HWSW Informatikai Kerekasztal: eBook olvasók - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (22 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

eBook olvasók Értékeld a témát: -----

#231 Felhasználó inaktív   Jeno_83 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 13. 15:50

üdv!

Azoktól kérdem, akik rendelkeznek a koobe-ra becézett Hanlinnal!

Pdf formátumú dokomuntem esetén, nagyításnál az utolsó 1-2 sort nem tördeli át a következő oldara úgy, hogy a következő oldalon csupán az átvitt 1-2 sor van??

Az eddig tervezett walkbook (szintén Hanlin klón) helyett valószínűleg a koobet veszem meg, mivel erről legalább vannak tapasztalatok :)

válaszokat előre is köszönöm

#232 Felhasználó inaktív   zolih 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 15. 04:38

Idézet: Jeno_83 - Dátum: 2008. dec. 13., szombat - 15:50

üdv!

Azoktól kérdem, akik rendelkeznek a koobe-ra becézett Hanlinnal!

Pdf formátumú dokomuntem esetén, nagyításnál az utolsó 1-2 sort nem tördeli át a következő oldara úgy, hogy a következő oldalon csupán az átvitt 1-2 sor van??

Az eddig tervezett walkbook (szintén Hanlin klón) helyett valószínűleg a koobet veszem meg, mivel erről legalább vannak tapasztalatok :)

válaszokat előre is köszönöm

Nagyitáskor a pdf nem a legjobb, Olyat csinált , hogy üres oldalak kerültek bele. De volt aminél jól működött.

#233 Felhasználó inaktív   jtaylor 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 15. 12:57

Idézet: Jeno_83 - Dátum: 2008. dec. 13., szombat - 15:50

üdv!

Azoktól kérdem, akik rendelkeznek a koobe-ra becézett Hanlinnal!

Pdf formátumú dokomuntem esetén, nagyításnál az utolsó 1-2 sort nem tördeli át a következő oldara úgy, hogy a következő oldalon csupán az átvitt 1-2 sor van??

Az eddig tervezett walkbook (szintén Hanlin klón) helyett valószínűleg a koobet veszem meg, mivel erről legalább vannak tapasztalatok :)

válaszokat előre is köszönöm

Szia!

A pdf fájlokat átalakítom Mobipocket Creatorral prc formátumba. Harmadakkora lesz és tökéletesen olvasható. Persze ez csak folyószövegre vonatkozik, ahol képek is vannak, az gázos. Szerintem a pdf normális megjelenítéséhez a 6"-os kijelző egyszerűen kicsi.

#234 Felhasználó inaktív   Jeno_83 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 15. 18:08

Köszönöm a válaszokat, megrendeltem a terméket, a kocka el van vetve innentől :)

#235 Felhasználó inaktív   zolih 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 15. 19:20

Idézet: Jeno_83 - Dátum: 2008. dec. 15., hétfő - 18:08

Köszönöm a válaszokat, megrendeltem a terméket, a kocka el van vetve innentől :)

ja azt elfelejtettem közölni hogy 5percenkén lefagy, kijelzők hibásak, garancia mégsincs és az aksi lefogy 20perc alatt :D

#236 Felhasználó inaktív   leslie.hun 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 14
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 16. 08:27

Egy kis érdekesség: olvassátok visszafele azt hogy Koobe...

Koobe->ebook  :omg:

Lehet ti már tudtátok, de nekem csak most eset le.  :)
Ja még valami, szerintetek az ünnepek után megdrágul(megszűnik az akció) vagy marad ennyi?

#237 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 16. 10:52

mi az a koobe?
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#238 Felhasználó inaktív   jtaylor 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 16. 11:03

Idézet: charlie - Dátum: 2008. dec. 16., kedd - 10:52

mi az a koobe?

Koobe

#239 Felhasználó inaktív   leslie.hun 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 14
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 16. 11:55

Idézet: charlie - Dátum: 2008. dec. 16., kedd - 10:52

mi az a koobe?

A Koobe egy ekönyv-olvasó.
Gyakorlatilag egy Jinke - Hanlin V3 készülék.
Ez meg itt a Koobe
Viszonylag jó áron van a többi olvasóhoz és a tudásához viszonyítva, és jelenleg ez az egyetlen hivatalosan Mo-on kapható ekönyv-olvasó.
De, ha kicsit visszaolvasol rögtön képbe kerülsz. :)

#240 Felhasználó inaktív   eeddie 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 17. 12:18

Úgy kerültem ide, hogy megfizethető e-könyv olvasót kerestem, tegnap találkoztam először a Koobe nevével. Rögtön gondoltam, hogy Hanlin klón.
Már egy ideje tanulmányozom a kérdést, de nagyon komplikált lett volna a beszerzés. Úgy gondoltam, hogy az elkövetkező 1-2 évben mindenképpen beszerzek egy kütyüt, nálam nem múlik el nap olvasás nélkül, és az elmúlt egy évben 90%-ban ekönyveket olvastam csak. Most sürgetővé vált a dolog, eddig laptopon olvastam ami a napokban kimúlt. Ideiglenesen tudnám pótolni egy öreg pc-vel, az jó lenne háttérgépnek, és én vennék egy Koobét. De azért előtte jó lenne többet tudni róla.
Doc-ban és lit-ben szeretek olvasni, bár begyűjtök más formátumokat is, főleg, ha csak pdf elérhető.
Nem problémázik a gép a scannelt könyvekkel? És mit csinál a litben lévő könyvborítókkal?
Szóval írjatok róla minél többet!

#241 Felhasználó inaktív   leslie.hun 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 14
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 17. 17:31

Frissíteték a Mobipocket támogatást a Jinkenél.

Aki frissített már esetleg megoszthatná, hogy mi változott.  :think:

#242 Felhasználó inaktív   Oderint 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 17. 17:47

Idézet: leslie.hun - Dátum: 2008. dec. 17., szerda - 17:31

Frissíteték a Mobipocket támogatást a Jinkenél.

Aki frissített már esetleg megoszthatná, hogy mi változott.  :think:

Helló!

Felraktam a frissítést, de csak annyit vettem észre, hogy a font kiválasztásnál a "times" van alapban, és nem az "IBOOK". Sajnos a wolf formátumból a fejlécet és az idő kjelzést nem rakták bele ebbe a formátumba, és nagyításkor nem fordít oldalra. Lehet, hogy az elválasztások kicsit jobbak, mint eddig.

#243 Felhasználó inaktív   Oderint 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 17. 17:53

Idézet: eeddie - Dátum: 2008. dec. 17., szerda - 12:18

Úgy kerültem ide, hogy megfizethető e-könyv olvasót kerestem, tegnap találkoztam először a Koobe nevével. Rögtön gondoltam, hogy Hanlin klón.
Már egy ideje tanulmányozom a kérdést, de nagyon komplikált lett volna a beszerzés. Úgy gondoltam, hogy az elkövetkező 1-2 évben mindenképpen beszerzek egy kütyüt, nálam nem múlik el nap olvasás nélkül, és az elmúlt egy évben 90%-ban ekönyveket olvastam csak. Most sürgetővé vált a dolog, eddig laptopon olvastam ami a napokban kimúlt. Ideiglenesen tudnám pótolni egy öreg pc-vel, az jó lenne háttérgépnek, és én vennék egy Koobét. De azért előtte jó lenne többet tudni róla.
Doc-ban és lit-ben szeretek olvasni, bár begyűjtök más formátumokat is, főleg, ha csak pdf elérhető.
Nem problémázik a gép a scannelt könyvekkel? És mit csinál a litben lévő könyvborítókkal?
Szóval írjatok róla minél többet!

Helló!

A könyv borítókat a lehetséges árnyalatokban (fehér, fekete, 2 szürke) megjeleníti, nem a legszebb látvány. A doc formátumot megjeleníti, de érdemesebb rtf-re menteni, mert jobban és gyorsabban lekezeli. Nekem van egy 8MB-s doc filem amit html-ként tudtam csak elolvasni, mert rendszeresen lefagyott egy résznél, bár rendesen televolt képekkel és táblázatokkal.

A LIT nállam ékezet nélkül jelenik meg, már gondoltam rá, hogy írok a jinke-nek, de jelenleg nem sürgős. Ráadásul találtam egy ingyenes progit, ami átkonvertálja a lit-et szinte bármilyen formátummá.

#244 Felhasználó inaktív   bozon42 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 64
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 17. 22:40

Hello Oderint,

idekopiroznad az ingyenes program linkjet (lit-bol barmibe)?
Koszi,

bozon42
HW ---> Lbook V3
FWold ---> V3update-full-cr3-20090629.zip
FWnew---> V3update-uk-2.22-20091030.rar

#245 Felhasználó inaktív   Oderint 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 18. 17:28

Idézet: bozon42 - Dátum: 2008. dec. 17., szerda - 22:40

Hello Oderint,

idekopiroznad az ingyenes program linkjet (lit-bol barmibe)?
Koszi,

bozon42

Helló!

Ezen az oldalon található:  http://www.processtext.com/abclit.html

Ha összejön a lit-ből Fb2/prc-be ékezetekkel a beállításokat légy szíves rakd fel. Nekem a 2.02-es van meg.

#246 Felhasználó inaktív   Jeno_83 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 19. 20:13

Megkaptam a Koobe-t! :) (3 nap alatt szálították) - koobe.hu-ról rendeltem

Dobozban:
gép, akkumulátor, bőrtok, fülhallgató, 1GB-os SD kártya, pendrive kártyaolvasó, csuklóakasztó, kínai/angol leírás (+ magyarul a gépen), hálózati töltő, USB kábel.

Töltési módok: PC (USB kábel), Hálózat (töltő)

Eddigi tapasztalataim:

Nagyon állat ez a kijelző, tényleg mint egy hagyományos papírlap!

Bekapcsolás: 12 sec ("könyvespolc" megjelenéséig), kikapcsolás: 7 sec, ebook megnyitása: változó (könyv mérettétől és sztem formátumától is függ - pld: 460 oldalas .rtf könyv: 10-11 sec), lapozás 1-2 sec

Alapértelmezett nyelv: tökéletes magyar

Eddig tesztelt formátumok: .doc, .rtf, .txt, .pdf, .jpg, .mp3
- zene: nincs semmi gond vele
- képek: a kijelzőnek megvannak a maga korlátai...nem kezel 16 millió színt :), de hát nem is erre találták ki
- könyvek:
txt: tökéletes (gyorsan betölti - sztem ezt tölti a leggyorsabban)
doc: ezt is jól kezeli
rtf: tökéletes
pdf: kötött margók -> tehát a betűt kicsinyíti -> mikrobetűk, ahogy várható is volt (max zoom-n egész tűrhető...)

nekem képeket nem jelenített meg a doc-ban, illetve képekkel telezsúfolt pdf-t meg sem nyitotta!!

Van egy erős gyanúm, hogy a képeket nem tudja megjeleníteni egy doksiban sem, bár ezt még tesztelem.

elválasztás: professzionális (értsd: alapból igényesen formázott, jól belött margók, szép tagolás, tördelés, stb..) e-booknál tökéletes, házibarkácsolású (értsd: öregéből nagyjából formázott doksi...) e-booknál szinte mindig elmarad az elválasztóvonal, illetve egyakran rosszul választja el

Ár: 70.000 (kerekítve)

Első benyomásom nagyon pozitív, egy-két próbálgatás után nagyon jó vételnek tűnik!

#247 Felhasználó inaktív   Zoli_h 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 20. 15:57

Sziasztok,

Az eszköz valóban jó. A doboz tartalma "lenyűgöző". Figyelmesek. Kártyaolvasó, csavarhúzó az aksi beszereléséhez, pótcsavarok a fedlaphoz. Le a kalappal. Ez szolgáltatás, Kína ide, Kína oda. A műbőr tapintása kicsit kellemetlen így elsőre, de talán majd "bekopik", illetve próbálok majd hozzá valami jobbat keresni.

Technikai kérdés: tette már fel valaki a legújabb frissítést hozzá? Nekem 2.0HU Firmware-el érkezett, de a Support site-on már van hozzá frissítés amiben a PDF parser-t is frissítették. Érdemes volna feltenni. Amiben bizonytalan vagyok az az, hogy a frissítés a Magyar nyelvet is tartalmazza-e? Fontos volna, hogy az eszköz továbbra is "beszéljen" Magyarul. Bármilyen update-s tapasztalatra kiváncsi volnék. Érdekelne az is, hogy hogyan lehet lementeni a jelenlegi firmware-t, arra az esetre ha esetleg ezt kellene visszatenni (sajnos a Support site-on 2.0HU névvel nincs fent update).

-Zoli

#248 Felhasználó inaktív   Engar 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 278
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 21. 12:48

Hi!

Létezik ezekből olyan ami A4-es méretű megjelenítővel bír, igazaból pc alapú de egy kisebb telejsítménnyel?

Úgyvélem mai vilagunkban kell lennie valami ilyesminek, hamar csak azt vesszük alapul, hogy pl egyes mac bookok milyen vekonyak, akar egy vékony "táblába" beférne az egész egy lcdvel a tetején és szinte teljes pc alapú...

A tablet pc-k nem az igazak, túl nagyon, túl macerásak igazabol csak a lcdvel varialnak alatta meg kb mint egy notebook.

Egyszerü megoldást keresek, azon tul, hogy többszáz oldal pdf/doc/ppt es hasonlo anyagok böngészésre kéne, emelett ha mar iyleneket tud nem allhat messze tőle egy web-es mejelenítés, de igy mar egy komplett pc is lehet, a lényeg hogy egy lap legyen az egesz.

Létezik ilyen?

:think:

a lehetőség már szvsz mar adott

a kerdes hogy van e...

kisebbeket mar lattam, azt hiszem az asus-nak volt egy ilyen komplett kutyuje, csak kicsi volt a kijelző

tudom, hogy nem ebbe a témában tartozik teljesen, de mivel nagyobb méretű készülékre gondolok, igy a pam/pda se lehet, vagy van oriás pda? :)

Üdv

#249 Felhasználó inaktív   Engar 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 278
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 21. 12:55

Idézet: Engar - Dátum: 2008. dec. 21., vasárnap - 13:48

Hi!

Létezik ezekből olyan ami A4-es méretű megjelenítővel bír, igazaból pc alapú de egy kisebb telejsítménnyel?

Úgyvélem mai vilagunkban kell lennie valami ilyesminek, hamar csak azt vesszük alapul, hogy pl egyes mac bookok milyen vekonyak, akar egy vékony "táblába" beférne az egész egy lcdvel a tetején és szinte teljes pc alapú...

A tablet pc-k nem az igazak, túl nagyon, túl macerásak igazabol csak a lcdvel varialnak alatta meg kb mint egy notebook.

Egyszerü megoldást keresek, azon tul, hogy többszáz oldal pdf/doc/ppt es hasonlo anyagok böngészésre kéne, emelett ha mar iyleneket tud nem allhat messze tőle egy web-es mejelenítés, de igy mar egy komplett pc is lehet, a lényeg hogy egy lap legyen az egesz.

Létezik ilyen?

:think:

a lehetőség már szvsz mar adott

a kerdes hogy van e...

kisebbeket mar lattam, azt hiszem az asus-nak volt egy ilyen komplett kutyuje, csak kicsi volt a kijelző

tudom, hogy nem ebbe a témában tartozik teljesen, de mivel nagyobb méretű készülékre gondolok, igy a pam/pda se lehet, vagy van oriás pda? :)

Üdv

Közben rajöttem hogy az asus kütyü amire gondoltam egy UMPC (ultra mobil pc).

Ilyesmire gondolok, de nagyobb kijelzővel és kisebb méretben- marmint ami a belezsúfolt HW-ek helyigényét jelenti, es erre irtam korabban, hogy a macbook milyen vékony.

Hát ennek a kettőnek az ötvözetét keresem.

Vagy még várjak 10 évet?:)

Mivel ez akkor egy UMPC ha abszolut nem illik a topicba elnézést, de funcionalitasban, marmint ha van ilyen, jó ebookra is :)

Üdv

Ja ez az asus féle:

http://info.asus.de/..._ASUS_R2H-1.jpg

#250 Felhasználó inaktív   Engar 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 278
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 21. 13:08

Hopplá:

http://www.amtek.com.tw/english/Products_i...et_T200=04.htm#

és megvan...szoval akkor van ilyen, csak varni kell hogy terjedjen :)

http://www.youtube.c...h?v=9m7F_W7Dczw

Szerkesztette: Engar 2008. 12. 21. 13:19 -kor


Téma megosztása:


  • (22 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó