HWSW Informatikai Kerekasztal: Tiny XP fórum - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Tiny XP fórum

#1 Felhasználó inaktív   TinyXP 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 30. 15:46

A Tiny XP egy nem hivatalos hackelt Windows XP változat. Nincs benne DirectX, Windows Media Player, Windows messenger, és a többi felesleges körítés. Az Internet Explorer nagy része el van távolítva, és csak File Explorerként szolgál.
A Tiny XP beéri 50Mb rammal, és az egész rendszer kevesebbet foglal mint 500 Mb.
A Tiny XP természetesen hivatalosan nem létezik és saját weboldala sincs. Ez a fórum azt a célt szolgálja, hogy összegyűjtse magyar nyelvő Tiny XP felhasználókat. Kérdéseket tegyünk fel egymásnak problémákkal kapcsolatban, megosszuk a tapasztalatainkat. Amolyan Tiny XP support fórumként működjön.

#2 Felhasználó inaktív   caratyuska 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.364
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 30. 16:47

Amíg utánanézek a dolog legalitásának addig ideiglenesen, de lehet véglegesen, zárom a témát.

  ----atyuska----

#3 Felhasználó inaktív   Lenny 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.995
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 29. 20:38

Használ valaki ilyet?
Honnan lehet beszerezni?
-A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék.
-Minden reggel mikor felkelek tudom, hogy aznap csak egy jó dolog vár rám. A lefekvés! :)
-A Linux nem Windows, de a Windows se Linux

#4 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 07. 29. 20:59

50MB memóriafoglalás a nagy XP-vel is elérhető. 500MB-os rendszerkönyvtár szintén.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#5 Felhasználó inaktív   Lenny 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.995
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 29. 21:00

Idézet: didyman - Dátum: 2007. júl. 29., vasárnap - 21:59

50MB memóriafoglalás a nagy XP-vel is elérhető. 500MB-os rendszerkönyvtár szintén.

Hogyan?
-A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék.
-Minden reggel mikor felkelek tudom, hogy aznap csak egy jó dolog vár rám. A lefekvés! :)
-A Linux nem Windows, de a Windows se Linux

#6 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 07. 29. 21:03

Szolgáltatások kiherélése, windows összetevők ésszel történő eltávolítása, a klasszkius dllcache, súgófájlok, illesztőprogram-cache kiürítése és ilyen fogások. Vannak itt a fórumon is, akik nagyon belelovallják magukat, én 57MB/700MB körül tartok, ennyi szokott kelleni :) .
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#7 Felhasználó inaktív   Orgi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.437
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 29. 21:26

Idézet: didyman - Dátum: 2007. júl. 29., vasárnap - 22:03

Szolgáltatások kiherélése, windows összetevők ésszel történő eltávolítása, a klasszkius dllcache, súgófájlok, illesztőprogram-cache kiürítése és ilyen fogások. Vannak itt a fórumon is, akik nagyon belelovallják magukat, én 57MB/700MB körül tartok, ennyi szokott kelleni :) .

Bárcsak lenne egy részletes leírás ezekről a trükkökről, minden összeszedve egy helyen :)

#8 Felhasználó inaktív   thomasfox 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 29. 22:05

igen,az jó lenne.....
:smoker:

#9 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 07. 30. 06:23

No majd ha ráérek kicsit jobban, összemazsolázom, amit én szoktam csinálni, de ebben igazából nincsen még semmi nagyon extra :) . Az eddigi legdurvább megoldás egy PII-350-es gép 64M memóriával, 6,4GB-os quantum vinyóval. Nem mondom, hogy több mindent jól visel egyszerre futtatva, de nagyon kellemes a gép és gyorsan is áll fel. 400MHz/256M memória mellett IBM gépen már videotéka adatbázisa is el bírt futni reccenés nélkül :D , messze használhatóbb gépet eredményezve, mint a W98.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#10 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 30. 07:48

Idézet: didyman - Dátum: 2007. júl. 30., hétfő - 7:23

No majd ha ráérek kicsit jobban, összemazsolázom, amit én szoktam csinálni, de ebben igazából nincsen még semmi nagyon extra :) . Az eddigi legdurvább megoldás egy PII-350-es gép 64M memóriával, 6,4GB-os quantum vinyóval. Nem mondom, hogy több mindent jól visel egyszerre futtatva, de nagyon kellemes a gép és gyorsan is áll fel. 400MHz/256M memória mellett IBM gépen már videotéka adatbázisa is el bírt futni reccenés nélkül :D , messze használhatóbb gépet eredményezve, mint a W98.

Az hogy neked gyorsan áll fel, mi köze a témához enpera  :confused:  :smoker:



Amúgy szerintem seregnyi ilyen leírás van a neten csak tudni kell szortírozni.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#11 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 30. 08:07

nekem normal xp prof lett felrakva amit utolagosan "kustomizaltam". most a windows konyvtar 473Mb (size on disk). ami 716 mb (size). tehat a vinyon 473 megat foglal. hmm ez a 716 most kicsit megnott. 680 volt valamkor meg amikor elkezdtem letorolgetni a dolgokat. (gondolom lett par temp file valahol)

amugy tomoritve is van ez a konyvtar a sajat wines "tomoritovel". + a dllcache torolve, a help, windows media player es meg egy rakas olyan dolog ami felesleges. en ugyan a driver cache-t nem toroltem de az is torolheto vegulis. en nem updatelek de a frissitesek utan is hagy jo sok "szemetet". ha minden rendben megy az uj frissitessel is, akkor azokat is lelehet torolni. marmint amit az updatenel csinal temp (backup) fileokat ...

amugy vannak a neten ilyen irasok hogyan csinaljuk ezt es miket lehet letorolni. csak persze angolul van. :)

Szerkesztette: des 2007. 07. 30. 08:15 -kor

A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#12 Felhasználó inaktív   thomasfox 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 30. 15:06

Idézet: didyman - Dátum: 2007. júl. 30., hétfő - 6:23

No majd ha ráérek kicsit jobban, összemazsolázom, amit én szoktam csinálni, de ebben igazából nincsen még semmi nagyon extra :)

Nah,ezt nagyon megköszönnénk  ;)  :respect:
jó pap holtig tanul!

#13 Felhasználó inaktív   bubika 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 226
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 30. 15:25

nálam a rendszer mappa 1,2Giga.
:think:

#14 Felhasználó inaktív   Orgi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.437
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 31. 09:06

Idézet: thomasfox - Dátum: 2007. júl. 30., hétfő - 16:06

Nah,ezt nagyon megköszönnénk  ;)  :respect:
jó pap holtig tanul!

Ketten vagyunk, én is :)

#15 Felhasználó inaktív   Lenny 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.995
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 31. 09:43

Idézet: Orgi - Dátum: 2007. júl. 31., kedd - 10:06

Ketten vagyunk, én is :)

Hárman... :)

Gyűjtsünk aláírás? :D
-A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék.
-Minden reggel mikor felkelek tudom, hogy aznap csak egy jó dolog vár rám. A lefekvés! :)
-A Linux nem Windows, de a Windows se Linux

#16 Felhasználó inaktív   cyberman30 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.197
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 31. 11:40

Én lennék akkor a negyedik...
;)

#17 Felhasználó inaktív   Lenny 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.995
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 31. 11:58

Esetleg indítsunk egy zavazást?  :Đ
-A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék.
-Minden reggel mikor felkelek tudom, hogy aznap csak egy jó dolog vár rám. A lefekvés! :)
-A Linux nem Windows, de a Windows se Linux

#18 Felhasználó inaktív   cyberman30 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.197
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 01. 17:10

Jöhet...

#19 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 02. 12:32

didyman ugy latszik nem er ra mostanaban. szoval irok en ide par utolagosan torolheto dolgot.  :cool: vagy ha valaki mar eleve ilyen csonkitott install cd-t akar csinalni az ezeket kiveheti a listabol.


* = (a tartalmat torold ,ne a konyvtarat!. a win amugy is ujra letrehozza oket, + esetleg lehet belole baj ha megse hozza letre.

1. c:\windows\system32\dllcache\ > torolheto* (a kritikusabb rendszer fileoknak egy biztonsagi masolata van itt. kb 300 mb. torlese csak advanced usereknek ajanlott, illetve akik nem barmoljak ossze virussal es hasonloval a rendszeret. bar ilyenkor ha nem talal ott file-t a win, akkor szokta kerni a cd-t)
2. c:\windows\servicepackfiles\i386\ > torolheto* (szervizcsomag fileok)
3. c:\windows\$Uninstall----$  > torolheto (ha mar jol mukodik egy felpakolt javitocsomag (hotfix, service pack), akkor ezekre nincs szukseg. ezek csak backup fileok, hogy ha uninstallod az egyik ilyen hotfixet, akkor inenn allitja vissza az eredetit)
4. c:\windows\cursors\ > torolheto. (a default curzorok a megfelelo dll-ekben vanak, szoval ha nem hasznalod ezeket, akkor mehet ez is a levesbe)
5. c:\windows\inf\ > torolheto* (a windows altal ismert driverek vannak itt. pl ha egy usb-s vagy akarmilyen eszkozt csatlakoztatsz, eloszor itt nezi meg hogy van e hozza driver. pl eger, bill, pendrive, stb. ha nincs, nyilvan manualisan kell felrakni)
6. c:\windows\help\ > torolheto* (minek a help? en tudok mindent.  :D + en meg sosem hasznaltam)
c:\windows\driver cache\i386\ > torolheto* (windows komponensek illetve eszkoz driverek vannak itt. hasonlo az \inf konyvtarhoz. csak akkor torold ha mar minden hw elemednek van driverje es nagyjabol mar nem fogsz semmit uj dolgot csatlakoztatni. bar ha megis, akkor sincs baj mert max manualisan raksz hozza drivert)
7. c:\windows\srchasst > torolheto (torleskor a kereses kinezete ilyenkor visszaall a classic 2k-s nezetre.)
8. c:\windows\media\ > torolheto (rendszer hangok. kinek kell ez?)
9. c:\windows\system32\restore\ > torolheto (annak aki kikapcsolta es nem hasznal rendszer visszaallitast. ha hasznalsz, akkor ne torold!)
10. c:\windows\system32\usmt\ > torolheto (settings transfer wizard mukodesehez kell. ha nem hasznalod akkor mehet a levesbe. en meg sosem hasznaltam.)
11. c:\program files\msn es c:\program files\netmeeting\ > torolheto (persze ha msn-t hasznalsz akkor nem. de ha mast akkor mehet a fenebe. bar az ujabb msn mar nem ide megy ha jol tudom.  :think: )

hirtelen ennyi. sok kicsi sokra megy alapon, igy azert vagy 500 mega minuszt lehet elerni. persze lehetne meg tovabb menni, de azt mar jobb ugy csinalni hogy eleve a telepito cd-rol kiveni es mar eleve felsem rakni oket. erre valo pl az nLite.

Szerkesztette: des 2007. 08. 02. 12:35 -kor

A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#20 Felhasználó inaktív   thomasfox 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 02. 15:06

köszi :respect:  :respect:

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó