HWSW Informatikai Kerekasztal: Painkiller (c) People Can Fly (II) - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (36 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Painkiller (c) People Can Fly (II)

#1 Felhasználó inaktív   caratyuska 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.364
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 17. 20:10

előző téma folytatása

  ----atyuska----

#2 Felhasználó inaktív   Blazkowicz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 18. 02:41

Idézet: SYS_TRhu@2005. nov. 17. - Dátum: csütörtök - 15:50

- Legújabb verzió: nem, mert a legújabb PK++ az 1.2.1.64-es verziószámot viseli (2005 május, ha jól emlékszem), csak a PKEuro.com-on nincs rá direkt-link (sosem értettem, miért? hacsak nem azért, mert az 1.0.1.64-es képes már felfrissíteni magát). De letöltheted INNEN is...
Köszönöm. Tényleg furcsa, hogy nem rakják ki az oldalra  :think: . Én is úgy emlékeztem, hogy itt a topikban már újjabbról is szó volt, csak linket nem találtam hozzá a PKEuron.
@SYS_TRhu
Ezt a PK++ vs. PowerMad dolgot jól az agyamba vésem.  :respect:

#3 Felhasználó inaktív   Piter 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.434
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 18. 18:18

Idézet: caratyuska - Dátum: 2005. nov. 17., csütörtök - 20:10


Mikó? :D

Eddig nem ~2500 hsz körül volt szokás lezárni egy témát? :think: Vagy már ennyire le volna terhelve a szerver? Mindegy... ha már így alakult, lenne egy (pontosabban három) kérésem - amennyiben technikailag megoldható:

- Légy szíves a Painkiller - Battle out of Hell topikot is lezárni, és a végére odabiggyeszteni a szintén ide szóló folytatás-linket. (Nyogodtan odaírhatod, hogy fórumozói kérésre tetted).

- A nyitó postodat egészítsd ki a "Painkiller - Battle out of Hell folytatása" sorral.

- A topik alcímének add meg ezt: "BooH is"

A két téma több szempontból (amit most nem részleteznék) annyira szorosan összefügg, hogy teljesen felesleges két szálat futtatni miattuk, illetve a BooH-ra vonatkozó kérdéseket is ide tette fel mindenki az utóbbi időben.

Gondolom a többiek is egyetértenek velem, de azért szóljanak ha mégsem. ;)

#4 Felhasználó inaktív   rémlátó 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 594
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 18. 19:44

peti mondja a frankót ;)

én eddig egyszer voltam a bú topikban, akkor amikor végigolvastam.

viszont peti, lehet hogy hatékonyabb lenne ha kéréseddel privátban is megkeresnéd az illetékest.
nem vagyok biztos benne, hogy gyakran benéznek, hogy rajtunk kívül sokan olvassák a topikot. :D
"i saw god on TV"

#5 Felhasználó inaktív   Piter 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.434
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 18. 20:00

Idézet: rémlátó - Dátum: 2005. nov. 18., péntek - 19:44

viszont peti, lehet hogy hatékonyabb lenne ha kéréseddel privátban is megkeresnéd az illetékest.
nem vagyok biztos benne, hogy gyakran benéznek, hogy rajtunk kívül sokan olvassák a topikot. :D

Feljelentettem a hozzászólást a júdás-gommbal, remélem lesz foganatja. :D

#6 Felhasználó inaktív   peterxxxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 206
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 24. 14:15

Hali :)

Kérdésem az lenne hogy ha én a Docks pályát NIGHTON akarom játszani ugy hogy MINDEN Secretet megszerezzek akkor milyen kártyákkal érdemes nyomulni? :)  (egyik a speed-re gondoltam a darukon lévő secretek miatt vagy van annál jobb is? Szal mi legyen az 5 kártya?? :D

#7 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 11. 24. 16:54

...a voice from the darkness.....

Srácok, azért én mindenekelőtt üdvözlöm az topic 2. fejezetét - azért ez nem semmi szerintem. Véleményem szerint pár ezren nem gondolták itt a HWSW-n, hogy ennek a kis játéknak a topicja valaha is el fogja érni az 50 oldalt, pláne úgy, hogy nagyjából 5-6 elvetemült ember írogatott csak bele. Szóval jubilálunk, ezt meg kell becsülni, és köszönjük meg egymásnak...  :cool: Meggyőződésem, hogy itt van felhalmozva a legtöbb információ a játékkal kapcsolatban, legalábbis országos viszonylatban...  :up:

De egyetértek Petivel én is: a BOOH-topic szerintem is felesleges. Kényelmetlen dolog a BOOH-topicot használni, csak mert egy hozzászólásom inkább arról szól, főleg úgy, hogy az a topic állandóan lesüllyed. Jobb, ha egy helyen vannak az infók a PK+BOOH témában. Szóval tényleg, azt be kéne zárni, és a továbbiakban ide írni a BOOH-ről is... :) Majd a PK2-nek (ha lesz egyáltalán valamikor) érdemes lesz egy teljesen új topicot nyitni... :)

Peterxxxx, az aranykártyákat tekintve a Speed kártya mindenképpen jó, és vegyél még hozzá egy Iron Willt is, így a nagy esésekkel sem lehet gondod. Ha ezüstöket is akarsz használni, akkor egyértelműen Soul Catcher (hiszen a lelkekkel tudod gyógyítani Danielt), na és persze a Mercy, hogy háromszor is használhasd az aranyakat. Na jó, inkább a Mercy az, ami tényleg fontos az ezüstökhöz. Aztán már csak okosan kell felhasználnod a kártyákat...

MultiPlayer... Tegnapelőtt lezajlott a "Final" New York-ban, de sajnos a közvetítést nem láttam (állítólag 23-án éjfélkor ment, de nálam bizony offline volt a TSN-en minden). De azért megnézhetitek ezt a topicot a részletekért: Fatal1ty nyert, és állítólag nagyon rossz volt az egész, úgy értem, hogy akik látták, azt mondták, hogy nem voltak élvezetesek és érdekesek a meccsek. PeTjA említette, hogy az egyik TSN-srác be is szólt, hogy ez már sakk és nem PK - LOL! Érdekes az is, hogy nem volt "DM_Sacred", pedig szerintem is ott a legjobb VoO (messze jobb mint Fat'). A "DM_Sacred" helyett VoO a "DM_Psycho"-t választotta, ahol pedig egy korábbi nyilatkozata alapján éppen a leggyengébb. Most ki érti ezt...? A fődíj 150000 dollár volt, míg a "vesztes", azaz a második helyezett "csupán" 100000 dollárt kapott - lehet, hogy itt van a blöki elásva (szegény pára)...?  :think: A másik dolog, hogy már VoO is a következő játékra koncentrált inkább - PeTjA szerint a WOW-ra, így elveszítette a korábbi stílusát/rutinját. Mindenesetre a Nézők/Közönség nagyobb része nagyot csalódott a "Final"-ben...

SYS "No sin is too great to be forgiven."

Szerkesztette: SYS_TRhu 2005. 11. 24. 16:58 -kor


#8 Felhasználó inaktív   peterxxxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 206
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 24. 18:49

Szia SYS! :)

Egyetlen nagy kérésem lenne hozzád mivel látom Te nagyon benne vagya PK témában (+ még sokan mások :D )...

SZal az lenne a kérésem hogy ide EGY hszbe összegezve írj le minden olyan statisztikai bugot ami előfordul a legutolsó patch (1.64) után is az alap PK+ban + a BOoH-ban is!! :D

(statisztikai bug alatt aszt értem hogy pl X pályán hiába megöltél minden ellent mégis a staticban még hiányzik 2 db pl. vagy ugyanezt hogy X pályán vmi bug miatt nem lehet elérni egy ammot vagy objektumot nem lehet elpusztítani X bug miatt :)

azért érdekelne mert szeretnék erre figyelni a játék során hisz több szem többet lát :)
HATALMAS THX ha megteszed de ha vki másnak van keedve megcsinálni akkor annak is HATALMAS THX!! :D

#9 Felhasználó inaktív   peterxxxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 206
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 25. 00:03

Ja és SYS! régebben szóvá tetted ezt a dolgot a docks elején az armorrokkal hogy megkell sérteni magunkat ahoz hogy feltudjuk venni az arany után az ezüstött..
szóval halál egyszerű a dolog :D egyszerűen az ezüstöt kell előbb felmenni majd visszamászni a felvonónak a létráján és egyszerűen felveszed utána az arany pajzsot (tudo az arany felülírja az ezüstöt mert több védelmet ad) :) ennyi a megoldás... :p

Szerkesztette: peterxxxx 2005. 11. 25. 00:04 -kor


#10 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 11. 25. 16:28

...a voice from the darkness.....

Peterxxxx, ezeket a dolgokat összeírni "nagy meló" volna, hiszen annyi van... LOL! De, ha felteszed a PowerMad modot, akkor a 90%-uk meg fog oldódni. A PowerMad alapvetően egy cheatscript, de csalni csak akkor csalsz vele, ha megnyomod a megfelelő billentyűkombinációkat (amit könnyen el lehet kerülni). Egyébként pedig egy nagyon hasznos kis "patch"... :) Ennek ellenére továbbra is előfordulnak a következő hibák...
- Objektum-hibák: Például a pályákról kieső objektumok, vagy pedig objektumok, amik nem rombolódnak le. Az egyik "legveszélyesebb" a "Snowy Bridge"-en van: a nagy világítóoszlopoknak teljesen darabokra kell törniük! Különben a program nem számítja hozzá az egyes részeket a lerombolt objektumokhoz. Velem már számtalanszor előfordult ez a hiba, mire rájöttem, hogy mi a gond. A lényeg, hogy a csúszós rész utáni CheckPointnál pontosan 75 lerombolt objektumnak kell lennie, ha addig tényleg mindent leromboltál (ha csak 74 van, akkor valószínűleg az egyik oszlop nem esett teljesen a darabjaira - ezt elég nehéz ellenőrizni)... A másik hasonlóan "veszélyes hely" a BOOH "Leningrad" helyszíne: a legutolsó CheckPoint utáni területen néha a program elfelejt egy objektumot az aknarobbanásoknál és/vagy a házrészek szétesésénél. Úgyhogy ha biztos vagy benne, hogy minden megvolt, de mégis csak 118/119-ed van, akkor csak töltsd vissza az utolsó CheckPointot és próbáld újra... Ezek eléggé idegesítő hibák...
- "Babel" (C04E03): 225/237 eliminálható ellenfél. Csak 225 van...
- "Forest" (C04E04): 106/107 eliminálható ellenfél. Csak 106 van...
- "Docks" (C05E02): 259/261 eliminálható ellenfél. Csak 259 van...
- "Old Monastery" (C05E03): 157/159 eliminálható ellenfél. Csak 157 van...
Ennyi az egész, most több nem is jut eszembe - már ha a PM fent van... :)

"Docks" - nem néztél utána az állításodnak...  :) Gondolod, hogy egyáltalán felvetem a dolgot problémaként, ha kivitelezhető ez az egyszerű megoldás? Meg Petiék is megtalálták volna már annak idején, szóval biztos nem hagyták volna rám, ha nem helyes dolgot állítok... :) Szóval a probléma az, hogy oda már nem tudsz többé visszajutni miután lejöttél, és ez már a startnál is igaz (hónapokkal ezelőtt próbálgattam már). A startnál két eset lehetséges: az egyik, hogy a lifttel jössz le, a másik pedig, hogy nélküle. Ha a lifttel jössz le, akkor fent a lift helyén lezár egy ajtó, ami miatt már nem lehet visszamászni. Ha a liftet fent hagyod, akkor pedig a lift miatt nem tudsz visszamászni... De mindez úgysem számít, mert az alapprobléma az, hogy a "Docks" legvégéről már nem lehet visszamenni a legelejére, ill. az, hogy ugye az előző CheckPoint területére is rendszerint már nem tudsz visszamenni (vagy csak a legvégéről)...  :rolleyes: Az első két pajzs (bronz és arany) az első CheckPoint előtt van, a harmadik pajzs (ezüst) pedig már az első CheckPoint után. Amikor az első CheckPointon túlhaladsz, a terület lezárul, és Te már nem tudsz visszamenni az elejére..és sajnos később a legvégéről sem (igazából ez a baj, és ezért kell nagyon körültekintőnek lenni az 5 csillag szempontjából a "Docks"-on, legalább a feléig)... Tehát a dologra jelenleg nincs megoldás, de ez igazából nem nagy gond, mert elég csak egy kicsit sérülni az ezüstpajzshoz: egy kicsit "amortizálódik" az arany (mivel 80%-ot véd, így elég hamar el tud fogyni), és Daniel máris felveszi az ezüstöt (de ha pl. egy bronz lenne az ezüst helyén, az már tényleg "ciki" lenne :D)... :)

MultiPlayer... Az előző hozzászólásomban említett topicban immár találhattok egy letöltési linket is a "Final"-ről: ez egy komplett videóanyag és kb. 500 MB. Így megnézhetitek a meccseket és közben hallgathatjátok a kommentárokat (tényleg benne van a sakkos beszólás is :)) és a közönség véleménynyilvánításait is (lehurrogták Fatal1ty-t, amikor campelt pl. a "DM_Psycho"-n)... :) Miután nagyjából végignéztem, arra gondoltam, hogy jó nagy feneket kerítettek az egésznek, egy nagy show-t csináltak belőle, és azt, hogy szerintem Fatal1ty számára ez már inkább csak a pénzről szólt (camper, spawnfragger, a végén meg hogy' örült)..a meccsek meg, hát... Majd eldöntitek, ha esetleg megnézitek a videót (Peti korábbi véleménye jut eszembe a Pro játékosok játékáról - ez most tényleg nagyon olyan lett)...  :rolleyes:

SYS "No sin is too great to be forgiven."

Szerkesztette: SYS_TRhu 2005. 11. 25. 16:32 -kor


#11 Felhasználó inaktív   peterxxxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 206
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 25. 20:07

Köszi a leírást :D

Amugy még mindig nem teljesen világos hogy mért akarnál visszamenni a Dockson az első darura.. . :rolleyes:  nekem minden simán ment és megszereztem az 5 csillagot...  amugy van pl egy aranypajzs annál a területnél ahol egy épülő hajóban kell gyakni az ellent és a pajzsl meg ottvan a pálya szélénél egy csatornának a tetején na én oda is vissza tok jutni simán....  

Szerkesztette: peterxxxx 2005. 11. 25. 20:08 -kor


#12 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 11. 25. 20:56

...a voice from the darkness.....

Az épülő hajóra MÉG vissza lehet jutni a legvégéről gond nélkül, az soha nem is volt kérdés, na de próbáld csak még tovább (az ezüstig már nem tudsz visszamenni)... ;) A kérdésedre is egyszerű a válasz: egyrészt mert a PK filozófiája az, hogy a legvégén bejárható az egész terület (ez 99%-ban működik is, de pl. éppen a "Docks"-on nem, és ha útközben egészen véletlenül elhagysz egy db ammót valahol az elején, akkor már nem lehet meg az 5 csillag - szóval ez a kockázat benne van), pont a "5-Star Challenge" miatt, másrészt pedig gazdaságtalan egy aranypajzsot olyan hamar "elpazarolni"/feláldozni egy ezüst miatt (főleg Traumán ugye - múltkori challenge), főleg a darus Secretek előtt, amelyek köztudottan fájdalmasak, ha nem akarunk szórakozni az ugrásokkal a nagy esések elkerülése végett... Még egyszer: aranypajzs 80%, ezüstpajzs 60%, bronzpajzs 33% - és Traumán már nem mindegy azért, hogy melyik van rajtunk (a nagy esések Traumán már nagyon sokba kerülnek), és Traumán óvatosan kell bánni az önsebzéssel is. Igazából ezért is vetődött fel a probléma - a Trauma-fokozat miatt (korábban nem is említettem). A Nightmare már nem érdekes igazán ebből a szempontból, de azért ott sem árt vigyázni (a darus titkok miatt), mert én legalábbis nem szeretek a "Docks"-on pl. "050/000" értékekkel harcba bocsátkozni (valóban, még szerencse, hogy az épülő hajón megint van mindjárt két pajzs is, bár az arany és az ezüst ott is közel vannak, de ott az ezüstöt veszed fel előbb), még Nightmare-en sem (de Nightmare-en vannak lelkek és ott mentesz, ahol csak akarsz, ami tulajdonképpen hatalmas könnyítés a Traumához képest)... :)

Bocs' az abszolút túlrészletezett magyarázat miatt. :o Egy szóval kellett volna válaszolnom: Trauma... :D

SYS "No sin is too great to be forgiven."

Szerkesztette: SYS_TRhu 2005. 11. 25. 21:03 -kor


#13 Felhasználó inaktív   peterxxxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 206
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 26. 03:15

Okok értem  :cool2:

#14 Felhasználó inaktív   Blazkowicz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 26. 16:00

Hali mindenkinek.
Én sem láttam a közvetítést. Kerestem, hogy a nap melyik órájában van, de nem jutottam sokra. A TSN-en én sem igazodtam ki. Még most sem tudom, hogy kell e regelni vagy sem. A videót feltétlenül megnézem.  :respect: SYS.
Én a meccs előtt Vo0ra tettem a voksomat. Kicsit értetlenül állok a történtek előtt.
Ezen az oldalon már meg is kellett védenem a fiúkat :)

#15 Felhasználó inaktív   peterxxxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 206
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 26. 17:22

Találtam még 1 statisztikai bugot :(

Az Abadonned Factory-nál csak 155 elpusztítható objektum van a 157-ből legalábis nekem... Légyszi elllenőrizze mindenki hogy náluk is így van-e :) Ha igen akkor írjátok le :D Mert most tolom Traumán a gamet és ez lenne az első olyan pálya ezek szerint hogy nem lenne meg az 5 star challenge :( Eddig mindegyiken sikerült :) :)  Amugy mikor és mit kapunk az 5 star chellenge jutalmaként?

Szerintem ha már SYS is leírt egy jópár statisztikai bugot + most én is egyet kéne készíteni ezekről egy listát és beküldeni a fejlesztőknek hogy ezeket javítsák ki ugyanis mindössze egy számot kell átírni... vagy már megtettétek ezt? SYS?

Szerkesztette: peterxxxx 2005. 11. 26. 17:26 -kor


#16 Felhasználó inaktív   peterxxxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 206
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 26. 17:47

Vagy legalább kiadnának egy 1.65-ös pöcst ami csak ilyen szám-elírásokat javítana ki.. ennyit igazán megtehetne a PCF mert semmiség :s Csak írni kéne nekik...

#17 Felhasználó inaktív   Blazkowicz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 27. 15:49

@peterxxxx
Sajnos a Factoryn ez egy szakállas BUG. Ahoz, hogy 5 csillagosra meg tudd csinálni, fel kell telepítened a Kalme által készített Powermadet. A telepítéshez mindénféleképpen szükséges a kiegészítő és a 1.62 frissítés ill a .NET keretrendszer. Ezek után előlről kell kezdened a pályát, hogy érvényesüljön a javítás. Ahogy SYS korábban leírta, ez a kis javítás nagyon sok BUGra gyógyír.
Elméletileg még ki fog jönni egy hivatalos javitás, de hogy mikor, azt csak a fejlesztők tudják.
Az 5SC sikeres teljesítése után nem marad el a jutalom  :)

#18 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 11. 27. 21:26

...a voice from the darkness.....

Peter, fel kéne tenned a PowerMadet tényleg. Még egyszer, a hibák listája, amiket javít...

"
Other features
Startup videos are disabled
Integrated Colloseum tarot card fix -- fixed in 1.61/1.62 => removed in Powermad 3.62+
Integrated Ruins ammo box fix (thanks dooguesgoober4)
Integrated Abandonded factory destroyable objects fix (thanks dooguesgoober4)
Integrated Loony Park hidden fireworks sack fix
Integrated Stone Pit missing two chest at the beginning fix
Integrated Stone Pit out of level holy item fix (thanks Crazy)
Integrated Stone Pit holy item (statue) placement improvement
Integrated HUD showing only three digits of health fix (thanks Dayve)
Integrated Level statistics fix
Integrated language fix (switching languages through the config file works)
"
(Kalme)

És igen, a PM tulajdonképpen egy "félhivatalos quickfix": Kalme annak idején írt a PCF-nek ezekről a hibákról, így Ők mindegyikről tudnak és mindegyiknek a javítására ígéretet is tettek (legalábbis levélben). Ha valaha lesz egy 1.7-es patch (be van ígérve egy ideje), akkor a fenti hibák remélhetőleg hivatalosan is javítva lesznek. De én már alig-alig bízom abban, hogy a PCF kijön még egy patch-csel...

Egyébként az "Abandoned Factory"-t (és később a "Ruins"-t is) meg lehet csinálni a PM nélkül is, de csak egy bugot kihasználva...

Blazkowicz, teljesen egyetértek minden gondolatoddal, amit az említett topicban leírtál. A hozzászólások nagy részéről (tisztelet a kivételeknek, mert vannak!) amúgy is a következők jutottak az eszembe: butaság, szűklátókörűség, tájékozatlanság, irigység, intolerancia, és "antinyitottság" (a hencegést már tényleg ne is említsük) - az utolsó három amúgy is elég jellemző magyar viszonylatban szinte minden téren (nem egy vicc született már erről :))...  :rolleyes:  Úgy vettem észre, hogy sokan vannak, akik egyszerűen irigyek mások sikerére, és az illető egy adott dologban való jártasságát lebecsülik és/vagy nem ismerik el. Főleg mert történetesen ez az adott dolog most az FPS mint cybersport, amiről azonban sokaknak csak a "videójátékokkal való agypusztítás" jut eszébe, mert hát a videójátékok ugye úgy általánosságban "rém károsak és komolytalanok" és hazudik az, aki azt állítja, hogy lehet őket komoly hozzáállással és komoly szinten művelni és tanulni és önfejleszteni belőlük...  :omg: Holott ez tulajdonképpen ráhúzható lenne szinte bármelyik sportra vagy bármilyen játékra (ugye milyen sokan utálják pl. a focit is? :)). Ha valaki egy videójátékban jó, azt általában nem ítélik meg túl pozitívan, hiába csinálja komoly szinten és sportból. Legyél jó a munkádban, keress pénzt 8 órában, vállalkozz, legyél karrierista, még akkor is, ha ezekért esetleg feladod önmagad, eltiporsz vele másokat, és beállsz a többi pózoló színész mögé (ez mennyivel jobb adott esetekben?)... Kötve hiszem, hogy pl. Fatal1ty bárkinek is árt a sikerességével. De amit alapvetően nem értek, az az, hogy mi zavar egyes embereket Fatal1ty sikerében és miért manifesztálnak egyfajta képzelt(!) személyiséget Neki? Anélkül találgatnak és ráhúznak mindenféle maskarát, hogy egyáltalán ismernék személyesen - ez számomra nonszensz. Vajon mi viszi az embereket ilyesmire ha nem a fentebb felsorolt negatív jelzők...? Hiszek abban, hogy mindenki ért valamihez, és ha valaki megtalálja azt, amihez valóban ért, és sikerül vele elboldogulnia az életben (legalább egy ideig), azt az embert nem irigyelni, hanem ünnepelni kell, mert nagyon szerencsés (nekünk pedig kitartóan keresnünk kell tovább)! Végezetül: szinte biztos vagyok benne, hogy a hozzászólók 98%-a még csak nem is látta a "Final"-t, sőt, szerintem egy demót/videót nem látott még ezektől a srácoktól... Blazkowicz, ha gondolod, belinkelheted ott a "Final"-videót (amit fentebb megadtam), hátha megnézi valaki, és legalább egy kicsit tájékozódik belőle. Az is probléma, hogy a legtöbben a saját korlátaikat gondolják a maximumnak (és ez a fejlődés egyik legnagyobb gátja is!): ha valaki már nagyon jó és nem képes tovább fejlődni (pl. mert nem lát másoktól új dolgokat), akkor a tájékozatlansága miatt már azt gondolhatja, hogy ennél magasabb szinten már nem lehet művelni az adott játékot (Revan001 perfekt példa erre) - pedig csupán arról van szó, hogy nem eléggé kreatív és/vagy nem látott még játékosokat, akik még őnála is sokkal magasabb szinten képesek "játszani". Játszani: taktikázni, gondolkodni, döntéseket hozni tizedmásodpercek alatt, és számítani az ellenfélre (ha ügyes vagy, még azt is tudod, hogy éppen milyen pajzsa és mennyi HP-je van!), valamint időzíteni (a profik nem csak a MH-re (1 perc), de már a GA-ra is időzítenek (20 mp), hogy még kevesebb esélye legyen az ellenfélnek) - a gyorsaság és a reflexek mellett ez egy "mind-game" is, ha az ember komoly szinten űzi, és ez persze nem csak a PK-ra igaz... A hencegés és a beképzeltség szégyenletes dolog (még akkor is, a van némi alapja). Én pl. sosem nevezném magam még csak "jó" játékosnak sem, mert sosem lehetek eléggé jó (örökös elégedetlenség önmagammal - de ez visz előre), és ha egyszer elkiabálnám, akkor csúfos és fájó lenne utána minden egyes vereség. Ennek ellenére gyakran lehet találkozni olyanokkal, akik azt állítják magukról, hogy piszok jó játékosok, aztán utána meg nagyokat buknak a meccseken (és "lecsítereznek" másokat)... :)

Ami engem zavar ebben az egészben az inkább a nagy felhajtás és a show-szerűség, na ezeket biztosan nem szeretem... :) Meg azt sem, hogy állandóan megpróbálják eldönteni, hogy ki a legjobb, pedig ez annyira relatív és múlandó. Vajon ha "minden héten háború" lenne, akkor is mindig Fatal1ty kerülne ki ilyen "meggyőző" fölénnyel?  :think:  Egyébként szerintem is VoO-nak kellett volna nyernie: sokkal jobban mozog mint Fat' és mindenhol képes ott lenni a mapen (jó map-control), igaz, a célzás jobban megy Fat'-nek. Viszont Fat' gyakran nem is csinált mást mint "kempelt" pl. a GA-nál, amit nem éreztem valami virtuóz dolognak. És VoO-nak a "DM_Psycho" helyett a "DM_Sacred"-et kellett volna választania (ezt a lépését most sem értem: talán rágyakorolt a Psycho-ra, hogy meglepje Fat'-et? hát az nem sikerült)... Mindenesetre engem nem érdekel, hogy ki a "legjobb" (ez ugyanis mindenkinek a saját dicsősége, mellesleg pedig nem is hiszek abban, hogy "legjobb", csak abban, hogy "jobb és mégjobb és mégjobb"): én csupán élvezetes meccseket szeretnék látni, de ez a "Final" nem igazán volt élvezetes...

SYS "No sin is too great to be forgiven."

Szerkesztette: SYS_TRhu 2005. 11. 27. 21:50 -kor


#19 Felhasználó inaktív   Blazkowicz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 28. 12:21

Idézet: SYS_TRhu@2005. nov. 27. - Dátum: vasárnap - 21:26

Blazkowicz, teljesen egyetértek minden gondolatoddal, amit az említett topicban leírtál. A hozzászólások nagy részéről (tisztelet a kivételeknek, mert vannak!) amúgy is a következők jutottak az eszembe: butaság, szűklátókörűség, tájékozatlanság, irigység, intolerancia, és "antinyitottság" (a hencegést már tényleg ne is említsük)....Úgy vettem észre, hogy sokan vannak, akik egyszerűen irigyek mások sikerére, és az illető egy adott dologban való jártasságát lebecsülik és/vagy nem ismerik el.
Az én fejemben is megfordultak ilyen, ill ehez hasonló gondolatok. Ahogy néztem, az ott hozzászólók egy része még elég fiatal, így a tudatlanság, ill a szűklátókörüség talán a legjellemzőbb rájuk. Bár ez sem általános.

Idézet: SYS_TRhu@2005. nov. 27. - Dátum: vasárnap - 21:26

Főleg mert történetesen ez az adott dolog most az FPS mint cybersport, amiről azonban sokaknak csak a "videójátékokkal való agypusztítás" jut eszébe.... és hazudik az, aki azt állítja, hogy lehet őket komoly hozzáállással és komoly szinten művelni és tanulni és önfejleszteni belőlük...
Szerintem is a többség nem úgy tekint a cybersportra, mint ahogyan azt megilletné. Az emberek nagy többsége, csak akkor kapna észbe , amikor szabályok szerint kéne játszani pár partit profi ellenfelek ellen.

Idézet: SYS_TRhu@2005. nov. 27. - Dátum: vasárnap - 21:26

De amit alapvetően nem értek, az az, hogy mi zavar egyes embereket Fatal1ty sikerében és miért manifesztálnak egyfajta képzelt(!) személyiséget Neki?
Hisz ahogy te is mondtad, magyarok vagyunk  :D Szerintem aki megnézné a CPL-en szereplő versenyzőket, egy teljesen más környezetben, akkor eszébe sem jutna, hogy ezek cybersportolok. Sőt ha azt mondanám valakinek, hogy ezek az ifi uszóválogatott, szerintem 10 ből 8 ember elhinné. Tehát röviden: Én sem értem ezt a kockafejű=videójátékos általánosítást.

Idézet: SYS_TRhu@2005. nov. 27. - Dátum: vasárnap - 21:26

Blazkowicz, ha gondolod, belinkelheted ott a "Final"-videót
Bebigyesztettem. Kiváncsi vagyok hányan nézik meg.

Idézet: SYS_TRhu@2005. nov. 27. - Dátum: vasárnap - 21:26

Az is probléma, hogy a legtöbben a saját korlátaikat gondolják a maximumnak (és ez a fejlődés egyik legnagyobb gátja is!): ha valaki már nagyon jó és nem képes tovább fejlődni (pl. mert nem lát másoktól új dolgokat), akkor a tájékozatlansága miatt már azt gondolhatja, hogy ennél magasabb szinten már nem lehet művelni az adott játékot (Revan001 perfekt példa erre)...
Ezzel, és az utánna következő mondatokkal teljesen egyetértek. Mindenkinél van jobb, csak idő kérdése. Revan001 szerintem nem is tudja miről beszél. Csak a maga korlátait látja, vagy még azt sem így érthető miért beszél ilyen sületlenségeket.

Idézet: SYS_TRhu@2005. nov. 27. - Dátum: vasárnap - 21:26

Vajon ha "minden héten háború" lenne, akkor is mindig Fatal1ty kerülne ki ilyen "meggyőző" fölénnyel?
Na igen  :) , a világverseny egyedi hangulata. Itt minden megtörténhet. Hány sport világbajnokságot láttunk, ahol ott volt egy esélytelen versenyző, akiről később kiderült mégsem esélytelen  :) . Persze Fatal1ty egyátalán nem esélytelen, de ha még egyszer megrendeznék a (mostani eredmény tudatában) versenyt, akkor valószínüleg a nyerési esélye nem 100% lenne, hanem csak 50%.
Már belenéztem a videóba. Ma este bepótolom a maradék részt.
Grat a hosszan tartalmas hozzászólásodhoz :up:

Szerkesztette: Blazkowicz 2005. 11. 28. 12:23 -kor


#20 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 11. 30. 17:50

...a voice from the darkness.....

Mindenekelőtt... :D Boldog Születésnapot, Peti!!  :birthday:  :birthday2:  :beer:

Aztán meg... Tegnap fejezte be Artas is odakint a "5th Chapter on Trauma" kihívást, és megosztott pár érdekes videót, amiket a topicban megtalálhattok az Ő hozzászólásában. Ezek közül kettőre különösen felhívnám a figyelmeteket: 1. videó és 2. videó... Az 1. videó egy rövidítés, amivel egy csatarészt ki lehet hagyni, de nem emiatt érdekes. Azután válik érdekesebbé, miután megnéztük a 2. videót is! A 2. videóban feltűnt, hogy ott volt még az ezüstpajzs a helyén, és egyébként régebben én próbálkoztam is arrafelé lejutni, de a talajra estem, tehát nem ugrottam el balra mint Artas..akkor azt hittem, hogy a ládák és a felettük lévő "láthatatlan fal" miatt nem lehet már eljutni újra a létrás daruhoz (ezért sosem hagytam hátra az ezüstpajzsot). DE..az első videó szerint mégis meg lehet csinálni! Ergo, a tanulság: nem muszáj az ezüstpajzsért megsértenünk magunkat, hanem akár mindhárom darus titkot megszerezhetjük az arannyal (többet véd a sérülések ellen, így több HP-t takaríthatunk meg - Traumán ez azért nem mellékes), majd pedig visszamehetünk az ezüstért és Artas módszerével átjuthatunk a létrás daruhoz is. Még nem próbáltam ki, de a videók alapján szerintem működnie kell (még ha egy kissé nehézkes is) - mindenesetre mindenképpen érdekes, még úgy is, hogy tudjuk, hogy enélkül is teljesíthető a kihívás...

SYS "No sin is too great to be forgiven."

Szerkesztette: SYS_TRhu 2005. 11. 30. 18:47 -kor


Téma megosztása:


  • (36 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó