HWSW Informatikai Kerekasztal: UPC kábeltévé szolgáltatása... - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (311 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

UPC kábeltévé szolgáltatása... Értékeld a témát: ****- 3 szavazás

#21 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 14. 19:42

Idézet: JOINT72 - Dátum: 2006. dec. 14., csütörtök - 20:14

Érdekes hír a kábel-tv-ről: Link. Remélem minél hamarabb lesz valódi verseny és ez az árak csökkenését eredményezheti.

Az 1/3-os törvény csak a nagyokat fogta vissza attól hogy területileg tovább terjeszkedhessenek, kisebb vagy nagyobb konkurens cégek felvásárlásával növeljét előfizetői táborukat. A ktv cégeknek nem egymás ellen kell versenyezniük, hanem a konkurens technológiákkal szemben mint pl. műhód, földfelszíni, IPTV.

#22 Felhasználó inaktív   JOINT72 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 209
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 14. 20:23

Miért ne versenyezhetnének egymással a kábeltv-k? Úgy ahogy a mobil telefon társaságok. Mindegyiknek ki kellett építeni a saját lefedettségét.

#23 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 14. 21:03

Idézet: JOINT72 - Dátum: 2006. dec. 14., csütörtök - 21:23

Miért ne versenyezhetnének egymással a kábeltv-k? Úgy ahogy a mobil telefon társaságok. Mindegyiknek ki kellett építeni a saját lefedettségét.

Ezzel csak az gond hogy kevés helyen rentábilis párhuzamos infrastruktúrát építeni, épp ezért nincs is olyan sok terület ahol két párhuzamos infrastruktúra épült. Mobil cégeknél vidéki részen soxor elég egy bázisállomás egy egész településre, nagyvárosban sűrűbben kell cellákat telepíteni de azért ott is elég talán km-enként egy. Azért a kábel nehezebb dió ennél, fel kell ásni az egész szolgáltatási területet, vezetéket kell fektetni és elvinni a kábelvéget minden egyes előfizetőig.

#24 Felhasználó inaktív   JOINT72 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 209
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 15. 01:52

Ha nyugaton működik a dolog akkor itt is működnie kell. Ráadásul a nyugati upc-s árak megegyeznek a Magyaréval és még nagyobb sávszélességet is adnak. Ott hogy tudják megoldani?

Ezek elvi kérdések is. Soha nem derülhet ki a valós piaci ár, ha nincs piaci verseny a szolgáltatók között.

#25 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 15. 12:50

Nyugaton sem jellemző hogy duplán kábelezzenek a ktv cégek. Max nagyvárosok sűrűn lakott részein lehet ez rentábilis, de ott se gyakran teszik. Nyugaton, ahogy amcsiban vagy a távolkeleten is jellemzően egy ktv cég végpontja elérhető egy háztartásban. Ott is ugyanazok a gazdasági motívációk mozgatják a cégeket mint nálunk, e téren nincs nagy eltérés. Nyugaton ahogy írtam eltérő technológiák versenygenek. Pl. angoloknál van földfelszíni DVB-T rendszer, van műhódas szolgáltató, van ktv szolgáltató és idővel talán lesz IP alapú TV szolgáltató is. Mivel a BT nemrég indult "IPTV"-je nem igazán az, nem olyan mint ami idehaza elindult. Mivel a BT a DVB-T szolgáltatással oldja meg a képet, mellette csak a VoD rész jön IP-n, meg az internet.

A sávszélesség nagysága a piaci körülményektől függ. Ott ahol több technológia van párhuzamosan, több szolgáltatóval, azok viszonylag erősek és hosszú ideig egymásra licitálnak az felveri a sávszél nagyságát.(mivel a cégek inkább emelnek sávszélt minthogy árat csökkentsenek, mivel előbbi nem igazán kerül költsége, utóbbi meg legutólsó dolog amit hajlandók megtenni) Hasonlóan pl. amikor idehaza a UPC és Tíkom egymásra licitált többször is a duplázással az nálunk is felverte a sávszélek nagyságát. Nálunk most ez a folyamat épp pihen, de idővel újra növekedés lesz. Nyugaton e fronton már előrébb járnak, de nem csak ebben penetrációban is jóval nagyobb a elterjedtség. Ez is szempont, minél telítettebb a piac és már minél nehezebb új előfizetőhöz jutni annál inkább vonzóbbá akárják tenni magukat a cégek. Majd ha nálunk is már akkora lesz a penetráció mint nyugaton, addigra itt is hasonló sebességek lesznek.

#26 Felhasználó inaktív   LesiaLovag 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 349
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 06. 09:22

Sajna nálam a upc leszerepelt. Túlságosan monopolhelyzetben van.....

Digi TV akció: 2 beltéri egységgel havi 2400 ft, több csatornával mint a upc-nél (csak discoveryből 3 féle van)

Szerelték be a chellót és a szerelő megkérdezte miért köttettem ki a kábeltévét....elmondtam neki, erre megvakarta a fejét és közölte, hogy ő is vált....:-D

Ez nem reklám, tapasztalat, tán hasznos valakinek.
" az élet egy ritka szar játék, de a grafikája nagyon ott van!"

#27 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 06. 10:48

Haaaaaaat, sok szerencset a 2 megabites kep elvezetehez :p "Elmeny" lesz ;)
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#28 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 18. 11:14

Elviekben idén várható a UPC hálózatán digitális csomag megjelenése, ahogy én tavalyról megtudtam, de lehet csak teszt lesz belőle. :)
Nemtudom, hogy mekkora esélye van egy ilyennek, meg annak pl., hogy a Discovery-n reklámozott Atlas műsór HD felbontásban jön át stb.
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#29 Felhasználó inaktív   mozesapo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 932
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 21. 10:34

Hali!

Nektek az MGM milyen hanggal jön? Sztereo v. mono?
-Egész biztosan nem fogtok örülni - jegyezte meg Bölcs Elme.
-Ki vele! -Jó - mondta Bölcs Elme. - A Válasz a Nagy Kérdésre. . . -Nos?. . . -Az Élet, a Világmindenség Meg Minden. . . - mondta Bölcs Elme.
-Tehát?. . . -A Válasz. . . - mondta Bölcs Elme, és megállt.
-Igen?... -A Válasz. . .
-Igen???... -Negyvenkettõ - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel.

#30 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 21. 11:24

Hat, amiket en lattam channelsurfing kozben az mgm musorabol, sztem edesmindegy :D
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#31 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 21. 11:28

Idézet: mozesapo - Dátum: 2007. jan. 21., vasárnap - 10:34

Hali!

Nektek az MGM milyen hanggal jön? Sztereo v. mono?

Mono.

#32 Felhasználó inaktív   mozesapo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 932
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 21. 11:46

Idézet: FakeJack - Dátum: 2007. jan. 21., vasárnap - 12:28

Mono.

Thx, mert akkor nem én vagyok a hülye, 1xüen képtelen vagyok meggyőzni egy upcist, hogy mono.
-Egész biztosan nem fogtok örülni - jegyezte meg Bölcs Elme.
-Ki vele! -Jó - mondta Bölcs Elme. - A Válasz a Nagy Kérdésre. . . -Nos?. . . -Az Élet, a Világmindenség Meg Minden. . . - mondta Bölcs Elme.
-Tehát?. . . -A Válasz. . . - mondta Bölcs Elme, és megállt.
-Igen?... -A Válasz. . .
-Igen???... -Negyvenkettõ - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel.

#33 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 22. 15:54

Tudom, hogy nem kábeles... UPC Direct kérdésem lenne.
Ha egy tető módosítás miatt le kellett szedni a lavórt, van-e valami kritériuma a felszerelésnek laikus számára.
Merre nézzen, és mennyire lesz problémás a visszaüzemelés?
Mi változik, ha kb 50 km-t délnyugatra költözne az eszköz?
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#34 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 22. 19:27

Idézet: csozsi - Dátum: 2007. jan. 22., hétfő - 15:54

Tudom, hogy nem kábeles... UPC Direct kérdésem lenne.
Ha egy tető módosítás miatt le kellett szedni a lavórt, van-e valami kritériuma a felszerelésnek laikus számára.
Merre nézzen, és mennyire lesz problémás a visszaüzemelés?
Mi változik, ha kb 50 km-t délnyugatra költözne az eszköz?

Üdv!

Semmi akadálya nincs! Elég nagy sugarú körben költözködhetsz!  :D  De arra figyelj, hogy Kelet 19.2°-ra szabad legyen a kilátás! Közvetlen a tányér előtt ne legyen magasabb épület, fa, stb. A beüzemelés pedig nem nehéz, ha tudsz szerezni valahonnan egy analóg beltérit. (Én is magamnak szereltem fel annó a műholdvevőt!) A beltérit ráállítod valamelyik analóg Astra-s csatornára (RTL, Sat1, ...) majd szép lassan addig forgatod amíg be nem jön. Amikor már látsz valamit, de még halacskás, nem tökéletes, akkor egyre óvatosabb, finomabb mozdulatokkal állítsd be a pontos helyzetet. (Nem csak jobbra-balra, hanem le-fel is!) Arra vigyázz, hogy amikor rászorítod a bilincset közben nem mozogjon a tányér (én ezzel szívtam annó)! De aztán bekalibráltam a kezemet, kb-ra tudtam, hogy mennyivel kell odébb állítani, hogy a szerelés végére a pontos helyzetben rögzüljön a tányér.  :D

Üdv: Klown

Szerkesztette: Klown 2007. 01. 22. 19:30 -kor

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#35 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 22. 22:24

Idézet: Klown - Dátum: 2007. jan. 22., hétfő - 19:27

Üdv!

Semmi akadálya nincs! Elég nagy sugarú körben költözködhetsz!  :D  De arra figyelj, hogy Kelet 19.2°-ra szabad legyen a kilátás! Közvetlen a tányér előtt ne legyen magasabb épület, fa, stb. A beüzemelés pedig nem nehéz, ha tudsz szerezni valahonnan egy analóg beltérit. (Én is magamnak szereltem fel annó a műholdvevőt!) A beltérit ráállítod valamelyik analóg Astra-s csatornára (RTL, Sat1, ...) majd szép lassan addig forgatod amíg be nem jön. Amikor már látsz valamit, de még halacskás, nem tökéletes, akkor egyre óvatosabb, finomabb mozdulatokkal állítsd be a pontos helyzetet. (Nem csak jobbra-balra, hanem le-fel is!) Arra vigyázz, hogy amikor rászorítod a bilincset közben nem mozogjon a tányér (én ezzel szívtam annó)! De aztán bekalibráltam a kezemet, kb-ra tudtam, hogy mennyivel kell odébb állítani, hogy a szerelés végére a pontos helyzetben rögzüljön a tányér.  :D

Üdv: Klown

Anno a normál műhódat én is így.
Tehát először egy analóg beltérivel megfogom az Astra 1G-t, aztán felrakom a UPC beltérijét?
A fej jó lesz mindkét beltérihez?
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#36 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 23. 10:40

Idézet: csozsi - Dátum: 2007. jan. 22., hétfő - 22:24

Anno a normál műhódat én is így.
Tehát először egy analóg beltérivel megfogom az Astra 1G-t, aztán felrakom a UPC beltérijét?
A fej jó lesz mindkét beltérihez?

Üdv!

Poooontosan!  :)  Igen nagy valószínűséggel jó lesz a fej is, de azért ellenőrizd, hogy "universal LNB"-e?! Ha univerzális a fej, akkor biztosan fog menni!

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#37 Felhasználó inaktív   VINIKOR 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 540
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 25. 05:27

Gondolkodom a UPC Direct bekötésén. Ha a TV mellett a számítógépen is szeretném nézni a tv és tunerkártyával fel is akarok venni akkor ezt hivatalosan meg lehet oldani?

Most a kábelnél simán oda vezetem a koaxkábelt ahova akarom. Digitális tv-nél ez hogy van?

Milyen tunerkártya kell a PC-be? DVB-T tudás elég?

Képminőségről mi a véleményetek? Melyik a jobb?
Szolgálati közlemény:                                Konfig leírasa a Profilban található

#38 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 25. 17:52

Idézet: VINIKOR - Dátum: 2007. jan. 25., csütörtök - 5:27

Gondolkodom a UPC Direct bekötésén. Ha a TV mellett a számítógépen is szeretném nézni a tv és tunerkártyával fel is akarok venni akkor ezt hivatalosan meg lehet oldani?

Most a kábelnél simán oda vezetem a koaxkábelt ahova akarom. Digitális tv-nél ez hogy van?

Milyen tunerkártya kell a PC-be? DVB-T tudás elég?

Képminőségről mi a véleményetek? Melyik a jobb?

Üdv!

Digitális vétel esetén szükséges minden megjelenítő elé egy Set Top Box. Direct esetében egy DVB-S(atellite) szabványú tunerkártya szükségeltetik! Olyan kell ami tud Cryptoworks dekódermodult fogadni! Ha ez megvan, akkor a Smartcardot (olyan kb. mint a SIM kártya) tolhatod is be és nézheted az adást. Természetesen minden tunerhez külön Smartcard (~ előfizetés) kell! Minőségétől nem kell hasraesni, kb. olyan, mint egy DivX film, de egy zavarokkal terhelt, rossz minőségű kábel tv-t azért űberel. Nincsenek csíkok, mákszemek, halacskák, hangyák és egyéb élőlények a képen. Viszont szépen tud kockázni, blokkosodni!  :D

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#39 Felhasználó inaktív   VINIKOR 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 540
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 27. 02:43

A tv-hez kapott Smartcardot átvihetem a PC-hez és a tv-tunerben is használhatom?

Smartcardot lehet venni nem hivatalos úton is? (Igen - nem szintü válasz is elég)

Hány Mb/s-es tömörítése van az UPC digitális tv-nek?

Tokkal vonóval mennyibe kerül egy UPC Direct beszerelés? Új kábel kiépítés a TV-hez és a PC-hez, Parabola ára stb. Ki kell egyátalán cserélni a régi analóg koax kábelt?

Szerkesztette: VINIKOR 2007. 01. 27. 02:54 -kor

Szolgálati közlemény:                                Konfig leírasa a Profilban található

#40 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 27. 21:43

Idézet: VINIKOR - Dátum: 2007. jan. 27., szombat - 2:43

A tv-hez kapott Smartcardot átvihetem a PC-hez és a tv-tunerben is használhatom?

Smartcardot lehet venni nem hivatalos úton is? (Igen - nem szintü válasz is elég)

Hány Mb/s-es tömörítése van az UPC digitális tv-nek?

Tokkal vonóval mennyibe kerül egy UPC Direct beszerelés? Új kábel kiépítés a TV-hez és a PC-hez, Parabola ára stb. Ki kell egyátalán cserélni a régi analóg koax kábelt?

1., Igen.

2., Nemigen  :D

3., 3-4 mbps

4., UPC Direct honlap! Amúgy ingyenes az alapszerelés (Lehet, hogy a Digi-vel keverem?! :think: ) + a hozzá szükséges felszerelés (antenna, STB, kábelek, tartó konzol, stb.). Fakultatív jelleggel a régi kábelt is meg lehet tartani, ha úgy érzed. (Koax = koax. Tök mind1, hogy analóg vagy digitális jelátvitelre használod!) Viszont arra számíts, hogy a 2. vevőhelyhez (=PC) szükséges szerelésért, anyagért már fizetned kell a szerelőnek, mert az már nem számít alapszerelésnek!

Üdv: Klown

Szerkesztette: Klown 2007. 01. 27. 21:44 -kor

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

Téma megosztása:


  • (311 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó