Black Limited Editionétől. Egyébként a sima európai Black Edition, 1.5 lenne install után és a manual is a lemezen van...

A HD bétáról még. Nem érdemes fizetni érte semmiképp (én is csak a poszter miatt tettem rá a kezem a 2012-limited cuccra :D): ha írsz a Nordic Games-nek, adnak kódot, csak most hirtelen nem tudom a címet, de kikereshető. De megosztanám a keyt is, mert nekem már lett előbb is, csak tartogatom egy közeli ismerősnek, akivel még nem beszéltem róla... Ó, közben van itt egy rakás kulcs ömlesztve, ha valakinek van FB-je (de lehet, hogy már egy sem működik)...

#690 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 30. 23:37

Rémlátó, ha ki szeretnéd próbálni a PKHD bétát, akkor van egy kódom és megírom privátban, ha kell... :)

#691 Felhasználó inaktív   rémlátó 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 594
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 31. 09:43

Üzenet megtekintéseIdézet: SYS_TRhu - Dátum: 2012. 08. 31. 01:37

Rémlátó, ha ki szeretnéd próbálni a PKHD bétát, akkor van egy kódom és megírom privátban, ha kell... :)


köszönöm szívesen kipróbálnám, bár akkor linkeld lsz a klienst is mert tegnap kerestem de nem találtam sehol.

azt remélem, hamár rebootolják a pk-t akkor olyan verzióhoz nyúlnak ami rendesen működött és minden bug javítva volt. bár így hogy írod, hogy ki lesz hagyva egy csomó pálya, nem tudom, a snowy és a docks nekem is két nagy kedvencem, a docks-on rengeteg időt töltöttem a secretekkel. meglátjuk mit sikerült összerakniuk.
"i saw god on TV"

#692 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 31. 19:10

Privi ment, rövid instrukciókkal... :)

A PKHD Unreal 3-as enginnel rendelkezik, így aggodalomra nincs ok, egy csomó dolog adott és működni fog (elvileg a netkód meg a demók is). A pályákkal kapcsolatban hallottam olyan rémhíreket, hogy a 14-en felül is lesznek még pályák, de pénzért lehet majd őket letölteni pl. Steamről. Szerintem ez kamu, én legalábbis nem hiszem el, hogy így lesz. Arra számítok, hogy kijön a játék majd október legvégén, esetleg az azt követő néhány hónapban lesz hozzá egy patch, mérsékelt kritikákat kap majd (hiszen végül is egy remake), a rajongók körében meg hát, majd meglátjuk... Azért könnyen lehetséges, hogy SP-t illetően legalábbis az alap PK Traumája marad továbbra is a "Painkiller's true story"... :)

#693 Felhasználó inaktív   M@Xtreme 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 02. 08:03

Én tegnap este rálestem erre a bétás témára.
Szerintem (mondom ezt úgy hogy a sima pk-t mindösszesen 2x vittem végig, tudom ez itt eretnekségnek számít :Đ) simán hozza a régi hangulatát.
A fizika jól működik, a grafika teljesen korrekt (bár az ellenfeleken még van mit csiszolni)
A gépigénnyel nálam nem volt gond (konfigom a profilomba) Vsync mellett tartotta a stabil 58-60 fps-t.

Lőttem is pár képet: (remélem senki nem nyomja 56k-s modemmel :-D)


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

#694 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 02. 15:55

Na, nekem is ez volt a véleményem róla: hozza az eredeti hangulatát simán! :) Ebben nem kis szerepe van az eredeti hangoknak szerintem. Persze a pálya és a textúrák is szinte teljesen ugyanazok, mint az eredetinél, és még adtak is hozzá apróságokat. Érdekes ez a SoulCatcher fegyver is. Jó lesz szerintem, csak fusson simábban és javítsák ki a bugokat... Egyelőre ami hibái és hiányosságai vannak még (buta mentési mód, statisztikai hibák, szaggatás, na meg kicsit kaotikus még minden), az talán mind elnézhető a béta mivolta miatt és mert biztosan tudnak ezekről a készítők is...

Az MP-t ma néztem, mert én inkább amiatt várom (végre talán játszható is lesz majd, elvileg az engine garantálja) és aziránt sem veszett el a remény. Csak még nagyon lagos, szaggat: 60 FPS a max., ami perfekt lenne, de sokszor lemegy 20-30-ra itt. Van benne két új mód: a COOP meg a Survival. Az előbbit már egy ideje meg akarták valósítani, most a bétában gyakorlatilag csak elindít egy sima SP-játékot Daydreamen, semmi változást nem láttam ahhoz képest, szóval abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán csatlakozni lehetséges. A Survival módnál meg jelenleg az Opera mapen lehet irtani az ellent vállvetve akár többesben is, ami elsőre igen jó mókának tűnik, de egy kicsit túl könnyű és szerintem hamar rá lehet unni, mert hát mégis csak mesterséges intelligencia ellen kell csak harcolni. Ugyanez persze a COOP-ra is igaz lehet, na de majd meglátjuk, mindenesetre jó, hogy van ez a két mód...

A megjelenésig még hátravan szeptember meg október, reméljük ez elég lesz ahhoz, hogy teljesen rendbe szedjék a játékot...

#695 Felhasználó inaktív   gezaaa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 02. 19:08

SYS,köszönjük a javitást Recurring Evilhez,de ha lenne egy kis idöd még foglalkozhatnál vele,a 400000 HP tartalmú láda érdekes lenne :) AZ elsö pályán van egy teleport ami nem müködik,és elvileg van egy új fegyer is,de én nem találkozam vele.Ha lenne egy kis idöd valamikor ezeket még megnézhetnéd.De már igy sokat javult a játszhatóság.Még egyszer köszönöm a javitást

#696 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 03. 18:08

Géza, örülök neki, hogy hasznát veszed a frissítésnek! :) Nos tudom, az említett dolgokat én is láttam, de direkt békén hagytam őket. Na jó, őszintén szólva a teleportot tényleg csak bent felejtettem: a lényeg, hogy NEM visz sehová, ráadásul egy idő után el is tűnik, szóval nem zavaró. Talán inkább egy kis "hint" azaz tipp arra vonatkozóan, hogy érdemes oda felmenni, mert a közelben van egy secret. S nálam akkor tűnt el, mikor megleltem azt a közeli secretet. Lehet, hogy oda vitt volna be eredetileg, de nélküle érdekesebb bejutni is...

A 400000 HP-s ládán filóztam magamban én is eleget, de végül úgy döntöttem, hogy marad. Mert így igényel egy kis problémamegoldást és kitartást, türelmet is a játékostól, na meg ennyi szemétség igazán belefér még ebbe a játékba. Végül is két dolog van vele: 1. Nightmare-en időzítesz oda egy démon módot és simán lerombolod (2 lövés még démonban is), vagy pedig 2. Traumán (mivel itt nincsenek lelkek és így démon mód sem, hacsak pl. nem használod a Demon Morph kártyát és akkor megint "ohne problem") kb. 45 perc leshreddelni (PK-kombóval esetleg gyorsabb lehet, de akkor meg sokat kell direkt ott ülni mellette, míg ha kifeszíted a sugarat, akkor ott lehet hagyni a gépet amíg shreddel), addig legfeljebb elmegy a player ebédelni, vacsorázni..én már kétszer megcsináltam úgy... :D

Az új fegyver (ami a Resurrectionben jelent meg) nem számít, mert nincs benne a játékban sehol, csak a készítők bent hagyták a menüben. Végül is kivehettem volna (a Redemptionben ki is vettem, ill. átírtam, mert fizikailag egy másik fegyver volt ott helyette, az Ectoplasmer), de mivel a Mr. Molotov Bill fegyvere, így bent hagytam, s azért is, mert az 5 csillagozást nem befolyásolja (ahogyan pl. a teleport sem)...

Szóval ezeket már bent hagytam és bent maradhatnak, mert nem zavarják az 5 csillagozást és nem akadályozzák a játékost a végigjátszásban sem, nem okoznak "hibás elakadást" (savebug, stb.), ami miatt a játékos egyáltalán nem tudná folytatni a játékot...

Szerkesztette: SYS_TRhu 2012. 09. 03. 18:09 -kor


#697 Felhasználó inaktív   gezaaa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 30. 23:46

SYS itt a hell gun lenne az uj fegyver,a youtubeon van róla gameplay videot nyomul vele tag hatékonyan.De nem baj ha nem érhtö el.Ebben a játékban 6 tarot-kártya van és öt pálya.Valaki tudja a megoldást?A feltételezett hatodik pálya titkos mint a serious sam elsö részében?Jut eszembe SYS mintha láttam volna a neved a creditsbe.Hogy kerültél te oda?

#698 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 02. 19:12

Na, ezeket nem tudtam én sem, mármint a Hellgunt meg a 6. kártyát. Valószínűleg az a helyzet, hogy ez a játék is még kissé befejezetlen maradt. Ki tudja, mit szerettek volna még kihozni belőle, de ugye meg kellett jelennie időre. Megjegyzem, hogy a PKHD is így jár majd, hiszen ott meg október 31-e a fix időpont. Kifejezetten undorító dolog ez a játékipar időnként...

A nevem ott a creditsben a Redemptionnél is, még anno Eggtooth bele akarta tenni mindenáron. Ahogyan sK1pét is. Pedig mi tényleg nem csináltunk semmit, leszámítva az én posztumusz javításaimat. Viccelődtünk is sK1ppel, hogy biztos a nevünk ilyen "húzó dolog" lehet... :D

#699 Felhasználó inaktív   Drat 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.520
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 03. 06:34

remélem jó lesz ez, az alap Painkillert (meg még talán a BooH-t) eléggé komáltam, viszont ami utánuk jött, hááát hajaaj..
"There's room at the top they're telling you still
But first you must learn how to smile as you kill"

#700 Felhasználó inaktív   Piter 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.434
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 03. 08:56

Üzenet megtekintéseIdézet: SYS_TRhu - Dátum: 2012. 10. 02. 20:12

Viccelődtünk is sK1ppel, hogy biztos a nevünk ilyen "húzó dolog" lehet... :D

Előbb-utóbb hardvert is neveznek el majd rólad, mint Fatal1ty-ről. ;-)

Téma megosztása:


  • (36 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó