HWSW Informatikai Kerekasztal: YouTube - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (11 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

YouTube és egyéb videomegosztó oldalak Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 11. 08:16

Használjátok? Vajon miért lett olyan rövid idő alatt ennyire népszerű?
"Légy szerény mint én..."

#2 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 11. 08:41

Idézet: zoli62 - Dátum: 2006. okt. 11., szerda - 8:16

Használjátok? Vajon miért lett olyan rövid idő alatt ennyire népszerű?

Szerintem sokan használják. Ez egy továbbfejlesztett változata annak, mikor haverokkal összejártunk mindenféle kisvideókat lesni, kinek milyen van.

Másrészt szerintem ez is social networking kategória, amiben valljuk be a legnagyobb vonzerőt szerintem a kukkolás jelenti. A videón keresztül belelesnek a másik ember életébe. wiw -en meg a kapcsolati rendszeen keresztül, és a képeken át. Az emberek szeretnek kukkolni is.

Szóval alapból 2 ok. Az, hogy miért pont az lett a sikeres, az annak köszönehtő, hogy első volt ebben a formában. Nem véletlen csinálnak a nagy portálok és cégek ilyen oldalakat. Én is kódoltam egy ilyesmi oldalt. Elég szép látogatottsága van. Fapadossága ellenére.

Szerkesztette: e-lias 2006. 10. 11. 08:43 -kor


#3 Felhasználó inaktív   ion 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.944
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 11. 08:45

Az internetezők körében már nagyon rég óta népszerűek a rövid videók, ez az egyik legegyenesebb módja, hogy az embereket a képernyőhöz szögezzék. Az, hogy rövid idő alatt lett sikeres, a blogoknak köszönhető, mint annyi minden más.
Egyszerűen csak jól meg van csinálva.

#4 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 11. 19:35

Tényleg érdekelheti az embereket, levelekben is kapok erre mutató linkeket. Kérdés, mikor van idő egy-egy ilyen frappáns video megkeresésére.
"Légy szerény mint én..."

#5 Felhasználó inaktív   spidey 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.064
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 12. 08:13

Ott a legjobbra értékelt, legnépszerűbb, stb. különböző kategóriákban. Nem nehéz megtalálni a legjobbakat. Egtyébként a Google megvette a YouTubeot. Konkurrencia volt nekik, a Google Video-nak. Szerencse hogy ők vették meg mert a Google legalább nem fog beleszólni. Meg egy Youtube vagy Google Videot pl saját weboldaladra is beilleszthetsz. Komoly siteok is már alkalmazzák. Egyébként két ember alapította minicég volt ez is mint a Google, elismerésem nekik. :respect:  Egy ilyen ötlettel ma bárki dúsgazdag lehet. Csak az ötlet kell.

Szerkesztette: spidey 2006. 10. 12. 08:19 -kor


#6 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 20. 14:04

Jópofa: http://www.youtube.c...h?v=I-nlBOBwu8M
"Légy szerény mint én..."

#7 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 22. 08:20

Nagyon durva. Jelenet

Szerkesztette: zoli62 2006. 10. 22. 08:23 -kor

"Légy szerény mint én..."

#8 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 07. 15:12

Video rendszerező YouTube tv.http://webisztan.blog.hu/2006/11/07/magyar...many_youtube_ra
"Légy szerény mint én..."

#9 Felhasználó inaktív   balamber2 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 08. 09:40

Ugyanaz miatt lett ez is népszerű, ami miatt a hülye IWIW.
Sokan kezdték el majmolni és bejött. Volt ez előtt is kismillió ilyen oldal, talán a lekérdezéseik jobbak. Jobbak a kategóriák, könnyebben megtalálsz olyan videóket, amiket régen láttál, de volt benne egy macska ami ezt meg azt csinált.
Érted, lehet szűkíteni a kört!
Amúgy nem nagyon csípem az ilyen oldalakat. Illetve vannak videók amik miatt érdemes, de annyi mellékvágány és szemét van egy-egy ilyen helyen, hogy húúúú...
---====balamber====---
smink webdesign

#10 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 05. 08:32

Az EU meggyilkolná a YoutTubeot - Ezek szerint nem csak a magyar parlamentben ülnek szépszámmal, agyatlan, nem beszámítható, közveszélyes politikusok, hanem az EU parlamentben is. Egyrészt egyet értek azzal, hogy a törvénytervezet ilyen formában súlyosan korlátozza a szólás szabadságot, másrészt nem is értem, hogy az EU hogy jön ahhoz hogy egy egész világót behálózó decentralizált hálózatot beszabályozzon. Az Internet nem az EU-jé hanem mindenkié aki használja, látogatja és/vagy tartalmat tölt fel rá. Haramdrészt komollyan gondolják hogy több száz milliárd weboldalt, blogot, usenet newsgroupot, streaming mediákat, és egyáltalán ami az interneten előfordul betud szankcionálni?  :omg: A nagy lófaszt.  :o
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#11 Felhasználó inaktív   HavocS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.749
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 05. 10:17

Idézet: balamber2 - Dátum: 2006. nov. 8., szerda - 9:40

Ugyanaz miatt lett ez is népszerű, ami miatt a hülye IWIW.
Sokan kezdték el majmolni és bejött. Volt ez előtt is kismillió ilyen oldal, talán a lekérdezéseik jobbak. Jobbak a kategóriák, könnyebben megtalálsz olyan videóket, amiket régen láttál, de volt benne egy macska ami ezt meg azt csinált.
Érted, lehet szűkíteni a kört!
Amúgy nem nagyon csípem az ilyen oldalakat. Illetve vannak videók amik miatt érdemes, de annyi mellékvágány és szemét van egy-egy ilyen helyen, hogy húúúú...

Hát azért nem, a youtube-ra tényleg rengeteg olyan dolog került fel, amit azelőtt rohadt nehéz volt megtalálni, pláne streamelve. Mostmár persze veszett fejsze az egész, rengeteg dolog el lett távolítva, bár azt nem értem, hogy miért fáj nekik az, hogy 320x240-es felbontáson, alacsony bitraten megnézünk egy videót... emiatt aztán rohadtul nem esnek el semmilyen bevételtől.
|Asus P5B|C2D E6300@7x430|2x1GB DDR2|Asus ATi HD3870|

#12 Felhasználó inaktív   Gaspy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.697
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 05. 14:21

Amugy a pénzre visszatérve szerintem a youtube-nak se jött rosszul hogy eladták jó pénzért, mivel hiába volt nagyon népszerű, de rengeteg pénz ment az üzemeltetésre, és nem tudtak annyi pénzt "kiszedni" belőle, legalábbis valami ilyesmit olvastam
Asus A7N8X rev 2.0, AMD Athlon XP 3200+, 2*512 Mb DDR400 RAM(Samsung+Hynix), Chaintech 6800GT, 200GB Samsung PATA 133+60GB Samsung PATA 100, LG DVD-ROM, NEC 4550A DVD-RW(black), SB Live! 24 bit, Creative Inspire P5800 5.1, LG 1730B TFT, Macron 400W, Windows XP hun with Service Pack 2

#13 Felhasználó inaktív   zobak 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 22
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 09. 10:08

szevasztok!lenne egy kérdésem!hogy lehet regisztrálni a youtube-n mert nekem ezt a hibaüzenetet adja ki ha kitöltöm az összes mezőt és rákattintok sign up gombra:Sorry. Based on the information you have submitted to us, you are ineligible to register for YouTube.com.
lécci írjátok le mit csináltam rosszul!

#14 Felhasználó inaktív   Cadaver 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.589
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 12. 25. 14:24

Fel szeretnék tölteni egy videót a youtube-ra, de a lenti hibaüzenetet kapom mindig, amikor végig ér a feltöltést jelző csík. Kikapcsoltam a tűzfalat, hátha segít, de ugyanez. Proxyt nem használok.
Mi lehet a hiba?
szerk.: Explorer teljesen más hibát dob. Lehet, hogy az ő oldalukon van a hiba...

Csatolt fájl:


Szerkesztette: Cadaver 2006. 12. 25. 14:37 -kor

Faster! Harder! Cadaver!

#15 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 25. 14:45

Szerintem a gugli így pusztítja a youtube-ot, hogy inkább az ő saját oldalát használják a népek.
Mások is panaszkodnak arra, hogy nem tudják feltölteni a videójukat.

Szerkesztette: Warton 2006. 12. 25. 14:46 -kor


#16 Felhasználó inaktív   Cadaver 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.589
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 25. 21:03

Idézet: Warton - Dátum: 2006. dec. 25., hétfő - 14:45

Szerintem a gugli így pusztítja a youtube-ot, hogy inkább az ő saját oldalát használják a népek.
Mások is panaszkodnak arra, hogy nem tudják feltölteni a videójukat.

Hát hurrá
Faster! Harder! Cadaver!

#17 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 25. 22:41

Idézet: zoli62 - Dátum: 2006. okt. 11., szerda - 8:16

Használjátok? Vajon miért lett olyan rövid idő alatt ennyire népszerű?

nagyonnagyon régóta vannak kinn a weben kisvideók, csakhogy mpeg, mov, avi, whatever hülye formátumban, szal úgy, hogy tutira 10 uservböl 7-nek gondja akad vele. a youtube okossága az, hogy a videókat macromedia flash fromátumra hozza, így platformfüggetlenül, bárki által megnézhetőek.

valaki hozta a bloggolást is. nos azis volt már nagyon régtől fogva, szinte egyidős a www-vel. Felkapott azóta lett, mióta valaki megcsinálta a CMS alapú wizardos bloggolást, sőt komplett blogsite-okat kezdett üzemeltetni.

tehát: azért vált népszerűvé, mert ez volt az első, amit triviálisan könnyű használni.
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#18 Felhasználó inaktív   rheuska 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 27. 20:04

Én nagyon szeretem, néha még egész filmek is fent vannak (Karib-tenger kalózai 2). Én is felhasználó vagyok és semmi bajom vele. :fly:

#19 Felhasználó inaktív   banok 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 34
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 02. 19:57

Idézet: rheuska - Dátum: 2006. dec. 27., szerda - 21:04

Én nagyon szeretem, néha még egész filmek is fent vannak (Karib-tenger kalózai 2). Én is felhasználó vagyok és semmi bajom vele.   :fly:

én is. Én főleg meccs összefoglalókat teszek fel. Modjuk már 2-szer bannoltak.  :D  most a banok5 regemnél tartok ott évvégére talán elérek a banok20-ig is... XD
http://banok.try.hu ::: online tv és rádió streamek || A banok.try.hu Facebook oldala

#20 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 07. 14:12

http://www.sg.hu/cikkek/50859
"Légy szerény mint én..."

Téma megosztása:


  • (11 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó