HWSW Informatikai Kerekasztal: 5.1-es hangzás probléma - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

5.1-es hangzás probléma winamp+bsplayer config kéne...

#1 Felhasználó inaktív   Ben Dash 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 727
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 30. 12:06

Hali mindenkinek és B.U.É.K!

A problémám a következő: Vettem egy Kanyon 5.1-es analóg hangfalrendszert, ezt hozzádugtam az SB Live! 5.1-es hangkarimhoz, és a powerdvd-t sikerült is beconfigolnom, hogy a dolby-t vegye, és a hang ott tökéletes, azonban a BsPlayerben és a WinAmpban nem az. Néztem külföldi fórumokat, szarakodtam az AC3Filter beállításaival, és elvileg minden jó, de mégsem megy az 5.1-es hangzás, csak a kis hangszórók adják a hangot.

Hogyan lehetne ezt megoldani? Meg lehet ezt egyáltalán oldani?


(Előre is kösz és bocs ha volt már ilyen topik, én nem találtam)

#2 Felhasználó inaktív   gbr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.164
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 30. 15:27

nos ezen a héten talán még nem volt ilyen téma, az sb live topic meg ki is van emelve.

stereo anyagot teljesen természetes hogy stereoban ad vissza. hogy 5.1 legyen be kell kapcsolnod a cmss-t:

(sb live topicból)
start menu -> creative -> sound blaster live -> creative EAX console elindít, cmss fül, cmss bekapcsol, neked tetsző keverés kiválaszt, javasolt a stereo surround kevésbé torzít mint a többi.

ha a mélynyomó nem akar szólni nézd meg hogy a windows-nak is be van-e állítva az 5.1, aztán a creative speaker settingsnél bass management fül, subwoofer volume ellenőriz, és alatta a bass redirection bekapcsol (80hz a default azt hiszem). esetleg nézd meg a creative mixert is hogy nincs-e lehúzva a bass.

#3 Felhasználó inaktív   Ben Dash 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 727
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 30. 20:54

Köszi, mostmár minden világosés rendben van. Még 1 dolog, gond az ha beállítom a legnagyobbra a Hz-számát a Crossover Frequency-nek (200 Hz)?

#4 Felhasználó inaktív   gbr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.164
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 30. 21:08

gondnak nem gond :D de a subládának semmi keresnivalója abban a tartományban. (más kérdés hogy segít ott is mivel a pc-s hangrendszerek satjai nem igazán képesek a mélyközép előállítására) ez inkább izlés kérdése.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó