HWSW Informatikai Kerekasztal: Ingyenes szoftverek - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (147 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 143
  • 144
  • 145
  • 146
  • 147
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Ingyenes szoftverek Értékeld a témát: -----

#2881 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 20. 14:34

Nagyon ajánlom az ingyenes Double Commander-t, nagyon zsír. Szinte mindent tud, amit a Total Commander (kivéve FTP), csoportos átnevezés, fülkezelés, még TC plugineket is fogad, saját fájlkezelési mechanizmusa van, nem a Windows beépítettjét használja, mint a FreeCommander meg a többi bénaság. Kicsit nehezebb beállítani, mint a TC-t, de teljesen jó. Nagyon ajánlom olyan hivatalos helyekre, ahol szigorúbban betartott jogi okból nem lehet TC-t warezolni.

Szerintem momentán ez a 2. legjobb fájlkezelő Windowsra, de mivel keresztplatformos, megy Linuxon és a többi kócerájon is (MacOS, BSD), azokon a legjobb jelenleg, ha tudja hozni ezt a szintet. Azt nem mondom, a TC-t azért nem váltja ki teljességében, mert a nemrég megjelent 8.50-es Total Commander elég jó feature-ökkel gazdagodott, de ez is elég használható, nem muszáj Ghisler csecsén lógni. Szásáék követték el egyébként ezt a Double Commandert.

Szerkesztette: Raynes 2014. 03. 20. 14:53 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2882 Felhasználó inaktív   KoLaMan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 405
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 21. 04:52

"... saját fájlkezelési mechanizmusa van, nem a Windows beépítettjét használja, mint a FreeCommander meg a többi bénaság"

Egyrészt A FreeCommander (sem) csak a Win saját filekezelését tudja használni (a Far Manager pl. már akkor tudta ezt, mikor a Double managert még el sem kezdték írni), másrészt lehet ám, hogy szívesebben használom ilyesmire a Win sajátját, mint egy béta állapotú progi saját rutinjait.
Harmadrészt pedig - de nem utolsósorban - ez a "... FreeCommander meg a többi bénaság" - szerű kijelentés sokat ront az ajánlatod objektívitásának megítélésén.

#2883 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 21. 08:51

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 04:52

"... saját fájlkezelési mechanizmusa van, nem a Windows beépítettjét használja, mint a FreeCommander meg a többi bénaság"

Egyrészt A FreeCommander (sem) csak a Win saját filekezelését tudja használni (a Far Manager pl. már akkor tudta ezt, mikor a Double managert még el sem kezdték írni), másrészt lehet ám, hogy szívesebben használom ilyesmire a Win sajátját, mint egy béta állapotú progi saját rutinjait.
Harmadrészt pedig - de nem utolsósorban - ez a "... FreeCommander meg a többi bénaság" - szerű kijelentés sokat ront az ajánlatod objektívitásának megítélésén.

Nem ajánlatnak szántam, hanem ajánlásnak. Én magam már elég régóta keresek TC alternatívákat. A Win beépített rutinjával az a baj, hogy lassú, mert szarul cache-el, a kernel kénye-kedve szerint. A Total Commander saját rutinjai sokkal gyorsabban másolnak, főleg nagy fájlokat, meg sokkal jobb a műveletek kezelése, várólista, felfüggesztés, stb.. Hidd el, nem akarom a FreeCommandert ekézni, mert becsülöm, ha valaki ingyenes progit ír, de a Total Commanderhez és a Double Commanderhez képest sehol sincs, ezt be kell látni, ha nem hülyítjük magunkat. Se fülkezelés, se fájlműveletek, se fülkezelés, se semmi terén nem éri utol.

Most viszont belefutottam egy funkcióba, ami hiányzik a Double Commanderből, de megvan a Total Commanderben és hasznos: nagy fájlokkal végzett műveletek végén, ha azok tovább tartanak, mint beállított x mp, akkor hangjelzést ad. De tényleg csak ennyit fedeztem fel, mondjuk még tesztelni fogom. Az FTP nem is hiányzik belőle, arra vannak jobb programok, mint a TC.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2884 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 21. 09:14

Én kb 8 éve használom a FreeCommandert, és nagyon szeretem. A régit, az új nekem nem jött be. Persze mindig keresek valami újabbat, én néztem a DoubleCommandert is, nekem nem jött be annyira, bár tényleg nem vészes.

Viszont ami nagyon ígéretes, az a JustManager - http://justmanager.ru/ . Sajnos alpha állapotú és viszonylag lassú a fejlesztése, de egyrészt a stabilitásából nem jön le az alfa állapot (semmi összeomlás vagy ilyesmi), és nagyon kézreálló a működése.

#2885 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 21. 09:59

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 03. 21. 08:51

Se fülkezelés, se fájlműveletek, se fülkezelés, se semmi terén nem éri utol.
Itt csak egyszer akartam írni a fülkezelést, másodjára a tömörítők kezelését akartam.

Üzenet megtekintéseIdézet: szucsati - Dátum: 2014. 03. 21. 09:14

Én kb 8 éve használom a FreeCommandert, és nagyon szeretem. A régit, az új nekem nem jött be. Persze mindig keresek valami újabbat, én néztem a DoubleCommandert is, nekem nem jött be annyira, bár tényleg nem vészes.

Viszont ami nagyon ígéretes, az a JustManager - http://justmanager.ru/ . Sajnos alpha állapotú és viszonylag lassú a fejlesztése, de egyrészt a stabilitásából nem jön le az alfa állapot (semmi összeomlás vagy ilyesmi), és nagyon kézreálló a működése.
Nekem nem jön be az FC. Se az új, se a régi. Ez a JustManager meg elég gagyinak néz ki már a képfelvételek alapján, akkor már inkább Unreal Commander, ha a Double-t kilőjük.

A Far azért mégis elég régi, csak pótléknak jó. Fater használt még egy időben EF Commandert, de aztán ő is szépen besorakozott a TC mögé. Szerintem a TC elég must have alkalmazás, cégeknél, intézményeknél érdemes korlátlan számú gépre megvenni, mert még úgy sem drága. Otthonra sem megfizethetetlen 8900 Ft-ért. Bár, ahogy nézem, a korlátlan számú gépes licenc megszűnt, és kicsit drágább lett a TC, de ilyen 2, 4, 8 ezer/felhasználóért továbbra sem vészes.

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 04:52

Egyrészt A FreeCommander (sem) csak a Win saját filekezelését tudja használni
Nem tudom, én nem találtam meg ezt a beállítást.

Szerkesztette: Raynes 2014. 03. 21. 10:12 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2886 Felhasználó inaktív   KoLaMan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 405
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 21. 10:18

Ajaj, hogy mondjam hogy ne legyen se sértődés, se flame.
A FreeCommandert mikor nézted utoljára? Méghogy se fülkezelés (sőt, kétszeresen nincs), se fileműveletek. Merthogy mindkettő van, nem is akármilyen (nem erőlteti rád a sajátját, a wines az alapértelmezett). Az a baj, hogy ezek után egy " a Total Commanderhez és a Double Commanderhez képest sehol sincs" kijelentésed noha abszolute hiteltelen, de sajnos egy témában nem otthonos valaki elhiheti - és az én értelmezésem szerint félre van vezetve.

"A Win beépített rutinjával az a baj, hogy lassú, mert szarul cache-el, a kernel kénye-kedve szerint. A Total Commander saját rutinjai sokkal gyorsabban másolnak". Hmm, mindig tudtam, hogy valami baj van a gépemmel, merthogy nálam ez valahogy nem jön ki. Bocs a gunyoros hang miatt, de ez egész egyszerűen nem igaz. Nem, nem azt mondom, hogy a win gyorsabban másol, vagy akármelyik másik file kezelő, egyszerűen azt állítom, hogy nem lehetnek jelentős eltérések. Amúgy meg pontosítanád, hogy ez esetben mit is jelent a "sokkal gyorsabban"?

A félreértés elkerülése végett én magam Far Manager-t használok, mióta csak létezik (igen, amikor még fizetős volt, meg volt véve, és nekem nagyon megérte az árát). Amolyan megszokás ez, még az NC-s időkből, és mert nálam igen fontos szempont egy szoftvernél, hogy minél kevesebb SZÁMOMRA haszontalan dolgot tartalmazzon (nálam emiatt is bukik a TC). Megjegyzem, sokan azt hiszik a FAR egy faék egyszerű valami. Rosszul hiszik, de ez nem baj. Gondolnád, hogy ha kell valahol idegenben egy gyors FTP, ezzel oldom meg?(OK, rég kellett már, elhalt valahogy a cloud mellett.)

Évekkel ezelőtt merült fel bennem az igény az ügyfelek miatt egy másik (ingyenes) filekezelőre, egy amolyan Wines-ablakos TC-féleségre. Akkor igen sok időt szántam rá, és rakás filemanagert próbáltam ki (emlékeim szerint a Double Commandert is - még azóta is csak béta?). Napokig-hetekig ment egy-egy (csak a nyilvánvalóan nem kellőket töröltem azonnal), még a FAR-t sem használtam emiatt. Akkor NEKEM a FreeCommander jött be a legjobban. De nem ezért védem, csupán a méltatlan leszólása ellen vagyok, szerintem akármelyik másik file kezelővel felveszi a versenyt. Mindazonáltal soha nem mondanám a többire, hogy béna. Ha valakinek egy komplett, és komoly filenézegető kell benne mindenféle formátum támogatásával, olyan is van; ha valaki X ablakban szeretné tolni, mert neki kettő nem elég, olyan is van; és sorolhatnám a különféle specialitásokat.

"megvan a Total Commanderben és hasznos: nagy fájlokkal végzett műveletek végén, ha azok tovább tartanak, mint beállított x mp, akkor hangjelzést ad"
Látod, erről van szó, ennyire eltérőek az igények, ha agyon vernek se tudnék mire használni egy ilyen funkciót, ráadásul nem is értem a lényegét sem (a végén minek sípol, akkor már tudható, hogy tovább tartott; a sípolás önmagában lehet jó - szól, hogy kész vagyok - de ezt szinte mindegyik tudja).

#2887 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 21. 12:43

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 10:18

Ajaj, hogy mondjam hogy ne legyen se sértődés, se flame. A FreeCommandert mikor nézted utoljára?
Most, a 2014-es XE verziót, de előtte a 2009.2 verzió volt, azt is használtam. Egyébként egyes SevenUpMan-ek nagyon morcik mostanában. A Double Commanderből nem csak béta van már.

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 10:18

Amúgy meg pontosítanád, hogy ez esetben mit is jelent a "sokkal gyorsabban"?
Nem mértem le, de érzetre is szignifikáns. Nem véletlenül van a komolyabb programoknak saját fájlkezelésük, és nem az OS beépített megoldását használják.

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 10:18

A félreértés elkerülése végett én magam Far Manager-t használok, mióta csak létezik
...
Megjegyzem, sokan azt hiszik a FAR egy faék egyszerű valami. Rosszul hiszik, de ez nem baj.
Egészségedre. Megnézem magamnak még egyszer azt a Far-t.

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 10:18

"megvan a Total Commanderben és hasznos: nagy fájlokkal végzett műveletek végén, ha azok tovább tartanak, mint beállított x mp, akkor hangjelzést ad"
Látod, erről van szó, ennyire eltérőek az igények, ha agyon vernek se tudnék mire használni egy ilyen funkciót, ráadásul nem is értem a lényegét sem (a végén minek sípol, akkor már tudható, hogy tovább tartott; a sípolás önmagában lehet jó - szól, hogy kész vagyok - de ezt szinte mindegyik tudja).
Azért nem érted, mert túlságosan FanTaMan vagy hozzá. Igen, a sípolás a lényeg, amikor egy nagyobb rakat másoláson/mozgatáson/törlésen van túl, akkor besípol a progi, addig neked nem kell várakoznod, míg mennek a csíkok, hanem csinálhatsz mást. Sípolás nélkül is csinálhatsz mást, de akkor meg lehet szívni, hogy a művelet rég befejeződött, de meg még mindig azt hiszed, hogy tart.

Ahhoz képest, hogy szerinted mindegyik tudja, én nem úgy tapasztalom.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2888 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 21. 13:25

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 03. 21. 12:43

Most, a 2014-es XE verziót, de előtte a 2009.2 verzió volt, azt is használtam. Egyébként egyes SevenUpMan-ek nagyon morcik mostanában. A Double Commanderből nem csak béta van már.
Kicsit alaposabban ránéztem az XE-re. Fülkezelés valóban fejlődött, de a színek testreszabása nagyon korlátozott, hangjelzést nem tud. A saját fájlkezelője bekapcsolható, de sorbaállítást az sem tud.

Továbbra is nagyon zavaró, hogy a fájlnév.kiterjesztés formában írja a fájlnevet, meg mellette külön oszlopban a kiterjesztést. Pitiáner baromság, de baromi zavaró, egy szabályos kifejezéssel meg lehetne oldani, hogy az utolsó .akármi tagot hagyja le a fájlnévről, és tegye külön oszlopba. Nem tudja azt sem, hogy átnevezéskor a kiterjesztés nélküli nevet nevezze át. Nem tud csoportos átnevezést. Egy gombnyomásra nem tudja lemérni a könyvtárak méretét. Nem tudja a tömörített fájlokat tesztelni.

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 03. 21. 12:43

Megnézem magamnak még egyszer azt a Far-t.
Bárcsak ne tettem volna. Irtó primitív egy valami. Se a fájloszlopok szélességét nem lehet beállítani, a fájlműveleteknél is elég alap dolgok vannak. Karakteres szar az egész, de még a karakterek sem jelennek meg rendesen a díszítéseknél, a hosszú fájlnevek nem férnek rendesen ki. Elhiszem, hogy anno fizettél érte, és ezért erős érzelmi szálak fűznek ehhez a progihoz, de nagyon eljárt efölött az idő. Ezt a Double, de még a Free is szarrá veri.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2889 Felhasználó inaktív   KoLaMan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 405
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 21. 16:32

Hol van a nem béta Double Commander? A v 0.5.8-ra azt írja, hogy béta.

"Nem mértem le, de érzetre is szignifikáns". Én lemértem, szeretek nem csak érzeteimre támaszkodni (és itt bántam meg a beszólásom, mert sajnáltam a ráfordított időt). Win8.1, két külön WD green vinyó, egy mappában cirka 15 giga (9 giga film, a többi sok kisebb nagyobb - azért ennyi, hogy a 10 giga memória ne tudjon lényegesen bezavarni). Minden másolás előtt gép restart, vár minden elindulására, majd mappa copy egyik vinyóról a másikra. A win saját másolása (explorer)4 perc 24 másodperc volt, a total commanderé 4 perc 23 másodperc. Nem kétlem, pár giga (vagy kevesebb) másolásakor nagyobb eltérés lehet az eltérő kezelés okán - mondjuk pár másodperc. Azért ez nem az a "sokkal gyorsabb".

A másolás végi hangjelzésre nem írtam, hogy mind tudja, és készséggel elismerem az FC híján van ennek a tudásnak. Azt is elismerem, ha Neked ez fontos, a TC nyilván jobb választás.
Elismerem, sorbaállítást sem tud, valamint elismerem, ha Neked ez fontos, akkor a TC a nyerő.

Mennyit nézegetted az FC-t? A két poszt ideje alapján talán max másfél-két órát (szerintem kevesebbet). Mert azt már nem ismerem el, hogy ezekután dobálózz azzal, hogy ezt meg azt nem tudja. Nézzük csak.
"a színek testreszabása nagyon korlátozott" - basszus, bármilyen típusú file bármilyen szinű lehet, bármilyen háttér előtt - mi a fene kellhet még??
Kiterjesztés - simán eltüntethető a file névből, és létrehozható külön oszlopban.
"Nem tudja azt sem, hogy átnevezéskor a kiterjesztés nélküli nevet nevezze át" - bocsi, de ez az alapértelmezés...
"Nem tud csoportos átnevezést" - dehogynem (ctrl M)
" Egy gombnyomásra nem tudja lemérni a könyvtárak méretét" fenét nem tudja, a SPACE billentyű erre való, és a ctrl Q részletekbe is megy a másik panelon
" Nem tudja a tömörített fájlokat tesztelni" - nos, vak tyúk is talál szemet, de ez legyen a célszoftver feladata.

Egy idelátogató naív érdeklődőnek csak ennyi hamis infót adtál. És emlékeztetlek, én alapvetően emiatt írtam elsőre. Ne bénázz le egy programot, csak mert neked nem tetszik, pláne, ha nem is ismered. Ha valamit ismersz, és Neked bevált, lehet ajánlani, ecsetelni a tudását, az hasznos infó. Fölös dolog még azzal jobban fényezni, hogy a többi hasonlót lebénázod.

Ami a FAR-t illeti mondhattam volna, hogy hagyd...:-) Tisztában vagyok vele, hogy meglehetősem anakronisztikus kinézetre, és simán elismerem az érzelmi kötődésemet. Nade
" fájloszlopok szélességét nem lehet beállítani" fenét nem, akármekkorára. Nálam most momentán 56 karakter széles, és bármely oszlop szélessége állítható.
"fájlműveleteknél is elég alap dolgok vannak" - Egy fileművelet elég alap dolog, van akinek nem kell több.
" még a karakterek sem jelennek meg rendesen a díszítéseknél" fenét nem, akárhova tettem fel eddig, jó volt, a rendszerfontokat használja. Talán angol win alatt magyart telepítve (vagy fordítva) okozhat ilyet, de orvosolható.
"hosszú fájlnevek nem férnek rendesen ki" Mondom, 56 karakter széles jelenleg, ennél többet nem is akarok látni.

Utálok ennyit írni, pláne ha félig off az egész (a másik fele hasznos annak aki ingyenes file kezelőt keres), de nem hagytál más választást: a pár sorban odavetett "ezt sem azt sem tudja" állításaidat (azért lásd be, csaknem mindet) csak így tudtam cáfolni.

Amúgy peace,a Double Commander egy jó kis szoftver (piros pont a 64 bit támogatásért), de a Free Commander simán rugdossa a labdát mellette, messze nem "béna".

#2890 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 21. 17:57

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 16:32

Hol van a nem béta Double Commander? A v 0.5.8-ra azt írja, hogy béta.
Valóban, fönt azt a piros beta feliratot nem láttam. Maradjunk abban, hogy ez az egyetlen verzió. Így vagy béta, vagy nem, ez van, és idáig szerintem torony magasan jobb, mint a többi versenyző stabil kiadása. A bétaság nem számít, az egy relatív fogalom. Akkor fontos, ha egy progiból van béta és nem béta verzió is. Firefoxból alfát, Chrome-ból bétát, mplayerből SVN-t, egy csomó más programból meg béta/dev verziót használok, és az ég világon nincs velük baj, semmivel nem instabilabbak, mint a végleges stable változatok.

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 16:32

"Nem mértem le, de érzetre is szignifikáns". Én lemértem, szeretek nem csak érzeteimre támaszkodni (és itt bántam meg a beszólásom, mert sajnáltam a ráfordított időt). Win8.1, két külön WD green vinyó, egy mappában cirka 15 giga (9 giga film, a többi sok kisebb nagyobb - azért ennyi, hogy a 10 giga memória ne tudjon lényegesen bezavarni).
Elhiszem, hogy ezeket mérted. Elég lett volna kevesebbel is mérni, én már néhányszáz megánál érzem, igaz elég hulladék gépem van.

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 16:32

"a színek testreszabása nagyon korlátozott" - basszus, bármilyen típusú file bármilyen szinű lehet, bármilyen háttér előtt - mi a fene kellhet még??
Nekem hátteret nem sikerült váltanom. Fél órát néztem rá, de így utólag ezt is sokallom.

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 16:32

Kiterjesztés - simán eltüntethető a file névből, és létrehozható külön oszlopban.
Ezen anno is hónapokat kínlódtam, és sehogy nem tudtam átállítani. Az megvan, hogy a kiterjesztés kitehető külön oszlopban, de a fájlnévből nem tüntethető el.

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 16:32

"Nem tudja azt sem, hogy átnevezéskor a kiterjesztés nélküli nevet nevezze át" - bocsi, de ez az alapértelmezés...
"Nem tud csoportos átnevezést" - dehogynem (ctrl M)
Ezeket valóban benéztem, itt Tömeges átnevezésnek hívják. Az átnevezést ki sem próbáltam eddig, a beállításoknál keresgettem, mert úgy tűnt logikusnak, ha a teljes (kiterjesztéses) fájlnévre kattintok, akkor kiterjesztéssel együtt nevezi át. Az egész nem intuitív, és nagyon zavaró, hogy kiterjesztéssel együtt írja a fájlnevet, mondom, nem véletlenül bosszankodok miatta, mert állati szarrágóság. Nem tudom, hogy ki volt az az idióta faszkalap, aki eldöntötte, hogy márpedig ez így lesz benne.

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 16:32

" Egy gombnyomásra nem tudja lemérni a könyvtárak méretét" fenét nem tudja, a SPACE billentyű erre való, és a ctrl Q részletekbe is megy a másik panelon

" Nem tudja a tömörített fájlokat tesztelni" - nos, vak tyúk is talál szemet, de ez legyen a célszoftver feladata.
Nem erre gondoltam. TC és DC alatt be lehet állítani egy eszköztár vagy billentyűzetgombot, és ha azt megnyomod, akkor a panelen lévő ÖSSZES mappa méretét leméri egyenként, odaírva melléjük a méretet. A tömörített fájlok tesztelése meg jó lenne, akárminek is a feladata. A TC/DC tudja.

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 16:32

Egy idelátogató naív érdeklődőnek csak ennyi hamis infót adtál. És emlékeztetlek, én alapvetően emiatt írtam elsőre. Ne bénázz le egy programot, csak mert neked nem tetszik, pláne, ha nem is ismered.
Annyit azért nem adtam, mert még mindig megállja a helyét, hogy a TC mögött nagyon el van maradva, míg a DC sokkal kevésbé. Az átnevezést/Csoportos átnevezést benéztem, fülkezelési infóm nem volt aktuális. 1-2 lényegtelenebb vonatkozásban tévedtem, de azt le is szarom nagy ívben.

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 16:32

Ami a FAR-t illeti mondhattam volna, hogy hagyd...:-) Tisztában vagyok vele, hogy meglehetősem anakronisztikus kinézetre, és simán elismerem az érzelmi kötődésemet. Nade
" fájloszlopok szélességét nem lehet beállítani" fenét nem, akármekkorára. Nálam most momentán 56 karakter széles, és bármely oszlop szélessége állítható.
"fájlműveleteknél is elég alap dolgok vannak" - Egy fileművelet elég alap dolog, van akinek nem kell több.
" még a karakterek sem jelennek meg rendesen a díszítéseknél" fenét nem, akárhova tettem fel eddig, jó volt, a rendszerfontokat használja. Talán angol win alatt magyart telepítve (vagy fordítva) okozhat ilyet, de orvosolható.
"hosszú fájlnevek nem férnek rendesen ki" Mondom, 56 karakter széles jelenleg, ennél többet nem is akarok látni.

Ezzel ne fárasszuk egymást, de komolyan. Az, hogy anakronisztikus, az gyenge kifejezés. Az egész koncepciója rossz a FAR-nak, csak Wint támogat, de nem használja ki a grafikai képességeit, ráadásul 28 megára is hízott. El kéne dönteni Jevgenyíj Igor Berosálovicsejefnek, hogy most windowsos programot csinál rendes felülettel, vagy karakteres felületű, de multiplatformos programot (mint a Midnight Commander).

Az 56 karakter lófasz, főleg fix szélességű karakterek mellett, rendes grafikán, változó szélességű betűtípussal a duplája ráfér. El is hiszem, hogy neked a Far után a FreeCommander istencsászárság, egészen más ligában is játszanak. A TC meg megint durván egy másik liga, és nem csak azért azt használja mindenki, mert nem ismer mást.

FreeCommandernek belefutottam egy másik bugjába. Beállítgatom magamnak az oszlopszélességeket. Aztán újraindítás után elfelejti, meg akkor is szétcseszi, ha valami mást állítgatok a beállításoknál. Igaz hasonlót a DC alatt is megszívtam elsőre, de ott találtam rá beállítást, hogy sablonként mentettem az oszlopszettet, és azóta ott jó.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2891 Felhasználó inaktív   KoLaMan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 405
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 21. 19:25

Bocs, de ennek semmi értelme.
Ilyen reagálásokkal nem tudok mit kezdeni.
Felrakom a TC-t, összeszedek 15 gigát, amennyire lehet reálisan mérek, szarom el az időmet, kiderül hogy - ahogy mondtam - nincs sebesség eltérés, erre te csak annyit: "én már néhányszáz megánál érzem" - és egy szóval sem írod utána, hogy rosszul.
Hogy mégis van csoportos átnevezés - nem a te hibád, mert itt máshogy hívják.
Hogy mégis tud átnevezni kiterjesztés nélkül - ez sem a te hibád, hiszen ki sem próbáltad (meg szerinted nem is így logikus)
Hogy csak EGY mappa méretét adja SPACE-re? Vazze, nyomj alt F9-et és ott lesz az ÖSSZES! - nem a te hibád, csak nem kerested-találtad
Hogy mégis van filenév kiterjesztés nélkül (még ha nem is találtad) - ez sem a te hibád, hiszen hónapokat kinlódtál vele
(profil szerkesztésnél a főablakban a "a kiterjesztés mutatása a 'név' oszlopban" előtt ki kell venni a pipát).
Hogy nem tudtad fixre beállítani egy oszlop szélességét, kész is nálad a konkluzió: "belefutottam egy másik bugjába". Mivan?? És ez mindjárt a MÁSIK hibája? Mi is volt az első? És bizti hogy nem a te hibád??

Tudod, meg ne bántódj, de ezentúl - nyelvészeti kérdéseket kivéve - minimum fenntartással olvaslak majd.

ui.: a FAR-ról nem írok semmit, nincs értelme, láthatóan elakadtál a karakteres felületen, hogy magában a programban mi van, arról érezhetően fogalmad sincs. (már persze ha ugyanazt tetted fel, merthogy az általad írt 28 mega valami más lehet, az enyém picit kisebb...)

#2892 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 03. 21. 21:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 03. 21. 17:57

Elhiszem, hogy ezeket mérted. Elég lett volna kevesebbel is mérni, én már néhányszáz megánál érzem, igaz elég hulladék gépem van.


Én terákat másolgatok, akár egyforma gépen is, egyiken átmásolom TCMDvel, másikon meg ugyanígy, csak sima winnel megfogom és kész. Idehaza a szokásos heti 6-7 terámat is így intézem, meg mikorhogy, ráadásul vegyes de egymás közt homogén környzezetben is, mikor penen éppen 64 bites van kéznél, gép meg 32 bites, oszt másoljuk át 20szor, akkor intéző, oszt másnapi 20as pakkhoz fogok 64 bitest, mert szeretem látni a csíkot és nem Explorer. Eddig semmi extrát nem vettem észre, gyenge prociknál az USB-t, vagy gagyibb külső racket kiszúrom. Van mikor sok kicsi file, mert a fényképes könyvtáramban 40ezer kép van, míg a videózósban 10-20 gigásak (lenne néha nagyobb is, csak a buzi Canon max. 30 percet hajlandó egyben felvenni, JVC meg kisebbre tördeli, blááá) és ott sem tűnt fel.
Make love not Wor.

#2893 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 03. 21. 23:01

Áááá, nem is baj, hogy benéztem 1-2 vasra, hogy mekkora könyvtár, hány file, mert találtam 460 gigás Roger Waterset, szerintem már az sem nagyon kell. Meg 2x200 giga Trancegivinget. Belenézek, törlöm.
Make love not Wor.

#2894 Felhasználó inaktív   KoLaMan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 405
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 22. 09:11

HD Sentinel ingyen

#2895 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 22. 09:33

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 19:25

Felrakom a TC-t, összeszedek 15 gigát, amennyire lehet reálisan mérek, szarom el az időmet, kiderül hogy - ahogy mondtam - nincs sebesség eltérés, erre te csak annyit: "én már néhányszáz megánál érzem" - és egy szóval sem írod utána, hogy rosszul.
Senki nem mondta, hogy 15 gigákkal kísérletezz, meg azt sem, hogy ha itt terákat mozgatsz, akkor mindenkinek el kell fogadnia az eredményt. Elég lett volna egyetlen film, vagy HD-s sorozatrész, esetleg még az sem.

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 19:25

Hogy mégis van csoportos átnevezés - nem a te hibád, mert itt máshogy hívják.
Hogy mégis tud átnevezni kiterjesztés nélkül - ez sem a te hibád, hiszen ki sem próbáltad (meg szerinted nem is így logikus)
Jó, most akkor rugózz ezen. Amúgy jó, hogy kezded érteni a logikátlanságot.

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 19:25

Hogy csak EGY mappa méretét adja SPACE-re? Vazze, nyomj alt F9-et és ott lesz az ÖSSZES! - nem a te hibád, csak nem kerested-találtad
Valóban megcsinálja (ám buggal, mert beragad ez a funkció, és ha kilépek egy könyvárszintet, akkor újra méricskél). Viszont honnan a faszomból kellett volna nekem ilyen mágikus, titkos billentyűkombinációkat kitalálnom? Imádkozni kellett volna Istenhez, hátha elárulja? Jó, mondjuk ezt nem rovom fel nagy hibának, mert ez a funkció TC-ben még jobban el van rejtve, elég nagy baj. Így egyszerűbb felhasználók szemszögéből nézve olyan, mintha nem is lenne.

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 19:25

Hogy mégis van filenév kiterjesztés nélkül (még ha nem is találtad) - ez sem a te hibád, hiszen hónapokat kinlódtál vele
(profil szerkesztésnél a főablakban a "a kiterjesztés mutatása a 'név' oszlopban" előtt ki kell venni a pipát).
Ezt még mindig nem találom, már hoztam létre saját profilt, végigkattintottam minden menüt, de még csak hasonlót sem találtam, az XE verziót nézem most. Elhiszem, hogy valahogy megcsináltad, de hogy ez átlag felhasználó szemszögéből megint csak nem létező, elrejtett feature, az is kurva hétszentség.

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 19:25

Hogy nem tudtad fixre beállítani egy oszlop szélességét, kész is nálad a konkluzió: "belefutottam egy másik bugjába". Mivan?? És ez mindjárt a MÁSIK hibája? Mi is volt az első? És bizti hogy nem a te hibád??
Jó, itt nem jó fogalmaztam. A _másik_ szó benne maradt, eredetileg mást akartam írni. Viszont ez akkor is bug, hogy szétbassza a behuzigált oszlopszélességeket. Persze ezt megint nehéz abszolút hibának felróni, mert a Double Commander is eljátszotta, és ott is profilozni kellett, bár ott egyértelműbbek az állítási lehetőségek.

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 19:25

Tudod, meg ne bántódj, de ezentúl - nyelvészeti kérdéseket kivéve - minimum fenntartással olvaslak majd.
Bántódik meg a faszom. Mondjuk nyelvészeti dolgokra sem kell tőlem nagyon számítani, legalábbis ezen a fórumon nem.

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2014. 03. 21. 19:25

ui.: a FAR-ról nem írok semmit, nincs értelme, láthatóan elakadtál a karakteres felületen, hogy magában a programban mi van, arról érezhetően fogalmad sincs. (már persze ha ugyanazt tetted fel, merthogy az általad írt 28 mega valami más lehet, az enyém picit kisebb...)
Nem akadtam el semmin. Egy anakronisztikus szar. Pedig még mindig megvan a helye a karakteres felületű programoknak, konzolkapcsolaton nem egyszer életet mentett már nálam is a Midnight Commander, ami pont azért karakteres, hogy konzolon is fusson (Telnet, SSH, RS232), akár kenyérpirítón is. Így pedig igaz, hogy Windows felhasználói szemmel bénának és primitívnek tűnik, de nagyon is megvan a létjogosultsága, a készítő nem nosztalgiából vagy egyéni mánia miatt használ még mindig anakronisztikus felületet.

A FAR-t viszont nem konzolablakra tervezték, hanem egy Win only desktop alkalmazás, a Windowsnak meg az egységes GUI a lényege, hogy kész, egységes ablakozórendszert, menüket, párbeszédablakokat ad a programozó kezébe, és nem kell Text User Iterface-szel kínlódni. Egy esetben lehetne még elfogadni a karakteres felületet, ha mondjuk az egész ráférne egy floppy-ra, igaz az is már csak jelképes lenne, mert senki nem használ már floppy-t, de akkor (értelmetlen) méretbeli mutatványnak elmenne.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2896 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 22. 09:39

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 03. 22. 09:33

Ezt még mindig nem találom, már hoztam létre saját profilt, végigkattintottam minden menüt, de még csak hasonlót sem találtam, az XE verziót nézem most. Elhiszem, hogy valahogy megcsináltad, de hogy ez átlag felhasználó szemszögéből megint csak nem létező, elrejtett feature, az is kurva hétszentség.

Na, végre megtaláltam azt a beállítást, amit írtál, hogy a névnél ne legyen ott a kiterjesztés. Hihetetlen, de egy ÜRES ALMENÜPONT-ra kellett kattintani :bolond: és még azon belül is bűvészkedni kellett, hogy meg lehessen találni :omg: Igen, kurva logikus, el kell ismerni.

Ráadásul most sem jó, mert ha egy helyen beállítom, akkor jó, de ahogy átlépek ugyanazon a panelen egy másik mappába, elfelejti :down: Igen, valóban nagyon ász egy progi.

Szerk.: persze, a gyári profil törlésével ez is megoldódott, de ez megint olyan dolog, hogy rohadtul nem logikus.

Szerkesztette: Raynes 2014. 03. 22. 09:46 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2897 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 22. 10:22

Ááá, ez irtó nehézkes. Nagy nehezen a színeket (háttér, kijelölés, betűtípus) sikerült testreszabni ebben a FreeCommanderben, de állati kínlódás állítgatni, olyan körülményes.

Azt pl. nem sikerült még beállítani, hogy a gyökérmappát ne mutassa a meghajtó gyökerében, onnan már értelmetlen a Sajátgéphez visszalépni.

Szerkesztette: Raynes 2014. 03. 22. 10:26 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2898 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 22. 10:53

A kiterjesztés elé sem kéne pontot tennie, nem sikerült kikapcsolni. Vagy azt megcsinálni, hogy jelezze ki a meghajtó szabad kapacitását a címsávban.

Szerk.: ááá, basszátok meg, átállítottam, hogy a programmappába tegye a beállításokat. Következő újraindulásnál az ÖSSZES beállítást elfelejtette, amit egy órán keresztül állítgattam.

Szerk. 2: visszahoztam a beállításokat, a felhasználói mappából. Mondjuk akkor is kreténség.

Szerkesztette: Raynes 2014. 03. 22. 11:02 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2899 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 26. 08:48

Mondjuk most meg a Double Commanderben is nagyot csalódtam. Nem tud ez a szar duplakattintásra fájlt átnevezni, pedig még a FreeCommandernek is megy. Nem értem ezeket a fejlesztőket, megcsinálnak egy ilyen jó szoftot, ami sok mindent tud, erre ilyen alap apróságokon csúfosan buknak. Tényleg, ezt baromi nagy feladat lett volna beleprogramozni, ráadásul a fejlesztői oldalon is egy csomóan kérték ezt a funkciót, panaszkodtak, aztán a fejlesztők semmit nem lépnek az ügyben évek óta :down:

Ghisler meg jót röhög a markába, ő pont az ilyen "lényegtelen" apróságok tömkelegével tartja el magát rendkívül okosan. Amíg a többiek ilyen idióták, addig garantáltan dőlni fog hozzá a lé.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2900 Felhasználó inaktív   Chabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 20. 18:41

Free CyberLink PhotoDirector 4 (100% discount)

http://sharewareonsa...sale#the-button
Az igazi mazochista az, aki közúti ellenőrzésnél leáll mögéd, pedig le se intették!
Nem jött össze neki, továbbküldték...

Téma megosztása:


  • (147 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 143
  • 144
  • 145
  • 146
  • 147
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó