HWSW Informatikai Kerekasztal: Fura kérdés - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Fura kérdés

#1 Felhasználó inaktív   majomkarom 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 09. 10:31

Talán hülyeség, de az jutott eszembe,
ha a kábel-tv alkalmas internet-re, akkor
ha tv-tuner van a gépben akkor azon keresztül
is tud valami adatforgalom menni?
Pl. lehet-e egy gépet hekkelni tv-tuneren keresztül? :eek:

#2 Felhasználó inaktív   TOMKTOM 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.162
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 09. 10:50

idézet:
Ezt írta majomkarom:
Talán hülyeség, de az jutott eszembe,
ha a kábel-tv alkalmas internet-re, akkor
ha tv-tuner van a gépben akkor azon keresztül
is tud valami adatforgalom menni?
Pl. lehet-e egy gépet hekkelni tv-tuneren keresztül? :eek:
[/quote]

...a tv tuner kimenő jelet nem tudna adni...
                   "A technika az álmokból születik...."
-=Online Reakcióidő Teszt=-   -=A teszt topikja a fórumon...=-

#3 Felhasználó inaktív   1soproni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.678
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 09. 10:50

idézet:
Ezt írta majomkarom:
Talán hülyeség, de az jutott eszembe,
ha a kábel-tv alkalmas internet-re, akkor
ha tv-tuner van a gépben akkor azon keresztül
is tud valami adatforgalom menni?
Pl. lehet-e egy gépet hekkelni tv-tuneren keresztül? :eek:
[/quote]

Véleményem szerint nem a kábeltévé alkalmas az internetre, hanem a vezeték+kábelmodem páros... Bármelyik hiánya esetén problémás lenne :) Amíg csak tunered van, addig az adatforgalom egyirányú.
Összesen két dologra van szükség az életben WD-40 és szigetelőszalag. Ha nem mozdul pedig kellene: WD-40. Ha mozog pedig nem kellene: szigetelőszalag.

#4 Felhasználó inaktív   KGy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 262
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 09. 11:35

Csak venni tud, ezért az adatforgalom egyirányú. Ha pl. pctv-d van, akkor települ egy pinnacle adatforrás komponens is az eszközkezelőben, ami a tv adással kapcsolatban ad adatot a gépnek. Vszeg a teletext infót. Nekem kb. 1 éve nincs meg a pctvpro-m, ezért csak homályosan emléxem, de nyugodj meg, ezen keresztül hacker nem fenyeget.
nade a kábelen...
György

#5 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 09. 12:42

De legyünk paranoiásak. :D Szar a driver, akkor megfelelően összeállított "programmal" ki lehetne csinálni, és akkor elvileg lehetne non-interactive modon csinálni valamit.

Mondjuk aki megcsinálja ezt analóg jelekkel annak kalap le, szal ez tényleg cs paranoia :s
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#6 Felhasználó inaktív   bean 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.291
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 10. 02:29

idézet:
Ezt írta kroozo:

Mondjuk aki megcsinálja ezt analóg jelekkel annak kalap le, szal ez tényleg cs paranoia :s
[/quote]

Aki buffer overflow műsorinfót csinál, az előtt nem kalapot emelünk, hanem leborolunk a lába elé és istenítjük és könyörgünk, hogy tanítson minket... Nem merem mondani, hogy képtelenség. Viszont aki erre a szintre eljut, hogy egyáltalán fontolóra veheti, hogy ilyet csinál, az már rég feltörte az összes asztali gépet, amit akart, Windows, Linux, BSD, kalap-kabát. (Meg mindent, fel a Boeing MLS LAN meg a SCOMP kivételével, azokat tényleg nem lehet.)

#7 Felhasználó inaktív   sarpba 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 53
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 12. 08:19

Nos nekem egy meglehetősen régi tunerem van (TVcaprure 98). Észrevettem egy igen gyanus dolgot (Amióta van net a tv kábelen). A tvkártya driverek telepítése után megjelenik egy Microsoft cable modem a modemek közt. Ahogy néztem adatforgaléom nincs, de ez akkor is érdekes. A következő újraindításnál pedig eltűnik.

Ez vajon mi lehet?

Ki tudja mire képes a Microsoft...
Bye.: sarpba

#8 Felhasználó inaktív   csapdani 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.017
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 17. 20:12

hehe.. lennének TV-hackerek, akik azzal idegesítenék az embereket, hogy össze-vissza kapcsolgatnak, és este 11 után rendre a private gold-ra kapcsolnak :D
Phenom II 955 Black Edition + Scythe Mugen 2 cooler | Gigabyte MA-770T-UD3 | Kingmax 2x2048 MB DDR3 1333MHz | Gigabyte Radeon HD6970 2GB OC version + Windforce cooler | OCZ Vertex Plus 120 GB SSD + WD 1000GB | Corsair HX650W | Coolermaster RC-335-KKN1-GP Elite | Dell U2412M | Samsung UE-46F5000 | Razer DeathAdder 3.5G | Windows 7 64bit

#9 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 18. 02:30

idézet:
Ezt írta bean:
Aki buffer overflow műsorinfót csinál, az előtt nem kalapot emelünk, hanem leborolunk a lába elé és istenítjük és könyörgünk, hogy tanítson minket...
[/quote]
Ez igy van. Valóban szolid voltam. :D
idézet:

Nem merem mondani, hogy képtelenség. Viszont aki erre a szintre eljut, hogy egyáltalán fontolóra veheti, hogy ilyet csinál, az már rég feltörte az összes asztali gépet, amit akart, Windows, Linux, BSD, kalap-kabát. (Meg mindent, fel a Boeing MLS LAN meg a SCOMP kivételével, azokat tényleg nem lehet.)[/quote]
Hmm ennek a második felében nem vagyok biztos... :rolleyes:

[ 2004. március 18.: kroozo szerkesztette a hozzászólást ]
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#10 Felhasználó inaktív   wferry 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 22. 05:40

üdv

..hmm..  tudom már írtátok feljebb,de...
most vettem pinnacle 50i tuner katit ,és a hálozati beállitásoknál ethernet adapternek látszik...akárcsak az "igazi" hálókártya.
változhatott valami a régi hozzászolás ota?( vagy még mindig esélytelen lenne ezzel netezni ha a net a kábel tv-n keresztül jönne ?...kiprobálnám,de nincs kábeles net....esetleg tudhat ez olyasmit,hogy a zárt tv rendszerben a lakásban alkalmas lenne a számítógépek összekötésére?tudom ha ilyet akarok akkor rendes cat kábelt huzzak ki...na de a lustaság ;)  )
:rolleyes:

ha valaki már probált ilyet vagy tud róla valamit az ossza meg velem
előre is köszi

Csatolt fájl:

  • Csatolt fájl  pic.jpg (0byte)
    Letöltések:: 0


#11 Felhasználó inaktív   Signal 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 23. 11:32

A honlapján:

http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/uk/P...+Specifications

is csak annyi állapítható meg, hogy tartalmaz egy közönséges hipersávos tunert, mint ahogy manapság minden tévékészülék is. Visszirányú jelfolyam itt elképzelhetetlen, enélkül pedig a kábelnet sem lehetséges.

Az ethernet adapterről semmit nem látok, sem FAQ, de az egész neten sem, a Google is csődöt mondott. Gondoltam, talán valami olyan virtuális cucc, mint mondjuk a virtual drive programok esetében egy SCSI meghajtó, esetleg egy Vmware féle hálókártya, de akkor viszont nem igazán lehetne letiltani, mert szükséges lenne a működéshez.

Tehát egyrészt magad tudnál utána nézni a gépeden, hogy miféle "kártya" ez, IP-cím, hozzá beállított protokollok, Eszközkezelőben tulajdonságok, ilyesmi.

Másik dolog, hogy ennek a fórumnak Multimédia szekciójában sok tuner tudor előfordul, aki esetleg tudhatja, hogy mire való ilyenkor egy Ethernet-Adapter, én például tévészerelő létemre tunerkártyát sem láttam még közelről (bár a kettőnek amúgy sincs túl sok köze egymáshoz).

#12 Felhasználó inaktív   Lecso 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 134
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 28. 13:59

Idézet: wferry - Dátum: 2006. febr. 22., szerda - 4:40

üdv

..hmm..  tudom már írtátok feljebb,de...
most vettem pinnacle 50i tuner katit ,és a hálozati beállitásoknál ethernet adapternek látszik...akárcsak az "igazi" hálókártya.
változhatott valami a régi hozzászolás ota?( vagy még mindig esélytelen lenne ezzel netezni ha a net a kábel tv-n keresztül jönne ?...kiprobálnám,de nincs kábeles net....esetleg tudhat ez olyasmit,hogy a zárt tv rendszerben a lakásban alkalmas lenne a számítógépek összekötésére?tudom ha ilyet akarok akkor rendes cat kábelt huzzak ki...na de a lustaság ;)  )
:rolleyes:

ha valaki már probált ilyet vagy tud róla valamit az ossza meg velem
előre is köszi

Ezen keresztül tudod streamingelni az adást másoknak rendes hálózaton keresztül, legalábbis a manualjában ez van. Ez valóban csak egy virtuális port.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó