HWSW Informatikai Kerekasztal: Routert kell vennem, de milyet, és hol? II - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (133 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Routert kell vennem, de milyet, és hol? II

#81 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 09. 12. 10:56

Idézet: NeCrO - Dátum: 2006. szept. 12., kedd - 11:13

Én Zyxel 324et akartam venni, de 2 hét várakozás után mivel eBolt-ban nem tudták beszerezni így elugrottam Auchan-be és leemeltem a polcról az utolsó SMC7004et... beállítás óta semmi gondom vele...

Érdekes, hónapok óta nekem se semmi az SMC-vel, most meg a Webadmin-jának a böngészése közben valahogy leállt a webszerver része.  :think: (status-ra kattintottam és csak gondolkodott, majd "nem elérhető az oldal").

Nem jön be a webadmin, viszont az internet, dhcp, egyebek viszont jól mennek, és pingelhető, érdekes :) újraindítom, de még ilyet nem csinált.

Szerkesztette: Kory 2006. 09. 12. 10:57 -kor


#82 Felhasználó inaktív   DieselMexx 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 12. 16:50

Köszi. Egyébként nekem jelenleg D-link DI-604 em van, és hát egy fostaliga. Lefagy, meg minden baja van. azért akarok uj routert. És ugye fő a megbízhatóság, de a tudás sem utolsó. Valószínüleg a ZyXEL-t fogom megvenni, az szimpatikus, de van egy kérdésem még SMC 7004 vbr-rel kapcsolatban. Van benne upnp?

#83 Felhasználó inaktív   xeri 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 378
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 12. 16:53

Üdv! Céges vezetékes hálózatot szeretnénk bővíteni wlannal, ehhez kérnék tanácsot. Egyrészt AP-ra, másrészt hozzávaló pci-os kártyára. Ami fontos:
- legyen rajta legalább 1-2 UTP port is (vezetékes switch)
- WPA-t tudjon (ez talán mindegyikben benne van már)
- legalább 54mbites legyen
- megbízhatóan működjön

Ami nem annyira fontos:
- hatótávolság (épületen belül, de csak gipszkarton falakkal elválasztva, minden gép 15m-en belül lesz)
- emiatt az antenna-bővíthetőség sem szempont

Milyen paraméterre érdemes még figyelnem? Pl. a turbo, vagy más hasonló sebességnövelők mennyire működnek? Azt tudom, hogy csak a hozzávaló (drágább) kártyával tud mondjuk 108mbitet papíron egy-egy ilyen, de valóban tudja? Vagy legalább az 54-et tartja megbízhatóbban ilyenkor?

#84 Felhasználó inaktív   xeri 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 378
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 12. 16:55

Idézet: DieselMexx - Dátum: 2006. szept. 12., kedd - 17:50

Köszi. Egyébként nekem jelenleg D-link DI-604 em van, és hát egy fostaliga. Lefagy, meg minden baja van. azért akarok uj routert. ...

Tudom, hogy ez téged nem boldogít, de nekem egy 604-es megy otthon 1 éve, és még nem fagyott le (egyszer sem, kop-kop). Annak idején arról olvastam, hogy a tápja ment tönkre gyakran, esetleg próbáld ki egy másik adapterrel, ha van.

#85 Felhasználó inaktív   DieselMexx 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 12. 17:19

Valszeg kifogtam egy rossz darabot.
Monda valaki itt a topikban, hogy olyan progikhoz amik sok kapcsolatot igényelnek(torrent, dc, stb), olyan router kell aminek viszonylag nagy memóriája van, és gyors procija.  Csak 2 gépet kell összekapcsolni, ahhoz is kell egy ilyen "gyors darab"?

#86 Felhasználó inaktív   NeCrO 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.626
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 12. 21:04

Idézet: DieselMexx - Dátum: 2006. szept. 12., kedd - 17:50

Köszi. Egyébként nekem jelenleg D-link DI-604 em van, és hát egy fostaliga. Lefagy, meg minden baja van. azért akarok uj routert. És ugye fő a megbízhatóság, de a tudás sem utolsó. Valószínüleg a ZyXEL-t fogom megvenni, az szimpatikus, de van egy kérdésem még SMC 7004 vbr-rel kapcsolatban. Van benne upnp?

Van benne, amúgy én is Zyxel-t vettem volna, de most SMC-vel sincsen panaszom.
Jöttem, láttam, fagytam...
Arra ébredtem, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja , ezután lementem a Postára és feladtam a reményt...

#87 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 12. 23:45

Idézet: DieselMexx - Dátum: 2006. szept. 12., kedd - 18:19

Valszeg kifogtam egy rossz darabot.
Monda valaki itt a topikban, hogy olyan progikhoz amik sok kapcsolatot igényelnek(torrent, dc, stb), olyan router kell aminek viszonylag nagy memóriája van, és gyors procija.  Csak 2 gépet kell összekapcsolni, ahhoz is kell egy ilyen "gyors darab"?

1 gép is kinyírja a dlink és társait.  :Đ
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#88 Felhasználó inaktív   xeri 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 378
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 13. 08:15

Idézet: xeri - Dátum: 2006. szept. 12., kedd - 17:53

Üdv! Céges vezetékes hálózatot szeretnénk bővíteni wlannal, ehhez kérnék tanácsot. Egyrészt AP-ra, másrészt hozzávaló pci-os kártyára. Ami fontos:
- legyen rajta legalább 1-2 UTP port is (vezetékes switch)
- WPA-t tudjon (ez talán mindegyikben benne van már)
- legalább 54mbites legyen
- megbízhatóan működjön

Ami nem annyira fontos:
- hatótávolság (épületen belül, de csak gipszkarton falakkal elválasztva, minden gép 15m-en belül lesz)
- emiatt az antenna-bővíthetőség sem szempont

Milyen paraméterre érdemes még figyelnem? Pl. a turbo, vagy más hasonló sebességnövelők mennyire működnek? Azt tudom, hogy csak a hozzávaló (drágább) kártyával tud mondjuk 108mbitet papíron egy-egy ilyen, de valóban tudja? Vagy legalább az 54-et tartja megbízhatóbban ilyenkor?

Erre valaki?

#89 Felhasználó inaktív   DieselMexx 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 13. 08:46

Idézet: FlowM@N - Dátum: 2006. szept. 12., kedd - 23:45

1 gép is kinyírja a dlink és társait.  :Đ

:D Igen ezért is váltom le. A dlink és társaihoz nem tartzik a zyxel és az smc ugye?:)

#90 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 13. 10:54

Idézet: xeri - Dátum: 2006. szept. 12., kedd - 17:53

Üdv! Céges vezetékes hálózatot szeretnénk bővíteni wlannal, ehhez kérnék tanácsot. Egyrészt AP-ra, másrészt hozzávaló pci-os kártyára. Ami fontos:
- legyen rajta legalább 1-2 UTP port is (vezetékes switch)
- WPA-t tudjon (ez talán mindegyikben benne van már)
- legalább 54mbites legyen
- megbízhatóan működjön

Ami nem annyira fontos:
- hatótávolság (épületen belül, de csak gipszkarton falakkal elválasztva, minden gép 15m-en belül lesz)
- emiatt az antenna-bővíthetőség sem szempont

Az routernek hivjak, amiben van switch is, nem access point-nak.

Regebben Linksys WRT54G-t hasznaltunk, de elegem lett beloluk, hogy mindig videkre sikerult levinnem 1-1 selejt/rosszul osszerakott/kontakthibas darabot, meg neha megallt a WLAN, azota Zyxel 334WT-t hasznalunk.

Eddig 10-bol 1-gyel volt gond, de szerintem csak annyi, hogy kollega rossz csatornakon probalkozott hasznalni a WLAN-t. :)

Sebesseget nagyon nem probaltam, mivel PDA-s rendelesfelvetelre szoktam alkalmazni, PDA meg csak 11mbitet tud.

PCI kartya? passz.
Nekem USB-s, vagy picimaci WPA kepes kartya kene, egy regi laptopba.
Ugyfel regi APja WEP-re volt allitva, azzal tokeletesen ment, csak rendszercserekor kenytelen voltam WPA-ra valtani, mert a rendelesfelvevo PDA-kat nem sikerult paroztatni WEP-pel, nyiltan meg ugye nem hagyunk halot, plane, ha helyi halo van mogotte.

#91 Felhasználó inaktív   NeCrO 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.626
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 13. 13:27

Idézet: DieselMexx - Dátum: 2006. szept. 13., szerda - 9:46

:D Igen ezért is váltom le. A dlink és társaihoz nem tartzik a zyxel és az smc ugye?:)

Szerintem mindkettővel jól jársz, nekem Zyxel tetszett, de SMC lett belőle, bár szükségállapot volt, de nem bántam meg.  ;)
Jöttem, láttam, fagytam...
Arra ébredtem, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja , ezután lementem a Postára és feladtam a reményt...

#92 Felhasználó inaktív   xeri 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 378
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 13. 15:27

Idézet: nyunyu - Dátum: 2006. szept. 13., szerda - 11:54

Az routernek hivjak, amiben van switch is, nem access point-nak.

Regebben Linksys WRT54G-t hasznaltunk, de elegem lett beloluk, hogy mindig videkre sikerult levinnem 1-1 selejt/rosszul osszerakott/kontakthibas darabot, meg neha megallt a WLAN, azota Zyxel 334WT-t hasznalunk.

Eddig 10-bol 1-gyel volt gond, de szerintem csak annyi, hogy kollega rossz csatornakon probalkozott hasznalni a WLAN-t. :)

Sebesseget nagyon nem probaltam, mivel PDA-s rendelesfelvetelre szoktam alkalmazni, PDA meg csak 11mbitet tud.

PCI kartya? passz.
Nekem USB-s, vagy picimaci WPA kepes kartya kene, egy regi laptopba.
Ugyfel regi APja WEP-re volt allitva, azzal tokeletesen ment, csak rendszercserekor kenytelen voltam WPA-ra valtani, mert a rendelesfelvevo PDA-kat nem sikerult paroztatni WEP-pel, nyiltan meg ugye nem hagyunk halot, plane, ha helyi halo van mogotte.

Az UTP-portokat csak azért kérdeztem, mert az én ismereteim szerint egy AP nagyjából a switch drótnélküli megfelelője, ezért gondoltam, nem nagy kaland egy drótossal egyberakni :)

A wlan routereket egyébként lehet csak AP-ként használni? Vagy ilyenkor mindig routerként is működnek és új alhálót hoznak létre? Tulajdonképpen az egyetlen dolog, ami a router ellen szól az én esetemben, hogy általában az alsó-középkategóriában 10mbites WAN porttal vannak megáldva, ami elég szűk keresztmetszet ebben az esetben.

#93 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 09. 13. 15:45

Idézet: xeri - Dátum: 2006. szept. 13., szerda - 16:27

A wlan routereket egyébként lehet csak AP-ként használni? Vagy ilyenkor mindig routerként is működnek és új alhálót hoznak létre?

AP-n egy szem UTP van, bedugod a meglévő hálódba, aztán drótossal lehet csatlakozni hozzá.

Alapeseti wlan routert én is használok APnek, elvégre nem kötelező a wan portjába bármit dugni, meg felkonfigni. Kivétel tán a Netgear, azt addig nem lehet nyomkodni, míg a wan portjába nincs drót.

SMC meg LinkSys az nálam simán így üzemel, lan oldalát beállogatod a meglévő hálódba, WAN portjának valami tök független IP-t adsz, aztán kész.
Make love not Wor.

#94 Felhasználó inaktív   DieselMexx 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 13. 17:21

Oksa. köszönöm mindenkinek. SMC-t fogok venni:)

#95 Felhasználó inaktív   NeCrO 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.626
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 13. 18:53

Idézet: DieselMexx - Dátum: 2006. szept. 13., szerda - 18:21

Oksa. köszönöm mindenkinek. SMC-t fogok venni:)

Ajánlom a 751.7924es modelszámot, ha 7004VBR-EU-t akarsz venni. Nekem ez van és bevált, tudtommal nincs újabb firmware sem.
Jöttem, láttam, fagytam...
Arra ébredtem, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja , ezután lementem a Postára és feladtam a reményt...

#96 Felhasználó inaktív   Lauda 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.860
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 13. 19:25

Idézet: DieselMexx - Dátum: 2006. szept. 13., szerda - 18:21

Oksa. köszönöm mindenkinek. SMC-t fogok venni:)

Inkább vegyél egy Vigor-t. Garantáltan cumimentes lesz a használata. ;)

Persze Te tudod. Csak jó tanács.
A közlekedési balesetek 90%-ban a járművezető hibájából történnek. Nem vicc, ez a szomorú valóság!

#97 Felhasználó inaktív   sohta 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 16. 13:03

Olvasgattam a Topicot és úgy látom, hogy megfelelő lenne számomra egy SMC 7004VBR-EU vagy ZyXEL Prestige 334WT Router vagy asus wl500g premium

A D-Link DG4300 sem lenne rossz gáma miatt, de kb. 40k-t nem ér meg.

Sajnos az SMCről szinte semmit sem találtam (még árat sem)

Asus-t láttam 23k magasságában, ZyXEL-t pedig 24k-ért, így e két cucc közül fog kikerülni az áldozat

Max 3 gép lenne a neten
1. gép: e-mailek folyamatos figyelése-olvasása, meg mellette webböngészés és esetleg DC menne.
  Ez a gép állandóan netre van kapcsolva
2. gép: Gáma, webböngészés, DC, letöltés. Ez a gép wlan-on keresztül kapcsolódna. 3m...40m között mozgó távolságokban. Hordozgatás miatt. (ez a gép napi max. 3-4 órát lenne csak neten)
3. gép: ez kisgyereknek barbis netes játékra. ez is majdan wlannal kapcsolódna (na ez meg tényleg csak előtervezés szintje)

Ezen gépek között sávszélesség korlátozást is kellene tudnia, de ahogy lejött nekem ezzel megbírkóznak a kiszemeltek.

Ja, hogy kérdés is legyen: a kettő közül nagyjából mindegy, hogy melyiket választom?
Sose nézz hátra, mert véletlenül lefejelsz egy oszlopot :)

#98 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 16. 13:15

Idézet: sohta - Dátum: 2006. szept. 16., szombat - 14:03

Olvasgattam a Topicot és úgy látom, hogy megfelelő lenne számomra egy SMC 7004VBR-EU vagy ZyXEL Prestige 334WT Router vagy asus wl500g premium

A D-Link DG4300 sem lenne rossz gáma miatt, de kb. 40k-t nem ér meg.

Sajnos az SMCről szinte semmit sem találtam (még árat sem)

Asus-t láttam 23k magasságában, ZyXEL-t pedig 24k-ért, így e két cucc közül fog kikerülni az áldozat

Max 3 gép lenne a neten
1. gép: e-mailek folyamatos figyelése-olvasása, meg mellette webböngészés és esetleg DC menne.
  Ez a gép állandóan netre van kapcsolva
2. gép: Gáma, webböngészés, DC, letöltés. Ez a gép wlan-on keresztül kapcsolódna. 3m...40m között mozgó távolságokban. Hordozgatás miatt. (ez a gép napi max. 3-4 órát lenne csak neten)
3. gép: ez kisgyereknek barbis netes játékra. ez is majdan wlannal kapcsolódna (na ez meg tényleg csak előtervezés szintje)

Ezen gépek között sávszélesség korlátozást is kellene tudnia, de ahogy lejött nekem ezzel megbírkóznak a kiszemeltek.

Ja, hogy kérdés is legyen: a kettő közül nagyjából mindegy, hogy melyiket választom?

2-es gép érdekes lesz. DC meg letöltés WLAN kapcsolattal 40 méteren, gondolom még falak is vannak. Esélytelen....
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#99 Felhasználó inaktív   sohta 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 16. 13:28

Idézet: FlowM@N - Dátum: 2006. szept. 16., szombat - 14:15

2-es gép érdekes lesz. DC meg letöltés WLAN kapcsolattal 40 méteren, gondolom még falak is vannak. Esélytelen....

Jah azok vannak  :(
Amúgy a 40m igen ritkán lenne (előreláthatólag), de gondoltam valami irányított antennás megoldással csak meg lehetne oldani, igaz egyenlőre nem ez a legfontosabb szempont, mert 95%-ban 3m-en belül lenne a gép, egy légtérben a routerrel.
Sose nézz hátra, mert véletlenül lefejelsz egy oszlopot :)

#100 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 16. 18:17

Idézet: sohta - Dátum: 2006. szept. 16., szombat - 14:03

Olvasgattam a Topicot és úgy látom, hogy megfelelő lenne számomra egy SMC 7004VBR-EU vagy ZyXEL Prestige 334WT Router vagy asus wl500g premium

...

Az smc7004vbr az sima drótos kütyü; dc meg fájl cserélgetőktől bizony kifekszik, de viszont olcsó.
Zyxel 334wt-re szavazok, az nyerő nálam mostanában.

Téma megosztása:


  • (133 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó