HWSW Informatikai Kerekasztal: Hamis Sony AA, es AAA akksik. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Hamis Sony AA, es AAA akksik.

#41 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 16. 12:49

Idézet: bogdan - Dátum: 2006. máj. 16., kedd - 2:50

hat ez esetben konnyu a helyzetunk: TE MONDTAL HULYESEGET. sajnalom. :D
(nezd mar meg azt a "7-8000"-at, es szamold meg ujbol a nullakat.. ;))

Valóban, de ez csak tartalmi kérdés, de 7-8000 Ft-ért valóban drága lenne. :)
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#42 Felhasználó inaktív   Omega 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 47.832
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 16. 18:00

Idézet: bogdan - Dátum: 2006. máj. 16., kedd - 10:05

azt akarod mondani, hogy egy olyan muszer, mint a lampa (egy vekony femszal izzik nemesgazban) fogyasztasa 10% alatti kulonbsegeket konnyeden kimer? ;) sem idoben sem oregedesben nem valtozik ennyit a fogyasztasa? ketlem..

mellesleg nem teljesen (csak) ez volt a kerdesem, hogy hogy hasonlitom ossze. hanem hogy mi az a metodus, aminek a vegen joggal irhatom ra, hogy 2500, 2600 netan 2700 mAh?

Csak van olyan ezköz, ami állandóan egyenletesen zabál? :think: pl egy 2 órás egyenfrekvenciás jellel meghajtott 5W-os hangszórópár. :)

#43 Felhasználó inaktív   Carmaged 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.787
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 16. 19:28

Idézet: Omega - Dátum: 2006. máj. 16., kedd - 19:00

Csak van olyan ezköz, ami állandóan egyenletesen zabál? :think: pl egy 2 órás egyenfrekvenciás jellel meghajtott 5W-os hangszórópár. :)

Mondjuk egy MP3-lejátszóval kétszer lejátszód tökéletesen ugyanazt a hanganyagot...

#44 Felhasználó inaktív   Blackdeath 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 840
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 16. 23:09

Idézet: bundas - Dátum: 2006. máj. 16., kedd - 10:53


ez nagyon jó! LOOOOL!!! :nevet2:
gigabyte ga-p55-us3l, intel core i5-750 + ac freezer 7 pro rev.2, apacer 4096mb (2*2gb) ddr3 golden cover 1333mhz kit, wdc blue 320 + 640gb, powercolor hd5850 1gb gddr5, sb audigy2 zs, tp-link tl-wn651g, nec ad-7203a, aerocool s9 pro + ac af12025l fan + corsair cx400w, 17" samsung syncmaster 730bf, win7 ultimate x64

#45 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2006. 05. 16. 23:21

Idézet: Carmaged - Dátum: 2006. máj. 16., kedd - 20:28

Mondjuk egy MP3-lejátszóval kétszer lejátszód tökéletesen ugyanazt a hanganyagot...

Ez sem jó :) .
Áramgenerátornak hívják (elektróagyúaknak alapkapcsolás) és percre pontosan lehet vele lemérni üzemidőt, változatos terheléseken.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#46 Felhasználó inaktív   *Macika* 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 16. 23:55

[quote name='Macika']Ha valaki tutit akar, akkor irány a Modellezőbolt és brutto 7-800 Ft körül adják darabját a 2600-as professzionális SANYO akksiknak. Nincs átverés és valódi a minőség.[/quote]
...
[quote name='Socket'](Ne mond, hogy én mondtam hülyeséget, mert az elöző 7-8000 Ft-ról beszélt)[/quote]
...
[quote name='Socket' date='2006. máj. 16., kedd - 13:49'] Valóban, de ez csak tartalmi kérdés, de 7-8000 Ft-ért valóban drága lenne. :) [/quote]

Tényleg ennyire nehéz azt kimondani, hogy BOCS, BENÉZTEM???

Miért kell továbbra is írogatni, hogy 7-8.000-ért drága lenne???
Igen, és 76.000-ért még drágább!!!!
Sőt, írhattam volna akár 127.000 Ft-ot is.

De nem tettem.
7-800 Ft-ot írtam.


Nem érzed az inkorrektséget?

Szerkesztette: *Macika* 2006. 05. 17. 00:00 -kor

Gondolkoztál már ma?

#47 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 17. 00:01

Idézet: *Macika* - Dátum: 2006. máj. 17., szerda - 0:55

...


Tényleg ennyire nehéz azt kimondani, hogy BOCS, BENÉZTEM???

Miért kell továbbra is írogatni, hogy 7-8.000-ért drága lenne???
Igen, és 76.000-ért még drágább!!!!
Sőt, írhattam volna akár 127.000 Ft-ot is.

De nem tettem.
7-800 Ft-ot írtam.


Nem érzed az inkorrektséget?

Nemérdekel? :)
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#48 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 17. 00:10

szerintem hangfal, aramgenerator, fokozhatjuk akarhova, de ilyen pontossagot (10% alatt) nem hiszem, hogy ki lehetne merni ebben a kerdeskorben. raadasul az akku merulese fugg a fogyasztas milyensegetol (gyorsabb/lassabb) szemben mondjuk egy kapacitassal, igy mit is fogunk merni?

(plane, hogy merni csak az adott akku, adott feltolteset tudod, ami mar megismetelhetetlen, es a szomszedjara mar nem is lesz igaz. ;))
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#49 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 17. 03:24

Idézet: Socket - Dátum: 2006. máj. 17., szerda - 1:01

Nemérdekel? :)

De písz... :)
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#50 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2006. 05. 17. 07:07

Idézet: bogdan - Dátum: 2006. máj. 17., szerda - 1:10

szerintem hangfal, aramgenerator, fokozhatjuk akarhova, de ilyen pontossagot (10% alatt) nem hiszem, hogy ki lehetne merni ebben a kerdeskorben. raadasul az akku merulese fugg a fogyasztas milyensegetol (gyorsabb/lassabb) szemben mondjuk egy kapacitassal, igy mit is fogunk merni?

(plane, hogy merni csak az adott akku, adott feltolteset tudod, ami mar megismetelhetetlen, es a szomszedjara mar nem is lesz igaz. ;))

Bogdan, megint olyasmiről beszélsz, amihez... :-) . AZ áramgenerátort olyan pontosságúra csinálhatod, akár hitelesítheted is, amilyenre akarod.  Töltéskor pedig olyan töltőt használsz, ami az akku karakterisztikáját messzemenőkig figyeli és annak megfelelően a legoptimálisabb módon tölt. Itt lehet ugyan eltérés töltő és töltő eredményei között, de ennek mértéke nem 10%. Soros körben, azonos kötegből származó cellák pedig azonos módon fognak töltődni, de a pontos mérés érdekében mindenképpen egy-egy cellát célszerű tölteni, ezekből többet is összehasonlítva. Ami gondot okoz, az az esetlegesen eltérő hőmérséklet (okos öltő ezt is figyeli), és a típusonként egyedibb karakterisztika, valamint az említett terhelési viszonyok, ezért ezt is bele kell venni a buliba, többfdéle terhelési viszonyt (1/100C, 1/10C, stb..) mérsz. Megfelelő mérési metódussal (az áramgenerátor amúgy itt nem töltést, hanem kisütést fog "mérni") a 10% egy nagyon könnyen kimutatható eltérés, reprodukálható és alkalmas következtetés levonására.

Szerkesztette: didyman 2006. 05. 17. 07:10 -kor

Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#51 Felhasználó inaktív   GI 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.024
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 17. 07:25

Idézet

szerintem hangfal, aramgenerator, fokozhatjuk akarhova, de ilyen pontossagot (10% alatt) nem hiszem, hogy ki lehetne merni ebben a kerdeskorben. raadasul az akku merulese fugg a fogyasztas milyensegetol (gyorsabb/lassabb) szemben mondjuk egy kapacitassal, igy mit is fogunk merni?


Ne röhögtess kérlek.
Még nem vagyok villamosmérnök, csak leszek remélhetőleg, meg van egy elektrotechnikusi papírom, de ez azért eléggé meredek.
Egy bóvli salos multiméter is nagyságrendel minimum pontosabb, mint az álltalad bemutatott számok.

Régi elektrodinamikus műszerekkel is nagyon pontosan lehet mérni, csak tudni kell vele.
Továbbá ha nagy a gyártmányok közötti különbség, szórás, akkor elvégzed n darabon a mérést, majd kiátlagolod.
Olyan hajszálpontosan kimérheted, hogy összepisiled mgad.

Ugye terhelést is olyan pontosan teszel rá amit akarsz.

De ahogy látom didyman már megelőzött  :up:
-sata és az ata a számítógép rákja, megállíthatatlanul terjed tovább, elpusztítva környezetét
-ha mondják, hogy SCSI, akkor rávágom, hogy adattárolás
-ha mondják, hogy S/ATA, akkor rávágom, hogy CRC és bad sector

#52 Felhasználó inaktív   GI 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.024
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 17. 07:29

Kérdés:

Nem nagyon esett szó arról, hogy végül is az ál sony elemek megérték-e a pénzüket?
Gondolok itt arra, hogya 3.6Ah-t persze, hogy nem tudja.
De árban hasonló akkuknál nagyobb kapacitással rendelkezik, vagy kisebbel.


szerk:
még valami, asszem szakközép elsőben, már jó rég volt, nem is emlékszem teljesen, autós topikban is előkerült, mértünk akkumulátor töltést és kisülést. Olyan szép és hajszálpontos jelleggörbéket vettünk fel, hogy ni. Utána is lehetett számolni az exponenciális képletecskével.
-sata és az ata a számítógép rákja, megállíthatatlanul terjed tovább, elpusztítva környezetét
-ha mondják, hogy SCSI, akkor rávágom, hogy adattárolás
-ha mondják, hogy S/ATA, akkor rávágom, hogy CRC és bad sector

#53 Felhasználó inaktív   pjotr007 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 861
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 17. 07:58

Hát igen ez a 10% nagyon bökte az én csőrőmet is....
Még ha egy hangkártyára kötöm és valami scope progival megmérem az is 1% alatt lesz....

#54 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 17. 10:04

jogos, nem vagyok elektromernok. de azert a "metodika" fogalma nem teljesen ismeretlen a szamomra. tehat:

ket tipus merese utan Ti a kovetkezo meresi jegyzokonyvet allitjatok ki:
az A akku 2600mAh-as (+-10%), amit 0.02A terheles (+-1%) es 15 celziusz fok (+-3 fok) mellett biztosit elso(!) feltolteskor, ami a kesobiek soran a mellekelt 1-es abra szerint valtozik 5%-os hibahataron belul.
a B akku 2700mAh-as (+-9%), amit 0.1A  (+-2%) terheles es 27 celziusz fok (+-5 fok) mellett biztosit elso feltolteskor, ami a kesobiek soran a mellekelt 2-es abra szerint valtozik 3%-os hibahataron belul.

jol ertem? (a szazalekok persze, mivel nem ertek hozza, hasracsapottak, es bizonyara butasagok, de jelzesszinten ott van, hogy hol kene olyannak szerepelnie.)
(en amugy ezt nem neveznem "Olyan hajszálpontosan kimérheted, hogy összepisiled mgad."-nak! de ez az en velemenyem.)

na most szegeny modellezo, aki 20-35 fokon es 0.01-0.1 Amperen hasznalja hosszu tavon az mit kap meg ebbol, melyiket erdemes megvennie? na? :)

Szerkesztette: bogdan 2006. 05. 17. 10:07 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#55 Felhasználó inaktív   Carmaged 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.787
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 17. 10:19

Idézet: didyman - Dátum: 2006. máj. 17., szerda - 0:21

Ez sem jó :) .
Áramgenerátornak hívják (elektróagyúaknak alapkapcsolás) és percre pontosan lehet vele lemérni üzemidőt, változatos terheléseken.

Jogos, de az MP3-lejátszó egy életszerű felhasználás. :) Ha megveszed, akkor nem műszerekkel fogod tesztelni, hanem beleteszed a fényképezőbe, discman-be stb. :)

#56 Felhasználó inaktív   pjotr007 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 861
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 17. 12:14

Ennyi erőből töröljük el a teljes mértékegységrendszert, hiszen semmit nem lehet kimérni pontosan akkor meg minek.
De azt nyugodtan elhiheted, hogy ennél sokkal bonyolultabb dolgokat sokkal nagyobb pontosággal ki lehet mérni, egy akkumlátor teljesítményének a meghatározása nem probléma, egy ilyen akkumlátor teljesítményét nem nagyon befolyásolhatja ha 20 c fokon +-15 C fokon mérjük.

#57 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 17. 12:45

hat azert eleg nagy kulonbsegek vannak, hogy mit lehet, es mit nem pontosan kimerni! (meseljek bajkaltavi neutrinomeresekrol? no nem sajat tapasztalat, csak ismeros..)

az a gondom, hogy ez itten egy makroszkopikus kemiai folyamat, es azok messze nem olyan egyertelmuek, mint a fizikai folyamatok szoktak lenni. a hibahatarok ebbol adodhatnak. es igen, a kemiai folyamatoknal 10 fokos kulonbsegek nagyon sokat szamitanak. ugyancsak sokat szamit a folyamat sebessege (ezert nem mindegy az Amper terheles). az elso hibaszazalek meg a gyartasi bizonytalansagbol adodik. en igy raktam ossze a fenti kepletet, es gyanitom, hogy viszonylag helyesen.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#58 Felhasználó inaktív   pjotr007 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 861
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 17. 14:03

Az egyértelmű, hogy minden mindennel összefüggésben van, de azért ez  nem neutrinómérés..  ;)
Felveszed különböző terhelésekkel többször az adatokat aztán csinálsz egy átlagot, de nyilván van valahol egy szbavány ami előírja ezt.
Szerintem ez nem egy bonyolult dolog meg mérés, még kommersz, filléres eszközökkel is elég pontosan lehet mérni.

#59 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 17. 14:15

akkor egyetertunk! ha az atlag melle odarakod a szorast is, akkor pont olyat kapsz, amit leirtam. :p

ipari szabvany meg lehet, hogy van, de az akkor csak a valosag egy szeletet adja. (mondjuk ha elore meghatarozza a homersekletet.) azonban a "2600mAh" az onmagaban (az Si szabvany segitsegevel) ertelmezheto fogalom, es nem kotodik kulso metodikakhoz, ipari szabvanyokhoz. igaz, erre mondhatod, hogy miert varom el ettol a felirattol a fizikai ertelmet, amikor az ipar pontosan lefektette, hogy ez mit jelent, hiaba mondana ellent esetleg a ketto bizonyos ertelemben. ez esetben igazat kell, hogy adjak Neked, es csak az orrom ala dormognem, hogy ez mekkora marhasag. :)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#60 Felhasználó inaktív   pet 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 17. 16:00

Vannak töltök a piacon amik tudnak kapacitást mérni.
Pl: IPC-1, AT3+
Ezek feltöltik fullra az aksikat és kisütés közben mérik a kapacitást elég pontosan.
Nekem van  egy AT3+ -om és az a tapasztalatom, hogy az akuk gyártástechnológiája nem vmi pontos, mert elég nagy szórás lehet akár (+/- 10%) az egyszerre vásárolt egybe csomagolt akuk között.
Bár mostanában mintha javulna a helyzet.
Kb. 2 hónapja vettem egy 4db-os Kodak (up to 2500mAh-s) szettet (3900Ft volt) de csak azért vettem meg, mert az alján ott a HR jelzés (Sanyo a gyártó).
Na ez a szett igy alakult: 2470, 2450, 2400, 2410.  Mivel párban használom öket megjelöltem a két legjobbat és ezentúl igy fogom használni öket. Szóval ez a széria nem szór annyira.
De a gagyibb aksik(nem sanyo) között óriási szórások vannak.
2200mAH Hama szettben volt 1900mAh is.

Üdv.

Téma megosztása:


  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó