HWSW Informatikai Kerekasztal: Routert kell vennem, de milyet, és hol? II - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (133 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 129
  • 130
  • 131
  • 132
  • 133
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Routert kell vennem, de milyet, és hol? II

#2601 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2013. 02. 12. 22:20

Üzenet megtekintéseIdézet: Dr. Szöszi - Dátum: 2013. 02. 12. 20:59

Aztán 6 év múlva végképp nem fogja megtalálni.


1. alkoholos filc
2. reset
Make love not Wor.

#2602 Felhasználó inaktív   Zsivaagoo 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 13. 08:00

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2013. 02. 12. 20:28

Akkor itt az ideje alapértelmezett jelszót változtatni.

És bejelölni, hogy hol kell resetelni a routert. :-D
Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.
Ha visszakérdezek, akkor az azért van, mert nem értettem, hogy mit kérdeztél. Heeeee?

#2603 Felhasználó inaktív   Doky586 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 331
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 13. 08:41

Üzenet megtekintéseIdézet: Zsivaagoo - Dátum: 2013. 02. 13. 09:00

És bejelölni, hogy hol kell resetelni a routert.

Most azt akarjátok hogy a következő kérdése az legyen hogy: mi a pppoe usernevem és jelszavam? és mi a wifim jelszava?...stbstbstb

#2604 Felhasználó inaktív   Bird-Of-Prey 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.243
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 03. 09:54

Asus RT-N65U routeremen az USB-re kötött HDD-k folyamatosan mennek.
Nem lehet ezt kikapcsolni belőle, hogy csak akkor menjen ha adatforgalom is van rajta?
Nem állhatunk meg, ez denevérország....

#2605 Felhasználó inaktív   Claude Leon 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 03. 18:49

Üzenet megtekintéseIdézet: Bird-Of-Prey - Dátum: 2013. 10. 03. 10:54

Asus RT-N65U routeremen az USB-re kötött HDD-k folyamatosan mennek.
Nem lehet ezt kikapcsolni belőle, hogy csak akkor menjen ha adatforgalom is van rajta?


Tegyél rá WD-t az ominózus sorozatból, az majd parkolja a fejét ha kell, ha nem.

#2606 Felhasználó inaktív   Bird-Of-Prey 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.243
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 03. 21:18

Üzenet megtekintéseIdézet: Claude Leon - Dátum: 2013. 10. 03. 19:49

Tegyél rá WD-t az ominózus sorozatból, az majd parkolja a fejét ha kell, ha nem.



WD Caviar Blue van benne.
Nem állhatunk meg, ez denevérország....

#2607 Felhasználó inaktív   Claude Leon 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 04. 21:35

Üzenet megtekintéseIdézet: Bird-Of-Prey - Dátum: 2013. 10. 03. 22:18

WD Caviar Blue van benne.

Bocsi, csa vicceltem vele
(green volt mellesleg, 8 másodperc után parkolta a fejet, a népnek pedig kerekedett a szeme, amikor 2 hónap alatt összejött több 100k parkolás, a fejet pedig az imádság tartotta.)
Akkor javasoltam valami megrémült nas gazdának, hogy seedljen torrenteket parkolásgátlásra.

Más szempontból pedig az 1-2 watt okán, amit nyugalomban kipörögve betápol, nem látnám szükségét a parkolásnak, ellenben, ha berezgésveszélyes a helyzet, már létjogosultabb az a rendszeres parkolópálya.
Azért azt gyanítom, hogy nem a vinyó hunyó a dologban, hanem a router szórakoztatja rendszeresen, nehogy pihenni akarjon, és ezt egyelőre alternatív firware-rel sem orvosolhatod (azért az openwrt-nél már annyit olvasni róla, hogy később sem lesz egyszerű mutatvány, csak helyreállítási módban flashelhtő rá ilyesmi, mert a gui nem hagyja)

Szerkesztette: Claude Leon 2013. 10. 04. 21:35 -kor


#2608 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 16. 13:28

Hi

Kinéztem egy TL-WR841N routert.
Vegyem, vagy van jobb ajánlat ebben az árkategóriában?

üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#2609 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 16. 18:18

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2013. 12. 16. 14:28

Hi

Kinéztem egy TL-WR841N routert.
Vegyem, vagy van jobb ajánlat ebben az árkategóriában?

üdv
szabi

Jó lesz, ami még hasonló az az Asus N12 D1, E-t semmiképpen se vegyél.
------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

#2610 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 16. 22:04

Köszi, de közben eldőlt akinek szántam vett egy asus-t.

üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#2611 Felhasználó inaktív   lace31 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 28. 11:01

Helló!
Kérlek segítsetek, milyen routert vegyek. Két gépes hálózatom van, az egyiken win 8, a másodikon xp.
Amikor az elsőn töltök (még akkor is, amikor csak a gog-os játékaimat töltöm), teljesen elnyomja az xp-s gépet, van, hogy be sem bírja tölteni a weblapokat. Jelenleg tplink wr841nd van nálam próbaként, beállítottam a forgalomszabályozásnál, hogy a minimális sávszélként kb 80%-ot kapjon az xp-s, de még így sem jó.
A win8-as gép vpn-en csatlakozik, a másik közvetlenül.
Kérlek ajánljatok olyan routert, amiben jobban be lehet állítani a forgalomszabályozást. Vigor router beállításait láttam, az nagyon profi, hogy a böngészőknek is lehet prioritást adni, de borzasztóan drága.
Valamint mindenképp elvárás lenne, hogy vagy NE! legyen benne wifi, vagy ki lehessen kapcsolni a jelszórást, hogy csak vezetéken lehessen használni.
Jelenleg az asus rx3041 v2-t nézegetem, abban elvileg már lehet prioritási szintek alapján beállítani, de nem tudom azt kölcsönkérni próbára, és mivel a második gépet ritkábban használják, viszont nem a win8-as közelében van, így a manuális ideiglenes lekorlátozás sem járható út.

#2612 Felhasználó inaktív   StSanya 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.844
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 28. 11:14

Üzenet megtekintéseIdézet: lace31 - Dátum: 2013. 12. 28. 11:01

Helló!
Kérlek segítsetek, milyen routert vegyek. Két gépes hálózatom van, az egyiken win 8, a másodikon xp.
Amikor az elsőn töltök (még akkor is, amikor csak a gog-os játékaimat töltöm), teljesen elnyomja az xp-s gépet, van, hogy be sem bírja tölteni a weblapokat. Jelenleg tplink wr841nd van nálam próbaként, beállítottam a forgalomszabályozásnál, hogy a minimális sávszélként kb 80%-ot kapjon az xp-s, de még így sem jó.
A win8-as gép vpn-en csatlakozik, a másik közvetlenül.
Kérlek ajánljatok olyan routert, amiben jobban be lehet állítani a forgalomszabályozást. Vigor router beállításait láttam, az nagyon profi, hogy a böngészőknek is lehet prioritást adni, de borzasztóan drága.
Valamint mindenképp elvárás lenne, hogy vagy NE! legyen benne wifi, vagy ki lehessen kapcsolni a jelszórást, hogy csak vezetéken lehessen használni.
Jelenleg az asus rx3041 v2-t nézegetem, abban elvileg már lehet prioritási szintek alapján beállítani, de nem tudom azt kölcsönkérni próbára, és mivel a második gépet ritkábban használják, viszont nem a win8-as közelében van, így a manuális ideiglenes lekorlátozás sem járható út.



Milyen interneted van, és az milyen sebességű?

Vagy rááldozol profibb cuccra, vagy próbálkozz egy olyan routerrel, amin megy a Tomato, annak is a Shibby féle verziója: Link

Ez tud QoS-on túlmenően sávszél limitet is beállítani:

Kép
"Mindörökké! Enter."
Konfig: MSI 790GX-G65, AMD Phenom II X3 720 @X4 @3000MHz, Crucial Ballistix Tactical LP DDR3 1333MHz CL7 8GB kit, MSI Radeon HD 7770 OC 1GB, Intel X-25M 160GB, Western Digital Caviar Red 1TB, Pioneer DVR-216D, Corsair HX-450 Modular, Cooler Master Hyper TX2 @Chieftec AF-0925PWM, Cooler Master Centurion 534 Black, Dell P2414H, APC Back-UPS ES 700VA, D-Link DSL-321B @DChard, Asus RT-N66U @Shibby, Creative GigaWorks T20 Series II, SteelSeries 4H, Genius KB-G265, Logitech G100s

#2613 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 28. 18:20

Nem csak Tomatós router jó. Az OpenWrt-ben és DD-Wrtben is van sávszéllimit, és a Wi-Fi pedig amúgy is kikapcsolható minden routerben.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2614 Felhasználó inaktív   lace31 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 28. 20:15

StSanya: sajnos csak 10Mbit/512Kbit a max sávszélem, adsl. Itt ez a max elérhető.
Nem is a sávszélesség lekorlátozása kellene nekem, mivel a második gép relative keveset megy, így ha az elsőt lekorlátozom, feleslegesen belassítom a letöltéseit, csak épp még a sima web letöltés is elnyomja az xp-s gépet, a torrentről nem is beszélve. Gondolom, a sok csomag elnyomja a második gépet. Viszont látom a csatolt képen, hogy prioritást is tud kezelni, nekem pont ez lenne a jó megoldás, hogy az xp-s gép magas prioritású legyen, és ha attól jön csomag, a router gyorsan kiszolgálja őt, úgyis elég kevés adatforgalmat generál, a letöltésnél meg alig lesz észrevehető a különbség, de ha be is lassul, nem lényegesen. Nézegettem a támogatott routereket, de elsőre úgy tűnik, mindegyik wifi-s, persze, attól még lehet, hogy ki lehet kapcsolni, és az is jó nekem.
Az asus routernél néztem, hogy támogatja a dscp-t. Linuxos oldalakon beszéltek róla, hogy át lehet írni a csomagok ip-jében az elsőbbséget. Mivel a win8-as gépen vpn-en megy minden adat, így gondolom, azoknál minden csomag azonos elsőségértéket használ. Lehetséges erre valami program, ami automatikusan átírja minden csomag elsőség értékét alacsonyabbra? Elképzelésem szerint ekkor ugyebár a másik gép web böngészési elsőbbségei magasabbak lesznek, így mindenképp hamarabb szolgálja ki a router

Raynes: hogyan lehet kikapcsolni a wifit, ha nincs rajta kapcsoló? Már láttam sok router menüjét, és igaz, hogy eddig nem kerestem a beállítást, de nem tűnt fel, hogy a menüben lenne kikapcsolási lehetőség. Most a wr841-nek néztem meg a menüjét, és nincs benne ilyen funkció, bár igaz, ezen van fizikai kapcsoló.

#2615 Felhasználó inaktív   Zsivaagoo 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 29. 02:34

Jujjjbzmg....! :lama: :pokeas:
Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.
Ha visszakérdezek, akkor az azért van, mert nem értettem, hogy mit kérdeztél. Heeeee?

#2616 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 29. 13:34

Üzenet megtekintéseIdézet: lace31 - Dátum: 2013. 12. 28. 20:15

Nem is a sávszélesség lekorlátozása kellene nekem, mivel a második gép relative keveset megy, így ha az elsőt lekorlátozom, feleslegesen belassítom a letöltéseit, csak épp még a sima web letöltés is elnyomja az xp-s gépet, a torrentről nem is beszélve. Gondolom, a sok csomag elnyomja a második gépet. Viszont látom a csatolt képen, hogy prioritást is tud kezelni, nekem pont ez lenne a jó megoldás, hogy az xp-s gép magas prioritású legyen, és ha attól jön csomag, a router gyorsan kiszolgálja őt, úgyis elég kevés adatforgalmat generál, a letöltésnél meg alig lesz észrevehető a különbség, de ha be is lassul, nem lényegesen. Nézegettem a támogatott routereket, de elsőre úgy tűnik, mindegyik wifi-s, persze, attól még lehet, hogy ki lehet kapcsolni, és az is jó nekem.
Az asus routernél néztem, hogy támogatja a dscp-t. Linuxos oldalakon beszéltek róla, hogy át lehet írni a csomagok ip-jében az elsőbbséget. Mivel a win8-as gépen vpn-en megy minden adat, így gondolom, azoknál minden csomag azonos elsőségértéket használ. Lehetséges erre valami program, ami automatikusan átírja minden csomag elsőség értékét alacsonyabbra? Elképzelésem szerint ekkor ugyebár a másik gép web böngészési elsőbbségei magasabbak lesznek, így mindenképp hamarabb szolgálja ki a router
Ezt a WR841 alapból tudja gyárilag, még Wrt-t sem kell hozzá rátenni (meg neked nem is javaslom, hogy Wrt-zz). A "menü"-jében lesz olyan, hogy Bandwidth Control, ezen belül Rules List, és itt IP címenként be tudod állítani, hogy melyik gép mekkora sávszélt használhat, igaz ez csak akkor működik jól, ha egy gép mindig azonos, fix IP címet kap, de ezt meg a DHCP beállításainál tudod beállítani.

Üzenet megtekintéseIdézet: lace31 - Dátum: 2013. 12. 28. 20:15

Raynes: hogyan lehet kikapcsolni a wifit, ha nincs rajta kapcsoló? Már láttam sok router menüjét, és igaz, hogy eddig nem kerestem a beállítást, de nem tűnt fel, hogy a menüben lenne kikapcsolási lehetőség. Most a wr841-nek néztem meg a menüjét, és nincs benne ilyen funkció, bár igaz, ezen van fizikai kapcsoló.
A WR841 épp kivétel, mert csak hardveres kapcsolója van, ritka az ilyen (vagyis van rá menüpont, de az azt írja, hogy a fizikai gombbal kapcsold ki). Vannak olyan routerek, ahol van hardveres kapcsoló is, és a menüjében is lehet kapcsolgatni (Wi-Fi / Wireless Disable vagy Off vagy ilyesmi néven szokott futni, ha szoftveresen kikapcsolod, akkor nem fog számítani a fizikai Wi-Fi gomb állása), még ez sem túl gyakori. A legtöbb routernek csak a menüjében kapcsolható ki. Nem láttam még olyan Wi-Fi-s routert, amelyikben ne lehetett volna valahogy kikapcsolni a Wi-Fi-t.

Üzenet megtekintéseIdézet: lace31 - Dátum: 2013. 12. 28. 20:15

StSanya: sajnos csak 10Mbit/512Kbit a max sávszélem, adsl. Itt ez a max elérhető.
Nem tudok veled együttérezni, én pl. 3Mbit/200kbites nettel szenvedek. Az elérhető max. itt 10Mbit/750kbit lenne, de az megfizethetetlen, tizenezer forint.

Üzenet megtekintéseIdézet: Zsivaagoo - Dátum: 2013. 12. 29. 02:34

Jujjjbzmg....! :lama: :pokeas:
:Đ

Szerkesztette: Raynes 2013. 12. 29. 13:37 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2617 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 12. 16:04

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2012. 09. 19. 16:48

Akkor ez igaz 3m vályogra is?
Mert valahogy nincs kedvem átfúrni, viszont a jelenlegi wifi kapcsolat (most nem tudom milyen router van épp ott beüzemelve) nagyon gyenge, időnként meg is szakad.

No, kérem szépen megoldódott.
Egyik használt Linksys WRT54GL és egy újonnan vett TP-LINK TL-WN822N usb adapter megoldotta a problémát.
A jelerősség folymatosan kiváló a vályogfal túloldalán.
(Sőt, még valami egyéb wifit is befog gyengén, pedig kb 15m a legközelebbi szomszéd ház...)

Mondjuk azt nem értem, hogy egy szakbót' mé' nem tart usb adaptert készleten, mert kettőben is voltam, mielőtt ráfanyalodtam volna a MédiaMarkt-ra, és akár hülye vagyok, akár nem itt a keleti végeki városban, csak ott van készleten ilyen cucc.
(Mert odáig oké, hogy sok tízezeres videókártyák nem állnak halomban egy kisvállalkozásban működő szakboltban, de egy párezres hálózati cucc legyen már készleten...)
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#2618 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 01. 12. 16:18

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2014. 01. 12. 16:04

(Mert odáig oké, hogy sok tízezeres videókártyák nem állnak halomban egy kisvállalkozásban működő szakboltban, de egy párezres hálózati cucc legyen már készleten...)


Mikor majdnem kereskedtem, akkor én is azt hittem, csak mikor hetente változik az ára (hosszabb idő alatt főleg lefelé), valamint a pár ezres szarokból ott áll polcon 1-2 milliód, akkor majd hümmögsz. Főleg mikor a kutya nem akarja megvenni. Nehéz ügy, mikor mit.
Make love not Wor.

#2619 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 13. 14:37

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2014. 01. 12. 16:04

No, kérem szépen megoldódott.
Egyik használt Linksys WRT54GL és egy újonnan vett TP-LINK TL-WN822N usb adapter megoldotta a problémát.
A jelerősség folymatosan kiváló a vályogfal túloldalán.
(Sőt, még valami egyéb wifit is befog gyengén, pedig kb 15m a legközelebbi szomszéd ház...)

Ja, a vályog rohadtul lefogja a Wi-Fi jeleket. Elég szerencséd van, ha mégis összehoztad. Talán csak ismétlőkkel lehet megoldani.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2620 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 01. 13. 15:12

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 01. 13. 14:37

Ja, a vályog rohadtul lefogja a Wi-Fi jeleket. Elég szerencséd van, ha mégis összehoztad. Talán csak ismétlőkkel lehet megoldani.


Viszont könnyű átfúrni egy UTPnek, amire ki lehet rakni a POÉs külső dobozt.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (133 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 129
  • 130
  • 131
  • 132
  • 133
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó