HWSW Informatikai Kerekasztal: Minden, ami Google - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (24 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Minden, ami Google Értékeld a témát: -----

#421 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 28. 17:01

Üzenet megtekintéseIdézet: tanulgat - Dátum: 2010. 03. 28. 13:47

Pár napja olvastam valahol egy beirást, emberke betelefonál, hogy nem tud bejelentkezni, megváltozott-e a jelszava, recengizda megnézi, majd mosolyogva közli, hogy valószinüleg amikor megadta, kétszer is elgépelte, mert pucni szerepelt.

Mi lehetett az a jelszó amit írni akart??? :D :cool2: :rolleyes: :closedeyes:
------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

#422 Felhasználó inaktív   tanulgat 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 28. 21:05

Üzenet megtekintéseIdézet: Gubek - Dátum: 2010. 03. 28. 18:01

Mi lehetett az a jelszó amit írni akart??? :D :cool2: :rolleyes: :closedeyes:


Hát, most volt időm gondolkodni, :hemuveg: szerintem lehagyta az elejéről a "ka" betűket. :idea:
Vagy mégsem? :think:
"Osztán tanujjá'" - mondták gyerekkoromban, ez lett belőle.

#423 Felhasználó inaktív   mckay 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 603
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 29. 22:00

Sziasztok!

Lenne egy nagyon komoly kérdésem.
A Google Dokumentumok között tárolt táblázatom, szövegem tartalmában keres a Google search motorja?

Tudom, viccesen hangzik, de most tényleg.
Van ez a Google Dokumentumok szolgáltatás. Itt az ember létrehozhat egy táblázatot. Ehhez a Google Accountoddal először hitelesíteni kell magadat, de aztán máris pötyögheted a doksit. Namármost van itt olyan opció, hogy a doksi megosztása, és ezen belül olyan is van, hogy akivel megosztom, az Google Account nélkül is láthassa e dokumentumot, sőt, akár bele is írhasson. Ehhez a fajta megosztáshoz csupán el kell küldeni a szóban forgó dokumentum linkjét az illetőnek, ő csak rákattint, és máris írhatja, olvashatja.

Ha ez így van, akkor ezek szerint a keresőmotorok (google, yahoo, ask, stb.) is látják, és így beindexelik maguknak a tartalmát?
Ha pl. én azt írom a doksimban, hogy "Kovács Pisti titokban szerelmes az osztályfőnökébe", akkor én nem sokára viszontlátom ezt a Google találatai között, ha rákeresek ezekre a szavakra?
:s

Köszi a válaszokat előre is!!!

Szerkesztette: mckay 2010. 03. 29. 22:16 -kor


#424 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 30. 07:26

Üzenet megtekintéseIdézet: mckay - Dátum: 2010. 03. 29. 23:00

... Namármost van itt olyan opció, hogy a doksi megosztása, és ezen belül olyan is van, hogy akivel megosztom, az Google Account nélkül is láthassa e dokumentumot, sőt, akár bele is írhasson. Ehhez a fajta megosztáshoz csupán el kell küldeni a szóban forgó dokumentum linkjét az illetőnek, ő csak rákattint, és máris írhatja, olvashatja.

Ha ez így van, akkor ezek szerint a keresőmotorok (google, yahoo, ask, stb.) is látják, és így beindexelik maguknak a tartalmát? ...


Nem hinném, hogy beindexelhetnék azt a dinamikusan generált linket, ami ugyan a doksira mutat, mégis indexeléskor nem vehető ki szerintem. Hogyan állíthatnák elő indexeléskor az adott linket, amikor azt a google generálja? Szerintem nem nagyon lehet, az indexelés pedig nem terjed ki erre, max. ha a cég is úgy akarja: kulcsszavakon keresztül. Amúgy elméletileg lehetséges, hogy rátaláljanak, de semmiképpen sem a fenti link "irányából". Gondolom én.

Szerkesztette: Warrior 2010. 03. 30. 07:26 -kor

"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#425 Felhasználó inaktív   tanulgat 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 30. 19:29

Üzenet megtekintéseIdézet: tanulgat - Dátum: 2010. 03. 26. 20:33

Sehol se találok olyan beállitási lehetöséget, hogy fixen megadhassam, hogy az elküldött levelek milyen másik cimre is elmenjenek. Macerás minden egyes küldésnél beállitani, és ki is maradhat. :-(



Erre ti se semmit ?
"Osztán tanujjá'" - mondták gyerekkoromban, ez lett belőle.

#426 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 06. 10:24

Múlt héten létrehoztam valakinek egy gmail fiókot. Segítettem neki, aztán kiderült, olyan email címet választottam, ami nem jó, nem tetszik.

Sebaj, létrehozunk egy olyant, ami megfelel, gondoltam. Meg is történt.
A paraméterek ugyanazok... A másik fiókot egyszerűen hanyagolni kell, gondoltam.

Be is lett lőve minden, ki lett próbálbva. POP3/SMTMP-vel lesz kezelve a fiók,
azért volt szükség erre, mert az internet szolgáltató email (POP3) szolgáltatása igen akadozó, de legalább olcsó a NET :sleep:

Aztán az ünnepek alatt egyszer csak le lett tiltva a fiók.
Webes felületen ez a szöveg fogad:

Idézet

A fiók ideiglenesen letiltva
Sajnáljuk a kényelmetlenséget. A fiókok vagy a Google Általános Szerződési Feltételek vagy a termékspecifikus Általános Szerződési Feltételek észlelt megsértése miatt lehetnek letiltva. További tájékoztató
A fiókhoz való hozzáférés azonnali helyreállításához adja meg alább mobiltelefonja számát, és egy szöveges üzenetben elküldjük Önnek ellenőrzőkódját.
Ellenőrzési lehetőségek
* Szöveges üzenet
A Google elküldi az ellenőrző kódot tartalmazó szöveges üzenetet a telefonjára.
* Hanghívás
A Google felhívja Önt, és egy géphang bemondja az ellenőrző kódot.


Lett kérve SMS, de azzal nem sikerül előre jutni, mert "a szolgáltatás jelenleg nem működik". Át lett olvasva az ÁSZF, de nem jöttem rá, mi lehet a gond.
Gyakorlatilag egy vadiój fiók, nem is volt használva csak pár szokványos email küldésre.
Valaki járt még így?
Én 2 gmail fiókot használok, ugyanazokkal a paraméterekkel, csak 2 eltérő címmel. mind a 2 probléma mentesen működik. Tehát az nem lehet gond, hogy 2 fiók is készült egymás után.

#427 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 06. 10:37

Üzenet megtekintéseIdézet: hkpk - Dátum: 2010. 04. 06. 11:24

Gyakorlatilag egy vadiój fiók, nem is volt használva csak pár szokványos email küldésre.
Valaki járt még így?
Én 2 gmail fiókot használok, ugyanazokkal a paraméterekkel, csak 2 eltérő címmel. mind a 2 probléma mentesen működik. Tehát az nem lehet gond, hogy 2 fiók is készült egymás után.


Ha akadozik a net, akkor simán lehet, hogy maga a kliens próbált túl sűrűn belépni.
A több account nem lehet gond, én is többet használok, de volt már olyan is, hogy 4-5 újat hoztam létre egyszerre.

#428 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 06. 19:23

Üzenet megtekintéseIdézet: MisterY - Dátum: 2010. 04. 06. 11:37

Ha akadozik a net, akkor simán lehet, hogy maga a kliens próbált túl sűrűn belépni.
A több account nem lehet gond, én is többet használok, de volt már olyan is, hogy 4-5 újat hoztam létre egyszerre.

Közben megjött a google (szerintem automatikus) válasza, ami felsorolja, hogy mik a lehetséges okok, és ők is említik a kliens túl sűrű belépkedését, mint egyik lehetséges okot.
A helyzet az, hogy gmail fiókot is azért kellett létrehozni, mert a normál (tvnet-es) fiók nem akart működni. Lehet, van valami huncutság a gépen, bár amikor ott ültem előtte, akkor nem tapasztaltam semmit, NOD is rendben frissítette magát, tűzfal is van, szóval passz.

#429 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 04. 06. 19:39

Üzenet megtekintéseIdézet: hkpk - Dátum: 2010. 04. 06. 20:23

Közben megjött a google (szerintem automatikus) válasza, ami felsorolja, hogy mik a lehetséges okok, és ők is említik a kliens túl sűrű belépkedését, mint egyik lehetséges okot.
A helyzet az, hogy gmail fiókot is azért kellett létrehozni, mert a normál (tvnet-es) fiók nem akart működni. Lehet, van valami huncutság a gépen, bár amikor ott ültem előtte, akkor nem tapasztaltam semmit, NOD is rendben frissítette magát, tűzfal is van, szóval passz.


Tehát az ok megvan, nagy valószínűséggel sem támadás, sem google hiba nem volt a háttérben.

Nekem sohasem jutna eszembe tartós levelezésre. Ha csak a szűk családomban nézek körül, különböző okok miatt szinte mindenki túl van már az ötödik szolgáltatón, van közte olyan is, hogy a matáv-matávnet-axelero-adatpark-tonline váltás volt meg, úgy hogy közben a szolgáltató ugyanaz maradt.

Egyetlen dolgot szoktam a szolgáltató által adott címmel csinálni: beállítok rajta egy forward-ot, mert az invitel pl. korrektül tájékoztat mail-ben a tervezett karbantartásokról.

#430 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 13:21

Gmailnél mióta van 25 megás méretkorlát e-mail mellékletekre? :eek:

#431 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 03. 13:31

Üzenet megtekintéseIdézet: Satriani - Dátum: 2010. 06. 03. 14:21

Gmailnél mióta van 25 megás méretkorlát e-mail mellékletekre? :eek:

Már majdnem egy éve.

#432 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 10. 12:21

Egy júzernél felvetődött: a google.hu főoldalán hogy a rákba lehet letiltani a modern designos Bing-like háttérképet? Lehetőleg URL-ben, nem Gugli fiókkal.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#433 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 10. 12:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Wile E - Dátum: 2010. 06. 10. 13:21

Egy júzernél felvetődött: a google.hu főoldalán hogy a rákba lehet letiltani a modern designos Bing-like háttérképet? Lehetőleg URL-ben, nem Gugli fiókkal.

Sehogy.

#434 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 10. 12:32

Oké. Kösz. Ezek szerint csak ma lesz ilyen.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#435 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 10. 12:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Wile E - Dátum: 2010. 06. 10. 13:32

Oké. Kösz. Ezek szerint csak ma lesz ilyen.

Gondolom, egy napra beizzították, aztán fülelnek, hogy inkább gyűlöli, vagy inkább szereti a nép.

#436 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 10. 13:33

Üzenet megtekintéseIdézet: Wile E - Dátum: 2010. 06. 10. 13:21

Egy júzernél felvetődött: a google.hu főoldalán hogy a rákba lehet letiltani a modern designos Bing-like háttérképet? Lehetőleg URL-ben, nem Gugli fiókkal.

Az elébb olvastam az Index tech rovatában erről.
Rácsodálkoztam, hogy miről is beszélnek, hiszen szemmel láthatóan FF alól használták ők is. Márpedig a FF kezdőlapként (alapértelmezett) beállított Google esetében nincs háttérkép. De jóval egyszerűbb megnyitni új tabon a jobb felső sarokba beírt kereső találatát.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#437 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 10. 13:50

nálam se .hu se .com-nál nincs háttér. (szerencsére) comnál mondjuk ott a link alul és fel is ajánl több képet, de a magyarnál meg fehér a link színe is, szóval alig vettem észre, meg ott bekell jelentkezni a kép cseréhez.
érdekes.

szerk: jah közben már látom, a comnál nincs is. csak megzavart, hogy egy hete ott is volt ilyen egyébként.

Szerkesztette: des 2010. 06. 10. 13:59 -kor

A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#438 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 11. 09:45

Üzenet megtekintéseIdézet: csozsi - Dátum: 2010. 06. 10. 14:33

Rácsodálkoztam, hogy miről is beszélnek, hiszen szemmel láthatóan FF alól használták ők is. Márpedig a FF kezdőlapként (alapértelmezett) beállított Google esetében nincs háttérkép. De jóval egyszerűbb megnyitni új tabon a jobb felső sarokba beírt kereső találatát.

Nekem is egy konzervatív user jelezte. A FF-ot az IE6 helyett, de annak mintájára hajlandó csak használni: nincsenek fülek, minden oldal új ablakban jelenik meg, a kezdőlap a Google.hu, nem használja az FF keresőmezőjét :omg: De nekem is az jutott eszembe, mint neked. Kezdőlapnak addig megadtam neki a http://www.google.hu/firefox URL-t. Ma már levették a hátteret. Remélem nem erőltetik a jövőbem.

Szerkesztette: Wile E 2010. 06. 11. 09:45 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#439 Felhasználó inaktív   gordon6665 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 31. 12:59

A Google-nek van egy Dokumentum szolgáltatása, amiben meg lehet osztani a mappákat, vagy fájlokat. Ez nagyszerű, de nekem ennél is több kellene, mégpedig:
-Online mappa, amit csatlakoztathatok mint hálózati meghajtó és arra azonnal le fel tudnék tőlteni a Sajátgépből
Erre azért lenne legjobban szükségem, mert gyakran utazom és néha a gépem nincs a közelemben

#440 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 16. 17:14

Üzenet megtekintéseIdézet: gordon6665 - Dátum: 2010. 08. 31. 13:59

A Google-nek van egy Dokumentum szolgáltatása, amiben meg lehet osztani a mappákat, vagy fájlokat. Ez nagyszerű, de nekem ennél is több kellene, mégpedig:
-Online mappa, amit csatlakoztathatok mint hálózati meghajtó és arra azonnal le fel tudnék tőlteni a Sajátgépből
Erre azért lenne legjobban szükségem, mert gyakran utazom és néha a gépem nincs a közelemben

Ha nem fontos a Google, akkor dropbox.com.

Téma megosztása:


  • (24 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó