HWSW Informatikai Kerekasztal: Játékmagazinok + játékok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (159 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Játékmagazinok + játékok vélemények, jó viták

#1 Felhasználó inaktív   Necros 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 09. 23:10

Hali emberek!

Remélem, sokan fogtok ide írni. Ütköztessük véleményünket, dumáljuk meg, kinek mi a gondja a lapokkal. Talán pár cikkíró is erretéved és megismeri a véleményünket. Kezdésnek itt az én rangsorom:
1. Gamer - Guru  :up:
2. mostani Guru
3. PC Games vagy GameStar

A PC Games-ről még nem alakult ki a véleményem, mivel elég ritkán vettem, ráadásul most átalakulnak, remélem javulnak, esetleg felbukkan néhány volt Gamer-es író. Ha valaki tud erről valamit mondja el.

Játékokról majd legközelebb.
Üdv mindenkinek: Necros
Tabrett Bethell's films - blog az összes információval. @Necros_hun Tumblr oldalam. @AnyoneYouWant @TheClinicMovie

Hajrá Fradi! BAJNOKCSAPAT 2007! A mi kézis lányaink a legjobbak! :)

#2 Felhasználó inaktív   Necros 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 10. 21:00

Hali!

Na a múltkor ígértem a játékokról is egy indító hozzászólást. Íme:

Ha már az újságoknál is toplistával kezdetem, itt egy a játékokról, de ez csak felsorolás lesz, mert igen nehéz volna ezeket sorrendbe tenni.  Szóval: Deus Ex sorozat, Thief sorozat, Age of Empires 2->, Undying, System Shock 2, Wizardry 8, Counter Strike, Unreal Tournament sorozat.

Szerintem ezek közül majdnem mind lehetne első is. Ha ezekről kérdeznétek állok elébe. ;)

De most arról, hogy szerintem melyek azok a gammák, amelyek nem érdemlik meg a nagy felhajtást, ami övezi őket. Lehet kicsit bosszankodtok majd, de megdumálhatjuk. :cool:

Half Life 1-2: Nos az első részt magam is sokszor végignyomtam, de ennek ellenére nálam úgy kb 80-85%-os játék. Miért? A sztori olyan bárgyú, hogy az már fáj, semmi érdekes, inkább idióta. Egy átlag kis tudóssal kiírtasz ölésre képzett kommandós osztagokat, zombikat, hatalmas alieneket... Ugyanmár. A grafika szép, de legnagyobb előnye az elképesztően rövid töltés volt. A játékmenet volt az, amit eltaláltak, de azt nagyon, a jó fegyverekkel és okos AI-val. A második részben már ez sem volt meg. Ok, néha átvetődtek valahova, de semmi extra. AI dolgában ma a FEAR meg a BIA:EIB a példa. A HL2 erényeit könnyen össze lehet foglalni: szép, plusz jó a fizika, meg persze Alyx. Ennyi. A történet filmszerűen van vezetve, de a néma főhős engem zavart, meg az is, hogy nem sok minden derült ki, viszont millió kérdés merült fel. Legnagyobb pozitívum: a Source engine-nel sok jó játékot tudnak majd készíteni tehetséges designerekkel ellátott csapatok. Ja és éljen a CS:Source!

Blizzard RTS-ek: Nos, nálam az Age 2 a Starcraftot nyomja le, az újabbak meg a Warcraft 3-at. Persze wárom az újabb kört én is (SC 2, WC4, Age 4). Aki játszott az Age játékokkal annak nemigen kell magyarázni, de a többiek kedvéért. Az Age játékok gyönyörű grafikával, hangulatosan berendezett pályákkal, nagyszerű történelmi ill. mitológiai sztorival felvértezett JÁTÉKOK. Úgy is tudok vele játszani, hogy akár 1-2 órát elszöszmötölök 1 pályán, könnyű szintű ellenféllel, szépen elszórakozva. De úgy is nyomhatom, mint a Starcraft fanok: rush, rush, rush. A Starcraft-tal is eltöltöttem jópár kellemes órát, de rég volt, szép volt, elég volt. Warcraft: lásd az előbb.


Doom 3: Egy utolsó, elpuskázott, esély az id-nek, hogy kibújjon az enginegyártó imageből. Élvezetes egyszer végigmenni rajta, de annyi. sokan mondják, hogy horrorjátéknak is beillik, meg, hogy félelmetes. Hmm. Ha féleletes játékot akarnak játszani, akkor ott az Undying (zseniális, Clive Barker féle horror) vagy a Thief 3 árvaházas része. A grafika pofás, de már akkor voltak jobbak. Azóta meg...


Most ennyi, ha van hozzáfűznivalótok, írjatok. Szerintem megéri erről beszélni, mert úgy veszem észre, sok olyan játék eltűnik a süllyesztőben, ami többet érdemelne. Helyettük viszont a tuccattermékek úgy fognyak, mint a cukor. Habár egy kis reményt látok, mert vannak még olyan fejlesztők, akik nem félnek újat, eredetit alkotni. Ha minden jól megy, Warren Spector (Thief, System -Shock, Deus Ex - impresszív, mi?) talán bemutatja új játékát és fejlesztőcsapatát az idei E3-on, csakúgy, mint az Enbsemble (Age of gammák), akik talán előjönnek a titkos projekttel. Persze a sok kis garázsfejlesztésre se árt figyelni, nem lesznek a legszebbek, de jók lehetnek. De sok nagy név folytatása, hivatalos bemutatkozása is várható. Bízzunk benne, hogy a konzolok nem fojtják meg az eredeti játékokat a PC-n.

Üdv Necros

Hajrá Ferencváros!
Tabrett Bethell's films - blog az összes információval. @Necros_hun Tumblr oldalam. @AnyoneYouWant @TheClinicMovie

Hajrá Fradi! BAJNOKCSAPAT 2007! A mi kézis lányaink a legjobbak! :)

#3 Felhasználó inaktív   Carmaged 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.787
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 10. 21:07

A játékokról a véleményedet inkább a játék topicjában mondd el... :think:

#4 Felhasználó inaktív   Necros 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 10. 22:52

Én nem konkrétan egyes játékokról szeretnék itt írni és vitatkozni, hanem a játékokról általában, a játékpiac helyzetéről, jövőjéról. Remélem az újságokról szóló beszélgetések ellen nincs ellenvetésed.
Az első két hozzászólásom figyelemfelkeltésnek szántam, legalább már te vetted a fáratságot, hogy válaszolj. Persze beszélhetünk itt külön játékokról is, de ez gyűjtő topic szeretne lenni. Bízom benne, téged is látlak majd még.

Plusz külön örülnék, ha új, nehezen megtalálható infókat is megjelentetnétek itt fejlesztés alatt álló játékokról; pletyka, új honlap, stb jöhet.

De ha csak szeretnétek valami játékújságokkal vagy magukkal a játékokkal kapcsolatos dolgot megbeszélni, itt a lehetőség.

Szóval csak:  :typing:
Tabrett Bethell's films - blog az összes információval. @Necros_hun Tumblr oldalam. @AnyoneYouWant @TheClinicMovie

Hajrá Fradi! BAJNOKCSAPAT 2007! A mi kézis lányaink a legjobbak! :)

#5 Felhasználó inaktív   dani83 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.135
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 11. 00:53

Ha netes cikkek is beleszámítanak, sztem a HCGamer-ről egy Flynn nevezetű egyén elég furcsán látja a dolgokat.Kezdődött a Flat-Out-ról amit írt cikk  :rolleyes:
Sírva születtél, körülötted mindenki nevetett.Igyekezz úgy élni, hogy nevetve távozz, és körülötted mindenki sírjon!

#6 Felhasználó inaktív   Necros 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 11. 01:11

Idézet: dani83 - Dátum: 2006. jan. 11., szerda - 0:53

Ha netes cikkek is beleszámítanak, sztem a HCGamer-ről egy Flynn nevezetű egyén elég furcsán látja a dolgokat.Kezdődött a Flat-Out-ról amit írt cikk  :rolleyes:

Hmm. Megnézem. Beleszámítanak a netes cikkek is, de jobban örülnék saját vélemények megosztásának.

dani83, látom kedveled a versenyszimulátorokat, szerinted jön PC-re az új Forma 1-es játék? Elképesztő milyen brutálisan néz ki PS3-on.    :blink:    Ha még nem láttad, irány a Gamespot.
Tabrett Bethell's films - blog az összes információval. @Necros_hun Tumblr oldalam. @AnyoneYouWant @TheClinicMovie

Hajrá Fradi! BAJNOKCSAPAT 2007! A mi kézis lányaink a legjobbak! :)

#7 Felhasználó inaktív   -Turbo- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.530
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 11. 07:01

Nem,mert a Sony megvasarolta az F1 jogokat es dragan adja.

ps.: a topiknak szvsz a gamewareben a helye
JóSebesség

#8 Felhasználó inaktív   Lulu64 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 60.965
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 11. 07:10

Idézet: -Turbo- - Dátum: 2006. jan. 11., szerda - 7:01

ps.: a topiknak szvsz a gamewareben a helye

Át is megy most.
„Érintőlegesen a kör is csak egy pont...”

#9 Felhasználó inaktív   dani83 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.135
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 11. 11:15

Idézet: Necros - Dátum: 2006. jan. 11., szerda - 1:11


dani83, látom kedveled a versenyszimulátorokat, szerinted jön PC-re az új Forma 1-es játék? Elképesztő milyen brutálisan néz ki PS3-on.    :blink:    Ha még nem láttad, irány a Gamespot.

Forma1-es játékokat élből utálom  :)
Amugy biztos fog jönni....igaz,nem PS+as szintű grafikával  ;)
Sírva születtél, körülötted mindenki nevetett.Igyekezz úgy élni, hogy nevetve távozz, és körülötted mindenki sírjon!

#10 Felhasználó inaktív   Necros 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 11. 11:38

Idézet: dani83 - Dátum: 2006. jan. 11., szerda - 11:15

Forma1-es játékokat élből utálom  :)

Kár, pedig vannak király F1-es gammák. Amúgy megnéztem a HCGamert meg Flynn-t is. A Flat-Out cikket nem találtam, de pár másikat megnéztem és .. fura egy fickó.  :)
Tabrett Bethell's films - blog az összes információval. @Necros_hun Tumblr oldalam. @AnyoneYouWant @TheClinicMovie

Hajrá Fradi! BAJNOKCSAPAT 2007! A mi kézis lányaink a legjobbak! :)

#11 Felhasználó inaktív   Necros 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 11. 11:43

Valaki tud valamit a Timeshift bétatesztről? Én jelentkeztem, de még nem válaszoltak. Ha nem is kerülök be, legalább írhatnák, hogy sorry, de ez van. Vagy valamit.

Hajrá Fradi és RIP Zava!
Tabrett Bethell's films - blog az összes információval. @Necros_hun Tumblr oldalam. @AnyoneYouWant @TheClinicMovie

Hajrá Fradi! BAJNOKCSAPAT 2007! A mi kézis lányaink a legjobbak! :)

#12 Felhasználó inaktív   dani83 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.135
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 11. 11:44

Idézet: Necros - Dátum: 2006. jan. 11., szerda - 11:38

A Flat-Out cikket nem találtam,

katt ;)
Sírva születtél, körülötted mindenki nevetett.Igyekezz úgy élni, hogy nevetve távozz, és körülötted mindenki sírjon!

#13 Felhasználó inaktív   Necros 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 11. 13:00

Aha. Érdekes, ez minden, csak nem cikk. Ha nem szereti az autós játékokat - és láthatólag nem sokat tud róluk -, akkor miért ír róluk.  :mad:
Na, pont az ilyen stílusú idióták miatt nem veszek sűrűn PC-s újságot. Pedig amíg volt Gamer, előtte a régi Guru, a 99/10-től minden számot megvettem. Remélem Flatlány nem sértődik meg, de a mostani Guru messze van a régi önmagától. A design szuper, habár még lehetne csiszolni rajta, a DVD viszont unalmas. Gyorsan lehet vele végezni, a full játékok pedig elég gyengék általában. Na igen, a Mocsy vezette csapat olyan neveket tett le az asztalra, mint Thief, Unreal, Freespace 1-2, Heroes of M&M 2-3, Rally Trophy. Most meg.. évente 2-3 élvezhető, a többi gyengébb. Néha azért becsúsznak jók is pl.: Wizardry 8, Arx Fatalis. A GS teljes játékairól már nem is beszélve. Inkább csinálnák úgy, mint a Gamer. Ha nincs jó játék adnhatnának jó filmet. Többe érne. Örök hála a Clerks-ért (Shop Stop). Na, kicsit belemelgedtem. Most nyomom egy kicsit az America's Army-t. még neten nem sokat játszottam. Kár, hogy kevés az ingyenes cucc.


:offtopic: P.S: Ezt nézéttek meg: clerks 2  Sok király videó van itt a készítésről + Tarantino meg Robert Rodriguez is véleményezi!
Tabrett Bethell's films - blog az összes információval. @Necros_hun Tumblr oldalam. @AnyoneYouWant @TheClinicMovie

Hajrá Fradi! BAJNOKCSAPAT 2007! A mi kézis lányaink a legjobbak! :)

#14 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 11. 13:23

Idézet: Necros - Dátum: 2006. jan. 11., szerda - 11:43

Valaki tud valamit a Timeshift bétatesztről? Én jelentkeztem, de még nem válaszoltak. Ha nem is kerülök be, legalább írhatnák, hogy sorry, de ez van. Vagy valamit.

Hajrá Fradi és RIP Zava!

Tapasztalatból mondom, hogy a játékfejlesztők kb 10-20%-a veszi a fáradtságot, hogy írjon, srry nem kerültél be. :)
National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#15 Felhasználó inaktív   Cadaver 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.589
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 11. 14:48

Idézet: dani83 - Dátum: 2006. jan. 11., szerda - 0:53

Ha netes cikkek is beleszámítanak, sztem a HCGamer-ről egy Flynn nevezetű egyén elég furcsán látja a dolgokat.Kezdődött a Flat-Out-ról amit írt cikk  :rolleyes:

:omg:  :omg: Atya ég ez a cikk!

Ennek a cikknek pont a negáltja igaz!

az irányítás, melyben én némi konzolszagot érzek.
Szent sz@r! :omg: Az Underground azonnal nullára lassuló, derékszögű kanyart hámhússzal bevevő iránytása az konzolos. A Flatout reálisabb nehezen lassul, nehezen kanyarodik, meg is csúszik néha a kanyarban irányítása neki már túl összetett  :nevet:.
De még is mit vár könyörgöm :confused: . Ez egy roncsderbi nem csúcstecnológiás rally/F-1.
És akkor még csak a cikk irányításról szóló részéről beszéltem... Lehuzza azt a grafikát, ami még mindig a legszebb textúrákat tartalmazza (autós gámákat nézve szigorúan).

Nem is bosszantom magam tovább.


Ps.: Szoni rohaggyon meg! Elcsaklizza az F1-es jogokat és vacak árkádot csinál  :reklamacio: Bááh mikor fogok én jó kis Geoff Crammond féle F1-et tolni?
Faster! Harder! Cadaver!

#16 Felhasználó inaktív   Necros 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 12. 00:55

Rossz hírem van. Talán soha. Neten nem találok már régóta semmit sem egy esetleges GP5-ről. De más F1-es cucc sem lesz, hacsak a  :grrr:  sony nem akarja. Ez van: veszel konzolt, vagy lemondasz a szuper kinézetű sportjátékokról. :doom:
Tabrett Bethell's films - blog az összes információval. @Necros_hun Tumblr oldalam. @AnyoneYouWant @TheClinicMovie

Hajrá Fradi! BAJNOKCSAPAT 2007! A mi kézis lányaink a legjobbak! :)

#17 Felhasználó inaktív   Papesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.583
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 12. 23:31

Idézet: Cadaver - Dátum: 2006. jan. 11., szerda - 14:48

Az Underground azonnal nullára lassuló, derékszögű kanyart hámhússzal bevevő iránytása az konzolos.

Ezzel elvitáznék. A konzolosok egyrészt nem játszanak azzal a szarral, merthogy van nekik Gran Turismo. Másrészt az irányításnak sem sok köze van ahhoz, hogy most akkor ez konzolos, vagy nem konzolos. Én inkább játékterminek (arcade) mondanám, amiben ugyebár azért vehető be akármennyivel egy hajtűkanyar, mert ha nincs sikerélményed, nem dobsz bele újabb százast.

Mint tapasztalt konzolos mondom: a NFS PS2-n nagy bukás. Más kérdés, hogy a tizenévesek többször elélveznek tőle. De majd kinövik.
Papesz

#18 Felhasználó inaktív   spidey 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.064
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 12. 23:53

Idézet: Necros - Dátum: 2006. jan. 12., csütörtök - 1:55

Rossz hírem van. Talán soha. Neten nem találok már régóta semmit sem egy esetleges GP5-ről. De más F1-es cucc sem lesz, hacsak a  :grrr:  sony nem akarja. Ez van: veszel konzolt, vagy lemondasz a szuper kinézetű sportjátékokról.   :doom:

Nagyon-nagyon off lett ez a topic... ne lepődj meg, ha esetleg bezárja valaki. A Sony meg tudtommal csak konzolra vette meg a Forma1 jogot, PC-re még akárki csinálhat. Csak Geoff Crammond vagy nem akar, vagy nem talál kiadót.
Most a tuningjátékok mennek, ez van. Nem is kellene jog, lehetne Formula3000 vagy karting bajnokság, de nincs.

#19 Felhasználó inaktív   Necros 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.788
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 13. 00:43

Idézet: spidey - Dátum: 2006. jan. 12., csütörtök - 23:53

A Sony meg tudtommal csak konzolra vette meg a Forma1 jogot, PC-re még akárki csinálhat.

Na ezt nem tudtam. :cool:

Él a remény!!! Köszi!  :respect: 
Tabrett Bethell's films - blog az összes információval. @Necros_hun Tumblr oldalam. @AnyoneYouWant @TheClinicMovie

Hajrá Fradi! BAJNOKCSAPAT 2007! A mi kézis lányaink a legjobbak! :)

#20 Felhasználó inaktív   acu 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.572
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 13. 03:21

játékmagazinokról annyi jut eszembe hogy a 04 novemberi guru bennt van még a wc-ben.
nem, nem azzal töröljük ki, bár arra inkább hivatottabb, mint olvasni.  :rolleyes:  :D
8 állat utazik egy kisbuszban. De csak 7 ülés van. A nyolcadik utas, a hal áll.

Téma megosztása:


  • (159 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó