HWSW Informatikai Kerekasztal: Routert kell vennem, de milyet, és hol? II - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (133 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 131
  • 132
  • 133
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Routert kell vennem, de milyet, és hol? II

#2641 Felhasználó inaktív   Hunor21 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Facebook tag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 30. 18:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 06. 30. 19:13

Mindegyiket felejtsd el. UTP kábel és rá AP. Amúgy lassan azt hiszem, hogy direkt szívatsz valami hülyeséggel, eleve ha a doboz leírását nézzük, akkor nem erre van kitalálva... Vízálló, kültéri, pont-pontban ajánlott kapcsolat, nem?


Nem akarlak szivatni fel se merult. gyakoraltilag ez egy korsugarzo mikrotik licensz4-el amin van AP mod. lehet ra tenni mas antennat ami pont-pontal koti ossze, nem tudom ugy nincs hogy kiporbaljam.

ha AP tudsz-e ajanlani valami jo, stabil AP routert aminek eros a wifi jele?

#2642 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 06. 30. 18:33

Üzenet megtekintéseIdézet: Hunor21 - Dátum: 2014. 06. 30. 19:29

ha AP tudsz-e ajanlani valami jo, stabil AP routert aminek eros a wifi jele?


Mikrotik AP-k teljesen jók, Tele vagyok régi 133, 433 cuccal, de sima 411AR pld. gazdaságosabb. Az is sima ügy, ha fogsz egy Mikrotik routert, aztán arra lógatsz pár TPLink AP-t, routeren meg elintézed a többit, meg osszál hotspot ticketet a szobákhoz.
Make love not Wor.

#2643 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 30. 22:02

Üzenet megtekintéseIdézet: Hunor21 - Dátum: 2014. 06. 30. 19:29

ha AP tudsz-e ajanlani valami jo, stabil AP routert aminek eros a wifi jele?

Szerintem Jahno nem _egy_ AP-t javasolt, hanem azt, hogy ne rádióval akard a sok falat átlőni, hanem fúróval és UTP kábellel, majd a megfelelő helyeken akassz rájuk _több_ AP-t.

#2644 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 06. 30. 22:26

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2014. 06. 30. 23:02

Szerintem Jahno nem _egy_ AP-t javasolt, hanem azt, hogy ne rádióval akard a sok falat átlőni, hanem fúróval és UTP kábellel, majd a megfelelő helyeken akassz rájuk _több_ AP-t.


Igen, itt a méret azért szopós lehet, én nem WDSeznék, meg semmi szirszar, marad a jóféle favágó módszer, minden emeletnek AP-t, vagy amit lát. Ott lehet felőlem titkosítás nélkül is, majd a többit a Mikrobi hotspotja megoldja. Azt VKP occsón csinál, mi baj lenne belőle? Aztán finomkodhatunk, ha ugyanazt az SSID-t szeretné minden dobozon, akkor okosat már nehéz mondani. Pontosabban simán lehet, de elméletileg se menjünk bele a költségvetésbe, mert ez nem az a pálya.

Ha most egy AP elviszi, és valami kisebb panzió, akkor ugyanazzal az SSIDvel is megpróbálkozhat, jó eséllyel azért menni fog, csak eleinte figyelje. Emeletenként felszúr egyet, vagy lehet 2 jó helyre tett doboz az egészet letolja, ez abszolút hely- és igényfüggő, aztán jön a hozzáértés, mivel szabályozzuk azt a 67 eszközt, ami egyszerre fent lőgna, mert egy kisebb családban is már sok telefon, tablet, laptop, bizbasz és torrent, WU, meg pár hülyeség inkább ne itt menjen. 100ezer oszt kb. kész is :-D
Make love not Wor.

#2645 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 04. 17:55

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 06. 30. 23:26

Igen, itt a méret azért szopós lehet, én nem WDSeznék, meg semmi szirszar, marad a jóféle favágó módszer, minden emeletnek AP-t, vagy amit lát. Ott lehet felőlem titkosítás nélkül is, majd a többit a Mikrobi hotspotja megoldja. Azt VKP occsón csinál, mi baj lenne belőle? Aztán finomkodhatunk, ha ugyanazt az SSID-t szeretné minden dobozon, akkor okosat már nehéz mondani. Pontosabban simán lehet, de elméletileg se menjünk bele a költségvetésbe, mert ez nem az a pálya.

Ha most egy AP elviszi, és valami kisebb panzió, akkor ugyanazzal az SSIDvel is megpróbálkozhat, jó eséllyel azért menni fog, csak eleinte figyelje. Emeletenként felszúr egyet, vagy lehet 2 jó helyre tett doboz az egészet letolja, ez abszolút hely- és igényfüggő, aztán jön a hozzáértés, mivel szabályozzuk azt a 67 eszközt, ami egyszerre fent lőgna, mert egy kisebb családban is már sok telefon, tablet, laptop, bizbasz és torrent, WU, meg pár hülyeség inkább ne itt menjen. 100ezer oszt kb. kész is :-D


Nemtom vót-e már, de.

AP-re Ubiquiti UniFi AP (akár LR), 1-2-5-1000-sok AP-t egy kattintással lehet baszkodni.
Jelerősség nem annyira überbrutál a sima AP esetén, de ebből úgyis egyszerre sokat telepít a polgár.

Sok SSID, sávszél korlát, Guest háló, Win-Java GUI, statisztika, miazmás, jó. Komolyabb helyekre csak ezek.
Kisebb helyekre ahol elég 1 WiFi, RB951G-2HnD. Az mondjuk úgyis alap, ha routerről van szó.

Szerk.: RB951G QoS-el, szávszél korlátozással, priorizálással kb. 70 mbitig megy routerként (100% CPU). 150/50-es netnél sajnos elfogy. De olyan azért nem sok van :)

Szerkesztette: Bástya elvtárs 2014. 09. 04. 18:00 -kor


#2646 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 09. 04. 18:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Bástya elvtárs - Dátum: 2014. 09. 04. 18:55

Nemtom vót-e már, de.

AP-re Ubiquiti UniFi AP (akár LR), 1-2-5-1000-sok AP-t egy kattintással lehet baszkodni.
Jelerősség nem annyira überbrutál a sima AP esetén, de ebből úgyis egyszerre sokat telepít a polgár.


Igen, már ismerem, első Ubikutyikat inkább pont-pontban használtuk, a kofigjától és az egésztől viszont hülyét kaptam, akkor bement a nemszeretem kategóriába. Aztán meg erős lett a marketing, meg nem is követtem, nem kellett. Mikrobi sajna nem központi managelhetős, az nagy hátrány.
Make love not Wor.

#2647 Felhasználó inaktív   valkai_elod 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 122
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 06. 08:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 09. 04. 19:19

Igen, már ismerem, első Ubikutyikat inkább pont-pontban használtuk, a kofigjától és az egésztől viszont hülyét kaptam, akkor bement a nemszeretem kategóriába. Aztán meg erős lett a marketing, meg nem is követtem, nem kellett. Mikrobi sajna nem központi managelhetős, az nagy hátrány.


Tudsz jobbat ami központilag manage-elhető és megfizethető is?

#2648 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 07. 22:49

Üzenet megtekintéseIdézet: valkai_elod - Dátum: 2014. 09. 06. 09:19

Tudsz jobbat ami központilag manage-elhető és megfizethető is?

mit jelent a megfizethető?

#2649 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 09. 08. 09:03

Üzenet megtekintéseIdézet: valkai_elod - Dátum: 2014. 09. 06. 09:19

Tudsz jobbat ami központilag manage-elhető és megfizethető is?


Mármint az Ubikutyinál? Még a Ruckus is...
Make love not Wor.

#2650 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 08. 22:01

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 09. 04. 19:19

Mikrobi sajna nem központi managelhetős, az nagy hátrány.

Már egy ideje managelhető központilag is.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#2651 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 02. 18:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 09. 08. 10:03

Mármint az Ubikutyinál? Még a Ruckus is...


Hol, mennyiért? (Magyarországon)

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 09. 04. 19:19

Mikrobi sajna nem központi managelhetős, az nagy hátrány.


The Dude
Ráadásul RouterOS 6.nemtomhány óta minden Mikrotikban van "Cloud", ami gyakorlatilag ingyenes dyndns. Bepipálod, apply, noip és dyn meg mehetnek a fenébe.

Szerkesztette: Bástya elvtárs 2014. 10. 02. 18:57 -kor


#2652 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 03. 23:14

Nem csak a DUDE van ami csak monitor, hanem van CAPsMAN amivel sokmindent tudsz nyomkodni, akár automatizálva is.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#2653 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 10. 03. 23:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Bástya elvtárs - Dátum: 2014. 10. 02. 19:54

Hol, mennyiért? (Magyarországon)


Nálam Ruckussal pld. a Deltások indultak, csak sajna ott nagyobb dolog lett volna, Csicsó annyiban nyert, hogy visszamenőlegesen is komolyabb logot lehetett belőle kinyerni (kb. +4ezer dolláros licensszel :-D), ami azt jelenti, hogy ha Sanyika sír, mert "tegnap egész délután szar volt a net", akkor vissza lehet tekerni, grafikont is mutat, de szűkít kliens/forgalom/megabitre, és szépen akár területre, akármire, APnként a forgalmat és lehet mutatni a hülyének, hogy nu, ennyire volt szar... Amúgy teszten is jól szerepelt, pedig nem fűztem hozzá nagy reményt. Aruba meg pont annyit tudott, hogy inkább hagyjuk, mert ott nem mindig voltam poénos kedvemben.
Make love not Wor.

#2654 Felhasználó inaktív   soos77 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 12. 30. 22:31

Sziasztok!

pfSense-vel lehet WiFi client modot vagy WDS-t konfigurálni.
Egy WiFi routerről kerülne net a pfSense gépbe.

Köszönöm!

#2655 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 12. 30. 23:43

Üzenet megtekintéseIdézet: soos77 - Dátum: 2015. 12. 30. 23:31

pfSense-vel lehet WiFi client modot vagy WDS-t konfigurálni.
Egy WiFi routerről kerülne net a pfSense gépbe.

Köszönjük, hogy ezt megosztottad velünk.

#2656 Felhasználó inaktív   Adept 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.048
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 05. 01. 16:59

Sziasztok

Uj helyre költözés miatt nem lesz kábel netem, viszont a Telenor nagyon jól nyomul. Igy egy 4G-s routert néztem ki magamnak.
http://consumer.huaw...es/e5776-hu.htm

A kérdésem az, hogy állitolag lehet hozzá antennát csatlakoztatni külsöleg, de hogy ez melyik antenna? Mert nekem igazából arra van szükségem jelenleg, hogy minél erősebb jelet vegyen és igy jo legyen a sávszél. A jel adás nem lényeges.

Hogy van ez?
Esetleg tudtok ajánlani jó áru 4G-s routert?

Eladó ASUS A8N SLI Delux - A64 3500+ VeniceE6 - 2x1GB Samsung PC3200- watercool heatkiller rev2.0 - gyártott blokk northbridge-re

#2657 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 05. 01. 17:18

Üzenet megtekintéseIdézet: Adept - Dátum: 2016. 05. 01. 17:59

Mert nekem igazából arra van szükségem jelenleg, hogy minél erősebb jelet vegyen és igy jo legyen a sávszél. A jel adás nem lényeges.

Hogy van ez?
Esetleg tudtok ajánlani jó áru 4G-s routert?


Hidd el, ez kétirányú kapcsolat és a visszirány is meghatározza a minőségét, így az adás sem elhanyagolható opció.

Előbb próbáld ki, hogy működőképes-e, aztán kiderül. Én fixre lehet kitennék a tetőre egy sima routert és abból kábeleznék le, majd lakáson belül wifi. Passz, de ezek a szappantartós dobozok nem egészen ilyesmikre valók, hanem inkább adhoc jelleggel, vagy terepen, de térerőigényesek.
Make love not Wor.

#2658 Felhasználó inaktív   Adept 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.048
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 05. 01. 17:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2016. 05. 01. 17:18

Hidd el, ez kétirányú kapcsolat és a visszirány is meghatározza a minőségét, így az adás sem elhanyagolható opció.

Előbb próbáld ki, hogy működőképes-e, aztán kiderül. Én fixre lehet kitennék a tetőre egy sima routert és abból kábeleznék le, majd lakáson belül wifi. Passz, de ezek a szappantartós dobozok nem egészen ilyesmikre valók, hanem inkább adhoc jelleggel, vagy terepen, de térerőigényesek.


Vagy veszek egy sima LTE-s USB modemet, azt levezetni a gépig a tetőről, és a gépre rátenni egy sima routert (van egy tplink 1043nd-m) és arról leosztani.
Ahol lakni fogunk ott jo vétel van. A speedtest.net olyan 70/50-et szokott mérni...

Az a baj még nagyon drágák ezek az LTE-s routerek. :(

Bármilyen ötletet szivesen fogadok.

Szerkesztette: Adept 2016. 05. 01. 17:30 -kor


Eladó ASUS A8N SLI Delux - A64 3500+ VeniceE6 - 2x1GB Samsung PC3200- watercool heatkiller rev2.0 - gyártott blokk northbridge-re

#2659 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 05. 01. 19:13

Üzenet megtekintéseIdézet: Adept - Dátum: 2016. 05. 01. 18:29

Vagy veszek egy sima LTE-s USB modemet, azt levezetni a gépig a tetőről, és a gépre rátenni egy sima routert (van egy tplink 1043nd-m) és arról leosztani.
Ahol lakni fogunk ott jo vétel van. A speedtest.net olyan 70/50-et szokott mérni...

Az a baj még nagyon drágák ezek az LTE-s routerek. :(

Bármilyen ötletet szivesen fogadok.


Aztán mivel vezeted le? És miért a gépre a routert? Nem logikusabb a routert fentre rakni és abba dugni az USb modemet?
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (133 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 131
  • 132
  • 133
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó