HWSW Informatikai Kerekasztal: Hibás DVD film javítása - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Hibás DVD film javítása hogyan

#1 Felhasználó inaktív   tiko0418 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 39
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 28. 18:33

Szasztok!
A probléma a következő: Lehúztam a netről az "Amerikai Pite" című film negyedik részét DVD-n. Minden része tökéletes (menű nyelvek minőség stb.). Van egy olyan szokásom, hogy mielőtt egy filmet kiírok lemezre, leellenőrzöm, hogy minden stimmel-e vele. Minden rendben is volt a fent említett filmel. Következett a szokásos procedúra. Üres lemez be, Nero elindít, várakozás, film ki, asztali lejátszóba be, fekvés az ágyra. Most jött a kopp. A lemezen nem volt hang, eccerüen néma lett a film. Visszatettem a gépbe, DVD Shrink-kel ránéztem, és télleg nem volt rajta hang. Gondoltam kipróbálok egy másik fajta lemezt. Újra kiírtam a filmet, semmi. Kezdett felmenni a vérnyomásom, de tettem még1 próbát. Most már elővettem a jóöreg RW-s lemezt. Az eredmény ugyan az. Tökéletes a menü, a képminőség DVD-hez illő, de hang nincs. Ha az ISO fájl berakom egy virtuális meghajtóba, és Shrink-kel ránézek, akkor tökéletes. Ha kiírom, néma lesz. Szerintek mi lehet a gond? Javítható a film?

#2 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 28. 18:38

Idézet: tiko0418 - Dátum: 2005. dec. 28., szerda - 18:33

Szerintek mi lehet a gond? Javítható a film?

Volt mar olyan, hogy a gepen ment a film, az asztaliba helyezve viszont nem mukodott... proba cseresznye alapon rakuldtem a shrinket, de mivel mar eleve rafert egy DVD5-re nem kellett tomoritenie (igy minoseg romlas se volt)... percek alatt atmasolt minden tartalmat, es az altala gyartott ISO-t kiirva mar mukodott az asztaliban is. Nem tudom mit csinalt, de megoldotta a gondot.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#3 Felhasználó inaktív   wassermann 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 556
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 28. 18:43

Nekem nemrég, egy saját készítésű, kb. 1 éves itthoni DVD-m nem volt másolható, mert egy VOB-file sérült volt rajta (CRC-hiba). Kutattam a neten és találtam egy progit, ami szerintem neked is segíthet: ISOBUSTER. Keresd meg és töltsd le!
A DVD-lejátszó progik, meg az asztali játékosok persze nem akadnak ki a hasonló hibákon, mert egyszerűen továbbmennek..,.

Szerkesztette: wassermann 2005. 12. 28. 18:48 -kor


#4 Felhasználó inaktív   la_bandi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 149
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 28. 19:13

Idézet: tiko0418 - Dátum: 2005. dec. 28., szerda - 19:33

... A lemezen nem volt hang, eccerüen néma lett a film. ...Javítható a film?

Samott módszere hibátlan! Nyugodtan rábízhatod magad a DVD Shrink-re. 99%- ban segít megoldani a gondokat.

Ha nem bír vele szerezd meg a "DVD2one v1.5.2"-t (az újabb nem jó ilyesmire)
Rém egyszerű a kezelése és menüvel együtt képes kijavítani a hibás DVD-ket. (sajnos nem tudom hogyan teszi, de egyszerűen szuper!)

Mielött kiírod a "Nero ShowTime"-al teszteld le inkább. Ez nagyon érzékeny minden DVD hibára, azonnal vissszabeszél ha bármilyen apró gonddal találkozik!

;)

#5 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 28. 19:44

Idézet: la_bandi - Dátum: 2005. dec. 28., szerda - 19:13

Mielött kiírod a "Nero ShowTime"-al teszteld le inkább. Ez nagyon érzékeny minden DVD hibára, azonnal vissszabeszél ha bármilyen apró gonddal találkozik!

;)

kivéve, ha nem.
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#6 Felhasználó inaktív   la_bandi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 149
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 28. 20:47

Idézet: qnadam - Dátum: 2005. dec. 28., szerda - 20:44

kivéve, ha nem.

:D

Higgyünk  :cool:  qnadam  :cool: -nak!

Szóval a Nero ShowTime sem egy csodaprogi, de pl a powerdvd-nél és a windvd-nél kimondhatatlanul érzékenyebb a hibákra! Konkrétan el sem indítja a rosszul szerkesztett filmeket, hibaüzivel leáll.

Persze aki többször használta mint én; az elképzelhető, hogy más tapasztalatokkal rendelkezik.

:D

#7 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 28. 21:04

múltkor sikerült készíteni (szerencsére nem nekem :) ) sony dvd architecttel egy dvdt, négyféle szoftveres dvdlejátszó négyféleképpen jelenítette meg az extrás menüt, a Showtime-mal konkrétan működött, viszont az elvileg csak betűk fölött megjelenő highlightok szép teglalap alakot öltöttek... PowerDVDvel hibátlanul ment, Media Player Classickal első alkalommal meg sem jelentek a feliratok, ennek ellenére kattinthatók voltak, filmből visszatérve már a highlightok is megjelentek, a WMP eredményére már nem emlékszem :D

az asztalik valami hasonló változatosságot produkáltak :)
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#8 Felhasználó inaktív   tiko0418 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 39
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 29. 10:25

Kösz a segítséget fiuk! :respect:  Ráeresztem  Shrink-et, és ha jó lesz, szólok. lemezem még van  :)

#9 Felhasználó inaktív   tiko0418 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 39
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 12. 30. 21:21

És szólok. JÓ LETT. Köszi srácok.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó