HWSW Informatikai Kerekasztal: LCD-TV Ami monitornak is használható - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (105 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

LCD-TV Ami monitornak is használható Ki mit tesztelt nézett már meg :) Értékeld a témát: -----

#521 Felhasználó inaktív   I{ris 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 2.468
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 18. 12:55

Idézet: Sweetooth - Dátum: 2006. máj. 18., csütörtök - 8:20

Például hogy sima DVD-n milyen a kép (SCART-on),mert nekem a kompozit az XBOX360-ra lenne lefoglalva. :confused:




Nos a dvd képe tényleg rosszabb, én ps2-vel néztem meg scart-al csatlakoztatva és a 72 cm-es sd tv-n szebb volt a képe, de ez nem is meglepő, mivel arra van optimalizálva. a hd dvd-k viszont már királyak lesznek rajta, persze majd ha megjelennek.

Idézet

A TV kép milyen?Nagyon Gáz? :confused:


Nem rossz, kicsit szemcsés, ha közelről nézed akkor jobban látszanak rajta  a  hibák pl: szellemkép stb. , de messzebről szvsz elfogadható (én néha kevesebb, mint egy méterről nézem :hemuveg: :D ), persze ez attól is függ, hogy honnan gyün a mana, tehát hogy milyen a kábelezés.

Idézet

Meg állítólag jellemző rá az "elhúzás" gyors mozgásoknál.Na most egy FPS játéknál (Pl.Far Cry) aztán van gyors mozgás rendesen... :confused:


Asszem ennek a tévének 12 vagy 16 ms a válaszideje és én pölö teljesen jónak találtam pölö: kvék 4 és dúm 3 alatt, néha vannak elhúzások, de annyira nem gáz szvsz.

Idézet

Köszi a választ előre is. :)


Szívesen máskoris ;)

Szerkesztette: I{ris 2006. 05. 18. 12:57 -kor

EREDETI, RÉGI JÁTÉKOK ELADÓK!
Playstation 3 Play B3yond

#522 Felhasználó inaktív   I{ris 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 2.468
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 18. 12:58

Idézet: netcobra - Dátum: 2006. máj. 18., csütörtök - 10:52

En azert megkerdeznem miert csak egy ev garit adnak ra, mikor a samsung 3 evet ad..En meg tavaly decemberben vettem ilyet 199ert, 3ev garival az elektropointban..Erdemes megnezni ott most mennyi, en ugy emlekszem 170 korul van, de 3 ev garral.

Jaja, nekünk is aztat mondogatták, hogy három év samsung gari van rá :)
EREDETI, RÉGI JÁTÉKOK ELADÓK!
Playstation 3 Play B3yond

#523 Felhasználó inaktív   szalacsy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 10
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 19. 07:59

Idézet: Sweetooth - Dátum: 2006. máj. 18., csütörtök - 7:20

Például hogy sima DVD-n milyen a kép (SCART-on),mert nekem a kompozit az XBOX360-ra lenne lefoglalva. :confused:

A TV kép milyen?Nagyon Gáz? :confused:

Meg állítólag jellemző rá az "elhúzás" gyors mozgásoknál.Na most egy FPS játéknál (Pl.Far Cry) aztán van gyors mozgás rendesen... :confused:

Köszi a választ előre is. :)

Hello !

Nekm ugyan nem a t-s hanem az R-es samu van, de szerintem gondold át a dolgot. Az x360 kompozit kábellel szerintem elég fos képet fog adni. Ha már X360 ill. HDTV akkor inkább vegyél komponens kábelt hozzá, azzal nagyon jó lesz a kép. Én ugyan sima box-al rendelkezem, de ott is ég és föld a 2. A scart-al is vigyázz. Ha rossz kábelt veszel ott nincsenek bekötve az RGB lábak, így gyakprlatilag ugyan olyan, mint egy kompozit kábel. Ráadásul olcsób lejátszóval a kép is valóban rosszabb lesz, mint SD tv-n. Én egyelőre PC - ről tolom a DVD - t, mert fényévekkel jobb, mint a gyai (<10khuf) lejátszókról. De még ettől is jobb képet ad a sima box komponens kábelen keresztül, Media palyerrel. A box- hoz lehet kapni  VGA kábelt (DSUB) is, szerintem azzal is nagyon jó lehet a kép. De a kompozitot kerüld.....

#524 Felhasználó inaktív   Sweetooth 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 25
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 19. 09:57

Idézet: szalacsy - Dátum: 2006. máj. 19., péntek - 7:59

Hello !

Nekm ugyan nem a t-s hanem az R-es samu van, de szerintem gondold át a dolgot. Az x360 kompozit kábellel szerintem elég fos képet fog adni. Ha már X360 ill. HDTV akkor inkább vegyél komponens kábelt hozzá, azzal nagyon jó lesz a kép. Én ugyan sima box-al rendelkezem, de ott is ég és föld a 2. A scart-al is vigyázz. Ha rossz kábelt veszel ott nincsenek bekötve az RGB lábak, így gyakprlatilag ugyan olyan, mint egy kompozit kábel. Ráadásul olcsób lejátszóval a kép is valóban rosszabb lesz, mint SD tv-n. Én egyelőre PC - ről tolom a DVD - t, mert fényévekkel jobb, mint a gyai (<10khuf) lejátszókról. De még ettől is jobb képet ad a sima box komponens kábelen keresztül, Media palyerrel. A box- hoz lehet kapni  VGA kábelt (DSUB) is, szerintem azzal is nagyon jó lehet a kép. De a kompozitot kerüld.....

Na látod,ennyire értek hozzá... :p

Természetesen komponens kábellel akarom a 360-at rákötni,nem kompozittal.Csak keverem a fogalmakat.Annál is inkább mert a 360-hoz alapból adnak komponens kábelt. :)  :)  :)

Nekem egy Sony DVD-m van,igaz alaptípus,nem tudom milyen lenne a kép vele Scart-on.Az tuti,hogy nem veszek úgy LCD TV-t hogy nem látom előtte egy DVD filmmel.Azok a üzletekben demózgató lemezek nem győznek meg,úgy halottam hogy direkt optimalizálva vannak egy bizonyos típusú TV-re.Azon jól mutat,a többin kaki.Úgy meg nem akarok LCD TV-t venni,hogy csak az XBOX360 szebb rajta minden más rosszab mint SDTV-n.

Mindenesetre nagyon szépen köszönöm  a kimerítő választ :respect:

#525 Felhasználó inaktív   Teaway 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.699
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 20. 06:29

Idézet: icebob - Dátum: 2006. máj. 16., kedd - 22:51

U.i: Vennék kábelt amivel a pc-t rá tudom dugni tv-re. De láttam ilyet, hogy DVI-I, DVI-A, DVI-D.
Melyik mit jelent??? :think:

Használd a D-SUB-bal. A DVI nem támogatja a PC funkciót. Legalábbis az R5X sorozatnál így van, az R7X-nél nem tudom, hogy léptek-e ezen a téren.
<b><span style='color:blue'>Teaway: </span><span style='color:gray'>CD325/775i65g/2x512DDR/RadeonHD3850/Seagate80+Hitachi160/ ASUS1608P/DiamondSI/Samsung970P/HP6122/</span><a href='http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/articles/cid/3/y/122/z/5.html' target='_blank'><span style='color:gray'><u>Nexus®400W</u></span></a></b>

#526 Felhasználó inaktív   pet 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 20. 06:59

Én két hete láttam közelröl egy ismerösnél LCD TV-t.
Teljesen ledöbbentem, mert a képe nagyon rossz volt, igaz nekik nem tünt fel teljesen elvoltak ájulva töle.
Sima TV adást néztünk, a kép mintha szemcsés lett volna és tökre elmosott, sajnos nem találok jobb szavakat rá. Mondtam, hogy rakjunk be egy DVD-t de ott sem javult a helyzet.
Szal, gondolom ennyit tudnak a mostani LCD TV-k.
Ugy gondolom sok viz fog még lefolyni a dunán mire lesz olyan képük, hogy lecseréljem a mostani 72-es 50Hz-es Wega-t.

Üdv.

#527 Felhasználó inaktív   Vertigo 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.989
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 20. 07:46

Szerintem jol mumtat a DVD LCD -n...

En komponens kabellel kotottem az asztalihoz, es nincs nagy kulonbseg egy jo DVD anyag (nem 20eves film kikozmetikazott kiadasa), es egy 720p HD film kozott... Azert a 1080p -s filmeknel azert mar kimondottan eszreveheto a differencia (hiaba 768 soros csak a panel), de ott sem egetrengeto (talan a dvd, meg a 720p kozelebb van egymashoz, mint a 720p a 1080p -tol, de lehet hogy a DVD jo minosege nalam csak a faroudja erdeme, fene tudja...)

u.i.
most atkoltozve a nagyobb szobaba, tegnap kottottem at a -8db -s agrol a -1db -s agra, meg bekotottem az izolatort, es osszessegeben ugy erzem, mintha szebb lenne a TV adas, mint a masik szobaban... (mondjuk most picit tavolabb van az agytol a tv, es ezen az agon nincs tobb leagazas), minden esetre a nagyobb terben jobban kijon, a "gyenge" beepitett hangszoro (crt tv -n azert kimondottan jo volt, mostansag megesik, hogy TV musorokhoz is bekapcsolom a hangfalakat)

Szerkesztette: Vertigo 2006. 05. 20. 07:50 -kor


#528 Felhasználó inaktív   Petty-kp 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 37
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 20. 18:45

Idézet: Teaway - Dátum: 2006. máj. 20., szombat - 7:29

Használd a D-SUB-bal. A DVI nem támogatja a PC funkciót. Legalábbis az R5X sorozatnál így van, az R7X-nél nem tudom, hogy léptek-e ezen a téren.

Hy!

én mint 26R72B tulaj:

Kézikönyvből idézet:

„A DVI nem támogatja a PC funkciót.”

Igaz ez csak elmélet, bár gyakorlatban meg nem tudok hozzászólni. Bár ha ezt írják, akkor neki sem állok vele kísérletezni.

No meg a másik, ami nem kis dolog: ezen a típuson már nincs „külön” DVI bemenet. A HDMI bemenetre kell, lehet átalakítóval beküldeni a DVI jelet (DVI bemeneti dugót HDMI bemeneti dugóra átalakítva)

Üdvözlettel: Petty
ASUS-A7N8X-E Deluxe / AMD Athlon™ XP 3200+ Barton / Thermaltake Volcano 12 / 2 x 512 Kingmax Hard-core DDR500 PC4000 / GeXcube Radeon 9600 Pro 256 MB DDR / 2 x Samsung SP1614N 160GB HDD PATA + 1 x Samsung SP2504C 250GB HDD SATA / LG GSA-4160B / Samsung LE26R72B LCDTV/ Logitech Cordless desktop Optical Black / Codegen 6102L + Q-Tec 500 Watt 12CM Fan / T-Online ADSL WLAN 2048/192

#529 Felhasználó inaktív   Petty-kp 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 37
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 20. 18:53

Idézet: DnP - Dátum: 2006. máj. 17., szerda - 10:56

:) Engem is erdekelne a dolog, szinten ezzel a kicsikevel szemezek. Szerintetetk? Jo vetel lenne? 200 felett nem adok egy TVert. de 168 meg beleferne.

Hy!

Nem akarok okoskodni, de najd ha végigérsz a fórum végigolvasásán, akkor talán megérted ama tanácsomat, miszerint, szerintem (is) inkább áldozz rá egy kicsit még, és vegyél egy M es vagy R es szériát. Hidd el, nem fogod megbánni azt a kis pluszt.
Én pl már most tudom, hogy nem bántam meg hogy ennyit olvastam, kerestem a típusok után, és legelső körben kiejtettem a T-s szériát. Én, hangsúlyozom én, már most bánkódnék, ha a T-set vettem volna. Nagyon megvagyok én a kis R-esemmel :)
Ez Pl. "csak" 230 E, vagy talán már olcsóbb is :)
Üdvözlettel: Petty
ASUS-A7N8X-E Deluxe / AMD Athlon™ XP 3200+ Barton / Thermaltake Volcano 12 / 2 x 512 Kingmax Hard-core DDR500 PC4000 / GeXcube Radeon 9600 Pro 256 MB DDR / 2 x Samsung SP1614N 160GB HDD PATA + 1 x Samsung SP2504C 250GB HDD SATA / LG GSA-4160B / Samsung LE26R72B LCDTV/ Logitech Cordless desktop Optical Black / Codegen 6102L + Q-Tec 500 Watt 12CM Fan / T-Online ADSL WLAN 2048/192

#530 Felhasználó inaktív   Petty-kp 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 37
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 20. 18:56

Idézet: zsombor - Dátum: 2006. máj. 17., szerda - 10:45

sziasztok!

most nézegetem az edigital-nál a Samsung LE-27T51B-t.

Eladási ár:  140,000 Ft +ÁFA
(168,000 Ft)

ez nekem túl olcsónak tünik :)

hogy van ez?

A válasz talán az, hogy ez egy belépő szintű és az első típusok egyike. Ez amúgy már szinte mindenhol 170 körül van, vagy alatta.
Az egész talán a T vel kezdődött, majd jött az R és M, itt is az 5x majd az újabb 6x és mostanság a 7x es széria. Legjobb vétel talán az R72 vagy M61/M51 es.
Én pl a T-sről lebeszélnélek. Bár ez az én véleményem.

Üdvözlettel: Petty
ASUS-A7N8X-E Deluxe / AMD Athlon™ XP 3200+ Barton / Thermaltake Volcano 12 / 2 x 512 Kingmax Hard-core DDR500 PC4000 / GeXcube Radeon 9600 Pro 256 MB DDR / 2 x Samsung SP1614N 160GB HDD PATA + 1 x Samsung SP2504C 250GB HDD SATA / LG GSA-4160B / Samsung LE26R72B LCDTV/ Logitech Cordless desktop Optical Black / Codegen 6102L + Q-Tec 500 Watt 12CM Fan / T-Online ADSL WLAN 2048/192

#531 Felhasználó inaktív   Sweetooth 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 25
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 21. 08:30

Idézet: Vertigo - Dátum: 2006. máj. 20., szombat - 7:46

Szerintem jol mumtat a DVD LCD -n...

En komponens kabellel kotottem az asztalihoz, es nincs nagy kulonbseg egy jo DVD anyag (nem 20eves film kikozmetikazott kiadasa), es egy 720p HD film kozott... Azert a 1080p -s filmeknel azert mar kimondottan eszreveheto a differencia (hiaba 768 soros csak a panel), de ott sem egetrengeto (talan a dvd, meg a 720p kozelebb van egymashoz, mint a 720p a 1080p -tol, de lehet hogy a DVD jo minosege nalam csak a faroudja erdeme, fene tudja...)

u.i.
most atkoltozve a nagyobb szobaba, tegnap kottottem at a -8db -s agrol a -1db -s agra, meg bekotottem az izolatort, es osszessegeben ugy erzem, mintha szebb lenne a TV adas, mint a masik szobaban... (mondjuk most picit tavolabb van az agytol a tv, es ezen az agon nincs tobb leagazas), minden esetre a nagyobb terben jobban kijon, a "gyenge" beepitett hangszoro (crt tv -n azert kimondottan jo volt, mostansag megesik, hogy TV musorokhoz is bekapcsolom a hangfalakat)

Oké hogy komponenssel szép a kép,de én csak sima Scarton kötném rá a DVD-t mert a komponens bemenet kell az X360-hoz.Azon milyen a kép?Próbáltad? :confused:

Amúgy esetleg ismeri valaki az LG32LX2 típust?Nagyon tetszik,szép a képe,jók az adatai.Esetleg valakinek tapasztalat?

#532 Felhasználó inaktív   icebob 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 21. 10:32

Idézet: Petty-kp - Dátum: 2006. máj. 20., szombat - 18:56

A válasz talán az, hogy ez egy belépő szintű és az első típusok egyike. Ez amúgy már szinte mindenhol 170 körül van, vagy alatta.
Az egész talán a T vel kezdődött, majd jött az R és M, itt is az 5x majd az újabb 6x és mostanság a 7x es széria. Legjobb vétel talán az R72 vagy M61/M51 es.
Én pl a T-sről lebeszélnélek. Bár ez az én véleményem.

Üdvözlettel: Petty

Egyetértek Petty-vel. Nekem is r72 van pár napja. Én is úgy indultam el, hogy t51, aztán boltba szerencsére láttam a t51,r51,r72 típusokat egymás mellett, és ott már úgy voltam, hogyha lcd-t veszek, akkor egy ideig úgysem cserélem le, és akkor már legyek vele megelégedve. És meg is vagyok, nem bántam meg :)

Icebob

#533 Felhasználó inaktív   icebob 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 21. 10:34

Idézet: Sweetooth - Dátum: 2006. máj. 21., vasárnap - 8:30

Amúgy esetleg ismeri valaki az LG32LX2 típust?Nagyon tetszik,szép a képe,jók az adatai.Esetleg valakinek tapasztalat?

A vásárlás előtt énis kerestem a boltokban ezt a típust, hogy lássam milyen képe van, de sajnos seholse tudtak mutatni. juroniksz-ba azt mondták pestieket megkérdik, egyáltaláb tudnak-e ilyen tipust hozni, és felhivnak....na azóta se hivtak. Nemtudom, talán ennyire nem terjedt még el, vagy nemtudom mi lehet ennek az oka.

Icebob

#534 Felhasználó inaktív   Sweetooth 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 25
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 21. 11:32

Idézet: icebob - Dátum: 2006. máj. 21., vasárnap - 10:34

A vásárlás előtt énis kerestem a boltokban ezt a típust, hogy lássam milyen képe van, de sajnos seholse tudtak mutatni. juroniksz-ba azt mondták pestieket megkérdik, egyáltaláb tudnak-e ilyen tipust hozni, és felhivnak....na azóta se hivtak. Nemtudom, talán ennyire nem terjedt még el, vagy nemtudom mi lehet ennek az oka.

Icebob

Na,ez frankó :(

Amúgy én nem is az LX32-est láttam,hanem az LC32-est,de állítólag hasonló a kettő,csak az LC a lengyel piacon van jelen-Az hivatalos angol LG oldalon csak az LX van fenn,(a magyaron is) a lengyel oldalon viszont fenn van az LC is.Ezt sem vágom igazán,az ember már elveszik a számokban/betűkben.

Tényleg nem tudom milyet szabad venni,tetszenek az LG-k,Samsung-ok,Sony-k,sőt egy-két Philips is.

Ez is gyönyörű,mi lehet a különbség ez és a tiéd között?:

[URL=http://www.samsung.com/hu/products/tv/lcdtelevisions/le32r71b.asp]

Szerkesztette: Sweetooth 2006. 05. 21. 11:34 -kor


#535 Felhasználó inaktív   szab.tam 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 28
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 21. 13:42

Idézet: Sweetooth - Dátum: 2006. máj. 21., vasárnap - 11:32

Na,ez frankó :(

Amúgy én nem is az LX32-est láttam,hanem az LC32-est,de állítólag hasonló a kettő,csak az LC a lengyel piacon van jelen-Az hivatalos angol LG oldalon csak az LX van fenn,(a magyaron is) a lengyel oldalon viszont fenn van az LC is.Ezt sem vágom igazán,az ember már elveszik a számokban/betűkben.

Tényleg nem tudom milyet szabad venni,tetszenek az LG-k,Samsung-ok,Sony-k,sőt egy-két Philips is.

Ez is gyönyörű,mi lehet a különbség ez és a tiéd között?:


Ha pc-re is akarod kötni, Philipset ne, mert csak 1024x768-on, 4:3-ban látja a gépet. a Sonynál kb. 3 generációval ezelőtti (pontos típust nem tudom). 1366x768-as pedig 1280x768-on. Az LG-k, Samuk ilyen szempontból jók. Az LG-knél viszont arra kell vigyázni, hogy sok esetben a gyári specifikációk tévesek (főként ami a csatlakozókat, meg a hdcp-t illeti), úgyhogy rendesen körbe kell járni. Pc-ről natív felbontásban digitálisan meghajtani csak némely külön dvi-os Lg-t tudsz. A kombinált hdmi-dvi-nál átalakítóval asszem csak 720p-vel tudod, ami filmnézésre jó, de a szöveges karakterek elmosódnak. A Samuk dvi-ánál ugyan ez a helyzet, de idáig mindenki azt nyilatkozta, hogy analógon is gyönyörű képük van. Az Lg-k pipje sokkal jobb (már amelyiknek van), nagyság, áttetszőség állítható, de nem lehet kiválasztani a pip hangját, és párnak nincs fejhallgató csatlakozása. Spóroltak 50 centet, pár yent, akárhány fabatkát, vagy mittudoménmit!. 10000 tv-nél ugyi az már jelentős összeg.  :think:
A Samuknak jó zoomjuk van, kiválasztható a pip hangja. Sokat nézegettem mostanában őket. Az r51, r71-72 képe (ugyan olyan beállításnál! - kontr:95, szin, fény 50, képélesség 75, színhőm normál) ugyanaz. Olyan áruházba kell menni, ahol kint vannak a távkütyük! A t51 képe halványabb, láthatóan kontraszttalanabb. Ellensúlyozni kicsit a színhőmérséklettel lehet: "hideg2." Csak ekkor kicsit elkékül a kép, és ez néha zavaró lehet. Jelen pillanatban az ár-minőség viszonylatában a r51 az optimális választás, a t51-el ellentétben már van rajta hdmi hdcp-vael:

[url="http://www.edigital.hu/product.php?productid=23358&cat=590&page=1"]http://www.edigital....&cat=590&page=1

Valószínű én is ezt fogom megvenni. A garira érdemes még odafigyelni: 1 vagy gyári 3 év?

Szerkesztette: szab.tam 2006. 05. 21. 13:54 -kor


#536 Felhasználó inaktív   icebob 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 21. 13:53

Idézet: Sweetooth - Dátum: 2006. máj. 21., vasárnap - 11:32

Ez is gyönyörű,mi lehet a különbség ez és a tiéd között?:

[URL=http://www.samsung.com/hu/products/tv/lcdtelevisions/le32r71b.asp]

Hát ezt sem tudta megmondani senki, hogy mi a különbség a 71 és 72 között.
Én mindkettő kézikönyvét is végignéztem, ott sem találtam semmit, szal fogalmam sincs.
De boltokba is mindenhol 72 volt.

Ice

#537 Felhasználó inaktív   szab.tam 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 28
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 21. 13:57

Idézet: icebob - Dátum: 2006. máj. 21., vasárnap - 13:53

Hát ezt sem tudta megmondani senki, hogy mi a különbség a 71 és 72 között.
Én mindkettő kézikönyvét is végignéztem, ott sem találtam semmit, szal fogalmam sincs.
De boltokba is mindenhol 72 volt.

Ice

Tudásilag igazából semmi, (hacsak nincs valami újabb alkatrész benne), a külsején pedig a talp, vagy a talp fölött az egyik ezüst, a másik asszem lilás, vagy valami ilyesmi.

Szerkesztette: szab.tam 2006. 05. 21. 14:04 -kor


#538 Felhasználó inaktív   szab.tam 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 28
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 21. 13:58

Idézet: icebob - Dátum: 2006. máj. 21., vasárnap - 13:53

Hát ezt sem tudta megmondani senki, hogy mi a különbség a 71 és 72 között.
Én mindkettő kézikönyvét is végignéztem, ott sem találtam semmit, szal fogalmam sincs.
De boltokba is mindenhol 72 volt.

Ice

Ja és a 71 rendszerint drágább kb. egy 20-assal

#539 Felhasználó inaktív   Sweetooth 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 25
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 21. 14:58

Idézet: szab.tam - Dátum: 2006. máj. 21., vasárnap - 13:42

Ha pc-re is akarod kötni, Philipset ne, mert csak 1024x768-on, 4:3-ban látja a gépet. a Sonynál kb. 3 generációval ezelőtti (pontos típust nem tudom). 1366x768-as pedig 1280x768-on. Az LG-k, Samuk ilyen szempontból jók. Az LG-knél viszont arra kell vigyázni, hogy sok esetben a gyári specifikációk tévesek (főként ami a csatlakozókat, meg a hdcp-t illeti), úgyhogy rendesen körbe kell járni. Pc-ről natív felbontásban digitálisan meghajtani csak némely külön dvi-os Lg-t tudsz. A kombinált hdmi-dvi-nál átalakítóval asszem csak 720p-vel tudod, ami filmnézésre jó, de a szöveges karakterek elmosódnak. A Samuk dvi-ánál ugyan ez a helyzet, de idáig mindenki azt nyilatkozta, hogy analógon is gyönyörű képük van. Az Lg-k pipje sokkal jobb (már amelyiknek van), nagyság, áttetszőség állítható, de nem lehet kiválasztani a pip hangját, és párnak nincs fejhallgató csatlakozása. Spóroltak 50 centet, pár yent, akárhány fabatkát, vagy mittudoménmit!. 10000 tv-nél ugyi az már jelentős összeg.  :think:
A Samuknak jó zoomjuk van, kiválasztható a pip hangja. Sokat nézegettem mostanában őket. Az r51, r71-72 képe (ugyan olyan beállításnál! - kontr:95, szin, fény 50, képélesség 75, színhőm normál) ugyanaz. Olyan áruházba kell menni, ahol kint vannak a távkütyük! A t51 képe halványabb, láthatóan kontraszttalanabb. Ellensúlyozni kicsit a színhőmérséklettel lehet: "hideg2." Csak ekkor kicsit elkékül a kép, és ez néha zavaró lehet. Jelen pillanatban az ár-minőség viszonylatában a r51 az optimális választás, a t51-el ellentétben már van rajta hdmi hdcp-vael:

http://www.edigital.hu/product.php?product...&cat=590&page=1

Valószínű én is ezt fogom megvenni. A garira érdemes még odafigyelni: 1 vagy gyári 3 év?

Köszönöm a választ,nagyon nehéz a döntés.A 800:1 kontrasztarány nem kevés kicsit? Már sok TV 1000:1 fölötti értékeket ad. :confused:

#540 Felhasználó inaktív   szab.tam 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 28
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 21. 17:50

Idézet: Sweetooth - Dátum: 2006. máj. 21., vasárnap - 14:58

Köszönöm a választ,nagyon nehéz a döntés.A 800:1 kontrasztarány nem kevés kicsit? Már sok TV 1000:1 fölötti értékeket ad. :confused:

Én a vizuális összehasonlításról beszéltem, nem a számokról. A 3000, és az akárhánytrilliós kontraszt, pedig az un. dinamikus kontraszt, ami nem tudom pontosan technikailag mi, de igazából csak játék a számokkal, úgy mint egyes reakcióidő számítások.

Téma megosztása:


  • (105 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó