HWSW Informatikai Kerekasztal: Vezetek nelkuli LAN III - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (149 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Vezetek nelkuli LAN III

#21 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 09. 16:02

Idézet: qawser - Dátum: 2006. aug. 9., szerda - 16:51

Hello!
6-ra volt állítva... Akkor most mennyire tegyem? (4 gép van)

1-vagy 11 így első körben.
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#22 Felhasználó inaktív   qawser 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 09. 16:27

Idézet: FlowM@N - Dátum: 2006. aug. 9., szerda - 16:02

1-vagy 11 így első körben.

Ugye nem befolyásolja a négy gép elérését az 1? amúgy négyre raktam  :Đ

#23 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 09. 16:34

Idézet: qawser - Dátum: 2006. aug. 9., szerda - 17:27

Ugye nem befolyásolja a négy gép elérését az 1? amúgy négyre raktam  :Đ

Szóval akkor összesen 11 csatorna van, de ezek részben átfedik egymást frekvencia tartományukat illetően. Összesen 3 olyan csatorna van, amelyek nem fedik át egymást. Ezek az 1,6,11. Ezért javasoltam hogy közülük válassz...
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#24 Felhasználó inaktív   qawser 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 09. 16:35

Idézet: FlowM@N - Dátum: 2006. aug. 9., szerda - 16:34

Szóval akkor összesen 11 csatorna van, de ezek részben átfedik egymást frekvencia tartományukat illetően. Összesen 3 olyan csatorna van, amelyek nem fedik át egymást. Ezek az 1,6,11. Ezért javasoltam hogy közülük válassz...

Rendben ! akkora kipróbálom az 1-el. Ha valami nem stimmel ,akkor jövök vissza.

#25 Felhasználó inaktív   apez 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 09. 22:07

Hali mindenki, olvasgattam itt a fórumot de nem találtam ilyesfajta kérdést sem, nem hogy választ rá. Még pedig erre:
Ha az irányított antennát(KRYON YAGI M-16, lásd itt: http://www.wlan-ok.hu/index.php?si=190) a padlásra teszem akkor télen, a tetőn lévő hótakaró(kb. 10-20cm) menyiben befolyásolja az átvitelt, emellett a routernek csak az egyik antennája lenne kicserélve mert a következő router(4db Linksys WRT54GL-DE van láncba fűzve) nincs olyan mesze, annak gondot okoz-e majdan a csapadékos tél.
Most ilyen probléma nincs hiszen:
  - 1 nincs hó,
  - 2 a gyári antennákkal sem megy -90 alá a signal és a net csak akkor akad, ha egyszerre 3-4 ember netezik.
A KRYONNAL nem tom a jelszintet, mert még nem tettük fel őket.
apy

#26 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 09. 22:16

Idézet: apez - Dátum: 2006. aug. 9., szerda - 23:07

Hali mindenki, olvasgattam itt a fórumot de nem találtam ilyesfajta kérdést sem, nem hogy választ rá. Még pedig erre:
Ha az irányított antennát(KRYON YAGI M-16, lásd itt: http://www.wlan-ok.hu/index.php?si=190) a padlásra teszem akkor télen, a tetőn lévő hótakaró(kb. 10-20cm) menyiben befolyásolja az átvitelt, emellett a routernek csak az egyik antennája lenne kicserélve mert a következő router(4db Linksys WRT54GL-DE van láncba fűzve) nincs olyan mesze, annak gondot okoz-e majdan a csapadékos tél.
Most ilyen probléma nincs hiszen:
  - 1 nincs hó,
  - 2 a gyári antennákkal sem megy -90 alá a signal és a net csak akkor akad, ha egyszerre 3-4 ember netezik.
A KRYONNAL nem tom a jelszintet, mert még nem tettük fel őket.

Ha jól értem linksys router. Antennákat felváltva használja, egyiket cserélni nem elég. Gyakorlatban még nem volt sok szerencsém a hóhoz, de hó = víz = elnyelés. Szerintem a 20centi havon sok jel nem megy át....
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#27 Felhasználó inaktív   apez 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 09. 22:24

Szóval akkor érdemes a tetőn(cserépen) kívül feltenni ha jól veszem ki a szavadból.
akkor kezdek gondolkodni a felfogatáson. Érdekes módon a gyári antennákkal nem volt olyan mérvadó az eső közbeni jelszint veszteség, persze azért észre lehetett venni(néha lassan töltött), de akkor is ketten neteztünk közben. Amúgy a 3. és 4. router között már csak a gyári antennák lennének ott a legkisebb a távolság(kb. 150m). Azért köszönöm.
apy

#28 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 09. 22:27

Idézet: apez - Dátum: 2006. aug. 9., szerda - 23:24

Szóval akkor érdemes a tetőn(cserépen) kívül feltenni ha jól veszem ki a szavadból.
akkor kezdek gondolkodni a felfogatáson. Érdekes módon a gyári antennákkal nem volt olyan mérvadó az eső közbeni jelszint veszteség, persze azért észre lehetett venni(néha lassan töltött), de akkor is ketten neteztünk közben. Amúgy a 3. és 4. router között már csak a gyári antennák lennének ott a legkisebb a távolság(kb. 150m). Azért köszönöm.

Megpróbálni mindent lehet. :) De szerintem sokkal jobban jársz ha felrakod tetőre.
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#29 Felhasználó inaktív   tracert 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 485
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 10. 17:17

Idézet: FlowM@N - Dátum: 2006. aug. 9., szerda - 23:16

Ha jól értem linksys router. Antennákat felváltva használja, egyiket cserélni nem elég. Gyakorlatban még nem volt sok szerencsém a hóhoz, de hó = víz = elnyelés. Szerintem a 20centi havon sok jel nem megy át....

Pontosabban azon az oldalon komunikál, amelyiken erősebb a jel.
Szóval jó lehet akkor is, ha az eggyiket lecseréled.
Valamint hackelt FW-vel (www.dd-wrt.com) meg tudod adni melyiken kommunikáljon!

ÜDV: Tracert

#30 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 10. 17:23

Idézet: tracert - Dátum: 2006. aug. 10., csütörtök - 18:17

Pontosabban azon az oldalon komunikál, amelyiken erősebb a jel.
Szóval jó lehet akkor is, ha az eggyiket lecseréled.
Valamint hackelt FW-vel (www.dd-wrt.com) meg tudod adni melyiken kommunikáljon!

ÜDV: Tracert

Biztos ez az erősebb jel dolog?  :Đ
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#31 Felhasználó inaktív   tracert 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 485
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 10. 17:36

Idézet: FlowM@N - Dátum: 2006. aug. 10., csütörtök - 18:23

Biztos ez az erősebb jel dolog?  :Đ

Biztos, de ami mégbiztosabb, hogy kipróbálod.
Amúgy itt a fórumon többen tesztelték, sőt olyan is volt aki két irányba tett két antennát, és a gyors váltogatás miatt és a közel egyező jelerősség miatt mindkettő kliens tudott netezni, viszont egymást nem látták, hiszen a kapcsolatot felváltva használták!

Persze a legjobb még mindíg a hackelt FW

ÜDV: Tracert

#32 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 10. 17:44

Idézet: tracert - Dátum: 2006. aug. 10., csütörtök - 18:36

Biztos, de ami mégbiztosabb, hogy kipróbálod.
Amúgy itt a fórumon többen tesztelték, sőt olyan is volt aki két irányba tett két antennát, és a gyors váltogatás miatt és a közel egyező jelerősség miatt mindkettő kliens tudott netezni, viszont egymást nem látták, hiszen a kapcsolatot felváltva használták!

Persze a legjobb még mindíg a hackelt FW

ÜDV: Tracert

Értem, thx. Na igen a gyári már csak a tcp timeout miatt se nem használható.  :Đ
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#33 Felhasználó inaktív   apez 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 10. 19:03

Idézet

Biztos, de ami mégbiztosabb, hogy kipróbálod.
Amúgy itt a fórumon többen tesztelték, sőt olyan is volt aki két irányba tett két antennát, és a gyors váltogatás miatt és a közel egyező jelerősség miatt mindkettő kliens tudott netezni, viszont egymást nem látták, hiszen a kapcsolatot felváltva használták!


Igazán én ezt nem tudom alátámasztani mivel 4 Linksys router(heckelt FW) van négyünknek 1 dsl előfizetéssel és ha mind a négyen fent vagyunk a neten vagy be van kapcsolva a gép, akkor látjuk egymást a munkacsoportban.
De ha ez igaz akkor nálam ez szivacs, mert eggyel több antenna kell akkor.
apy

#34 Felhasználó inaktív   ostelsat 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 10. 22:05

Idézet: TromF - Dátum: 2006. aug. 8., kedd - 17:15

Egy üzembe kellene internetet kivinnem. Eddig jó, csak az a baj, hogy a DSL szolgáltató egy vagyont kérne a kiépítésért, mert külterület, erősítőt kellene betenni, stb. Ezért 2 lehetőségünk maradt a szélessávú netre:

-műholdas (telefonvonal van.)
-wlan

Kérdésem a következő: áthidalható-e kb 2 km távolság wlan eszközzel? (rálátás megoldható)
Ha igen, milyen eszközöket javasoltok?

Szerintem DSL sávszélesség pont-pont kapcsolatban megoldható 2.4GHz-n is. A legegyszerűbb panelantennánkkal rálátással átlőttünk kb. 3km-t. Persze jó jelszinthez jól beállított érzékeny antennák kellenek. Vagy grid antennák, vagy ha a szélvédettség biztosítható, akkor parabolák. Vannak olyan parabolák, amik lyuggatva vannak, ezek valahol félúton vannak a grid és a sima parabola közt mind szélérzékenységet, mind vevőérzékenységet tekintve. Mindenesetre 2km rálátással szerintem nem probléma.

javaslom elolvasásra az e témáról szóló cikkünket:

http://www.ostelsat.hu/?action=bib86

üdv,
Gy.

#35 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 10. 22:17

Idézet: FlowM@N - Dátum: 2006. aug. 9., szerda - 23:16

Ha jól értem linksys router. Antennákat felváltva használja, egyiket cserélni nem elég.

Allithato hogy csak a balt, csak a jobbat, vagy egyiket adasra, masikat vetelre hasznalja. (diversity)

#36 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 10. 22:27

Idézet: nyunyu - Dátum: 2006. aug. 10., csütörtök - 23:17

Allithato hogy csak a balt, csak a jobbat, vagy egyiket adasra, masikat vetelre hasznalja. (diversity)

Jah közben megbeszéltük.  :Đ

Viszont a diversity nem az, hogy a két antennán veszi a jelet és a jobb SNR-rel rendelkezőtől elfogadja a jelet a másikat pedig eldobja, továbbá azon az antennán válaszol? Az egyiken adok másikon veszek az már csak egy működési mód,nem?  :)

Szerkesztette: FlowM@N 2006. 08. 10. 22:28 -kor

| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#37 Felhasználó inaktív   AtiAmdfan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 160
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 11. 10:36

Sziasztok!
A MEdiamarktban láttam tegnap akciósan egy Ergenic wl-006 Wlan routert és két notebook-hoz való Wlan kártyát 12.990 Ft-ért. 11 mbps mire elég? Nekem csak szimplán netezni kellene, 512-es Adsl-em van. Nem töltögetek agyba-főbe. A két kártya pedig épp megfelelne nekem, mert két notebook is van itthon, tehát ez ideális. Szóval gyakorlatilag a 11mbps mire elég?
Ámokfutás-->a jövő tömegsportja!

#38 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 11. 13:16

Idézet: AtiAmdfan - Dátum: 2006. aug. 11., péntek - 11:36

Sziasztok!
A MEdiamarktban láttam tegnap akciósan egy Ergenic wl-006 Wlan routert és két notebook-hoz való Wlan kártyát 12.990 Ft-ért. 11 mbps mire elég? Nekem csak szimplán netezni kellene, 512-es Adsl-em van. Nem töltögetek agyba-főbe. A két kártya pedig épp megfelelne nekem, mert két notebook is van itthon, tehát ez ideális. Szóval gyakorlatilag a 11mbps mire elég?

11Mbps elég lehet 512-es nethez, de mondjuk ezt az Ergenic cuccot nem merem ajánlani. Persze elsőre talán fog működni, de hogy meddig azt senki nem tudja....
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#39 Felhasználó inaktív   AtiAmdfan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 160
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 11. 13:58

Idézet: FlowM@N - Dátum: 2006. aug. 11., péntek - 12:16

11Mbps elég lehet 512-es nethez, de mondjuk ezt az Ergenic cuccot nem merem ajánlani. Persze elsőre talán fog működni, de hogy meddig azt senki nem tudja....

Szóval a 11mbps akkor az még ok, csak maga a cucc nem ajánlott. Hát igen sokszor ráfarag az ember amikor spórolni akar: tegyük fel megveszem ezt 12.990-ért és megy 1 - 1.5 évig vagy veszek egy drágábbat (24.000Ft)+jobbat, ami elmegy 5-10(?) évig. Nem mindegy! Csak sajna most nincs 20.000 - 30.000 Ft-om. Még 13.000 talán lenne! Na majd meglátom! Azért köszi a választ!
Ámokfutás-->a jövő tömegsportja!

#40 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 11. 14:12

Idézet: AtiAmdfan - Dátum: 2006. aug. 11., péntek - 14:58

Szóval a 11mbps akkor az még ok, csak maga a cucc nem ajánlott. Hát igen sokszor ráfarag az ember amikor spórolni akar: tegyük fel megveszem ezt 12.990-ért és megy 1 - 1.5 évig vagy veszek egy drágábbat (24.000Ft)+jobbat, ami elmegy 5-10(?) évig. Nem mindegy! Csak sajna most nincs 20.000 - 30.000 Ft-om. Még 13.000 talán lenne! Na majd meglátom! Azért köszi a választ!

A másik dolog ha esetleg később lesz 3-4Mbps sebességű neted akkor ezzel sokat már nem nyersz. :)
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

Téma megosztása:


  • (149 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó