HWSW Informatikai Kerekasztal: Admin mindenek felett ? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Admin mindenek felett ?

#1 Felhasználó inaktív   badsector 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 64
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 19. 20:42

Az iránt érdeklődnék, hogy kinek mi a tapasztalata,véleménye a userek céges hálózatban való jogairól? Értem ezen a céges hálózat magéncélra való felhasználását email,internet,nyomtatás egyéb informatikai szolgáltatások használatáról? Ugye a cég alkmazhat szankciókat de a usereknek is vannak őket megillető jogaik ?


"a userek ott a porban fetrengenek de néha lenézek rájuk" -badsector

#2 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 19. 20:57

Nálunk lehet szűrés nélkül netezni, mailezni, nyomtatni (jó, nem töb 100 oldalt, de ésszel lehet), MSN-ezni (ICQ tiltott), ftp-zni (szintén ésszel). Remote desktop is megy, VPN, VNC tiltott.
Nem 2 személyes Bt.-ről van szó...

#3 Felhasználó inaktív   kisködmön 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 716
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 19. 21:02

Az admin is csak alkalmazott, a cég, no az előírhat sokmindent a munkaköri leírásban és a szerződésben.
A szakemberek jogos keserve, hogy nem szabad figyelmen kívül hagyniok a haszontalan dolgokat.

#4 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 20. 10:13

Idézet: FakeJack - Dátum: 2006. jan. 19., csütörtök - 20:57

Nálunk lehet szűrés nélkül netezni, mailezni, nyomtatni (jó, nem töb 100 oldalt, de ésszel lehet), MSN-ezni (ICQ tiltott), ftp-zni (szintén ésszel). Remote desktop is megy, VPN, VNC tiltott.
Nem 2 személyes Bt.-ről van szó...

Ha nem veszed tolakodásnak, megszabad kérdezni, hogy az ICQ vmi biztosági okból tiltott, vagy csak ugy?
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#5 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 20. 10:15

Idézet: FakeJack - Dátum: 2006. jan. 19., csütörtök - 20:57

Nálunk lehet szűrés nélkül netezni, mailezni, nyomtatni (jó, nem töb 100 oldalt, de ésszel lehet), MSN-ezni (ICQ tiltott), ftp-zni (szintén ésszel). Remote desktop is megy, VPN, VNC tiltott.
Nem 2 személyes Bt.-ről van szó...

Megkérdezhetem, hogy mi az oka az icq szűrésnek?

Egyébként pedig a munkaszerződésedben egy csomó dologora mondhatják, hogy figyelik, tiltani meg azt tiltanak amit akarnak gyakorlatilag. Nem alanyi jog, hogy netezhess a munkaeszközödön...
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#6 Felhasználó inaktív   Freddy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 591
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 20. 10:34

ezt az icqs dolgot en sem ertem, ha biztonsagi okokbol tiltott, akkor mit keres ott az msn?? :D

#7 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 20. 11:38

Idézet: badsector - Dátum: 2006. jan. 19., csütörtök - 20:42

Az iránt érdeklődnék, hogy kinek mi a tapasztalata,véleménye a userek céges hálózatban való jogairól?

Felenk a vegletekig korlatoznak, letiltanak... semmi azonnali uzenetkuldo, a weboldalakat a smartfilter szuri (hwsw mivel szakmai forum atengedik, de pl. az index forumat kiszurik), leveleket elolvashatjak, mindent logolnak (nyomtatas, bongeszes). A gepekre csak engedelyezett, licenszel rendelkezo szoftver telepitheto (semmi shareware/freeware) - ceges policy engedelyezi a firefoxot, de pl. a operat mar nem. Es igy tovabb. Mondjuk ez nem meglepo, ez megiscsak egy munkahely ahol dolgozni kell, es nem a szemelyes ugyeket intezni.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#8 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 20. 11:58

Idézet: charlie - Dátum: 2006. jan. 20., péntek - 10:13

Ha nem veszed tolakodásnak, megszabad kérdezni, hogy az ICQ vmi biztosági okból tiltott, vagy csak ugy?

Sajnos fogalmam sincs.  :confused: Pedig jó lenne használni (ha már MSN-t lehet).
Asszem félreértés van, én nem az admin, hanem a dolgozó oldaláról írtam le, hogy nálunk mi a helyzet.

#9 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 20. 12:03

Idézet: kroozo - Dátum: 2006. jan. 20., péntek - 10:15

Megkérdezhetem, hogy mi az oka az icq szűrésnek?

Egyébként pedig a munkaszerződésedben egy csomó dologora mondhatják, hogy figyelik, tiltani meg azt tiltanak amit akarnak gyakorlatilag. Nem alanyi jog, hogy netezhess a munkaeszközödön...

Lásd fentebb.

Az enyémben nincs ilyen kitétel. Aztán, hogy mit figyelnek...
Nem alanyi jog, de én örülök neki, hogy tudok. :Đ

#10 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 20. 12:26

Idézet: FakeJack - Dátum: 2006. jan. 20., péntek - 12:03

Lásd fentebb.

Az enyémben nincs ilyen kitétel. Aztán, hogy mit figyelnek...
Nem alanyi jog, de én örülök neki, hogy tudok. :Đ

Jah, azt vágom, hogy nem adminolsz, csak gondoltam hátha tudod, mert így butaságnak tűnik nekem, viszont hátha van mögötte valami értelmes ok, és akkor viszont érdekelt volna :)

A tiltáshoz nem kell semminek leírva lenni sehol, a figyelés egy részéhez igen. Pl leírhatják, hogy a munkahelyi mél, munkára van, nem személyes dolgokra, és olvassák. Ezt lehet, de ha nem írja le, akkor levéltitok megsértése...
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#11 Felhasználó inaktív   badsector 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 64
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 20. 12:29

Ahogy kiveszem a válaszokból eléggé a helyi adottságok határozzák meg ,hogy az adott cég miket enged meg az alkalmazottainak. Viszont minél nagyobb egy cég annál jobban szabályoz bármiféle informatikai tevékenységet a usereinek.

#12 Felhasználó inaktív   T.Packo2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 257
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 05. 18:33

Ahol dolgoztam (iskola) ott nincs korlátozás, pedig tanácsoltam már de a rendes (érts. akinek fizetnek) admin-nek nem szólnak. Pedig lenne mit loggolni, és tiltani. Iskola időben naponta (!!) takarítottam le a külömböző p2p programokat, Game-eket (Postal..stb), vírus creativity kiteket, Nukkereket..stb soroljam? 1-2 hét érintetlen működés után fel tunnám szerelni az itthoni rendszerem olyan attack eszközökkel.... Ezen felül MSN, ICQ, Yahoo minden megy. Egyedül a nyomtatásra nincs joguk a tanulóknak, de csak azért mert nem értenek a géphez :)

Arra nagy nehezen rá bólintottak hogy minden gépre legyen VNC telepítve (Free) melyel lehet segyteni a tanulónak ha lame a powerpoint vetítés gombot megtalálni, illetve ellenőrizni hogy éppen mit működik. Volt is kapás...

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó