HWSW Informatikai Kerekasztal: HERTA ? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

HERTA ? felszámolták? Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   foxyr 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.954
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 16. 21:07

Sziasztok!

Erdekelne, hogy létezik még a Herta cég? Csak mivel vettem toluk 2004 nyaran 1 Barebone PC-t, aminek ugy tunik, hogy beszart a PS2-es billentyuzetportja. A weboldalra annyi van kiirva, hogy "hamarosan"...az utobbi idoben ezzel nem eloszor talalkozom. :(
Szoval tudna valaki inofrmacioval szolgalni? Esetleg a gariztatasban segiteni?

#2 Felhasználó inaktív   bean 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.291
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 16. 22:03

Herta, az nagyon rég nincs. https://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=1...dpost&p=3546252

#3 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 17. 09:59

Nálunk a HERTA üzleteit a hifi@net cég vette át (Rátaker Kft -illetve azok partnerei - Inter elektro csoport) - esetleg meg lehet kérdezni.

http://www.hifinet.hu/

Szerkesztette: Kory 2006. 06. 17. 09:59 -kor


#4 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 06. 17. 10:33

Idézet: bean - Dátum: 2006. jún. 16., péntek - 23:03


Te atya ég!  :eek: Hát ez van, ha az ember kigyógyul a "számítógép mániából".  :) Anno (2000-ben), amikor első PC-met megvettem betéve tudtam az összes újdonságot, hogy melyik HW mit tud, milyet érdemes venni, milyen boltok vannak, hol, mit, mikor, mennyiért...

De hát már egy jó ideje nem így vagyok ezzel. S ezért a megdöbbenés erejével hat rám, hogy megszűnt a HERTA!
No meg, hogy a Varázspálca is, amely ráadásul már Boltbázis néven is üzemelt. (Nekem még csak a Varázspálca volt ismerős.)  :think:

Hogy mik vannak...

(Azért látom a Magicomp, USER's, Silvercomp, Aliencomputers, 3 Testőr, Aqua, Mikland, Demostudio még üzemelnek.  :cool: )

És jelenleg ki hazánkban az EPoX termékek forgalmazója? Mert a HERTA egyik "alappillére" az EPoX volt.

S úgy általában átvette valaki az anno HERTA által forgalmazott (ha jól emlékszem Altec Lansing -vagy vmi hasonlóan márkás hangfalcég- termékeit is ők forgalmazták) termékek forgalmazási jogát?

Szerkesztette: Piftuka 2006. 06. 17. 10:34 -kor

"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#5 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 17. 10:51

Én úgy vettem észre, hogy az altec teljesen eltűnt a boltokból, meg a köztudatból is, én is 6 hónapig hirdettem az altec rendszerem mire haramdáron sikerült eladni.

#6 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 17. 11:19

Idézet: Piftuka - Dátum: 2006. jún. 17., szombat - 10:33

...
S úgy általában átvette valaki az anno HERTA által forgalmazott (ha jól emlékszem Altec Lansing -vagy vmi hasonlóan márkás hangfalcég- termékeit is ők forgalmazták) termékek forgalmazási jogát?

VideoLogic cuccokra gondolsz. :)

Az Altec a Pixel hatásköre. :D

#7 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 06. 17. 12:02

Idézet: Etele - Dátum: 2006. jún. 17., szombat - 12:19

VideoLogic cuccokra gondolsz. :)

Az Altec a Pixel hatásköre. :D

Az az!!!  :omg:  :)

Látod, már ennyi mindent elfelejtettem. Estig sem jutott volna eszembe a Videologic, pedig milyen jó kis cuccokat gyártanak! Emlékszem, anno böngésztem a teszteket, hogy milyen gyártmányú, PC-s 5.1-es hangfalszettet vegyek. A Creative és a Vidologic fej-fej mellett haladtak, de a Dolby Digital dekóder, hangfallábak, több funkció, kicsit jobb teszteredmény, és nem utolsósorban az olcsóbb ár miatt a CREATIVE DTT2500-as mellett döntöttem.  :cool:

De most így belegondolva tényleg gondban lennék, ha most szeretném életem első PC-jét megvenni.

Azt sem tudom, mi a különbség az új AMD és Intel procik egyes tagjai között, hogy milyen alaplapi chipset-ek, és alaplapok a jók manapság, melyik VGA mit tud.  :think:

Persze, ha most venném első PC-met, akkor minden bizonnyal most lennék naprakész mindebből.  :D

Sebaj, ha alkalomadtán majd fejleszteni akarom egyszer a jelenlegi (mára meglehetősen elavultnak számító masinámat), akkor majd segítséget kérek itt a fórumon yóóól!  ;)

A legjobbak úgyis az ilyen segítségkérő témák: "Csakis AMD-t!", "Hülye vagy? Intel FTW!", "Naná, hogy NForce chipset!", "VIA nélkül el sem tudok képzelni alaplapot!"...  :Đ
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#8 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 06. 17. 12:12

Idézet: Mumia - Dátum: 2006. jún. 17., szombat - 11:51

Én úgy vettem észre, hogy az altec teljesen eltűnt a boltokból, meg a köztudatból is, én is 6 hónapig hirdettem az altec rendszerem mire haramdáron sikerült eladni.

Ennek talán az az oka, hogy nem tartozik az olcsó és ismert termékek közé. Ami egyébként igaz a PIXEL által forgalmazott szinte összes cuccra.

(Velük eddig egyébként jó tapasztalatom van. Anno ott vettük unokatesómnak a VGA-t a PC-jébe. Cserélni kellett más típusra, amit szintén cserélni kellett mert alapból le volt törve egy kondi rajta, de nem kukacoskodtak. Korrekt módon, kedvesen intézték a cserét.)

Szóval jó cég, de úgy látom, hogy egy sajátos piaci szegmenst céloztak meg. Nem forgalmaznak gagyit, hanem kimondottan egy-egy nívós cég termékét árusítják. S mint ilyen cég nyilván nem feltétlenül az árérzékeny vevők boltja.

Aki ilyen üzletet akar az inkább a "multi" jellegű cégekhez (Mistral, Bluefish, illetve műszaki áruházak, bevásárló központok számtech részlege) fordul. Illetve egyes "kis boltok" kínálatából válogat, akik olcsótól a drágáig sok féle terméket tartanak.

Szerintem az átlagos felhasználók körében a PIXEL nagyon nincsen a köztudatban. S az általuk forgalmazott Altec termékekkel is így van. 4-5 éve még rendszeres tesztszereplők voltak a PC-s hw és sw online és offline magazinokban azok a hangfalak. Manapság ez biztosan nem jellemző. (Fenntartva a tévedést, mert PC GURU, GAMER, CHIP, PC MAGAZIN meglehetősen régen volt a kezeim között. A PH online tesztjeit viszont időnként átfutom.)

Aki a márka megszállotja az tudja, hol, milyen típust kell vennie.

Az emberek zöme viszont inkább valamilyen CREATIVE hangfalszettet vásárol a számítógépéhez. Az a cég rengeteget költ a marketingre, és termékeik gyakorlatilag a legtöbb boltban megtalálhatóak.
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#9 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 06. 17. 12:13

Visszetérve a HERTA-hoz...

Lehet tudni, miért szűnt meg? Becsődöltek ők is? Esetleg más okból?

S ki vette át a (személyes "örök kedvenc") EPoX termékek forgalmazását tőlük?
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#10 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 17. 12:25

Idézet: Piftuka - Dátum: 2006. jún. 17., szombat - 12:02

Az az!!!  :omg:  :)

Látod, már ennyi mindent elfelejtettem. Estig sem jutott volna eszembe a Videologic, pedig milyen jó kis cuccokat gyártanak! Emlékszem, anno böngésztem a teszteket, hogy milyen gyártmányú, PC-s 5.1-es hangfalszettet vegyek. A Creative és a Vidologic fej-fej mellett haladtak, de a Dolby Digital dekóder, hangfallábak, több funkció, kicsit jobb teszteredmény, és nem utolsósorban az olcsóbb ár miatt a CREATIVE DTT2500-as mellett döntöttem.  :cool:
...

Én is csak azért tudom, mert nekem meg VideoLogic cuccom van. :)

#11 Felhasználó inaktív   KarelSvoboda 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 74
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 20. 06:26

Epox: http://www.klavio.hu/
- Karel -

#12 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 20. 06:54

Idézet: Piftuka - Dátum: 2006. jún. 17., szombat - 11:33

S úgy általában átvette valaki az anno HERTA által forgalmazott (ha jól emlékszem Altec Lansing -vagy vmi hasonlóan márkás hangfalcég- termékeit is ők forgalmazták) termékek forgalmazási jogát?

Magyarországon ez a fogalom nem létezik, hogy kizárólagos forgalmazási jog.  :Đ

Unió van.

#13 Felhasználó inaktív   Ariadne 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 265
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 20. 08:39

Idézet: Kory - Dátum: 2006. jún. 20., kedd - 7:54

Magyarországon ez a fogalom nem létezik, hogy kizárólagos forgalmazási jog.  :Đ

Unió van.

Létezik ez a fogalom, EU-tól független dolog. Vannak mindenféle termékek, ahol a gyártó úgy dönt, hogy egy cégen át forgalmazza csak mondjuk nálunk a cuccát, azzal a céggel kizárólagos szerződést köt. Ilyen létezik. Ettől még a vásárló megveheti más országban, csak az adott országban nem forgalmazhatja más azt a terméket.
Muszáj mindig megoldást találnunk? Nem élvezhetnénk egy kicsit a problémát?

#14 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 20. 08:58

Idézet: Ariadne - Dátum: 2006. jún. 20., kedd - 9:39

Létezik ez a fogalom, EU-tól független dolog. Vannak mindenféle termékek, ahol a gyártó úgy dönt, hogy egy cégen át forgalmazza csak mondjuk nálunk a cuccát, azzal a céggel kizárólagos szerződést köt. Ilyen létezik. Ettől még a vásárló megveheti más országban, csak az adott országban nem forgalmazhatja más azt a terméket.

Aham, és mi van akkor ha egy adott országban (.hu), egy adott időszakban (több évig) úgy gondolja pontosan 3 cég, hogy ő a kizárólagos forgalmazója egy adott márkának? :)

S állítólag minden cégnek megvan/volt a szerződése a gyártóval.

#15 Felhasználó inaktív   Ariadne 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 265
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 20. 13:59

Idézet: Kory - Dátum: 2006. jún. 20., kedd - 9:58

Aham, és mi van akkor ha egy adott országban (.hu), egy adott időszakban (több évig) úgy gondolja pontosan 3 cég, hogy ő a kizárólagos forgalmazója egy adott márkának? :)

S állítólag minden cégnek megvan/volt a szerződése a gyártóval.

Állítólag...  ;) Azt nem mondtam, hogy hazudni nem szoktak az emberek/cégek.  :rolleyes: Ilyen esetben azt hiszem, megkeresném a gyártót, neki kell tudnia, kivel kötött szerződést, sőt a honlapon is sokszor fent van, ki forgalmazza az adott országban a termékeiket. A többi meg kamuzik, ezeket előszeretettel perlik be aztán...
Muszáj mindig megoldást találnunk? Nem élvezhetnénk egy kicsit a problémát?

#16 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 06. 20. 17:06

Idézet: Ariadne - Dátum: 2006. jún. 20., kedd - 14:59

A többi meg kamuzik, ezeket előszeretettel perlik be aztán...

Aztán ha kamuzik, akkor ki fog pereskedni, a gyártó, akinek majdnem mindegy, hogy milyen úton, csak vigyék a cuccát, vagy a magánvásárló, aki 20 forinttal olcsóbban nem a disztribútortól veszi meg?

Mert emlékszem, mikor Macroda volt az Asus disztrib, simán dupla árakat nyomattak. A többi meg érdekes, hogy WD/Intel disztribútorok ki vannak téve webre, de egyik cég erősen nyomatja, hogy ők a nagy Kingmax kereskedők, viszont Kingmax oldalán ilyet nem találni, nomeg anyag sem nagyon van nálok.

Mindig oda jutok, hogy nevetséges, mikor "KingMax disztribútor" címszó alatt hetekig nem lehet venni kb. 4 darab 1 gigás RAMot. Most pld. a GigaByte-nál nincs Integrált alaplap.
Make love not Wor.

#17 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 20. 17:21

a valodi disztributor! ;)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#18 Felhasználó inaktív   EV6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 21. 10:44

Idézet: Piftuka - Dátum: 2006. jún. 17., szombat - 13:13

S ki vette át a (személyes "örök kedvenc") EPoX termékek forgalmazását tőlük?

Nekem is az volt, már nem érdemes. 3 Testőréknél is akad egyébként Epox, de minek...

Szerkesztette: EV6 2006. 06. 21. 10:45 -kor

processzort tervezni gyartani nem kulonosebben nehez, csak tapasztalat es penz kell hozza, a tudas fonn van a neten - vers
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam. - Gyula2222
...a végtelen felénél túl helyezkednek el... - flashdesignor
...jönnek a további tovább konkretizálások egészen addig, h egy egy adott esetben pontosan mik és hogyan vannak. - Gyula2222

#19 Felhasználó inaktív   Gollam 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 515
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 13. 14:59

Ha jól tudom az EXPERT vette át az EPOX forgalmazást.
Bár nem értem EV6-ot, hogy hogy minek? Szerintem a mai napig korrekt lapokat készít.

#20 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 07. 13. 15:06

Idézet: EV6 - Dátum: 2006. jún. 21., szerda - 11:44

Nekem is az volt, már nem érdemes. 3 Testőréknél is akad egyébként Epox, de minek...

Mi az, hogy "de minek"?  :confused:
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó