HWSW Informatikai Kerekasztal: Vezetek nelkuli LAN III - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (149 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Vezetek nelkuli LAN III

#61 Felhasználó inaktív   ostelsat 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 16. 21:35

Idézet: lrajmon - Dátum: 2006. aug. 16., szerda - 7:45

Prima parabola antenna az esetleges szórt jelet sem veszi fel, tehát a saját esélyeidet csökkented.

Azannya. Most néztem a linket...40 rugó egy ilyen parabolás cucc (500-1500m+ távolságra)? Mi sima SAT-os parabolákba szoktuk belepakolni a legolcsóbb panelantennát, a másfél kilométert lazán átviszi az is. Az egész nincs 7e Ft. Mitől jobb a 40ezres?

Gy.
www.ostelsat.hu

#62 Felhasználó inaktív   lrajmon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 931
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 16. 21:37

Idézet: ostelsat - Dátum: 2006. aug. 16., szerda - 21:29

Hiába méricskéled, ha kiloWattnyi teljesítménnyel lövöd a jelet, a laptop akkor is gyenge, kevés, sovány... A laptopod felől érkező jelet is fel kellene erősítened, hogy meglegyen az oda-vissza kommunikáció. Már épp csak egy víztorony hiányzik a két pont közé, hogy a tökéletesen lehetetlen szituáció kialakuljon :-)
Tényleg ki kell kerülni azt a panelházat egy átjátszó eszközzel, amire mindkét gép rálát. Legjobb lenne persze a tetőről rálátással átlőni, csak ugye az elsőig levezetéshez meg kell vagy 25m kábel. Ezt nem is tudom...szokták erősíteni ezeket a jeleket, vagy 25m kábel nem okoz gondot?

Gy.

két passzív antennával akár mehetne is, de ha nem engedik feltennik, akkor annyi :)

#63 Felhasználó inaktív   lrajmon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 931
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 16. 21:42

Idézet: ostelsat - Dátum: 2006. aug. 16., szerda - 21:35

Azannya. Most néztem a linket...40 rugó egy ilyen parabolás cucc (500-1500m+ távolságra)? Mi sima SAT-os parabolákba szoktuk belepakolni a legolcsóbb panelantennát, a másfél kilométert lazán átviszi az is. Az egész nincs 7e Ft. Mitől jobb a 40ezres?

Gy.
www.ostelsat.hu

Háááát kedves egészségedre.... a link egyébként nem tőlem származik (ha esetleg visszaolvasnál...); sztem a prímfókuszt semmivel sem verheted....

#64 Felhasználó inaktív   mission 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 82
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 17. 10:08

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem! A keresgélésben elveszek, inkább leírom a gondom. Tehát, van kettő pc. Mind két pc-ben egy usb-s wlan eszköz, Asus WL-167G. Adott egy Asus WL-520G wlan routerami a netemet osztja szét. A net megosztás megy, oké minden. Az a gond hohy a két pc-t szeretném valahogy a routertől függetlenű összekötni, hogy lehessen egymásnak küldeni fájlokat, mappa megosztás, stb. Ez ami nem sikerül. Az usb-s wlan eszköznek van két üzem módja: Station Mode és Soft AP mode. Mi ez a két üzemmód? Mert ügye magyarnyelvű leírás az luxus, sajnos. Annyit sikerült ki silabizálnom hogy a routerrel Station Mode-ban megy. AP-vel menne a belső háló. Menne a két gép közötti kapcsolat és a router kapcsolat egyszerre? A válaszokat köszönöm! :think:
Jó barátság titka, a pontos elszámolás!

#65 Felhasználó inaktív   dnyl 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 884
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 17. 16:33

Idézet: ostelsat - Dátum: 2006. aug. 16., szerda - 21:29

Ezt nem is tudom...szokták erősíteni ezeket a jeleket, vagy 25m kábel nem okoz gondot?

Gy.

Ekkora távolság (25m) az antenna alá fel szoktak rakni egy AP-t ami kliens módban csatlakozik az Ap-hoz ahonnan a jel jön, és a kliens AP-től UTP-n lehuzzák a cuccot a lakásba.

#66 Felhasználó inaktív   mission 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 82
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 18. 10:18

Idézet: mission - Dátum: 2006. aug. 17., csütörtök - 11:08

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem! A keresgélésben elveszek, inkább leírom a gondom. Tehát, van kettő pc. Mind két pc-ben egy usb-s wlan eszköz, Asus WL-167G. Adott egy Asus WL-520G wlan routerami a netemet osztja szét. A net megosztás megy, oké minden. Az a gond hohy a két pc-t szeretném valahogy a routertől függetlenű összekötni, hogy lehessen egymásnak küldeni fájlokat, mappa megosztás, stb. Ez ami nem sikerül. Az usb-s wlan eszköznek van két üzem módja: Station Mode és Soft AP mode. Mi ez a két üzemmód? Mert ügye magyarnyelvű leírás az luxus, sajnos. Annyit sikerült ki silabizálnom hogy a routerrel Station Mode-ban megy. AP-vel menne a belső háló. Menne a két gép közötti kapcsolat és a router kapcsolat egyszerre? A válaszokat köszönöm! :think:

Tárgytalan! Megvilágosodtam. Köszi mindenkinek a nagy segítséget. Elárulom, nem ez a fórum segített. Egy másik helyen levolt írva a wifi elmélet. Állomás-Infrastruktúra, AD-HOC,AP,stb. Keresgéltem, de itt nemtaláltam meg ezeket. Ennyi segítség kellett volna, na mindeggy.
Jó barátság titka, a pontos elszámolás!

#67 Felhasználó inaktív   sajtosg 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 18. 13:20

Idézet: mission - Dátum: 2006. aug. 18., péntek - 10:18

Tárgytalan! Megvilágosodtam. Köszi mindenkinek a nagy segítséget. Elárulom, nem ez a fórum segített. Egy másik helyen levolt írva a wifi elmélet. Állomás-Infrastruktúra, AD-HOC,AP,stb. Keresgéltem, de itt nemtaláltam meg ezeket. Ennyi segítség kellett volna, na mindeggy.

Le tudnád írni, hogy hol, mert erről szeretnék én is olvasni...

Üdv: SajtosG

#68 Felhasználó inaktív   mission 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 82
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 18. 16:31

Idézet: sajtosg - Dátum: 2006. aug. 18., péntek - 14:20

Le tudnád írni, hogy hol, mert erről szeretnék én is olvasni...

Üdv: SajtosG

Ha leírom az már neméppen etikus! De legyen. PcWorld segélyvonal fórumán át olvastam a wifis topicot. Minden ott van érthetően, nekem totál megvilágosodást hozott.
Jó barátság titka, a pontos elszámolás!

#69 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 18. 16:45

Én kérek élnézést minden fórumtársam nevében, akik egész nap hasonló kérdésekre válaszolnak már 4-5 éve. Sajnos most nem tudtunk segíteni 1 másodpercen belül.
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#70 Felhasználó inaktív   mission 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 82
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 18. 17:41

Idézet: FlowM@N - Dátum: 2006. aug. 18., péntek - 17:45

Én kérek élnézést minden fórumtársam nevében, akik egész nap hasonló kérdésekre válaszolnak már 4-5 éve. Sajnos most nem tudtunk segíteni 1 másodpercen belül.

Oké! Meg is értem, én is sokszor kiakadok. De, a topic része lenne a wifi alap is, egy kis topológia is beleférne. Az hogy dobálóznak itt a nagy dumákkal, még nem segíti a kezdő wifi-st. Jó, lehet hogy ez a topic elsőrészében benne van, de én nemtudtam elérni. És napok alatt sem kaptam egy pici segítséget sem. Eléglett volna csak a router-pc, pc-pc kapcsolódását leírni, csak az elvét. De itt úgylátom könyörögni kell, egy segítőkész fórumozó ne utasítgason már hogy itt meg ott keressek, meg a süketelés. Infókat átlehet adni melléduma nélkülis, érthetően.
Jó barátság titka, a pontos elszámolás!

#71 Felhasználó inaktív   Gordon88 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 98
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 19. 11:51

A  WA-2204A 54Mbit AP/KL/Router/Br/Switch -ről érdeklődnék, keresek hozzá egy bizonyos Firmware-t, ami sebességszabályozós.
Aki tud adni az kérem ne tartsa vissza magát!
Köszönöm

#72 Felhasználó inaktív   bean 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.291
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 21. 09:25

Letezik-e hogy is mondjam, forditott router? Fog egy wifi jelet, es szetosztja , NAT-tal tobb kabelen csatlakozo gepre.

Netan olyan allatfaj,ami fogad egy wifi jelet , NAT-ol es igy az eredetileg egy IP-t tobb masina is hasznalhatja? (ilyen nem lesz, fogadjunk)

#73 Felhasználó inaktív   Gordon88 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 98
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 21. 09:35

Idézet: bean - Dátum: 2006. aug. 21., hétfő - 9:25

Letezik-e hogy is mondjam, forditott router? Fog egy wifi jelet, es szetosztja , NAT-tal tobb kabelen csatlakozo gepre.

Netan olyan allatfaj,ami fogad egy wifi jelet , NAT-ol es igy az eredetileg egy IP-t tobb masina is hasznalhatja? (ilyen nem lesz, fogadjunk)

U.S.Robotics Routerek (21e körüliek) csatlakoznak egy adott Acces Pointhoz és ahogy csatlakoznak ők is szétosztják ugyanazt a jelet, tehát segítik az AP-t a térerőben. Áthidalja a jelet.

NAT-ol? az csak internetre értetendő, szóval nemtudom, hogy kevered össze a Wi-fi -vel.
Egy IP-t több gépis használja? - A Router felcsatlakozik internetre, ő egy IP-t használ az internet felől, a többi gépnek pedig szétosztja a netet. Mindegyik gép ugyanazt az IPt használja, internet felől, mint a router.

#74 Felhasználó inaktív   dnyl 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 884
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 21. 09:54

Szerintem egy wireless-en érkező netkapcsolatot akar szétosztani, ha nem tévedek.

#75 Felhasználó inaktív   bean 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.291
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 21. 15:39

Bocsanat, sajat elveimet sertettem meg, de hajnali fel kettokor nem sikerult ilyen szepen megfogalmaznom: wireless-en érkező netkapcsolatot akarok szétosztani.

Szerkesztette: bean 2006. 08. 21. 15:40 -kor


#76 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 21. 15:40

Idézet: bean - Dátum: 2006. aug. 21., hétfő - 16:39

Bocsanat, sajat elveimet sertettem meg, de hajnali fel kettokor nem sikerult ilyen szepen megfogalmaznom: wireless-en érkező netkapcsolatot akarok szétosztani.

Értjük. Pont van egy másik topik erről. :)
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#77 Felhasználó inaktív   Gordon88 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 98
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 21. 16:09

Értem.
Szükséges eszközök:
-Acces Point (WA-2204A 54Mbit AP/KL/Router/Br/Switch -et, mely megintcsak remek választás tudás/ár terén.)
-Kliens Acces Point, ami csatlakozik az Ap-hoz (http://www.wireless-bolt.hu/ -n lévő Edimax EW-7206APg 54 MBps AP/Kliens/Bridge -et ajánlom, mely remek választás tudás/ár alapján.)
Figyelem! A WA-2204A -t csak akkor ajánlom Acces Pointként, ha az AP-ra lesz vezetékesen rákötve a Modem! Mert a WA 2204A tudja az Acces Pointot, a Kliens módot, egyben Router is, 4 portos Switchel.
Az AW 7206AP is egyaránt tudja az AP/Kliens módot.
De ismétlem a WA 2204A -t rakjátok be mindenféleképpen Acces Pointnak.

Árban: Modem ára (kb.7000Ft)
        Acces Point ára (kb.12000Ft)
        Kliens AP ára (kb.11000Ft)
Nemtudom, mekkora területet akarnátok áthidalni. 20dBi -ig van engedélyezve a "sugárzás".
Nemtudom, hogy hány ember akar csatlakozni az Acces Pointhoz.
-Ha 2-en akarjátok CSAK megcsinálni, tehát CSAK 1AP+1KliensAP lesz, akkor: vegyetek 2db Kyron YAGI M-19-es antennát RPSMA dugóval (a YAGI-val jár a másik dugó), mind a két dugót rá kell Krimpeltetni egy H-122 -es coax kábelre. A YAGI antennát a kábellel, mely 1m-est válassz! (annál jobb lesz a vétel) kell összekötni az AP-val. Mindegy, melyikkel.
-Ha 2-nél több Kliens AP/Router csatlakozik a hálózatba, akkor MINDEN marad így, csak az Acces Point antennája ne Kyron YAGI legyen, hanem egy körsugárzó antenna.
Körsugárzó antennák legkülönfélébb választéka a wireless-boltban LINK: http://www.wireless-bolt.hu/products.php?p...b64ea4354771f61
AJÁNLAT: Körsugárzó antenna 2.4GHz 8 dBi (TW) 10 608 Ft bruttó.
Kyron YAGI antenna: http://www.wireless-bolt.hu/detailproduct....productid=47962
Kliens antennákat a wireless-bolt.hu -oldalán majd keresgélsz, de egyen nemárt tudnod, mi iylen cuccokkal vezéreljük a hálózatot. Most Mikrotik cuccon gondolkodunk :) de egyelőre a Windows 2003 server-t próbálgassuk.

#78 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 21. 16:19

Ha jól látom ő WLAN kapcsolatot akar kanócon osztani, akkor meg ez igy ahogy van felesleges. :)

Szerkesztette: FlowM@N 2006. 08. 21. 16:19 -kor

| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#79 Felhasználó inaktív   Gordon88 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 98
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 22. 09:16

de akkormeg ne a wlan be irkaljon hanem a lanbe

#80 Felhasználó inaktív   Gordon88 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 98
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 22. 09:19

https://forum.hwsw.h...ic=114767&st=30

Téma megosztása:


  • (149 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó