HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: 2014 beváltatlan ígéretei - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: 2014 beváltatlan ígéretei Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2015. 01. 02. 18:46

Szubjektív válogatást készítettünk az év legnagyobb ígéreteiből az informatikai piacon, amelyek végül nem váltak valóra. Az áttörések 2014-ben elmaradtak, az év végére sok kérdés maradt megválaszolatlanul - sokra pedig nyomatékos nemet mondott a piac.
https://www.hwsw.hu/hirek/53377/2014-legnagyobb-igeretei-bukas-okosora-bitcoin-ibm-rometty-whitman.html

#2 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 02. 18:46

2015 az okosórák éve lesz. Meg a Linuxé.
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#3 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 01. 02. 20:01

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2015. 01. 02. 18:46

2015 az okosórák éve lesz. Meg a Linuxé.


Örökké működő, kis méretű, gyorsan tölthetős akkuk? Hajlítható mobilok/kijelzők?
Make love not Wor.

#4 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 02. 20:44

@map:
ugyan, tudhatnád, a linux éve már megvolt, mert az android is linux. ergo ez már megvolt, sőt, folytatólagosan a linux éve lesz ez is.
okosórát lánccal. kizárólag.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#5 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 02. 20:45

@Jahno:
és örök sör folyik belőlük, ha meghajlítjuk.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#6 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 03. 00:06

@avmanster: de az nem eléggé linux, meg nem volt rendes éve.
@Jahno: hát jóóó, de azok azért mégsem olyan buzzwordök, az túl bonyás technika már... ilyen prosztó dolgoknak nincsenek évük.

Szerkesztette: map 2015. 01. 03. 00:09 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#7 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 03. 02:35

2015 az AMD és a SteamMachine éve lesz. Amik persze fél perc alatt tölthetõ akkumulátorokról mennek, játékra optimalizált Linuxot futtatnak speciális kopásgátló algoritmust mûködtetõ SSD-rõl. Az Intel és a Microsoft meg tovább zuhan a lejtőn, én már el is adtam a részvényeimet.

Szerkesztette: egymajom 2015. 01. 03. 02:36 -kor


#8 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 03. 09:20

Nekem személy szerint két dolog fáj:
- az olcsó sok peta byteos hologramos tárolók éve sem jött el
- a noteslate még mindig nem létezik
- még mindig nem megy a matek
- nem valósult meg az ubuntu edge, pedig nagyon bíztam benne.



#9 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 03. 10:07

Sárkányéva
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#10 Felhasználó inaktív   moderátor 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 366
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 03. 18:16

Mivel 2014 az animgif éve volt, így 2015 csakis a midi éve lehet...

#11 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 04. 07:16

Újra jönnek .mod-ok inkább...

#12 Felhasználó inaktív   tefolibo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 465
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 04. 09:21

Én pedig attól tartok, hogy mire a linux valóban elterjed desktopon, addigra ugyanúgy elkurvul majd, mint a windows. Az Ubuntu - Amazon legyen az intő jel.

#13 Felhasználó inaktív   tefolibo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 465
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 04. 09:24

Amióta Aradszky Lászlón láttam az okosórát, azóta még véletlenül sem gondolok arra, hogy kell nekem ilyen. :)

#14 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 04. 11:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Csula kapitány - Dátum: 2015. 01. 02. 20:44

ugyan, tudhatnád, a linux éve már megvolt, mert az android is linux. ergo ez már megvolt, sõt, folytatólagosan a linux éve lesz ez is.
Viccen kívül, a Linux kb. 2008 óta használható desktop rendszerként. Az, hogy soha nem jön el a desktop Linux éve, nem jelent semmit. Aki akarja, használhatta, használhatja most is, aki meg nem akarja, nem fogja használni akkor sem, ha eljön a Linux éve.

Üzenet megtekintéseIdézet: Csula kapitány - Dátum: 2015. 01. 02. 20:44

okosórát lánccal. kizárólag.
Alap. Valami jófajta Google szemüveges technológiát megvalósító üvegmonoklival. Középen választékkal oldalra lefésült és lenyálazott haj, pedánsan, nyállal pöndörített szemöldök dukál hozzá, élére vasalt, mellzsebbe hajtogatott szövetzsepivel. Különben nem elég sznob, nem elég bogdanos.

Üzenet megtekintéseIdézet: tefolibo - Dátum: 2015. 01. 04. 09:21

Én pedig attól tartok, hogy mire a linux valóban elterjed desktopon, addigra ugyanúgy elkurvul majd, mint a windows. Az Ubuntu - Amazon legyen az intõ jel.
Ettől az egytől nem tartok. A sok disztró rá a garancia, hogy lesznek mindig sallangmentes linuxok. Csak akkor képzelhető el, hogy az egész korrumpálodik, ha Torvaldsot megveszik kilóra. Szerintem csak a sima Ubuntu kurvult el, de az nagyon, akinek csöppnyi esze van, használ Ubuntu-variánst vagy más disztrót helyette, lehet válogatni bőven.

Szerkesztette: Raynes 2015. 01. 04. 11:11 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#15 Felhasználó inaktív   tefolibo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 465
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 04. 11:27

@Raynes: A dekstop linux elterjedésének potenciálját egyelőre kizárólag az Ubuntuban látom, be van állítva, színes, szagos, guszta. Különben a mai napig nem érteném, hogy miért nem Debiánt használ az, aki linuxra vágyik. Magánvélemény, de azon legalább működnek a dolgok.

#16 Felhasználó inaktív   Dr. Szöszi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.910
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 04. 12:02

Üzenet megtekintéseIdézet: tefolibo - Dátum: 2015. 01. 04. 11:27

@Raynes: A dekstop linux elterjedésének potenciálját egyelőre kizárólag az Ubuntuban látom, be van állítva, színes, szagos, guszta.


És minden frissülés után elszáll.
És igen, mivel a fórum nem hoz pénzt, így nem csoportosítunk át kellő erőforrást ahhoz, hogy az itt felmerült igényeket, bugokat miazmást megfelelően kezelni tudjuk.

#17 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 04. 12:11

@Dr. Szöszi: Köszönjük Emese.

#18 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 04. 12:40

@tefolibo: A Unity szerintem a gusztusos szó legtávolabbi jelentésétől is még távolabb áll, testreszabhatatlanságban még a Windowst is felülmúlja. Ami videót a Unity 8-ról láttam azt még tableten/mobilon is szégyellném, remélem tényleg igaz hogy desktopra más van csak nem demózzák.

#19 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 04. 12:53

@Raynes: "Viccen kívül, a Linux kb. 2008 óta használható desktop rendszerként."
de ezt csak a desktop használók 1,5%-a fedezte fel. még buziból is több van.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#20 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 01. 04. 13:15

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2015. 01. 04. 11:07

Viccen kívül, a Linux kb. 2008 óta használható desktop rendszerként.


Naja, csak nem értek hozzá és míg Winre fél nap alatt összerakom a MAME rendszerem, Linuxos kivitelben az amúgy "tuti" Live CD-k sem indultak el, ahány disztrib annyiféle megoldás, kompletten újra kellene tanulnom a világot és még akkor sem lennék róla meggyőződve, hogy kapok olyan működőképes MAME rendszert, mint Win alatt. Gondoltam rá, hogy még ha USBről is fut, akkor Linux kevésbé nyűgös a hardverre, vagy leklónozhatom és több helyen csak olyan gépbe dugom, ami éppen kéznél van, USBről boot, külső vinyón meg lehetnek a játékok és a kararóka cuccok. Elvertem 100 órát doksiolvasgatással, meg linkekkel és igazából oldalakat olvastam úgy, hogy egy betűt nem értettem az egészből, vagy a letöltött basszal nem tudtam mit kezdeni. És akkor merre van még a vége, hogy konfigjak is valamit?

Szánom-bánom lámaság is van benne, viszont Linuxnál nem lenne bootképernyő (felét már winnél is kihegesztettem belőle), könnyebb parancssorosból paraméterezni és személyre szabni, ésatöbbi. Elhatározás volt, pár programot összeszedtem, aztán elvesztettem a fonalat. Párat feltettem, fordítottam, mentem végig a csomagkezelőn, Mgeia, Fedora, Ubuntu, mittimén, aztán egyszer csak az a könyvtár nem volt ami a leírásban, az a file nem volt, én meg lestem ki a fejemből bután, mert Gyulásan akkor merre tovább? Kitalátam ezt mással is, hogy VLC, Audacity, ezazamaz van rá, akkor egyik régebbi laptopomra még nem veszek Wines licenszet, csak még mindig olcsóbb, mint a munkaóra, főleg ha bárkit kérdeztem senki nem látott Linux alatt karaoke szotvert működni, addig meg persze Googléból kurva okos bírt lenni, hogy "van erre minden és..." Igen, és?
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó