HWSW Informatikai Kerekasztal: Játékmagazinok + játékok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (159 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Játékmagazinok + játékok vélemények, jó viták

#21 Felhasználó inaktív   Necros 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 13. 09:55

:D  :D
Tabrett Bethell's films - blog az összes információval. @Necros_hun Tumblr oldalam. @AnyoneYouWant @TheClinicMovie

Hajrá Fradi! BAJNOKCSAPAT 2007! A mi kézis lányaink a legjobbak! :)

#22 Felhasználó inaktív   Necros 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 31. 22:19

Új hír van John Romero-ról! A legújabb projektje egy MMO játék. Ennyit lehet tudni, mert tőle szokatlan módon többet nem árult el. Mondjuk nekem van egy tippem, de talán hülyeség. Annak alapján, amit mondott, "this is [a] complete secret, stealth company", nos valami különleges egységekkel megspékelt játékra számíthatunk, amelyben nem a hentelés kapja talán a fő szerepet. De lehet, hogy ez baromság. Mindensetre >>ITT<< a link az eredeti hírhez.
Jó lenne, ha egy csúcsformában lévő Romero összeütne valami igazán jó játékot. A pénz megint ott van - több, mint 10 millió $, ez tuti -, tehát, csak rajta és a társán, meg a csapatán múlik, milyen lesz a végleges játék. Remélem a legjobbakat.
Tabrett Bethell's films - blog az összes információval. @Necros_hun Tumblr oldalam. @AnyoneYouWant @TheClinicMovie

Hajrá Fradi! BAJNOKCSAPAT 2007! A mi kézis lányaink a legjobbak! :)

#23 Felhasználó inaktív   MarKinG 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.182
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 06. 23:41

Idézet: dani83 - Dátum: 2006. jan. 11., szerda - 0:53

Ha netes cikkek is beleszámítanak, sztem a HCGamer-ről egy Flynn nevezetű egyén elég furcsán látja a dolgokat.Kezdődött a Flat-Out-ról amit írt cikk  :rolleyes:

jóhát flatout-al csak a beteg emberek játszanak... :Đ
A man must accept his fate or be destroyed by it.

#24 Felhasználó inaktív   MarKinG 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.182
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 06. 23:42

Idézet: acu - Dátum: 2006. jan. 13., péntek - 3:21

játékmagazinokról annyi jut eszembe hogy a 04 novemberi guru bennt van még a wc-ben.
nem, nem azzal töröljük ki, bár arra inkább hivatottabb, mint olvasni.  :rolleyes:  :D

nekem van januari gamestar is már a retyón! :nevet:
A man must accept his fate or be destroyed by it.

#25 Felhasználó inaktív   Necros 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 07. 13:00

Valakinek megvan az aktuális PC Guru? Én megvettem a Deus Ex miatt. De amit az újságban találtam ez egyszerűen kiakasztott...  :mad:  Hogy ilyen bunkó baromságokat írjanak PC Guru név alatt... Felháborító! A DVD mellékletről nem is beszélve. Az egyszerűen gagyi. Semmi stílus, semmi tartalom. A nagyját le lehet szedni netről. Komolyan mondom, Sasát el kellene onnan távolítani, meg egy-két másik "jómadarat" is. A régi szép időkben sok igényes teljes játék volt, most alig akad évente 2-3. A cikkírók - néhány kivételtől eltekintve - szánalmasak. De még a jobbak sem mindig írnak jót. Nem is beszélve a gyanús cikkekről. Értem ez alatt azt, hogy fordított vagy s*ggnyalós cikkek is megjelennek.

Tudom, erre kevés esély van, de szeretnék újra olyan lapot olvasni, ahol ott van Mocsy, Lily. Bird, Flatline, Bear, Hancu, LucasZ, PPeti, Shoebaron, meg persze Brazil bátyó :D.  Ja, a törd. és a korr. is :D

Addig is, már úgy tűnik, egyetlen reményem az újjá alakuló PC Games-ben van. Game Master - keressétek február végétől. Én adok nekik egy esélyt.
Tabrett Bethell's films - blog az összes információval. @Necros_hun Tumblr oldalam. @AnyoneYouWant @TheClinicMovie

Hajrá Fradi! BAJNOKCSAPAT 2007! A mi kézis lányaink a legjobbak! :)

#26 Felhasználó inaktív   Cadaver 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.589
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 07. 19:01

Ezaz amiben az év játékai vannak?
Mert érdemes megnézni, hogy az EA játékok hány %-ot kaptak... :rolleyes:
A játékosok véleménye erősen megoszlik ezekről a játékokról, de a Guru egyhangúlag extra magas pontszámot adott mindegyikre :down:.
Faster! Harder! Cadaver!

#27 Felhasználó inaktív   Gali 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 390
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 09. 21:44

Eléggé ritkán veszek mostanában pc-s újságot, mert már nincs bennük elolvasnivaló.
Egyrészt még meg sem jelent játékok különféle készültségi fokokban 2-3-szor szerepelnek bennük, aztán a végén nem is az lesz,hírértékük  nem sokkal több a netes fórumok találgatásainál. Ha belegondolunk régen ezt a részt pár sorban kivégezték az első lapokon, most meg jelentős részt ez vesz el az újságból. Gyakorlatilag egyfajta beetetés, reklám ez, többször nyomják az agyunkba: hú de látványos grafika, AI stb., aztán megjelenik a játék, egy kis beszámoló róla, bezzeg soha nem húznak le egy gamet értékelésnél, és nem azért mert rostálnák előtte. Aztán később egy végigjátszást is beraknak, ha kell hozzá egyáltalán.
Gyakorlatilag egy game így akár 3-5-ször is szerepelhet az újságban. Engem ugyanaz 3-szor, de picit más csomagolásban nem érdekel.
A hab a tortán az, amikor olyasvalaki ír cikket egy game-ről, aki nem is kedveli az adott műfajt.
Hardverszekció: egyszerűbb megnézni a neten, pedig régebben ezzel kezdtem.
Mindenféle kütyük bemutatása: ez meg nem érdekel.
Hardver mentőöv: AMD 3000+ proci GF7 codegen gép mér fagy,újraindúl, mi a baj... kérdések-válaszok, tegyék fel ezeket a gyík dolgokat a lemez mellékletre, mint FAQ és csak az érdekesebbeket hagyják a papírra, tök felesleges táp+ bővítés problémákról olvasni minden számban.
Levrov: a CoV-os levrovokhoz képest unalmasak.
2 jó játékért és minimális új hírért 12 számot megvenni nekem  már pénzpazarlás.

#28 Felhasználó inaktív   Cadaver 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.589
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 09. 22:03

Nos igen internet mellett a nyomtatott sajtótermékek értéke erősen csökken.
Faster! Harder! Cadaver!

#29 Felhasználó inaktív   Necros 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 10. 08:22

Azért egy jó gárda képes élvezhető újságot készíteni. Lásd Gamer.
A Levrov témát én Brazil bátyó uralma alatt ismertem meg. Mindig a kedvencem volt. A többi újság ilyen irányú próbálkozásai elég gyengék...
Tartalmilag meg tényleg elég semmilyenek a mai újságok. Ha nincs szuper full game, akkor meg sem veszem. Ha játékleírás kell, akkor ott a Gamespot, ha tapasztalatok érdekelnek, akkor itt a fórum. :D  Ha a Game Master sem lesz jó, akkor nagyon ritkán veszek majd PC-s újságot. Majd a Tesco-ban elolvasom, ha bemegyek Debrecenbe. :D

Ha ezt olvassa Mocsy, Lily, Braz, Bird, Flatline vagy valaki a "nagy csapatból", akkor írja már meg, hogy számíthatunk-e rájuk. Ha ők nem térnek vissza, kevés remény van egy igényes és jó PC-s játékújságra.
Tabrett Bethell's films - blog az összes információval. @Necros_hun Tumblr oldalam. @AnyoneYouWant @TheClinicMovie

Hajrá Fradi! BAJNOKCSAPAT 2007! A mi kézis lányaink a legjobbak! :)

#30 Felhasználó inaktív   Harlequin 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 14. 14:42

Én nagyon régóta nem olvasok ilyen újságokat. Pénzt sose adnék érte (talán a játékmellékletért igen).
Az a problémám, hogy nem elég objektívek. (Vagy az én véleményem ilyen szélsőséges).

A játékokkal is igazából az a baj, hogy olyan nagyon egyedivel az utóbbi időben nem találkoztam.
Valami új kéne ami alapjaiban rengeti meg a piacot.
Nagyon hiányolom a körökre osztott stratégiai játékokat! A jelenlegi játékok elég vérszegények.
"Megmondtam pisztráng és világosan."
www.radioQ.hu

#31 Felhasználó inaktív   Necros 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 14. 15:02

Ha körökre osztottat keresel, jön a Heroes 5. Eredeti? Fahrenheit!
Igaz, túl sok újra már ne számíts. Szinte mindenfélét kitalátak már.
Habár, ha Warren Spector megcsinálja azt, amit tervez, akkor lehet, hogy mégis lesznek még újnak ható játékok. Ő azt mondja - nagyon helyesen, teszem hozzá -, hogy nem csak puzzle-szerű feladatmegoldás kellene a játékokba, hanem teljes interakció és saját ötletek megvalósítása. A technológia már adott, de a fejlesztők jó része csak a grafika fejlesztésére meg a fizikával való játszadozásra használja. És az AI-t is jó lenne emberszerűbbé tenni, de ehhez szerintem még több processzorerőre és RAM-ra volna szükség, mint ami napjainkban egy átlag gépben van. Persze ki tudja, lehet hogy jó fejlesztők képesek zseniális AI-t írni horribilis gépigény nélkül is.
Reméljük, hogy a Junction Point (W.S. új csapata) képes lesz újat hozni. De én az Ensemble-ről sem mondanék le. Mikor a Gamerben írtak Sandy Petersenről (nem csak PC-s játékokat, hanem papír-alapú RPG-t is készített, méghozzá a Call of Cthulhu-t!!!), megemlítették, hogy valami új játékon dolgoznak az Ensemble-nél, ami nem RTS. És mivel ott van Sandy meg még jó pár FPS-veterán fejlsztő, ki tudja min ügyködnek. Remélem, mihamarabb megtudjuk. :D
De a Bethesda is reménykeltő lehet, ugyanis a Star Trek jogokkal a zsebükben képesek lehetnek zseniális játékokat kihozni. A Star Trek-téma kiváló alapanyag!

Szerkesztette: Necros 2006. 02. 14. 15:05 -kor

Tabrett Bethell's films - blog az összes információval. @Necros_hun Tumblr oldalam. @AnyoneYouWant @TheClinicMovie

Hajrá Fradi! BAJNOKCSAPAT 2007! A mi kézis lányaink a legjobbak! :)

#32 Felhasználó inaktív   Harlequin 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 14. 15:15

Idézet: Necros - Dátum: 2006. febr. 14., kedd - 15:02

Ha körökre osztottat keresel, jön a Heroes 5. Eredeti? Fahrenheit!
Igaz, túl sok újra már ne számíts. Szinte mindenfélét kitalátak már.
Habár, ha Warren Spector megcsinálja azt, amit tervez, akkor lehet, hogy mégis lesznek még újnak ható játékok. Ő azt mondja - nagyon helyesen, teszem hozzá -, hogy nem csak puzzle-szerű feladatmegoldás kellene a játékokba, hanem teljes interakció és saját ötletek megvalósítása. A technológia már adott, de a fejlesztők jó része csak a grafika fejlesztésére meg a fizikával való játszadozásra használja. És az AI-t is jó lenne emberszerűbbé tenni, de ehhez szerintem még több processzorerőre és RAM-ra volna szükség, mint ami napjainkban egy átlag gépben van. Persze ki tudja, lehet hogy jó fejlesztők képesek zseniális AI-t írni horribilis gépigény nélkül is.
Reméljük, hogy a Junction Point (W.S. új csapata) képes lesz újat hozni. De én az Ensemble-ről sem mondanék le. Mikor a Gamerben írtak Sandy Petersenről (nem csak PC-s játékokat, hanem papír-alapú RPG-t is készített, méghozzá a Call of Cthulhu-t!!!), megemlítették, hogy valami új játékon dolgoznak az Ensemble-nél, ami nem RTS. És mivel ott van Sandy meg még jó pár FPS-veterán fejlsztő, ki tudja min ügyködnek. Remélem, mihamarabb megtudjuk. :D
De a Bethesda is reménykeltő lehet, ugyanis a Star Trek jogokkal a zsebükben képesek lehetnek zseniális játékokat kihozni. A Star Trek-téma kiváló alapanyag!

Hát nem tudom. Valaminek az 5.része nekem nem sok bizakodásra ad okot. A 4et már abszolút elhanyagoltam...
Olyasmire gondolok mint a Jagged Alliance, vagy a Master of Magic...Ezek(ből)kel kéne valamit kezdeni.
A tycoon sorozat is egy kalap kaki... Unalmasak a játékok. Pont az jellemzi a játékipart ami a fimeket.
Nehéz új témát találni belátom.
"Megmondtam pisztráng és világosan."
www.radioQ.hu

#33 Felhasználó inaktív   Necros 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 14. 15:19

A Jagged Alliance-nek készül egy új része - vagy most nem tudom leállították-e vagy folytatják-e, zavaros.

A Heroes 5 pdig a H3-hoz hasonlít és teljesen új a design is (ami nekem nem jön be, mert nem emlékeztet az eddigi Heroes részekre :(). De nézd meg te is, most tettem be pár új képet, de vannak viszább is képek. :) Remélem, tetszenek.
Tabrett Bethell's films - blog az összes információval. @Necros_hun Tumblr oldalam. @AnyoneYouWant @TheClinicMovie

Hajrá Fradi! BAJNOKCSAPAT 2007! A mi kézis lányaink a legjobbak! :)

#34 Felhasználó inaktív   Necros 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 14. 22:47

Ezt sem tudom máshová tenni. Érdekes tanulmány plusz 1-2 "érdekes" komment. :D

A játék jó nekünk! :D
Tabrett Bethell's films - blog az összes információval. @Necros_hun Tumblr oldalam. @AnyoneYouWant @TheClinicMovie

Hajrá Fradi! BAJNOKCSAPAT 2007! A mi kézis lányaink a legjobbak! :)

#35 Felhasználó inaktív   Necros 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 22. 20:56

Ez is csak idefér be. :D

Valaki tud valamit arról, hogy mit fejlesztenek az Ensemble-nél? Tudjátok, az Age játékok fejlesztői.

Ott van Sandy Petersen meg még pár FPS veterán is. Plusz Unreal engine programozásban jártas senior programozót keresnek. Az pedig nehezen használható RTS-hez. ;) Szóval itt valami készülődik. :D
Mondjuk, erről már hallottam korábban, anno a Gamerben, de hátha azóta valaki megtudott valamit.

Az új Guru-t, GameStar-t vagy a Game Master-t olvasta/látta már valaki?
Tabrett Bethell's films - blog az összes információval. @Necros_hun Tumblr oldalam. @AnyoneYouWant @TheClinicMovie

Hajrá Fradi! BAJNOKCSAPAT 2007! A mi kézis lányaink a legjobbak! :)

#36 Felhasználó inaktív   Tex Murphy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 203
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 23. 00:14

Az új Guru jobb lett, mint az előző, de még mindig elég halovány régi önmagához képest.
A 2006/02-es számot Guru Light-nak is lehetne nevezni.
18 oldal reklám, 10 oldal x-box 360, a hardwer rovat mp3 lejátszókról és telefonokról szólt.
Szép és jó ez is, de én PC Gurut vettem. Kár érte.
Game Mastert megnéztem az ujságosnál, nekem nem tetszett. Mint a többi, olyan.
Vettem viszont Gamestar csomagot, 2 szám egyben fél áron. Nagyon jó. A játékok is. Longest Journey és Sudeki. Kellemesen csalódtam. Ennek ellenére csak a Gurut veszem, mivel az összes eddig megjelent szám megvan. Amiga Guru is. 

#37 Felhasználó inaktív   Necros 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 23. 08:10

10 oldal Xbox360? :mad: Ezt miért nem teszik fel a DVD-re? Mi a f@xért pocsékolják a helyet az újságban? Ott a konzolos testvérlapjuk, írják le abban. Egy esetben tartom elfogadhatónak, hogy boxos játéktesztet vagy előzetest tegyenek bele a lapba. Mégpedig akkor, ha az a konkrét játék hamarosan jön PC-re is. Ha nem, akkor nincs helye egy PC-s újságban.
Azért, ha még a köv. szám megjelenése előtt eljutok a debreceni Tesco-ba, akkor ott beleolvasgatok majd ebbe is, meg a GS-be is. A Game Mastert meg lehet kipróbálom, nem tudom.

Van a Game Masterből DVD nélküli verzió, mint anno a PC Ganesből? Ha igen, akkor veszek egyet.


Ez már inkább bolhapiac téma, de Murphy, megvan az a szám is, amelyhez a FreeSpace első része volt adva? Nekem is megvolt, de aztán a játék kölcsönbe elkerült valakihez, aztán soha nem kaptam vissza. :(
Neked nincs meg a játék véletlenül? Ha igen, eladnád? :D

Szerkesztette: Necros 2006. 02. 23. 08:17 -kor

Tabrett Bethell's films - blog az összes információval. @Necros_hun Tumblr oldalam. @AnyoneYouWant @TheClinicMovie

Hajrá Fradi! BAJNOKCSAPAT 2007! A mi kézis lányaink a legjobbak! :)

#38 Felhasználó inaktív   A.J. Crowley 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.462
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 06. 16:05

Idézet: Necros - Dátum: 2006. febr. 23., csütörtök - 9:10

Ez már inkább bolhapiac téma, de Murphy, megvan az a szám is, amelyhez a FreeSpace első része volt adva? Nekem is megvolt, de aztán a játék kölcsönbe elkerült valakihez, aztán soha nem kaptam vissza. :(
Neked nincs meg a játék véletlenül? Ha igen, eladnád? :D

Namost lehet szerencséd van, ugyanis nekem az volt az első Guru, amit megvettem. És szerintem a játék is megvan még. Hétvégén megyek haza, előkeresem.
"Within me the beast starts to ROAR." - Sabaton

#39 Felhasználó inaktív   Necros 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 06. 16:26

Az szuper lesz! Köszi! :D

Ha megvan, akkor szólj, az árban megegyezünk, ha eladod.
Tabrett Bethell's films - blog az összes információval. @Necros_hun Tumblr oldalam. @AnyoneYouWant @TheClinicMovie

Hajrá Fradi! BAJNOKCSAPAT 2007! A mi kézis lányaink a legjobbak! :)

#40 Felhasználó inaktív   -NoVa- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.854
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 06. 22:29

Idézet: Necros - Dátum: 2006. febr. 10., péntek - 8:22

Ha ezt olvassa Mocsy, Lily, Braz, Bird, Flatline vagy valaki a "nagy csapatból", akkor írja már meg, hogy számíthatunk-e rájuk. Ha ők nem térnek vissza, kevés remény van egy igényes és jó PC-s játékújságra.

Márpedig nem sok esélyt látok rá... Brazil ma reggel 2 rohanás között a gépemet túrta, Lily is elfoglalt a project összetartásával, a többiek is nagyrészt átdolgozzák a napot.
...
"Lelkem sötét odvában megdöglött a bagoly."
"Bringa által vész mind, ki bringát ragad."

Téma megosztása:


  • (159 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó