HWSW Informatikai Kerekasztal: Webkamera - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (17 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Webkamera Milyet érdemes? Értékeld a témát: -----

#61 Felhasználó inaktív   ATM_automata 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 87
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 02. 20:10

Idézet: Kory - Dátum: 2006. febr. 2., csütörtök - 13:42

Pontosan ilyen kamerát készülünk beszerezni, méghozzá két darabot.

Arról van infó, hogy a beépített mikrofont ki lehet -e kapcsolni valahogy? (kapcsolóval gondolom nem, csak szoftverből?)

Az OEM zacsis változathoz állítólag semmit nem adnak, az XP felismeri, vagy tölteni kell hozzá drivert?

Én úgy tudom, hogy kikapcsolni nem lehet a mikrofont. Mi úgy oldottuk meg a "kikapcsolást", hogy az MSN-be nem a kamera mikrofonját adtuk meg a beállításoknál, hanem a hangkártyát.

Mi most A4Tech-et vettünk pár darabot (4+áfa) és beverte a Logitech képét. A nagyker szervíz ajánlotta, de nem bántuk meg. Nappal nagyon szép a képe, sötétbe még nem teszteltük.

Link: http://www.a4tech.com/en/product2.asp?CID=...D=89&MNO=PK-635

A miénk mikrofon nélküli. Jobban szeretjük a csiptetős mikrofont, vagy a mikrofon+füles kombót.

Ja, és szerintem kell a driver a logitech-hez. A weboldalukról le is tudod szedni. Először telepítés, aztán amikor kéri, akkor rá kell dugni a kamerát. (legalábbis eddig így volt.)
ATM

Szerkesztette: ATM_automata 2006. 02. 02. 20:13 -kor

P4P800 Deluxe, P4 2.8~3.1. 1GB Kingstone DDR 400, SB Audigy2 Zs, ASUS N6600GT Top AGP 128MB, NEC-3540, Microsoft Laser mouse 6000, X-Ray Thunder, Chieftec Delta, CaseTek 1018, BenQ, Genius Webcam, stb

#62 Felhasználó inaktív   WEbshark 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.047
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 02. 23:38

Mustek MDC 5500 Z vel van valami tapasztalat?
igaz fényképezőgép de lehet webcam is ....

Szerkesztette: WEbshark 2006. 02. 02. 23:54 -kor


#63 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 03. 10:21

ATM, kösz a választ! Lehet akkor mégsem Logitech Messenger lesz, hanem nézek valami A4techet.

#64 Felhasználó inaktív   ATM_automata 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 87
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 03. 19:23

Idézet: Kory - Dátum: 2006. febr. 3., péntek - 10:21

ATM, kösz a választ! Lehet akkor mégsem Logitech Messenger lesz, hanem nézek valami A4techet.

Szivesen. Az biztos, hogy az OEM logitech áráért, vagy olcsóbban dobozos A4Tech vagy Genius kapható. Én eddig ezeket próbáltam ki. A többi gyártó termékét nem ismerem. Vásárlás előtt nézzétek meg a tech. paramétereket, esetleg olvassatok teszteket a neten. Kis idő ráfordítással biztos, hogy megtaláljátok a nektek megfelelőt.

Szerintem fontos az ár/minőség arány. Mire akarjárok használni és hol?

ATM
P4P800 Deluxe, P4 2.8~3.1. 1GB Kingstone DDR 400, SB Audigy2 Zs, ASUS N6600GT Top AGP 128MB, NEC-3540, Microsoft Laser mouse 6000, X-Ray Thunder, Chieftec Delta, CaseTek 1018, BenQ, Genius Webcam, stb

#65 Felhasználó inaktív   Harder 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 682
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 04. 07:42

A Logitech Messenger helyett akár egy Genius VideoCam GE111 is jobb képet ad.

Szerkesztette: Harder 2006. 02. 04. 07:43 -kor

tutorial.hu | mactippek.com | blog.harder.hu

#66 Felhasználó inaktív   -=RelakS=- 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 950
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 04. 12:18

Én is vennék egy webkamerát, de nem tudok dönteni. Az ok egyszerű: gyakorlatilag mindenhol csak duma megy, tesztkép meg nincs.
Tud valaki ilyen villanymédiumot, ahol többféle kamerát is tesztelnek, és vannak tesztképek?

Esetleg ki-ki a sajátjával készült képet is bedobhatna.

Kösz!
Gondolkodom, tehát nemtom.
レラクス

#67 Felhasználó inaktív   desiderius 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 04. 12:42

Idézet: -=RelakS=- - Dátum: 2006. febr. 4., szombat - 12:18

Én is vennék egy webkamerát, de nem tudok dönteni. Az ok egyszerű: gyakorlatilag mindenhol csak duma megy, tesztkép meg nincs.
Tud valaki ilyen villanymédiumot, ahol többféle kamerát is tesztelnek, és vannak tesztképek?

Esetleg ki-ki a sajátjával készült képet is bedobhatna.

Kösz!

Tesztkép hegyek.

Szerintem teljesen felesleges saját tesztképet idetenni, mert a fényviszonyok valószínűleg nem lennének azonosak. Ennek max akkor lenne értelme, ha valaki rendelkezne 2-3-4 stb. webkamerával...

#68 Felhasználó inaktív   vbmn 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 04. 13:21

Szóval úgy gondoljátok, hogy nem érdemes Logitech® QuickCam™ Messenger kamerát venni?
Mert nemrég rendeltem belőle Bruttó:6e-ért.
Inkább ne vegyem meg?
Szerintem nem rosz kis kamera.
És ez már egy újabb kiadás http://www.logitech.com/index.cfm/products...CONTENTID=10860
szerintem ezmár jobb mint az előd!

#69 Felhasználó inaktív   desiderius 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 04. 15:03

Idézet: vbmn - Dátum: 2006. febr. 4., szombat - 13:21

Szóval úgy gondoljátok, hogy nem érdemes Logitech® QuickCam™ Messenger kamerát venni?
Mert nemrég rendeltem belőle Bruttó:6e-ért.
Inkább ne vegyem meg?
Szerintem nem rosz kis kamera.
És ez már egy újabb kiadás http://www.logitech.com/index.cfm/products...CONTENTID=10860
szerintem ezmár jobb mint az előd!

Nem azért, de ez a quickcam messenger mintha nem natív 640*480-as lenne...  :think:  És akkor már inkább egy Genius vagy valami... haver akivel szoktam videot is használni, kipróbált egy 100k-s geniust meg egy 300k-st (ne kérdezzátek, hogy pontosan milyet, passz). A kettő között állati nagy volt a különbség képélesség és részletgazdagság tekintetében...

#70 Felhasználó inaktív   Coppermine 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 04. 15:28

Idézet: ATM_automata - Dátum: 2006. febr. 2., csütörtök - 7:13

Amúgy: http://www.sis.com/download/
Remélem itt találsz drivert.

ATM


http://www.sis.com/download/

halványosítsatok fel arról, hogy miért csak chipset, IGP, GPU, Audio, Network choose-ok vannak, és a chipset alatt csak SATA, AGP, IDE driverek :confused:

asszem azt fogom művelni h leszedek vagy húszfajta sis usb drivert, aztán hadd'szóljon.
Amúgy tényleg elég meglepő, h nem hajlandó egy viszonylag drága cucc egy viszonylag drága brand (?) NEC géppel együttműködni - (brand, a fenéket...  :rolleyes: )

-C0pp3rM!n3-

ui: NEC géphez olyan kis könyvecske van, amiben még a gép belső részeiről sincs semmi leírás - szétszedni meg nem szedhetem, mert garis... úgyhogy csak találgathatok, h mi van benne... :reklamacio:

#71 Felhasználó inaktív   ATM_automata 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 87
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 04. 16:04

Idézet: desiderius - Dátum: 2006. febr. 4., szombat - 15:03

Nem azért, de ez a quickcam messenger mintha nem natív 640*480-as lenne...  :think:  És akkor már inkább egy Genius vagy valami... haver akivel szoktam videot is használni, kipróbált egy 100k-s geniust meg egy 300k-st (ne kérdezzátek, hogy pontosan milyet, passz). A kettő között állati nagy volt a különbség képélesség és részletgazdagság tekintetében...

Én is egy 300k-s Geniusra cseréltem a LogitechMessengert. Elég szembetűnő volt a különbség. Videóztam valakivel és az Ő képe sokkal jobb volt mint az enyém. Gyorsan kiderítettem, hogy milyen kamerája van, aztán másnapra már itt is figyelt a polcon. A Messenger meg ment a fiókba.

Valóban több szín, élesebb kép és esetenként még jobb mozgás követés is tapasztalahtó volt.

ATM
P4P800 Deluxe, P4 2.8~3.1. 1GB Kingstone DDR 400, SB Audigy2 Zs, ASUS N6600GT Top AGP 128MB, NEC-3540, Microsoft Laser mouse 6000, X-Ray Thunder, Chieftec Delta, CaseTek 1018, BenQ, Genius Webcam, stb

#72 Felhasználó inaktív   Evil. 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 04. 19:52

Nekem is befigyelt egy Genius 321C webcam, szintén 300K -s, mivel ez életem első ilyen kütyüje nincs összehasonlítási alapom, de nekem 7k -t megért.
Ha mindent el lehetne gondolatokban intézni, tele lennének az utcák terhes nőkkel és halott emberekkel!

#73 Felhasználó inaktív   Charles 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.005
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 02. 09. 23:59

Idézet: didyman - Dátum: 2006. febr. 1., szerda - 21:36

Összevontam a két kamerás témát, meg ahogy néztem, lesz még harmadik is.

Charles, nem tudom, kinek írtál, de jelzés mögül nem kaptam levelet. Most láttam a két témát egymás alatt :o .

Hello!

Hu ennek örülök!

Amúgy asszem Fym-nek írtam...  :rolleyes:

Üdv!
"Azt szeretném ha az én gépem... Penge képek, élethű hang és tökéletesen gyors 3-D. AMD Nekem is!" :D

#74 Felhasználó inaktív   Charles 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.005
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 10. 00:03

A Logi kamerákon amin beépített mikrofon van, vajh ki lehet-e kapcsolni azt?

nekem van jó kis 800 Ft os Hama mic ami tökéletes!

Úgy néz ki, Logitech Quickcam Notebook Pro van olcsón! (bolha).
Beruházok egy ilyenre... a "sima" Notebooknak elég jó a képe CowboyFrank oldalán... Kár, hogy a Pro-t nem láttam ott csak a Deluxe-ot...

Üdv!
"Azt szeretném ha az én gépem... Penge képek, élethű hang és tökéletesen gyors 3-D. AMD Nekem is!" :D

#75 Felhasználó inaktív   ATM_automata 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 87
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 10. 00:11

Már írtam, hogy szerintem nem lehet kikapcsolni, max annyit tehetsz, hogy a szoftverben amit használsz nem azt állítod be, hanem a hangkártyása.
P4P800 Deluxe, P4 2.8~3.1. 1GB Kingstone DDR 400, SB Audigy2 Zs, ASUS N6600GT Top AGP 128MB, NEC-3540, Microsoft Laser mouse 6000, X-Ray Thunder, Chieftec Delta, CaseTek 1018, BenQ, Genius Webcam, stb

#76 Felhasználó inaktív   Charles 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.005
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 10. 00:17

Idézet: ATM_automata - Dátum: 2006. febr. 10., péntek - 0:11

Már írtam, hogy szerintem nem lehet kikapcsolni, max annyit tehetsz, hogy a szoftverben amit használsz nem azt állítod be, hanem a hangkártyása.

Értem...

Megtaláltam mégis CF oldalán... hááát...  :rolleyes:  De lámpánál jó a kép azért. Nappal nem annyira...
Tft-re kell, tehát ilyen szempontból meg ideális.

tesztje

Képei

Mondjuk engem csak a világított és a nappal érdekel, mert sötétben a gépem is ki van kapcsolva... :)

Üdv!

Szerkesztette: Charles 2006. 02. 10. 00:18 -kor

"Azt szeretném ha az én gépem... Penge képek, élethű hang és tökéletesen gyors 3-D. AMD Nekem is!" :D

#77 Felhasználó inaktív   ATM_automata 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 87
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 10. 07:57

Idézet: Charles - Dátum: 2006. febr. 10., péntek - 0:17

Értem...

Megtaláltam mégis CF oldalán... hááát...  :rolleyes:  De lámpánál jó a kép azért. Nappal nem annyira...
Tft-re kell, tehát ilyen szempontból meg ideális.

tesztje

Képei

Mondjuk engem csak a világított és a nappal érdekel, mert sötétben a gépem is ki van kapcsolva... :)

Üdv!

Szerintem lassan minden gyártónak van már TFT-re rakható terméke. Legalábbis úgy rémlik...
P4P800 Deluxe, P4 2.8~3.1. 1GB Kingstone DDR 400, SB Audigy2 Zs, ASUS N6600GT Top AGP 128MB, NEC-3540, Microsoft Laser mouse 6000, X-Ray Thunder, Chieftec Delta, CaseTek 1018, BenQ, Genius Webcam, stb

#78 Felhasználó inaktív   Charles 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.005
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 10. 10:53

Idézet: ATM_automata - Dátum: 2006. febr. 10., péntek - 7:57

Szerintem lassan minden gyártónak van már TFT-re rakható terméke. Legalábbis úgy rémlik...

Tudom, 1,5 éve kb még sok ilyen lábas vagy gömb volt...

De 9k-ért megéri.. :D

Üdv!
"Azt szeretném ha az én gépem... Penge képek, élethű hang és tökéletesen gyors 3-D. AMD Nekem is!" :D

#79 Felhasználó inaktív   ahha 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 26
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 11. 23:17

Sziasztok!

Lehet,h nem ez a leg+felelőbb hely a problémámra... de légyszi, ha vki találkozott már ilyennel:

ha bekapcs. a webkamerát (tökmind1 milyen, próbáltam q-tech-et, noname-et), újraindul az xp...mindig... miután ez +történt, müxik a dolog, nadehát  :think:

köszi!
Te is fiam, Bluetooth!

#80 Felhasználó inaktív   ATM_automata 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 87
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 11. 23:24

Idézet: ahha - Dátum: 2006. febr. 11., szombat - 23:17

Sziasztok!

Lehet,h nem ez a leg+felelőbb hely a problémámra... de légyszi, ha vki találkozott már ilyennel:

ha bekapcs. a webkamerát (tökmind1 milyen, próbáltam q-tech-et, noname-et), újraindul az xp...mindig... miután ez +történt, müxik a dolog, nadehát  :think:

köszi!

Ezt, hogy érted, hogy bekapcsolod a kamerát? Rádugod? Vagy hogy. Az ha rajta van a gépen akkor mindig megy.......ha ki-be kapcsolod, vagy lehúzod-feldugod, akkor újratalapít hozzá drivert és akkor lehet, hogy újra indul. Szerintem.....de kicsit bővebben kéne a folyamatot ismernünk...
P4P800 Deluxe, P4 2.8~3.1. 1GB Kingstone DDR 400, SB Audigy2 Zs, ASUS N6600GT Top AGP 128MB, NEC-3540, Microsoft Laser mouse 6000, X-Ray Thunder, Chieftec Delta, CaseTek 1018, BenQ, Genius Webcam, stb

Téma megosztása:


  • (17 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó