HWSW Informatikai Kerekasztal: LCD-TV Ami monitornak is használható - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (105 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 103
  • 104
  • 105
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

LCD-TV Ami monitornak is használható Ki mit tesztelt nézett már meg :) Értékeld a témát: -----

#2081 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 22. 15:47

Üzenet megtekintéseIdézet: csozsi - Dátum: 2010. 09. 22. 15:54

Ez elvileg 5 éves típus, de minden, mi szerszámnak ingere:



És melyikbe dugtad? :p
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#2082 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 22. 15:48

Üzenet megtekintéseIdézet: McElroy - Dátum: 2010. 09. 22. 15:21

Köszönöm, sejtettem hogy ez lesz a megoldás de azért inkább megkérdeztem. :)



Ha a kábelre is figyelsz, valóban...
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#2083 Felhasználó inaktív   worxland 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 22. 16:59

Üzenet megtekintéseIdézet: csozsi - Dátum: 2010. 09. 22. 15:54

Ez elvileg 5 éves típus, de minden, mi szerszámnak ingere:
Kép
Samsung t240hd http://forums.techar...ews/1160338.htm
Tegnap fogdostam egyet, de nem hagyták, hogy kivigyem az ajtón. :D

Ja, csak ez nem TV, hanem tuneres monitor.

A tuneres monitor jellemzően TN+film, DVI+D-Sub+HDMI (1-2) csati, 19-27", a tévé IPS, xVA és társai, D-Sub+HDMI (2-4 darab), 26"-tól felfelé. 

Szerkesztette: worxland 2010. 09. 22. 17:05 -kor

 aláírás
Spoiler

#2084 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 23. 12:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Eleanor - Dátum: 2010. 09. 22. 16:48

Ha a kábelre is figyelsz, valóban...


Ez alatt mit értesz?
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#2085 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 23. 13:57

Üzenet megtekintéseIdézet: McElroy - Dátum: 2010. 09. 23. 13:58

Ez alatt mit értesz?


Idézet

* Mit tud a category 1 kábel?

Ez a kategória teljesen minimális dolgokat szavatol: nevezetesen azt, hogy a kábel átviszi a 720p és 1080i képet. Igen, jól olvasod, az 1080p (és a szintén már a HDMI 1.0-ban is specifikált 1200p) átvitele sem követelmény. Lehet, hogy átviszik, de erre vonatkozóan semmi garancia sincs.

* Mit tud a category 2 kábel?

Na, ez a rendes kábel, ami át tud vinni mindent.

* Na de most akkor tényleg, milyen kábelt vegyek?

Egyszerű házimozigépészként a legcélravezetőbb az, ha megveszed a megfelelő méretű kábelből a legolcsóbbat. Ha nem működik, akkor nyugodtan vágd az eladó fejéhez, hogy hibás darabot kaptál, amúgy meg ne rágódj túl sokat a kérdésen.

 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#2086 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 23. 14:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Eleanor - Dátum: 2010. 09. 23. 14:57




Áhhám! Ezt is jó tudni, hogy erre is oda kell figyelni. Mondjuk kábeleket általában a Kácsa Audiónál szoktam venni (ez nem a reklám helye)ott profik és fel tudnak homályosítani de ha mondjuk betévedek egy mediamarkt-ba vagy hasonló nagyáruházba a készre szerelt DVD-HDMI kábel csomagolásán fel van tüntetve hogy melyik kategóriába tartozik? Gondolom igen, csaknem zsákbamacska. :)
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#2087 Felhasználó inaktív   Bird-Of-Prey 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.243
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 23. 15:54

A MediaMarkt-bban most ez a tv Samsung UE 32 C6000 160.000 Ft.

Milyen lenne monitornak? legfőképpen Internet valamint sok-sok kódolás (Dreamweaver) ami menne rajta.

LCD TV-t probaltam anno, de annak a képe valhogy zavarta a szemem. Nem tudom ennek a 100HZ-nek lehet-e hinni, jobb lenne-e?

via:
Nem állhatunk meg, ez denevérország....

#2088 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 23. 16:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Bird-Of-Prey - Dátum: 2010. 11. 23. 15:54

A MediaMarkt-bban most ez a tv Samsung UE 32 C6000 160.000 Ft.

Milyen lenne monitornak? legfőképpen Internet valamint sok-sok kódolás (Dreamweaver) ami menne rajta.

LCD TV-t probaltam anno, de annak a képe valhogy zavarta a szemem. Nem tudom ennek a 100HZ-nek lehet-e hinni, jobb lenne-e?

via:

100Hz-en nem érdemes hajtani monitorként. Minden LCD TV (kivéve a 3D-ket) bemeneten 60Hz-es jelet fogad max. Ebből csinál utána 100(120Hz)-et kép interpolációval. Ami nyilván hibákat is szülhet, ill. egy tűéles monitor képen semmi létjogosultsága nincs. Max filmen. Ezen kívül rendesen megnöveli a bemeneti lagot. Érdemes arra is odafigyelni, mert nem csak hardcore gamerek érezhetik meg, a desktopon, munka közben is nagyon megérezhető egy 80-100ms-es késés.
Tehát PC-s használatra (kivéve a filmeket) teljesen mellékes a 100Hz. (ill. kifejezetten kerülendő, tehát ha van akkor érdemes kikapcsolni.)

Itt egy teszt erről a típusról
Ennek meg aztán kivételesen nagy az input lagja. Szerintem felejtős, nem csak játékra.
(De persze ez egyénfüggő is. Én most próbáltam ki egy rádiós egere. Olyan lagja volt, hogy majdnem lefordultam a székről. Mások meg használnak ilyeneket...)

#2089 Felhasználó inaktív   Bird-Of-Prey 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.243
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 25. 19:02

Üzenet megtekintéseIdézet: vipi - Dátum: 2010. 11. 23. 16:36

100Hz-en nem érdemes hajtani monitorként. Minden LCD TV (kivéve a 3D-ket) bemeneten 60Hz-es jelet fogad max. Ebből csinál utána 100(120Hz)-et kép interpolációval. Ami nyilván hibákat is szülhet, ill. egy tűéles monitor képen semmi létjogosultsága nincs. Max filmen. Ezen kívül rendesen megnöveli a bemeneti lagot. Érdemes arra is odafigyelni, mert nem csak hardcore gamerek érezhetik meg, a desktopon, munka közben is nagyon megérezhető egy 80-100ms-es késés.
Tehát PC-s használatra (kivéve a filmeket) teljesen mellékes a 100Hz. (ill. kifejezetten kerülendő, tehát ha van akkor érdemes kikapcsolni.)

Itt egy teszt erről a típusról
Ennek meg aztán kivételesen nagy az input lagja. Szerintem felejtős, nem csak játékra.
(De persze ez egyénfüggő is. Én most próbáltam ki egy rádiós egere. Olyan lagja volt, hogy majdnem lefordultam a székről. Mások meg használnak ilyeneket...)


Ma voltam benn a MediaMarkt-ban és kkipróbáltam a laptoppal. Ugyan csak VGA kábellel tudtam összekötni, nem volt rossz képe, sokkal de sokkal jobb volt mint az LCD Tvknek. Kicsit homalyos volt a kep, nem tudom hogy a VGA kabel miatt-e. Gondolom HDMI-n jobb kepe lenne, eyebkent meg voltam vele elégedve, nem "villódzott". Azért gondolkodom inkabb ezen, mert szeretném a PS3-at is rakötni és játszani is, kicsit néha TV-zni.

A DELL 27"-os monitorjan gondolkodom, ami ugye teljesen mas-külön kategoria csak nincs hang benne es uyge a kepatlo joval kissebb, a felbontása nagyobb. Ami nekem a sok szövegeditálásnál (.php/.css) kódolásnál jobb ha nagyobb.

Szóval most nagyon nem tudok dönteni.
Nem állhatunk meg, ez denevérország....

#2090 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 03. 12:03

Ez ugyan nem lcd tv hanem plazma de én egy Panasonic P42S20E -ben gondolkozom, amit remélem hamarosan be is szerzek.
Volna egy két kérdésem, amikben nincs tapasztalatom, elnézést ha nagyon láma kérdések. :)

Ugye adott a monitorom, aminek 1680x1050 a natív felbontása. első kérdés az hogy meg lehet e azt csinálni hogy a videokártya másik dvi kimenetére rákötöm a panasonic plazmát, ennek a natív felbontásában azaz 1920x1080-ban úgy hogy mind a két kijelzőn látom a desktopot? Bár nem lennék meglepve ha ez így ebben a formában nem igazán működne. :)
Ha filmezni szeretnék, gondolom azt kéne tenni a filmezés idejére, hogy a monitort lehúzom a videokártyáról és csak a plazmát kötöm rá elsődleges displayként.
Vagy milyen egyéb más módok jöhetnek szóba a plazam tv és a pc összekötésére ha filmezni szeretnék a számítógépről?
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#2091 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 03. 16:48

Üzenet megtekintéseIdézet: McElroy - Dátum: 2011. 01. 03. 12:03

Ez ugyan nem lcd tv hanem plazma de én egy Panasonic P42S20E -ben gondolkozom, amit remélem hamarosan be is szerzek.
Volna egy két kérdésem, amikben nincs tapasztalatom, elnézést ha nagyon láma kérdések. :)

Ugye adott a monitorom, aminek 1680x1050 a natív felbontása. első kérdés az hogy meg lehet e azt csinálni hogy a videokártya másik dvi kimenetére rákötöm a panasonic plazmát, ennek a natív felbontásában azaz 1920x1080-ban úgy hogy mind a két kijelzőn látom a desktopot? Bár nem lennék meglepve ha ez így ebben a formában nem igazán működne. :)
Ha filmezni szeretnék, gondolom azt kéne tenni a filmezés idejére, hogy a monitort lehúzom a videokártyáról és csak a plazmát kötöm rá elsődleges displayként.
Vagy milyen egyéb más módok jöhetnek szóba a plazam tv és a pc összekötésére ha filmezni szeretnék a számítógépről?

A klónozás, tehát, hogy mindkettőn ugyanazt a képet látod csak azonos felbontásban megy. A kiterjesztett desktop viszont megy eltérő felbontással.
A filmlejátszás meg azon a kijelzőn megy, ahova beállítod vagy odahúzod. Bármelyiken. Ill. lejátszó függő, de általában lehet állítani, hogy az 1. vagy 2. kijelzőt használja-e.
Közben pedig a másikon ugyanaz a desktop megy ami addig volt.

#2092 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 07. 10:16

Üzenet megtekintéseIdézet: vipi - Dátum: 2011. 01. 03. 16:48

A klónozás, tehát, hogy mindkettőn ugyanazt a képet látod csak azonos felbontásban megy. A kiterjesztett desktop viszont megy eltérő felbontással.
A filmlejátszás meg azon a kijelzőn megy, ahova beállítod vagy odahúzod. Bármelyiken. Ill. lejátszó függő, de általában lehet állítani, hogy az 1. vagy 2. kijelzőt használja-e.
Közben pedig a másikon ugyanaz a desktop megy ami addig volt.


Köszönöm!

Meg van még egy kérdésem. Melyik a jobb megoldás kábel tekintetében: ha veszek egy DVI - HDMI (apa - anya) adaptert és ehhez egy hdmi (anya - anya) káblet vagy vegyek külön, hdmi - hdmi és dvi - hdmi kábelt? Igazábol az a kérdés, hogy ezek az átalakító adapterek mennyire működnek jól a gyakorlatban? Igazából nekem nincs szükségem a hdmi-n keresztüli hangátvitelre, mert a hangkártya már eleve össze van kötve az erősítővel, (de lehet hogy később még jól jöhet) én elsősorban csak a képek akarom átvinni, ezért hajlok inkább a dvi - hdmi megoldásra.
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#2093 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 07. 10:32

Minden átalakító +1 hibalehetőség...
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#2094 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 07. 13:19

Én vettem már mindkét félét, DVI-HDMI-t sé HDMI-DVI-t is. Működnek. Miért ne működnének? :)
Meg a 10m-es olcsó HDMI kábel is működik.

#2095 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 10. 12:52

Üzenet megtekintéseIdézet: vipi - Dátum: 2011. 01. 07. 13:19

Én vettem már mindkét félét, DVI-HDMI-t sé HDMI-DVI-t is. Működnek. Miért ne működnének? :)
Meg a 10m-es olcsó HDMI kábel is működik.


Én most vettem egy DVI - HDMI kábelt 1200 Ft-ért, 2,5 M-es. Nem lehet hogy gyanúsan olcsó? :) Abban a boltban ahol szoktam vásárolni most csak ez volt. Egyébként ma megyek a TV-ért is, ugyhogy majd este ki lesz próbálva.
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#2096 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 10. 13:07

Meg még valami eszembe jutott. Én KMPlayert használok Windows 7 alatt filmek lejátszásához. És mondjuk a Catalyst control centerben beállítom hogy terjessze ki a desktopot a tv-re 1920x1080 -ban, akkor hogyan tudom "rávenni" a KmPlayert arra hogy a másodlagos kijelzőn (ami a tv lenne) játszon le? Mondom, lehet hogy ezek láma kérdések de nekem ez a terület még új. :)
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#2097 Felhasználó inaktív   zyrobs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 364
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 10. 13:14

A HDMI digitális, vagy van jel, vagy nincs. Nem lesz olyan, hogy kásás a kép mert béna a kábel. 1-2 méterig biztos nem számít hogy ezer forintos olcsó vagy tízezer forintos alkar vastagságú kábelt használsz.

KMplayernél keress olyan beállítást hogy másodlagos monitorra tegye ki a teljes képernyős módot, ha nincs, próbáld meg ablak módban egyszerűen csak áthúzni a lejátszót a TV képernyőre és tedd teljes képernyősre úgy. Vagy, használj Media Player Classic Homecinemát, ami biztos tud ilyet.

#2098 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 10. 13:31

Én 2.5k-ért vettem a 10m-est és nincs baja.
Az biztos, hogy mondjuk ilyen távolságnál már számít a minőség, de alatta nem kell vele foglalkozni, mert ahogy leírták: olyan nincs, hogy homályosabb a kép vagy szarabbak a színek, stb... vagy (durva) képhiba lesz, ha nem bírja a kábel, vagy nem lesz semmi. Ha meg nincs kép/szar a kép akkor lehet visszavinni a kábelt. Már ha bírnia kell az adott sávszélességet, szóval arra figyelni kell.

#2099 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 10. 21:43

Na megvan a cucc, ki is próbáltam, összekötöttem a pc-t a tv-vel. KMPlayer-t használok ahogy mondtam. Észrevettem egy kis gondot: ha a Video Renderer -nek az Enhanced Video Renderer-t használom (ami a kmplayer fórumárol is szerzett infók alapján windows 7 alatt ajánlott erősen) kmplayer alatt, a TV-re kivitt lejátszás nem folyamatos, időközönként meg - meg akad a film. Több félével is próbáltam, igaz eddig csak mkv-kkel, 720p és 1080p felbontásúakkal egyaránt de mindegyiknél ugyanazt csinálja. Azonban ha video renderernek VMR9 Renderless-t használok, akkor nincs szaggatás, folyamatosan megy szépen a film, viszont ebben a módban nem tudom állítani a video gamma-t és így alapból nagyon sötétek a filmek ezzel a video rendererrel, egyébként Catalyst Control Centerben szoktam állítgatni a video gammát ha szükség van rá. Valakinek van bármi ötlete is hogy mitől lehet ez a "szaggatás"?
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

Téma megosztása:


  • (105 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 103
  • 104
  • 105
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó