HWSW Informatikai Kerekasztal: Önkormányzat - avagy 2006-ot írunk? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Önkormányzat - avagy 2006-ot írunk? email helyett tinta és papír Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   miNimAL 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 897
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 07. 12. 13:39

Háj!

Ezt a válasz emailt kaptam egy pest megyei önkormányzattól:


Idézet

Tisztelt XY Úr!



Tájékoztatom, hogy a Polgármesteri Hivatal megkapta 2006. július 11. napján e-mailben küldött panaszlevelét. Sajnos hivatalunkban még nem működik az elektronikus ügyintézés, ezért kérem, hogy panaszlevelét kék tintával aláírva egy példányban személyesen, vagy postai úton juttassa el hivatalunkhoz. Tájékoztatom továbbá, hogy az eljárás gyors lefolytatásához szükség van a bejelentő lakcímére, illetve annak a személynek a nevére és lakcímére, aki ellen a bejelentés szól. Kérem, ha mód van rá nevezzenek meg tanúkat, megjelölve elérhetőségüket is.

Kérem a tájékoztatás szíves tudomásul vételét.



x, 2006. július 12.

A dr. B C

jegyző megbízásából

F G

előadó


:fuck2:

Könyörgöm!
2006-ot írunk EU tagállam vagyunk!

és mégegyszer  :fuck2:
"Legnagyobb istenáldása a kukoricagombóc!"

#2 Felhasználó inaktív   Orgi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.437
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 12. 14:29

Hiába írunk 2006-ot, nálunk még az ország jelentősen kisebb része használ állandó jelleggel számítógépet szerintem. Ez és a pénzhiány is oka lehet annak, hogy különösen az önkormányzatoknál nem került igazán előtérbe az elektronikus ügyintézés, sok helyen maga a technikai háttér is hiányzik hozzá. Ahol működik, ott is csak bizonyos ügyfajtákat tudsz elintézni ezen a módon. Ha jól értem a válaszlevelet feljelentést szerettél volna tenni vki ellen (kb), ezt név nélkül is megteheted, de az ügyintézőnek akkor magának kell tisztáznia a tényállást és ha ott a neved meg még két másik emberé, akkor rögtön van 3 tanú is, ami felgyorsíthatja az eljárást.

Különben az elektronikus ügyintézés remek dolog lenne, egy levél elpostázása minden költséggel együtt 200 forint felett van tudtommal (nem csak levél+bélyeg), szóval megérné az önkormányzatoknak is (ráadásul fel is gyorsítaná a dolgokat), viszont a gépbeszerzések, programbeszerzések, iktatási rendszer átalakítása, dolgozók betanítása az elején szerintem elég nagy költséggel járna, így lassan halad a dolog - de halad.

#3 Felhasználó inaktív   INT21H 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.085
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 12. 15:30

Idézet: miNimAL - Dátum: 2006. júl. 12., szerda - 14:39

...
Könyörgöm!
2006-ot írunk EU tagállam vagyunk!

Szia. Milyen e-mailt küldtél?
Bár nem vagyok teljesen képben, de lehet hogy a panaszod csak hivatalos úton, hiteles dokumentumként nyújthatod be.
Hiteles dokumentumnak számít a postai levél, a fax ( :confused: ), és az elektronikus aláírással ellátott e-mail.
Szvsz. ehhez nem kell mindenféle elektronikus ügyintéző rendszer, elég ha elolvassák a levelet és látják hogy hiteles.
"Hanyatló kultúránknak az egyik legkórosabb eleme a járandósági felfogás (entitlement culture) ami szerint az állampolgárnak jár minden, az is, amiért soha életében nem fizetett."

"I meditate diligently every morning. The subjects are life and love. I quit after 3 seconds."

#4 Felhasználó inaktív   Carmaged 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.787
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 12. 22:01

Helyretéve. ;)

#5 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 12. 22:40

Idézet: INT21H - Dátum: 2006. júl. 12., szerda - 16:30

Szia. Milyen e-mailt küldtél?
Bár nem vagyok teljesen képben, de lehet hogy a panaszod csak hivatalos úton, hiteles dokumentumként nyújthatod be.
Hiteles dokumentumnak számít a postai levél, a fax ( :confused: ), és az elektronikus aláírással ellátott e-mail.
Szvsz. ehhez nem kell mindenféle elektronikus ügyintéző rendszer, elég ha elolvassák a levelet és látják hogy hiteles.

Őőőő... igen, ez így is van, elméletben. A gyakorlat:

Azt ugye tudjuk, hogy valaki nevében e-mailt írni semmiből sem tart. Egy sima e-mailnek magyarul nem szabad hinni, ha hivatalos dologról van szó. Marad az aláírt emil dolog. (Most tekintsünk el az olyan zsákuccáktól (bár inkább rettenetes f...szságnak mondanám eufenizmus nélkül), mint pl az ugyfélkapu szerződés kitétele, miszerint te vállalod a felelősséget, hogy te írtál a megadott címről :omg: Nem tudom, ki találta ki, de ritka szép nagy barom.)

Namost, itt kezdődnek a gyakorlati problémák. Ad egy milyen aláírás: ugye fehér embernek max egy pgp kulcsa szokott lenni, ami tök jó, csak éppen a pgp működési módszerénél fogva igazából nem igazán alkalmas ilyen központosított dolgokra. Lévén ő ugye web-of-trust, az meg tipikusan decentralizált. Persze ugye ezekből a bizalmi viszonyokból bármilyen gráf építhető, tehát fa is, de elég nehézkes a dolog, mert nincsenek erre management eszközök (mivel nem ez a szemlélet), ráadásul egy két dolgot le is kéne benne tiltani, hogy egyszeri embert ne lehessen általhajítani a palánkon.

A másik megoldás ugye valami s/mime alapú dolog. Ez éppen kvázi működhetne is, csak épp ugye pl kitől kapsz kulcsot? Fizethetsz a Netlocknak, vagy valaki másnak, vannak talán még hárman itthon. Ingyen sajnos nem kapsz, vagy ha igen (van egy két terület, ahol alkalmazzák), akkor is mindenkinek saját kéne, ami nonszensz, és legkevésbé sem userfriendly. Aztán ugye az időbélyegezés kérdése is még mindig ott lebeg (szintén kapsz, pénzért.)

Ráadásul egyik esetben sincsen meg a rendesen használható revocation recept, addig pedig ez az egész dolog elég gázos, főleg ha tekintjük a következő problémát is:

miszerint ugye átlagember informatikai kultúrája mellett nem sokáig van biztonságban a kulcs privát fele. Legjobb lenne valami token kütyüt osztogatni.

Aztán persze lehet még beszélni arról, hogy meg kéne érteni nyomiéknak a hivatalban is, meg egyszerű embernek otthon is, hogy miről is van szó. Előbbi kivitelezhető, (ha valahogy sikerül átrágni a bürokrácia munka iránti igencsak komoly tehetetlenségi erejét) utóbbi jóval nehezebb eset...

Szóval ha nem is mélyedünk most jobban bele, lehet látni azért, hogy nem olyan egyszerű dolog ez. (Óóó, és akkor jogászékról még nem is beszéltünk, nevezetesen, hogy néhány értelmesebb ilyen emberrel beszélgetve nekem erősen úgy tűnik, hogy ha nagyon megfeszegetnénk ezt a kérdést, akkor kideülne, hogy az egész jelenlegi szabályozás mehetne a levesbe, mert a jognak erős problémái vannak digitális adatok tényként való kezelésével elvi szinten is.)

Persze ezeket valóban illő lenne mostmár lassan áthidalni, de a konkrét esetre azért azt tudnám mondani, hogy örülj neki, hogy nem kezelik hivatalos levélként a szimpla emilt. ;)
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#6 Felhasználó inaktív   Orgi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.437
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 12. 23:22

Idézet: kroozo - Dátum: 2006. júl. 12., szerda - 23:40

(ha valahogy sikerül átrágni a bürokrácia munka iránti igencsak komoly tehetetlenségi erejét)

Ez egy divatos mondás, sok helyen olvasom. 3 éve dolgozom a közigazgatásban, napi 1-2 óra túlóra (amit nem fizetnek ki és legnagyobb részét még csak szabiban se adják ki), de elég gyakran +4 óra túlóra (mármint 1 nap). Talán nem kéne általánosítani. Ellenben van 4 informatikusunk, akik egész nap filmet néznek, ircznek, chatelnek. Most akkor én is általánosíthatok az informatikusokra vonatkozóan?

#7 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2006. 07. 13. 01:07

az informatikusaitok ugyanúgy közalkalmazottak. a lényeg ugyanaz. dolgozni sokat meg mindenki tud: a hatékonyság és eredményesség ugye meg más kérdés. ne csapjuk be egymást.

Szerkesztette: special 2006. 07. 13. 01:12 -kor


#8 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 13. 08:48

Idézet: Orgi - Dátum: 2006. júl. 13., csütörtök - 0:22

Ez egy divatos mondás, sok helyen olvasom. 3 éve dolgozom a közigazgatásban, napi 1-2 óra túlóra (amit nem fizetnek ki és legnagyobb részét még csak szabiban se adják ki), de elég gyakran +4 óra túlóra (mármint 1 nap). Talán nem kéne általánosítani. Ellenben van 4 informatikusunk, akik egész nap filmet néznek, ircznek, chatelnek. Most akkor én is általánosíthatok az informatikusokra vonatkozóan?

Nem általánosítottam, legalábbis nem rád. Ezek a projektek nem az ügyintézőn akadnak el általában, hanem jóval feljebb, és nagyon sokszor mindenféle bürokratikus faxságokon. Hidd el, személyes tapasztalat ;) (Egyébként én is közszolgaként dolgozom, nem kell bemutatni.)

Szerk: egyébként valóban szerencsésebb lett volna valami olyasmit írni, hogy az újdonságokkal szemben való ellenállás, vagy ilyesmi :) Nézd el kérlek, késő volt :D

Szerkesztette: kroozo 2006. 07. 13. 08:51 -kor

And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#9 Felhasználó inaktív   Orgi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.437
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 13. 19:13

Idézet: special - Dátum: 2006. júl. 13., csütörtök - 2:07

az informatikusaitok ugyanúgy közalkalmazottak. a lényeg ugyanaz. dolgozni sokat meg mindenki tud: a hatékonyság és eredményesség ugye meg más kérdés. ne csapjuk be egymást.

Én ugyan köztisztviselő vagyok, de ettől függetlenül nem értem, mit szeretnél mondani, de legalább nem csapjuk be egymást :)

#10 Felhasználó inaktív   Orgi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.437
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 13. 19:18

Idézet: kroozo - Dátum: 2006. júl. 13., csütörtök - 9:48

egyébként valóban szerencsésebb lett volna valami olyasmit írni, hogy az újdonságokkal szemben való ellenállás, vagy ilyesmi :) Nézd el kérlek, késő volt :D

no problem :)

#11 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2006. 07. 13. 19:34

Idézet: Orgi - Dátum: 2006. júl. 13., csütörtök - 20:13

Én ugyan köztisztviselő vagyok

ja, bocsánat, az tök más.


:D

#12 Felhasználó inaktív   Yoisten 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.728
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 14. 01:00

Idézet: Orgi - Dátum: 2006. júl. 13., csütörtök - 19:13

Én ugyan köztisztviselő vagyok, de ettől függetlenül nem értem, mit szeretnél mondani, de legalább nem csapjuk be egymást :)

:offtopic:
Azt, hogy nagyon laza kapcsolat van az elvégzett munka és a bérezés között. Arrra vagy kényszerítve, hogy úgy lássák, sokat dolgozol, de arra már nem, hogy annak értelme és zérustól különböző hatásfoka legyen. De ettől a rendszer szar, nem feltétlen amit te csinálsz.

Egy önkormányzat egyébként nem szolgáltató szerv, hanem valami úgyiscsakitttudodelintéznineugrálj filizófiával működő bűzláp. Ha a bankban sorozatosan szopatnak, fogom magam és átmegyek a másikba 35 méterrel odébb. Ha az önkormányzat szopat, akkor nyelhetem.
Kértünk iratmásolatot a földhivatalból 100 forint/lap áron "kínálják". Nem tudják hogy hány oldal (5? 10? 5000?) de két hét múlva lesz csak kész (nyilván krónikások írják kézzel).
Friss cégkivonatot néha egy héten belül tudnak prezentálni, külön ablaknál adnak róla pecsétes papírt, hogy igényeltél.
Parkolási engedélyre elkérik a forgalmi fénymásolatát is!, de azért elbasszák a rendszámot, így rossz a kártya. Az önko szerint ki lehet tenni addig is és majd a parkolótársaság eldönti büntet-e. (mivel a centrum még akkor is büntet, ha olyan kedvük van, nyilván nem próbálkozunk) 4 héten belül lett is jó parkoló engedély.

Nyilván mindenki tud ilyen sztorit mondani, de ha az autószervízben/biztosítónál genyáznak átmegyek egy másikhoz, mert van belőle 150. Ha a tescoban végbéltükrözik a biztonsági őr mert bevittem egy félliteres ásványvizet, legközelebb megyek a corába. Ha nem tetszik a közértes nő szájgörbülése, megyek máshova.
Ha nem tetszik az önkormányzat, a cégbíróság vagy a földhivatal, akkor max a picsába mehetek.

#13 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 16. 12:48

Nagyon-OFF, de:

Idézet: Yoisten - Dátum: 2006. júl. 14., péntek - 2:00

:offtopic:
...
Ha nem tetszik...a cégbíróság vagy a földhivatal, akkor max a picsába mehetek.


Vagy megpróbálhatod a közjegyzőt, tulajdoni lapot és cégkivonatot ők is tudnak adni!
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#14 Felhasználó inaktív   komi28 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.541
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 16. 15:41

Idézet: scaurus - Dátum: 2006. júl. 16., vasárnap - 13:48

Nagyon-OFF, de:



Vagy megpróbálhatod a közjegyzőt, tulajdoni lapot és cégkivonatot ők is tudnak adni!

Igen ha ott is bejelentkezel előre és majd egyszer /pár nap talán/ csak fogadnak ott is :(
Mi lekvár helyett inkább pálinkát főzünk. Kicsit fura vele először a palacsinta, de meg lehet szokni!

#15 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 16. 15:46

Idézet: komi28 - Dátum: 2006. júl. 16., vasárnap - 16:41

Igen ha ott is bejelentkezel előre és majd egyszer /pár nap talán/ csak fogadnak ott is :(

Hm, érdekes.
Nálunk Kecskeméten van  négy közjegyző, tele vannak munkával, de legrosszabb esetben is 1 órán belül kapsz cégkivonatot...
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#16 Felhasználó inaktív   Orgi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.437
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 16. 19:30

Idézet: Yoisten - Dátum: 2006. júl. 14., péntek - 2:00

Nyilván mindenki tud ilyen sztorit mondani, de ha az autószervízben/biztosítónál genyáznak átmegyek egy másikhoz, mert van belőle 150. Ha a tescoban végbéltükrözik a biztonsági őr mert bevittem egy félliteres ásványvizet, legközelebb megyek a corába. Ha nem tetszik a közértes nő szájgörbülése, megyek máshova.
Ha nem tetszik az önkormányzat, a cégbíróság vagy a földhivatal, akkor max a picsába mehetek.

Egy maszek pl kb annyi munkát vállal be, amennyit nagyjából el tud végezni (vagy többet, de akkor azt saját akartából), én meg nem küldhetek el senkit. 8 órában mondjuk tudok lépni (csak hasra egy szám) érdemben 10 ügyben (egy földhivatalban is ennyi a norma, legalábbis a melletünk lévőben tutira), de kapok egy nap 30-at. Mindenesetre csak az érem két oldalát szeretném megvilágítani.

Ez a dolog egyik része. A másik, hogy ha nem tetszik vmi mindig van hová fordulni. Első körben a jegyzőhöz. A legtöbb helyen egy jegyzőnek címzett panaszlevél vmiféle pozitív hatást elér. Ha esetleg választ se kapsz rá értékelhető idő belül írhatsz az ombudsmannak. Környezetemben több ilyen is volt már, mindnek fegyelmi/megrovás lett az eredménye. Igaz egyszer se az ügyintéző se tehetett róla (mégis ő kapta), de a kedves ügyfél ügye legalább elintéződött, ez is vmi.

Szerkesztette: Orgi 2006. 07. 16. 19:32 -kor


#17 Felhasználó inaktív   Orgi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.437
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 16. 19:30

Idézet: scaurus - Dátum: 2006. júl. 16., vasárnap - 16:46

de legrosszabb esetben is 1 órán belül kapsz cégkivonatot...

De nem 100.-Ft-ot fizetttek érte, nem? :) A közjegyzői díjak a pofátlanság határán is túl vannak sok esetben szerintem.

Szerkesztette: Orgi 2006. 07. 16. 19:31 -kor


#18 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 16. 21:04

Idézet: Orgi - Dátum: 2006. júl. 16., vasárnap - 20:30

De nem 100.-Ft-ot fizetttek érte, nem? :) A közjegyzői díjak a pofátlanság határán is túl vannak sok esetben szerintem.

Cégkivonatért elvileg az esetek többségében kevesebb fizetsz a közjegyzőnél, mint a cégbíróságon.

A cégbíróságon fixen 5.000,-Ft illeték, a közjegyzőnél többek között függ - mivel on-line kérdezi le - az adatmennyiségtől (az Igazságügyi Minisztérium is a szerint számláz a közjegyzőnek - bármilyen hihetetlen a közjegyzőnek is fizetnie kell az általa kiadott cégkivonatért...).

Egy átlag cégkivonat (max 6. oldal) 2.000-4.000,-Ft körül megáll.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#19 Felhasználó inaktív   bolic system 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.466
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 20. 17:59

Idézet: Orgi - Dátum: 2006. júl. 13., csütörtök - 0:22

Ez egy divatos mondás, sok helyen olvasom. 3 éve dolgozom a közigazgatásban, napi 1-2 óra túlóra (amit nem fizetnek ki és legnagyobb részét még csak szabiban se adják ki), de elég gyakran +4 óra túlóra (mármint 1 nap). Talán nem kéne általánosítani. Ellenben van 4 informatikusunk, akik egész nap filmet néznek, ircznek, chatelnek. Most akkor én is általánosíthatok az informatikusokra vonatkozóan?

:offtopic:

3 éve dolgozom a közigazgatásban -> gratulálnék :) , én 2 éve

napi 1-2 óra túlóra (amit nem fizetnek ki és legnagyobb részét még csak szabiban se adják ki), de elég gyakran +4 óra túlóra (mármint 1 nap) -> Tényleg? Nálunk nem szokták túlórázni, szerencsére! Szabiban én is gondom van ezzel, kb. 2 hónappal ezelőtt váratlanul 1 hónap halasztást kaptam a sok meló miatt. :omg: Tavaly és tavalyelőtt nem volt ilyen a szabi elhúzódás.

Ellenben van 4 informatikusunk, akik egész nap filmet néznek, ircznek, chatelnek -> Akkor kérem jelentsen fel, hogy adjanak nektek valami büntető egésznapos melót, nálunk ez nem megengedett lazítás, aki lazít, lefokoznak vagy irattárba küldenek.

Köszönjük, nem kérünk a konzervatív lehetőséget. Internet hozzáférést sem kaptam, siketnek sem jár a televíziózási lehetőség és minimálbérért rabszolgaként? Inkább elhúzom a francba, ha van másik helyem...  :down:

Szerkesztette: bolic system 2006. 07. 20. 18:01 -kor

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó