HWSW Informatikai Kerekasztal: Vezetek nelkuli LAN III - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (149 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 146
  • 147
  • 148
  • 149
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Vezetek nelkuli LAN III

#2941 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 08. 07. 22:50

Üzenet megtekintéseIdézet: mckay - Dátum: 2015. 08. 07. 23:38

Hát én is idáig jutottam!
Gondolom azért van az antennán ilyesmi feltűntetve, mert akkor az 5GHz-ről nem is hallottak még.
Viszont jó lenne hallani valakitől, hogy igen, ő megtette, működik.
:-)


Megtettem, működik. De azért kövessük az elveket, mert Rothammel nem poénból írta meg azt, amit.
Make love not Wor.

#2942 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 08. 04:12

Üzenet megtekintéseIdézet: mckay - Dátum: 2015. 08. 07. 22:38

Hát én is idáig jutottam!
Gondolom azért van az antennán ilyesmi feltűntetve, mert akkor az 5GHz-ről nem is hallottak még.
Viszont jó lenne hallani valakitől, hogy igen, ő megtette, működik.
:-)

Mivel az antenna 2,4 GHz-s így egy 5 GHz-s eszközzel már nem fog megfelelően működni.
Pontosan milyen antenna ez és mekkora távolságot kellene vele áthidalni?
Nem jöhetne szóba egy antennával egybe épített AP használata oldalanként?
------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

#2943 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 10. 06:58

Mit kellene megnéznem egy gépen ami Tplink WN721N sticken keresztül csatlakozik a hálózathoz, de alkalmanként megszűnik az internetelérés?
A hálózati kapcsolat állapotjelzője nem változik meg, mintha minden rendben lenne, de nincs internet még a router sem elérhető, ping sem megy.
Valami szoftveres dolog, esetleg a stick lehet ludas szerintem, de ezen felül mit kellene megnéznem, kipróbálnom?

üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#2944 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 10. 08:51

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2015. 08. 10. 06:58

Mit kellene megnéznem egy gépen ami Tplink WN721N sticken keresztül csatlakozik a hálózathoz, de alkalmanként megszűnik az internetelérés?
A hálózati kapcsolat állapotjelzője nem változik meg, mintha minden rendben lenne, de nincs internet még a router sem elérhető, ping sem megy.
Valami szoftveres dolog, esetleg a stick lehet ludas szerintem, de ezen felül mit kellene megnéznem, kipróbálnom?

üdv
szabi

Kezdetnek csinálj egy driver frissítést/újra rakást.
Milyen router van használatban?
inSSIDer3 nevű program mit mutat (2,4 GHz Channels-ről kellene egy képernyő mentés)?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Más eszközzel nincsen baj?
Máshol jól működik ez az eszköz?
------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

#2945 Felhasználó inaktív   mckay 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 603
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 10. 09:31

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2015. 08. 07. 22:50

Megtettem, működik. De azért kövessük az elveket, mert Rothammel nem poénból írta meg azt, amit.


Tényleg? Tök jó!
De jajj, ne haragudj, nem tudom ki az a Rothammel: valami fórumszabályzat félét írt, és most én helytelenül cselekedtem?

És megkérdezhetem, hogy milyen 5GH ap-t használtál?
Mert ha működik (hurrá), akkor jön a következő kérdés: mit tudnátok ajánlani, ami olcsó de jó?
:cool2:

Üzenet megtekintéseIdézet: Gubek - Dátum: 2015. 08. 08. 04:12

Mivel az antenna 2,4 GHz-s így egy 5 GHz-s eszközzel már nem fog megfelelően működni.
Pontosan milyen antenna ez és mekkora távolságot kellene vele áthidalni?
Nem jöhetne szóba egy antennával egybe épített AP használata oldalanként?


Egy-egy ilyen, egymással szembe néző 17,5 dBi flat antennáról van szó.
Kb. 100 méter, de 2,4GHz-en erősen terhelt környezetben.
Hogy más megoldás helyette? Persze, bármi szóba jöhet, bármit meg lehet csinálni sok munkával, csak hát pont az lenne a kérdés, hogy tudnám-e használni ezeket anélkül, hogy vitézkednék, csavarkulcsoznék, kimásznék, stb.
:blink:

Egyébként arra is gondoltam még, hogy és mi lenne, ha azt mondanám az eszköznek, hogy Japán, és így a gyári firmware engedné hasznáni a 14-es csatornát a 2,4GHz környékén? Mert az egyik oldalon az eszköz ezt támogatja, el is kezdett sugározni, de a kliens oldalon a TP-Link AP nem játssza el ugyanezt: miután Japánt választok, újraindul, de a Survey gombbal mégsem látja a 14-es csatornán az SSID-t, csak az összes többit az 1-13 között.
:angry:

Szerkesztette: mckay 2015. 08. 10. 09:32 -kor


#2946 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 08. 10. 09:37

Üzenet megtekintéseIdézet: mckay - Dátum: 2015. 08. 10. 10:31

És megkérdezhetem, hogy milyen 5GH ap-t használtál?
Mert ha működik (hurrá), akkor jön a következő kérdés: mit tudnátok ajánlani, ami olcsó de jó?
:cool2:


Egy-egy ilyen, egymással szembe néző 17,5 dBi flat antennáról van szó.
Kb. 100 méter, de 2,4GHz-en erősen terhelt környezetben.



R52essel csináltam.

Viszont ha nincs AP-d, akor nem értem, venni kell antennával együtt, majdnem ugyanannyiért mérik, 100 méter ennek nem is távolság.

Bár most nézem az 5G-s TPLinket, az is jó 15ezer, viszont 100 méterre ez a tepsi is bőven sok, Te is csak zavarod vele a 1.5 kilométerre lévőket. Ilyen távon két kinti dobozba rakot botantennás cuccnak is teljesen jónak kellene lennie 5 G körül.

Ennek a kisebb testvérére gondoltam, viszont elsőre és másodikra sem találom:

http://www.cameradep...ccesspoint.html
Make love not Wor.

#2947 Felhasználó inaktív   mckay 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 603
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 10. 10:01

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2015. 08. 10. 09:37

R52essel csináltam.

Viszont ha nincs AP-d, akor nem értem, venni kell antennával együtt, majdnem ugyanannyiért mérik, 100 méter ennek nem is távolság.


Köszi!
R52? Ez a gugli szerint egy kártya. PC-be? Vagy valami Routerdobozba?

Kistestvére annak, amit ajánlottál?
Erre gondolsz: TP-Link CPE510
2 x 20 ezer = 40 ezer
Hát az sok erre a projektre!
:-)

Nincs AP-m? Hogyne lenne!
Évek óta remekül működik a buli, egy-egy 6-7 ezer forintos TP-Link AP van az antennák alatt.
Csak most valahogy tele lett a levegő, nem sikerülnek a csomagok, és nagyon lassú lett a kapcsolat.
Gondolom összefüggésben van azzal, hogy a környék összes UPC doboz el kezdett sugározni valami UPC Free wifit, hurrá.
Menekülnék tehát.

#2948 Felhasználó inaktív   mckay 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 603
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 10. 10:10

Vagy tök hülyeséget kérdezek?
Lehet, hogy az 5GHz szabványok eleve MiMo meg hasonló elveken működnek, és így szóba sem jöhet egy konkrét antenna?

#2949 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 08. 10. 11:19

Üzenet megtekintéseIdézet: mckay - Dátum: 2015. 08. 10. 11:01

Nincs AP-m? Hogyne lenne!
Évek óta remekül működik a buli, egy-egy 6-7 ezer forintos TP-Link AP van az antennák alatt.
Csak most valahogy tele lett a levegő, nem sikerülnek a csomagok, és nagyon lassú lett a kapcsolat.


UPC Wifreet kár basztatni, vedd le az AP sebességét és. Főleg ha van.
Make love not Wor.

#2950 Felhasználó inaktív   mckay 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 603
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 10. 11:28

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2015. 08. 10. 11:19

UPC Wifreet kár basztatni, vedd le az AP sebességét és. Főleg ha van.

Nem basztatom én a szomszédokat, sem a UPC-t, csak megjegyzem, hogy eddig azért volt nagyjából üres csatorna, most viszont nincs.
:-o

Sebesség? 20MHz-re van szorítva, G-szabványra, nem is próbálkozik az N 150-nel. De mondom, nem megy, lett valami 0,2 megabit a kapcsolat, és korábban 6-8 megabit is volt.

De talán mégsem kérdezek hülyeséget a meglévő antenna felhasználásával. Hiszen a te R52 kártyádon sincs talán csati több antennának, csupán egynek. És azt mondod, ment...

És eszembe jutott még a 802.11a szabvány is.
Az ugye 5GHz, ami talán nem telített.
És amit az a szabvány tud, az nekem elég is lenne a 6-8 megabitem helyreállításához.
És talán egy ilyen régebbi AP lényegesen olcsóbb lenne (akár használtan), mint egy 2x20 ezerért egy pár 802.11ac.
Mit gondolsz?

#2951 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 10. 11:50

Üzenet megtekintéseIdézet: Gubek - Dátum: 2015. 08. 10. 09:51

Kezdetnek csinálj egy driver frissítést/újra rakást.
Milyen router van használatban?
inSSIDer3 nevű program mit mutat (2,4 GHz Channels-ről kellene egy képernyő mentés)?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Más eszközzel nincsen baj?
Máshol jól működik ez az eszköz?


Driver frissítést megteszem.
Asus RT-N53 router van, lóg rajta több eszköz is, de csak említett gépen van ez a furcsaság.
Két gép között kicserélem a stick-et kíváncsiságból, átvándorol e a hiba.
Köszi.

üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#2952 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 10. 17:51

Üzenet megtekintéseIdézet: mckay - Dátum: 2015. 08. 10. 09:31

Egy-egy ilyen, egymással szembe néző 17,5 dBi flat antennáról van szó.
Kb. 100 méter, de 2,4GHz-en erősen terhelt környezetben.
Hogy más megoldás helyette? Persze, bármi szóba jöhet, bármit meg lehet csinálni sok munkával, csak hát pont az lenne a kérdés, hogy tudnám-e használni ezeket anélkül, hogy vitézkednék, csavarkulcsoznék, kimásznék, stb.
:blink:

Egyébként arra is gondoltam még, hogy és mi lenne, ha azt mondanám az eszköznek, hogy Japán, és így a gyári firmware engedné hasznáni a 14-es csatornát a 2,4GHz környékén? Mert az egyik oldalon az eszköz ezt támogatja, el is kezdett sugározni, de a kliens oldalon a TP-Link AP nem játssza el ugyanezt: miután Japánt választok, újraindul, de a Survey gombbal mégsem látja a 14-es csatornán az SSID-t, csak az összes többit az 1-13 között.
:angry:

A 14-es csatornán csak B-s hálózat használható így elve nem is érdemes próbálkozni vele.
------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

#2953 Felhasználó inaktív   mckay 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 603
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 10. 20:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Gubek - Dátum: 2015. 08. 10. 17:51

A 14-es csatornán csak B-s hálózat használható így elve nem is érdemes próbálkozni vele.

Hát igen, ez egy B terv.
:-)

Kezdem feladni az 5GHz kipróbálását.
Ugyanis bár találtam egy ilyent: csak 7500 Ft és tudja az 802.11a szabványt (5GHz)
De cserébe nem cserélhető az antennája.
:unsure:
Jó, persze, csak a TP-Link és a D-Link oldalait bújtam át, de hát többre nincs erőm.

(De ha most még eszébe jut valakinek valami olcsó típus, ami:
- tudja a 802.11a szabványt
- levehető az antennája
- támogatja hogy wifin jöjjön az internet (WISP)
szóljon!)

De ezt már kezdem feladni.

Szóval hangolódok a B tervre, ami nem olyan elegáns: Japánban megengedett a 802.11g kupacból a 14. csatorna, és mivel mi Magyarországon vagyunk, így kis törvénysértéssel találhatnék viszonylag szabad frekit a kapcsolatomhoz.
Találtam is egy ilyent: szintén 7500 Ft és levehető antennás, és WISP-es.
És talán támogatja a 14. csatornát.
Meglátom.

#2954 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 11. 04:15

Nem érdemes már A-s hálózatban gondolkodni,5 GHz-n is van N, sőt ott van az új AC is. A 14-es csatornán csak B-s kapcsolat építhető fel így abban nem érdemes gondolkodni.
AC750-es eszközt nem érdemes venni a gyenge 5 GHz-s 1x1:1 MIMO képessége miatt.
WISP-s router-ből egy TP-Link 743ND lenne ajánlott de egy 741ND + CFW-vel is megvalósítható lenne a dolog.
Több antennás eszköznél nem szabad külön választani az antennákat, mindegyiknek egy helyen kell lennie, egyforma antennákkal, a lehető legrövidebb kábelen.
Sajnos az 5 GHz-s átállás ilyen egyszerűen nem fogod megúszni, ha tényleg komolyen gondolkodsz ebben akkor szerez be minkét oldalra 1-1 TP-Link TL-WA7510N vagy CPE510 antennával egybe épített AP-t és így kompaktan meg is lenne minden ami szükséges az 5 GHz-s kapcsolat felépítéséhez a két helyszín között.
------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

#2955 Felhasználó inaktív   mckay 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 603
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 11. 07:16

Üzenet megtekintéseIdézet: Gubek - Dátum: 2015. 08. 11. 04:15

Nem érdemes már A-s hálózatban gondolkodni,5 GHz-n is van N, sőt ott van az új AC is. A 14-es csatornán csak B-s kapcsolat építhető fel így abban nem érdemes gondolkodni.

Jah, ezt vágom, ezért van A és B terv a fejemben:
-A terv: egy A vagy AC kapcsolat 5GHz
-B terv: egy G kapcsolat 2,4GHz 14. csatornán (japán szabvány, Mo-n nem használják, ezért talán nem foglalt)

Üzenet megtekintéseIdézet: Gubek - Dátum: 2015. 08. 11. 04:15

AC750-es eszközt nem érdemes venni a gyenge 5 GHz-s 1x1:1 MIMO képessége miatt.

Mivel nekem csak egy antennám van (és az is eredetileg 2,4GHz), ezért szerintem mindegy a MiMo.

Üzenet megtekintéseIdézet: Gubek - Dátum: 2015. 08. 11. 04:15

Sajnos az 5 GHz-s átállás ilyen egyszerűen nem fogod megúszni, ha tényleg komolyen gondolkodsz ebben akkor szerez be minkét oldalra 1-1 TP-Link TL-WA7510N vagy CPE510 antennával egybe épített AP-t és így kompaktan meg is lenne minden ami szükséges az 5 GHz-s kapcsolat felépítéséhez a két helyszín között. Több antennás eszköznél nem szabad külön választani az antennákat, mindegyiknek egy helyen kell lennie, egyforma antennákkal, a lehető legrövidebb kábelen.

Végülis lehet, hogy igazad van, nem fog ez olcsón menni. Egyrészt nehéz beszerezni az egyszerűt. Aztán ha lenne is, nem lenne tökéletes hiszen még az olcsón is két antenna van gyárilag, és nekem csak egy lenne.
Erre a problémára én is gondoltam, és valamiért azt gondoltam, hogy simán bedugózom a nem használtat. Tehát valahogy leszigetelem. Aztán a firmware majd megoldja valahogy a furcsa vételt, pl észreveszi, hogy nem megy a MiMo. Sőt, talán ki is lehet kapcsolni.
Jó lenne persze valami régebbi cucc, használtan, tehát egy sima A szabványos (mondom, cél a 8 megabit!), de hát ki adna el ilyent...
:sleep:
Na de tényleg, ha már fórumozunk:
Ki adna el?!?
:rolleyes:

Üzenet megtekintéseIdézet: Gubek - Dátum: 2015. 08. 11. 04:15

WISP-s router-ből egy TP-Link 743ND lenne ajánlott de egy 741ND + CFW-vel is megvalósítható lenne a dolog.
Sajnos az 5 GHz-s átállás ilyen egyszerűen nem fogod megúszni, ha tényleg komolyen gondolkodsz ebben akkor szerez be minkét oldalra 1-1 TP-Link TL-WA7510N vagy CPE510 antennával egybe épített AP-t és így kompaktan meg is lenne minden ami szükséges az 5 GHz-s kapcsolat felépítéséhez a két helyszín között.

Jelen pillanatban is TP-Link 743ND van, mondom, ez üzemel már évek óta, és eddig valahogy jó volt.
Most valahogy nem, és azt gondolom, hogy tele lett a 2,4GHz
Vagy tele lett az eszköz töke.
:laugh:

Szerkesztette: mckay 2015. 08. 11. 07:43 -kor


#2956 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 11. 08:59

Üzenet megtekintéseIdézet: mckay - Dátum: 2015. 08. 11. 07:16

Jah, ezt vágom, ezért van A és B terv a fejemben:
-A terv: egy A vagy AC kapcsolat 5GHz
-B terv: egy G kapcsolat 2,4GHz 14. csatornán (japán szabvány, Mo-n nem használják, ezért talán nem foglalt)

14-es csatornán csak B-s kapcsolat használható, G-s nem

Üzenet megtekintéseIdézet: mckay - Dátum: 2015. 08. 11. 07:16

Erre a problémára én is gondoltam, és valamiért azt gondoltam, hogy simán bedugózom a nem használtat. Tehát valahogy leszigetelem. Aztán a firmware majd megoldja valahogy a furcsa vételt, pl észreveszi, hogy nem megy a MiMo. Sőt, talán ki is lehet kapcsolni.

Bizonytalan működést eredményez ha nincsen rendesen beüzemelve a router, mindkét antenna folyamatosan használatban, működés során a pillanatnyi helyzetnek megfelelően váltogatja a router az antennákat.

Üzenet megtekintéseIdézet: mckay - Dátum: 2015. 08. 11. 07:16

Jó lenne persze valami régebbi cucc, használtan, tehát egy sima A szabványos (mondom, cél a 8 megabit!), de hát ki adna el ilyent...
:sleep:

Csak A-s eszközt már nem lehet találni, inkább N-esben kellene gondolkodni.
Amiket kapni lehet eszközöket azok dual band működésűek, van olyan amelyiken 2,4 GHz-n belső antennákat használ és az 5 GHz külsőket de van olyan is amelyiken dual band antenna van vagyis külső antemmás mind a két sáv és az ilyen esetben csak dual band antennára lehet cserélni a gyáriakat.
------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

#2957 Felhasználó inaktív   mckay 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 603
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 11. 14:34

Üzenet megtekintéseIdézet: Gubek - Dátum: 2015. 08. 11. 08:59

14-es csatornán csak B-s kapcsolat használható, G-s nem

Uhh, tényleg, ezt elnéztem.
Köszi!

Üzenet megtekintéseIdézet: Gubek - Dátum: 2015. 08. 11. 08:59

Bizonytalan működést eredményez ha nincsen rendesen beüzemelve a router, mindkét antenna folyamatosan használatban, működés során a pillanatnyi helyzetnek megfelelően váltogatja a router az antennákat.
Csak A-s eszközt már nem lehet találni, inkább N-esben kellene gondolkodni.
Amiket kapni lehet eszközöket azok dual band működésűek, van olyan amelyiken 2,4 GHz-n belső antennákat használ és az 5 GHz külsőket de van olyan is amelyiken dual band antenna van vagyis külső antemmás mind a két sáv és az ilyen esetben csak dual band antennára lehet cserélni a gyáriakat.

Jesszusom, akkor ez bonyolultabb, mint gondoltam.
Tehát nekem, ha jó is lenne a meglévő flat panel az 5GHz-hez, akkor is olyan modellt kéne találnom, ami a 2,4GHZ-hez egy plusz belső antennát használ.

Hát, akkor ez felejtős.

Sajnálom.

Köszi.

#2958 Felhasználó inaktív   mckay 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 603
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 11. 17:26

Üzenet megtekintéseIdézet: Gubek - Dátum: 2015. 08. 11. 08:59

14-es csatornán csak B-s kapcsolat használható, G-s nem

No, a felismerés birtokában arra kanyarodtam ma munka után, hogy bepöttyintsem az AP-n, hogy
Mode: 11b only
Sikerült, reboot, csatorna kiválaszt, reboot.
Átballagtam a "szomszédba" a KLIENS-hez, ott a TP-Link 743ND routerben eleve nincs ilyen választási lehetőség (mintahogy régiót sem lehet választani), csak állítja magáról hogy b/g/n mixed, és csinálom a survey-t, de csak 1-13 közötti SSID-ket lát.
:blink:
Szerintem az, hogy kevés a választási lehetőség, az önmagában talán nem hiba. Hiszen azt, hogy törvényesen jár-e el valaki, az nem a kliensen múlik, hanem a szolgáltató AP-n, tehát az első helyen.
De akkor miért nem látja a sugárzást?
:s
Mindazonáltal már a telefonom sem látta, miután az AP-t újraindítottam. Azt gondoltam, hogy talán az Androidban van ilyen intelligencia, hogy tudja, hogy Mo-n vagyok, és nem is keres a 14. csatornában. Vagy egyszerűen a 802.11b nincs is beleapplikálva, csak a g.

Mivel tudnék meggyőződni, hogy egyáltalán ott van-e a levegőben, amit beállítottam?
Mert beállítottam:
Wireless
Wireless Radio: Enable
Name (SSID): xxx
Channel: 14
Mode: 11b only
Channel Width: 20MHz
Max Tx Rate: 11Mbps

Amúgy így már jó, ugye?

#2959 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 11. 17:39

Üzenet megtekintéseIdézet: mckay - Dátum: 2015. 08. 11. 17:26

No, a felismerés birtokában arra kanyarodtam ma munka után, hogy bepöttyintsem az AP-n, hogy
Mode: 11b only
Sikerült, reboot, csatorna kiválaszt, reboot.
Átballagtam a "szomszédba" a KLIENS-hez, ott a TP-Link 743ND routerben eleve nincs ilyen választási lehetőség (mintahogy régiót sem lehet választani), csak állítja magáról hogy b/g/n mixed, és csinálom a survey-t, de csak 1-13 közötti SSID-ket lát.
:blink:
Szerintem az, hogy kevés a választási lehetőség, az önmagában talán nem hiba. Hiszen azt, hogy törvényesen jár-e el valaki, az nem a kliensen múlik, hanem a szolgáltató AP-n, tehát az első helyen.
De akkor miért nem látja a sugárzást?
:s
Mindazonáltal már a telefonom sem látta, miután az AP-t újraindítottam. Azt gondoltam, hogy talán az Androidban van ilyen intelligencia, hogy tudja, hogy Mo-n vagyok, és nem is keres a 14. csatornában. Vagy egyszerűen a 802.11b nincs is beleapplikálva, csak a g.

Mivel tudnék meggyőződni, hogy egyáltalán ott van-e a levegőben, amit beállítottam?
Mert beállítottam:
Wireless
Wireless Radio: Enable
Name (SSID): xxx
Channel: 14
Mode: 11b only
Channel Width: 20MHz
Max Tx Rate: 11Mbps

Amúgy így már jó, ugye?

Jók a beállítások de korlátozott a 14-es csatorna használata így kliens eszközben nem valószínű, hogy találni fogsz megfelelőt.
------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

#2960 Felhasználó inaktív   mckay 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 603
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 11. 19:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Gubek - Dátum: 2015. 08. 11. 17:39

Jók a beállítások de korlátozott a 14-es csatorna használata így kliens eszközben nem valószínű, hogy találni fogsz megfelelőt.

Jó, feladom.
Akkor egyik terv sem lesz:
- sem az 5GHz egy 2,4GHz-es antennával
- sem pedig a 11b szabvány 14-es csatornájának becserkészése.
Lehet, hogy meg lehetne csinálni, de hát mindenki járatlan benne, és hát nagy szerencse kéne a piacon.

Akkor legyen egy őrülten egyszerű kérdés: mondjatok egy nagy erejű, levehető antennás routert 10 ezer alatt!

Emlékszem, hogy egyszer elvállaltam egy cukrászdában, hogy megoldom, miért nem lehet wifire csatlakozni. Kerestem a hibát a vezeték nélküli telefonban, az 220-as hálózatban, a hűtőkben, mindenütt, aztán kihívták a matávosokat, azok feltettek egy Ubiquiti AP-t a mennyezetre (cirka 30 pénz) és minden megoldódott. Valami szomszéd ssid zavarta, pedig én nem láttam semmit az InSSIDer progiban.
Itt is hasonló szerintem a helyzet: az AP ház közvetlen közelében tök okés. Aztán elmegy sok ablak előtt, és mire oda ér a KLIENS routerhez, agyon van zavarva. Mondom, tele lett a levegő mindenféle UPCWiFree ssid-kkel.

Hát nálunk is ilyesmi lesz a megoldás akkor, de nem ilyen drágán. Valamit mondjatok, ami megvan 10 ezerből, elég bele a B/G szabvány, nem kell az N, és legyen nagyon High Power.

Igen, legyen router, nem csupán AP. Egész egyszerűen jól jön a benne lévő 4 portos switch.

Nos?

Téma megosztása:


  • (149 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 146
  • 147
  • 148
  • 149
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó