HWSW Informatikai Kerekasztal: netfilter (iptables) - nem találom a kimenő csomagokat - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

netfilter (iptables) - nem találom a kimenő csomagokat

#1 Felhasználó inaktív   FixY 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 10. 09. 12:13

Utólagos update: lehet, valahogy törölni/töröltetni topikot? Megvan, miért nem találtam: azt hittem, a "szabványos" google hivatkozásoknak nincs közük a reklámokhoz. Most csak kíváncsiságból blokkoltam a bud02s22-in-f2.1e100.net címére menő forgalmat és eltűntek a reklámok. Kérdés, hogy az egyéb google szolgáltatások túlélik-e... :) Néhány applikáció esetében működik, de pont a leginkább problémás (mivel fogalmam sincs, honnan jön) reklámtól nem tudok megszabadulni így sem. Szóval mégis kérdés a kérdés: hol a bánatba keressem ezeket a kósza reklámkérő packeteket? :(





Ha erre téved valami kóbor lélek, aki ismeri a netfilter működését, elsősorban openwrt-n...
Próbálok a mobilomon megjelenő reklámoktól megszabadulni. Ez sokáig egész jól működött, hogy a mobilt proxy használatra kényszerítettem, az openwrt-re telepített squid-ban meg letiltottam a reklámszervereket.
Egy ideje hatástalanná vált ez a szűrés, így is bejönnek reklámok, de fogalmam sincs, hogyan.
A squid logban látható, hogy próbálkozik a megszokott szerverekkel, a squid visszadobja, majd mégis jön valahonnan a reklám (hogy a netről, azt onnan tudom, hogy lekapcsolt wifi mellett nem jelennek meg)
Néztem tcpdump-pal, látható, hogy van forgalom egy bizonyos címtartomány felé, ami nem proxy-n megy át, hanem közvetlenül a netre kapcsolódik.
És itt jön a nagy gondom: nem találtam egyetlen olyan netfilteres tábla+lánc (alias chain) párost, ahol legalább logolni tudnám ezeket a kapcsolatokat.
A normális körülmények közt működő iptables -j TRACE sajnos az újabb openwrt verziókból hiányzik, így nem tudom őket nyomon követni.
Ha valakinek van ötlete, hogy merre induljak neki újra, hálás lennék... :)
Esetleg ha azt meg tudná valaki mondani, hogy egy bridge-n (br-lan interface) lógó wifi kliens csomagjait hol érdemes megfogni, ha bizonyos címeket blokkolni akarok, már az is sokat segítene. (ebtables nem játszik :( )

Szerkesztette: FixY 2015. 10. 09. 12:40 -kor

"They coming to take me away HA-HAAA..." (XIV  Napoleon)

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó