HWSW Informatikai Kerekasztal: Filmes topic - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (151 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 145
  • 146
  • 147
  • 148
  • 149
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Filmes topic Értékeld a témát: -----

#2921 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 08. 11:17

Üzenet megtekintéseIdézet: -NoVa- - Dátum: 2017. 09. 08. 11:10

Veled van a baj :) Az a <<telefonbeszélgetés>> az elején a legjobb instant karakterépítő pillanat, amit valaha láttam. Utána meg egy szépen végigvezetett Freddie Wong stílusú kaszkadőrbalett.

Úgy 2 hete néztük moziban a Hitman's bodyguard-ot, azt meg egy újraélesztett 90-es évek cop-buddy movie. Abban is a jobbak közül. A Magyar címfordítók majdnem elrettentettek, ha nem láttam volna a trailert, soha nem ültem volna be egy Sokkal több, mint testőr című filmre.
Kép

Erre én is fenem a fogam :)

#2922 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 09. 12:09

Valerian és az ezer bolygó városa (Valerian and the City of a Thousand Planets) c. film alapjául szolgáló képregény sorozat, a Valérian et Laureline (1967–2010) popkulturára tett hatásának megítéléséhez egy kép:

Kép
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#2923 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 10. 16:30

Megnéztem moziban szerintem rendben van a film.

Ma erre került sor: Beépülve

Nem tudom hová tenni, jó a pontszám a kritika is amiket találok róla, de nekem valamiért nem.

üdv
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#2924 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 10. 19:14

Mintegy 3 év késéssel, de megnéztem a Csillagok között (Intersstellar) c. opuszt.

Nagyon örülök, hogy itthon karosszékből néztem, mert a moziban rohadt ideges lettem volna (ahogy, anno, a túljhájpolt Eredet is kiakasztott).
Egy ekkora baromságtól.
Az egészben az a szomorú, hogy lehetett volna jó film, a kiinduló pont jó volt, a látványvilág jó volt, a színészek jók voltak.
Csak a fránya forgatókönyv, ugye, mint oly sokszor.

Tovább erősödött bennem, hogy C. Nolan egy túlértékelt iparos, akinek a Batman:Kezdődik! volt az utolsó jó filmje.

Aki, esetleg, hozzám hasonlóan, eddig még nem látta, ne is nézze meg, kár az elfecsérelt időért.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#2925 Felhasználó inaktív   Coppermine 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 11. 10:16

nem rossz szerintem az Interstellar, de nagyon megtekerték ezzel a féreglyukas jövőbe utazgatós dologgal. Az elképzelés - forgatókönyv ügyileg - vállalható, de szerintem túl sűrű lett az egész film. ezt inkább 2 mozis filmnek tudnám elképzelni, mint egynek összesűrítve.

#2926 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 11. 14:48

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2017. 09. 10. 20:14

Mintegy 3 év késéssel, de megnéztem a Csillagok között (Intersstellar) c. opuszt.

Aki, esetleg, hozzám hasonlóan, eddig még nem látta, ne is nézze meg, kár az elfecsérelt időért.

Nagyon nem értek egyet. Nekem az egyik kedvencem volt..

#2927 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 11. 15:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Coppermine - Dátum: 2017. 09. 11. 11:16

...
Az elképzelés - forgatókönyv ügyileg - vállalható, de szerintem túl sűrű lett az egész film. ezt inkább 2 mozis filmnek tudnám elképzelni, mint egynek összesűrítve.

Szerintem nemhogy sűrű nem volt, hanem túl híg: unalmas volt és vontatott, már a 20. percben ásítoztam.
Sokkal feszesebbre kellett volna vágni.
A korokon (időn és téren átívelő) szeretetet a Darren Aronofsky-féle Forrás jól mutatta be, a Csillagok közöttben nevetséges volt, mintha a 2001: Űrodüsszeiát Oravecz Nóra dolgozta volna át.

No, mindegy is, ízlések és pofonok.
Filmes bakancslistám következő állomása a Komfortos mennyország (Lovely bones) lesz, majd valamikor.

Szerkesztette: scaurus 2017. 09. 11. 15:19 -kor

"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#2928 Felhasználó inaktív   Coppermine 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 12. 11:29

persze mindenkinek más és más az, amit elvár egy ilyen filmtől (vagy akármilyentől), nincs ezzel baj :up:
Nekem pl az Eredet volt olyan, amit nem tudtam megemészteni, ehhez képest rajtam kívül az összes ismerősnek tetszett :Đ van ez így.

#2929 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 12. 12:35

Üzenet megtekintéseIdézet: Coppermine - Dátum: 2017. 09. 12. 12:29

...
Nekem pl az Eredet volt olyan, amit nem tudtam megemészteni, ehhez képest rajtam kívül az összes ismerősnek tetszett :Đ van ez így.

E kérdésben kezet foghatunk, ahogy fentebb is írtam, az Eredettől nagyon ideges lettem a moziban (azóta is kérem vissza a jegyárat és az életemből ellopott időt), ugyanolyan világméretű blöff, mint a Mátrix 2-3. volt.
Elképesztő, hogy az Eredet mekkora hájpot kapott, szerintem, a rendező egy kiadós verést érdemelt volna, hogy térjen már eszéhez.
(A Wachowski fivéreknek/nővéreknek már mindegy, azoknak elment az eszük, feltehetőleg, végleg.)


Tegnap, megtekintettem a Komfortos mennyország (Lovely Bones) c. opuszt.

Na, ez ugyanolyan mint a Matrix sorozat, az Eredet vagy a Csillagok közt: azt ígéri, hogy szólni fog valamiről, aztán végére kiderül, hogy "nesze semmi, de azt fogd meg nagyon jól és kezdjél vele valamit, ha tudsz" - de, nyilván, nem tudsz.
Pedig, a kezdet ígéretes, az elején jó az atmoszféra, aztán, sajnos, leül,ellaposodik és a hangulatnak is lőttek.

Saoirse Ronan alakítása, mondjuk jó volt, Marky Mark nekem tetszett az apaszerepben, a látványvilágra sem lehet panasz.

Ellenben, semmiről nem szól, a minimális cselekmény szétesik, tanulsága semmi, csak egy álmosító, giccses blöff ez is.

Eh, ez is elfecsérelt idő volt, nem ajánlom senkinek.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#2930 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 13. 07:04

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2017. 09. 12. 13:35

Tegnap, megtekintettem a Komfortos mennyország (Lovely Bones) c. opuszt.


Eh, ez is elfecsérelt idő volt, nem ajánlom senkinek.

Fentiekből kiindulva, akkor kösz az ajánlót. Ezt is feltétlen meglesem. :D

#2931 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 13. 09:02

Üzenet megtekintéseIdézet: chris77 - Dátum: 2017. 09. 13. 08:04

Fentiekből kiindulva, akkor kösz az ajánlót. Ezt is feltétlen meglesem. :D

Kíváncsi vagyok, neked tetszeni fog-e!

Egyébként én is szoktam ilyet, amit az indexen lehúznak, azt általában nekem érdemes megnéznem, amit ajnároznak, az általában nagy csalódás.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#2932 Felhasználó inaktív   Coppermine 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 15. 14:51

akkor esetleg imdb-n érdemes keresni olyan filmeket, amik <3.0 értékelés ? :Đ ilyen Sharknado és hasonlók. a harmadik rész már 4.2 imdb szerint :Đ lehet azt már nem kéne megnézni, túl "jóra" sikerült

#2933 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 17. 11:30

Üzenet megtekintéseIdézet: Coppermine - Dátum: 2017. 09. 15. 15:51

akkor esetleg imdb-n érdemes keresni olyan filmeket, amik <3.0 értékelés ? :Đ ilyen Sharknado és hasonlók. a harmadik rész már 4.2 imdb szerint :Đ lehet azt már nem kéne megnézni, túl "jóra" sikerült

Sharknadot és társait rühellem.

Egy filmnél, számomra, fontos, hogy érezzem, hogy az alkotók szerették a filmet (nem baj, hogy nem tökéletes, nem hibátlan, de a lelkesedés üssön át), ne egy lélektelenül összerakott iparosmunka legyen.
Ezért (is) jó A gyűrűk ura, és ezért felejthető a Hobbit.
Ugyanígy, anno, jöttek egymás után a lélektelen, felejthető filmek, mint a Nagy Sándor vagy a Trója.
És ezért tisztességes (zs kategóriás) film a Féktelen harag (Drive Angry), mert egyrészt nem ígér többet mint ami, másrészt átsugárzik az, hogy az alkotók szerették, mertek saját magukon is nevetni (William Fichtner "That's the Way I Like It jelenete ebben a filmben többet ér és maradandóbb számomra mint a Csillagok között egésze).

A Csillagok közöttnek a legnagyobb bűne, hogy lehetett volna (minden adott volt hozzá, egy jó rendező, jó színészek, jó alapötlet!), hogy egy remek film legyen, de nem lett az, számomra, csak ismétlem, egy Oravecz Nórai magasságokat (mélységeket) elérő, látványos blöff, amit már most se nagyon emleget senki - és néhány újabb év múlva a teljes feledés homályába vész.

Szerkesztette: scaurus 2017. 09. 17. 11:31 -kor

"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#2934 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 18. 20:30

Üzenet megtekintéseIdézet: Coppermine - Dátum: 2017. 09. 15. 15:51

akkor esetleg imdb-n érdemes keresni olyan filmeket, amik <3.0 értékelés ? :Đ ilyen Sharknado és hasonlók. a harmadik rész már 4.2 imdb szerint :Đ lehet azt már nem kéne megnézni, túl "jóra" sikerült


Múltkor linkeltem, már 5. résznél járnak: KLIKK
Úgy érzem, nem is figyeltek rám. Kép
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#2935 Felhasználó inaktív   Coppermine 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 19. 12:16

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2017. 09. 18. 21:30

Múltkor linkeltem, már 5. résznél járnak: KLIKK
Úgy érzem, nem is figyeltek rám. Kép


hupsz, akkor az ötödik rész még kimaradt :Đ

Szerkesztette: Coppermine 2017. 09. 19. 12:16 -kor


#2936 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 22. 13:39

Megtekintettem Guy Ritchie Arthur király - A kard legendája c. opuszt.

Lehet, Guy Ritchie megint szert tett egy nőre, mert igen csapnivaló alkotás (ugye, Madonna előtt és után csinált jó filmeket, Madonnával tartó kapcsolata alatt meg nemigen).

Látványosnak látványos, a zenéje jó.
És kb. ennyi mondható el róla.
Egy teljesen értelmetlen, kusza, tét és izgalom nélküli kalandfilm, aminek nagyjából semmi köze nincs az Arthur legendához.
(És megint egy elpocsékolt lehetőség: Arthur felnövekedésének sztorijában volt potenciál.)

A cselekményszövésről az jutott eszembe, hogy olyan mintha egy asztali szerepjáték mesélője dolgozta volna át Arthur történetét egy generikus fantasy világban játszódó D&D modullá.

A kivitelezésről meg az, hogy milyen lett volna A gyűrűk ura, ha Guy Ritchie rendezte volna.
(Van olifánt, nazgul hátasnak való repülő lény, torony, aminek tetején fénycsóva van és összedől, ostrom elleni kilátástalannak tűnő küzdelem, varázskard, víz alatti szörny, balrogként izzó harcos.)

Mondjuk David Beckham-et meg sem ismertem, csak a stáblista elolvasása után jöttem rá, hogy az egyik jelenetben tényleg őt láttuk.

Ez is elfecsérelt idő volt, nem ajánlom senkinek.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#2937 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 28. 07:10

Üzenet megtekintéseIdézet: -NoVa- - Dátum: 2017. 09. 08. 11:10

Veled van a baj :) Az a <<telefonbeszélgetés>> az elején a legjobb instant karakterépítő pillanat, amit valaha láttam. Utána meg egy szépen végigvezetett Freddie Wong stílusú kaszkadőrbalett.

Úgy 2 hete néztük moziban a Hitman's bodyguard-ot, azt meg egy újraélesztett 90-es évek cop-buddy movie. Abban is a jobbak közül. A Magyar címfordítók majdnem elrettentettek, ha nem láttam volna a trailert, soha nem ültem volna be egy Sokkal több, mint testőr című filmre.


BealudTUNK
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2938 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 30. 08:59

Hi

Megint egy régebbi film került sorra ami eddig elmaradt.

Szelíd motorosok

Kép

Vannak filmek amik időtlenek, illetve van amit a kor szemüvegén keresztül nézve tudok értékelni.
Viszont ez nem fogott meg.
Annyit hallottam már róla, de egyszerűen nem.

üdv
szabi

az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#2939 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 09. 30. 10:28

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2017. 09. 30. 09:59

...
Annyit hallottam már róla, de egyszerűen nem.

üdv
szabi

Ugyanez.
Én is megnéztem úgy, hogy korábban nem láttam, csak mint legendát hallottam emlegetni.
Böcsületből (hülyeségből?) végigszenvedtem, a végkonklúzió az volt, hogy "ilyen ótvart már rég láttam".
Egy generációnak lehet jelent valamit, de mára már elavult, legfeljebb filmtörténeti lexikonban a helye, nem a képernyőn.
(Számomra ugyanez a kategória az Apokalipszis, most is, csak tékozolt idő a megtekintése.)

Szerkesztette: scaurus 2017. 09. 30. 10:28 -kor

"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#2940 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 10. 02. 07:27

Vannak amik időtlenül tetszenek, amit korábban már említettem pl a Thelma és Louise vagy a korszaknál maradva A Szakasz.
Bármikor meg tudom nézni a Hair-t.
Számomra ezek időtlen filmek.

Majd van olyan amit a korból kiindulva tudok értékelni pár oldallal korábban ilyen volt a Taxisofőr.
Mai szemmel már nem az igazi, de figyelembe véve a korszakot végül is jó film, persze ehhez szükséges, hogy megfogjon a "korszellem".

Aztán jött a Szelíd motorosok amit egyáltalán nem tudok hova tenni.
Ugyanilyen számomra amit te is említesz az Apokalipszis most.
Ha már kritika a korszakról annál sokkal többre tartom az Acéllövedéket. vagy akár a Rambo első részét.
Mikor együtt motoroztak Jack Nicholson-al és este beszélgettek azt hittem lesz valami mélyebben szántó gondolat, de aztán semmi.
Szóval nekem ez a film csalódás volt.

üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

Téma megosztása:


  • (151 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 145
  • 146
  • 147
  • 148
  • 149
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó