HWSW Informatikai Kerekasztal: Painkiller (c) People Can Fly (II) - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (36 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 34
  • 35
  • 36
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Painkiller (c) People Can Fly (II)

#701 Felhasználó inaktív   gezaaa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 02. 19:46

Nyomultam egy kicsit PK HD-vel.A jól megszokott hiányosságokat tapasztaltam,az utolsó ellenfél ledarálása után nem nyilnak ki az ajtók az öt csillagozásról lemondhatunk.A tarot kártyák megszerzése sem lesz egyszerü a harmadik pályán:átrium complex(egyenlöre csak eddig játszottam)7 perc alatt kelett volna teljesiteni a szintet.Esélyem se volt.Egyébként az ilyen idöre futásokat nagyon utálom.Igy az elsö 3 szint után ugy látom ez sem ér fel ez eredeti játékkal.

#702 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 03. 04:22

Én még megvárom míg megérkezik a Collector's Editionöm... :D

Az 5 csillagról nem feltétlenül kell lemondanunk: ha mindent összegyűjtünk közben és semmi sem marad el, akkor elvileg lehetséges. Én eddig is mindig így játszottam. Más kérdés, hogy ez így rohadtul kényelmetlen és nem lesz értelme görcsölni vele, mert ugye a végén ki nem nyíló ajtóknak "csak" az lesz a hátránya, hogy ha közben valahol mégis elmaradt 1 nyavalyás object vagy ammo vagy bármi, akkor lőttek az egésznek és lehet elölről kezdeni az egész pályát (béna mentésrendszer rulez)... Egy ismerősöm - Lena, a fan artos csajszi - szerint az Unreal engine miatt maradnak zárva az ajtók, erőforrás kímélő célzattal, de én ezt nem akarom elhinni. Az MP-pályák még ha kisebbek is, de teljesen nyitottak, nem kell lezárni semmit. Szóval szerintem igenis meg lehet csinálni és meg is kellene, hogy a végén minden ajtó kinyíljon, ez alap a PK-játékokban mindenhol... Lena rákérdez majd erre a Nordic Games fórumain, megígérte...

A másik a mentésrendszer amiről hallottam még, hogy sajnos ugyanolyan béna, mint a bétában volt. Még quicksave lehetőség sincs és csak a legutolsó checkpoint marad meg...

Az eredetit nem verheti semmi az újabbak közül, ez szerintem sosem volt kérdés. Én inkább az MP miatt vagyok kíváncsi erre a játékra, bár azt mondják, az még mindig nagyon gáz, nem tartanak vele sehol..talán majd a patchek... Állítólag a legvége nagyon jó és megéri végigjátszani érte - Lena szerint -, kíváncsi leszek majd rá... :)

Mindenesetre egy időre - míg megérkezik és végigviszem párszor - én lelövöm magam mindenféle fórumról, az esetleges spoilerek miatt... :D

#703 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 20. 17:54

Srácok!

Négy végigjátszás (Daydreamtől Traumáig), 9 nap és 60 óra, összes Secret, számos 5*-os pálya (néhány még bugos), kioldott kártyák, 50/65 achievement, 12000+ kill és rengeteg headbang (különösen az Operán ahol az ember még célozni sem tud emiatt rendesen, de nem panaszkodom :rock: :D) után..azt tudom mondani, hogy...

...ez a játék ABSZOLÚT KLASSZ lett!!! :evil2: :respect: :taps: :cool:

Persze van még mit javítani bőven, de már eddig is volt két kisebb update (6-án és 16-án is) és remélhetőleg továbbra is lesznek majd, így bőven van még remény a további fejlődésre a játékélményt illetően...

A legfeltűnőbb számomra egyelőre az, hogy hiányzik két tarot kártya (igen, az achievementsekből is) és én arra számítok, hogy jön valamelyik frissítéssel majd a "City On Water" és azzal lehet majd ezeket kioldani. A másik dolog, hogy egyáltalán nem kell lemondani az 5*-ról, viszont van pár pálya ahol tényleg hiányoznak dolgok és nem lehet még úgy megcsinálni. Például az Operán sokadik végigfutásra is hiányzik 2 object és másoknál is, szóval ez biztos bug. Vagy ott van a Colosseum, ahol nekem volt már a 136-ból 135, 136, de még 137 ammóm is (van amit 2x számolt a game egyszer, láttam mikor felvettem), és ugye mindet meg kell találni a kártya kioldásához...

A legjobban az achievementek motiválnak na meg a toplista, emiatt jó párszor újra fogom még játszani (na és persze majd ott lesz az MP is, ha majd lesz, ugye). Néhány Secret igényel némi kreativitást, ami külön pozitívum. Jó érzés, mikor az ember rájön a megoldásra. A hangulat és a zenék abszolút hozzák az eredetit, a játék nem lehangoló mint pl. a Resurrection volt, hanem tényleg az az érzés fogja el az embert, mint a régi szép időkben, szóval feldob. A sztori egy kicsit furi, igazából nem is újragondolásnak tűnik, hanem inkább az eredeti folytatásának, csak így van azért "pár" ellentmondás is benne..na mindegy... Engem megfogott a cucc, na... Minden oldschool PK-Arcnak ajánlott szerintem, csak NE hasonlítsuk az eredetihez túlságosan és adjunk neki egy kis időt (mondjuk nekem elsőre-másodszorra is tetszett már)...

Kép

GG

#704 Felhasználó inaktív   gezaaa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 23. 18:14

Kicsit leült a topic,egy éve nem szólt hozzá senki.Igaz hogy nekem sincs semmi bejegyzésre méltó észrevételem a Painkillerrel kapcsolatban,csak azért irok hogy legyen egy hozzászólás 2013-ban is.Talán igy nem fog halálra itélödni a fórum

#705 Felhasználó inaktív   SYS_TRhu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 25. 07:43

Én azért ránézek néhány hetente - bár az egész game fórum eléggé pang -, hátha segítség kell vagy bármi, szóval nincs elfelejtve a topic... :)

Még január végén volt egy kis PKHD MP-verseny a kiadó szervezésében, hárman (régi játékosok) jól jártunk: baromi értékes nyeremények voltak szinte a semmiért - legalábbis a régi veteránoknak csak ujjgyakorlat volt halomra lőni mindenkit, csak "farmolni" kellett egy hétvégén, a top3 fragelő nyert, az utolsó nap már szinte nem is kellett játszanom -, szóval simán megdobtak egy Alienware PC-vel. Nagyon-nagyon klassz cucc, de a PK: Hell & Damnation néha még ezen is képes leesni akár 20 FPS alá is, ami azért nem semmi. Bőven lenne még mit optimalizálni és persze továbbra is tele van hibákkal...

Még a télen felvettem a kapcsolatot Wojtek Pazdurral (Steamen Sadocommando néven elérhető, ez volt a legelső PK-modellje anno, innen a nick), a Farm 51 bosszával, meg ugye ő benne volt anno a PCF-ben is és tevékenyen részt vett az eredeti játék készítésében (pályák, modellek tervezése, stb., a neve ott a creditsben). Nagyon jó fej, mesélt pár érdekes anekdotát (tudtátok, hogy a "Town"-on a boszi hangja az övé? bár azt mondta, ezt azért ne terjesszem :))... A lényeg, hogy elkezdtem bugreportokat küldeni neki, hátha egyszer majd kijavítja a csapat azt a sok apróságot. Az apróságok többsége hiányzó ammo/object problémát jelent, ami az 5 csillagozás miatt érdekes csak, de persze vannak egyéb dolgok is... Eddig még csak kis százalékát javították ki mindannak amit elküldtem, de Wojtek ígéri, hogy meglesz. Nos, nem tudom, talán..küldtek egy PKHD Standard Editiont, dedikált poszterrel, hogy teljesebb legyen a gyűjtemény, az is megérkezett annak idején. Akkor talán a javítások is lejönnek majd egyszer Steamen...

Külön szerencsém még, hogy a téli nyeremény miatt a DLC-k is ingyen járnak. Eddig 6 DLC volt összesen, ez már 14 plusz pálya - már csak néhány pálya van az eredeti+BOOH-ből amiket még nem hoztak át -, ráadásul sokkal érdekesebbek és több bennük az ötlet is az eredetileg elérhető pályákhoz képest. Csak hát a bugok..nincs DLC bug nélkül! :D Bár egy volt, a 3-as, ami teljesen 5-csillagozható, de abban is vannak hibák, amiket ha nem ismerünk, az egyik pályán meggátolhatnak a maximális statisztika elérésében. A legutóbbi DLC majdnem 4 hónapos szünet után jelent meg, éppen 2 hete, és a "Monastery", "Docks" és a "Ruins" helyszíneket tartalmazza, csak az a baj vele, hogy alig van benne újdonság, a "Ruins" kivételével szinte csak lemásolták a többit, meg azért megint adtak egy plusz fegyvert is még, de annyi az egész. A "Docks" még kifejezetten kevesebbet is ad az eredetihez képest (csak 2 Secret a 10-zel szemben, ráadásul az egyiket lehetetlen elérni (bug), meg olyan "kihalt" az egész valahogy). Úgy tűnik, hogy inkább csak gyorsan kinyomtak valamit - ami talán már kicsit korábban is készen volt ennyire csak nem értek rá kiadni a másik játékuk fejlesztése miatt -, hogy csillapítsák a népet. Az is erre utal, hogy eredetileg csak 5 DLC volt tervben. A lényeg, hogy azért még mindig van némi support (bár ez relatív). Mostanában a Linux verzión dolgoznak, meg a Deadfall Adventures című új játékukon, szóval emiatt sem reménykedek mostanában komolyabb patchekben...

Szerkesztette: SYS_TRhu 2013. 10. 25. 07:49 -kor


#706 Felhasználó inaktív   Piter 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.434
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 25. 07:48

Tavaszi bump. :-D

SYS, gratula az eredményhez, meg a 'Verához is! :respect:

Ha lesz egy kis időd, próbáld ki a Shadow Warriort, nyomokban emlékeztet a PK-ra. Nem hinném, hogy valaha is újra elindítanám, de egy végigjátszást megér.

Téma megosztása:


  • (36 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 34
  • 35
  • 36
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó