HWSW Informatikai Kerekasztal: Hálózat építés a gyakorlatban II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (165 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Hálózat építés a gyakorlatban II.

#21 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 22. 20:06

win2k szerveren hogyan kell beállítani, hogy újraindulás utána egyből csatlakozzon a netre dsl kapcsolaton?
ill. hogyan kell az admin-t egyből beléptetni (van egy progi ami csak belépésnél inudl el)

Szerkesztette: pgyafi 2006. 11. 22. 20:07 -kor


#22 Felhasználó inaktív   melon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.307
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 22. 20:55

Idézet: pgyafi - Dátum: 2006. nov. 22., szerda - 20:06

win2k szerveren hogyan kell beállítani, hogy újraindulás utána egyből csatlakozzon a netre dsl kapcsolaton?
ill. hogyan kell az admin-t egyből beléptetni (van egy progi ami csak belépésnél inudl el)

SrvAny nem jó hozzá? Elvileg volt már NT-hez is, Win2000-hez is biztos van a Resource Kit Tools-ban.

#23 Felhasználó inaktív   hgizmo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 196
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 23. 09:29

Sziasztok!

Némi tanács / ötlet kérése ügyében fordulok hozzátok!
Új helyre költözik az irodánk, és az új helyen új igények is felmerültek. Idáig egy adsl-el néztünk kifelé, nem kellett több. Most lesz egy bérelt vonal, amin egy német hálózatra csatlakozunk (Notes, stb...), és kell egy teljesen különálló net kapcsolat (adsl), a saját internet / mail dolgainkhoz.

Ennek a technikai megvalósítása hogyan történhet? Lesz egy itteni server gép, amin keresztül a német hálózathoz csatlakozunk, ez biztos. Hogy lehet a munkaállomásoknak biztosítani hogy mindkét irányban lássanak? Tehát pl. a Notes a bérelt vonalon menjen kifelé, a levelezés, net pedig a másik vonalon? Nem kavarnak be egymásnak? Tudom, kissé laikus kérdés, de idáig itt mindíg megértettem ha valami gondom volt :up:

Előre is köszönöm a segítségeteket!

#24 Felhasználó inaktív   Red 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 777
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 23. 10:49

Idézet: hgizmo - Dátum: 2006. nov. 23., csütörtök - 10:29

Tehát pl. a Notes a bérelt vonalon menjen kifelé, a levelezés, net pedig a másik vonalon? Nem kavarnak be egymásnak

egy router kell nektek aminek min 3csatlakozoja van.

LAN interface ez a ti belso halozatotokhoz csatlakozik
WAN1 ide jon a bereltvonal
WAN2 ide pedig az adsl

ket szabalyt kell beallitani a routeren:
- ha forras LAN es a cel a nemet telephely (pl. notes csomagok) akkor WAN1-es interfacen menjen k ia forgalom.
- ha forras LAN es a cel barmi mas (internet dolgok) a cel a WAN2-es interface.

annyi kell meg hozza, hogy a nemet telephelyen is beallitsak, hogy a csomagok visszatalaljanak hozzatok.

ezt akar egy pc is megtudja csinalni, de ha esetleg van keret cisco routerre, akkor a konfiguracioban is tudok segiteni.

#25 Felhasználó inaktív   hgizmo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 196
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 23. 11:18

Idézet: Red - Dátum: 2006. nov. 23., csütörtök - 10:49

egy router kell nektek aminek min 3csatlakozoja van.

LAN interface ez a ti belso halozatotokhoz csatlakozik
WAN1 ide jon a bereltvonal
WAN2 ide pedig az adsl

ket szabalyt kell beallitani a routeren:
- ha forras LAN es a cel a nemet telephely (pl. notes csomagok) akkor WAN1-es interfacen menjen k ia forgalom.
- ha forras LAN es a cel barmi mas (internet dolgok) a cel a WAN2-es interface.

annyi kell meg hozza, hogy a nemet telephelyen is beallitsak, hogy a csomagok visszatalaljanak hozzatok.

ezt akar egy pc is megtudja csinalni, de ha esetleg van keret cisco routerre, akkor a konfiguracioban is tudok segiteni.

Szia!

Köszönöm, ez elviekben teljesen érthető volt. Annyi különbséggel, hogy az itteni server-en keresztül mehet csak a kapcsolat a német oldallal, biztonsági okokból (tűzfal, stb.) Tehát abba a gépbe kötni a bérelt vonalat, és utána a server-t be a lan-ba, és rajta keresztül menne a Notes kommunikáció?

#26 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 11. 23. 11:19

Idézet: hgizmo - Dátum: 2006. nov. 23., csütörtök - 9:29

Ennek a technikai megvalósítása hogyan történhet? Lesz egy itteni server gép, amin keresztül a német hálózathoz

Szerintem addig kár bogozni, míg a német szerver bármit beleszólhat.

lan2lan VPN két router közt, két szerver közt, de lehet közétek egy ISA szerver vagy egyéb útválasztós cucc, ami mondjuk a VPN irányába menő csomagokat a bérelten küldi ki, a többit meg a másik vonalon.
Make love not Wor.

#27 Felhasználó inaktív   Red 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 777
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 23. 12:11

Idézet: hgizmo - Dátum: 2006. nov. 23., csütörtök - 12:18

Köszönöm, ez elviekben teljesen érthető volt. Annyi különbséggel, hogy az itteni server-en keresztül mehet csak a kapcsolat a német oldallal, biztonsági okokból (tűzfal, stb.) Tehát abba a gépbe kötni a bérelt vonalat, és utána a server-t be a lan-ba, és rajta keresztül menne a Notes kommunikáció?

igen, ugy is mehet, hogy a serverbe a bereltvonal. Csak gondolom azert szerver mert valamit/valakit kiszolgal. tul sok dolgot 1eszkozon csinalni nem tul celszeru. olcsonak olcso megoldas, de gond is lehet belole boven.

termeszetesen lehet ugy is, hogy a router (amibe megy a berelt es az internet vonal) es a belso halozatok koze beteszitek a szervert ami tuzfal meg akar titkosit is. a szerver utani router me'g igy is szettudja valasztani a forgalmat attol fuggoen ki a cel/forras.

#28 Felhasználó inaktív   szaki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.598
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 23. 14:29

Idézet: hgizmo - Dátum: 2006. nov. 23., csütörtök - 11:18

Szia!

Köszönöm, ez elviekben teljesen érthető volt. Annyi különbséggel, hogy az itteni server-en keresztül mehet csak a kapcsolat a német oldallal, biztonsági okokból (tűzfal, stb.) Tehát abba a gépbe kötni a bérelt vonalat, és utána a server-t be a lan-ba, és rajta keresztül menne a Notes kommunikáció?

Kerdes a nemetek pontosan mit hataroznak meg. Ezt mindenkeppen tudjatok meg majd annak fenyeben lehet tovabb lepni.

Elvben nemeteknel a kovetkezot csinaljak:
- egy szerver belso halon Notes szerver programmal 3 lan kartya, egy belso egy bereltvonal egy internetes szerver fele ha van kulso hozzaferes dolgozoknak otthonrol
- masik tuzfal-router vagy szerver ami szinten belso halo es a IPS fele
- a kozponti switch meg menedszelt 3Com, vagy valami mas amin van csomag iranyitas a belso megy az 1 portra ahova a notes szerver csucsul a 2 portra megy a webes forgalom amin az IPS kutyu/szerver csucsul
Az informatika atok de jo hogy van.

#29 Felhasználó inaktív   csabors 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 207
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 23. 23:28

Sziasztok.

Szerintetek a modem, vagy a hálózati kártya okozhat olyan hibát, hogy teljesen használhatatlanná válik a net. Felcsatlakozik majd valanennyi használat után a "lap nem jeleníthető meg". A státuszikonnra katintva semmi, (mintha lefagyott volna) csak bevillan a kapcsolat állapotát mutato ablak a képernyő közepén és rögtön eltünik, a kapcsolatot sem tudom bontani. A modemen Paradyne...minden státuszled ok. a szolg. szerint a modemig minden ok.  A gondot csak a sz.gép újraindítás oldja meg. Elhoztam a tulajtól a gépet és nálam eddig teljesen jól működik...kb 2 órája... ÁÁÁ

Üdv

#30 Felhasználó inaktív   dnyl 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 884
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 24. 06:04

Idézet: csabors - Dátum: 2006. nov. 23., csütörtök - 23:28

Sziasztok.

Szerintetek a modem, vagy a hálózati kártya okozhat olyan hibát, hogy teljesen használhatatlanná válik a net. Felcsatlakozik majd valanennyi használat után a "lap nem jeleníthető meg". A státuszikonnra katintva semmi, (mintha lefagyott volna) csak bevillan a kapcsolat állapotát mutato ablak a képernyő közepén és rögtön eltünik, a kapcsolatot sem tudom bontani. A modemen Paradyne...minden státuszled ok. a szolg. szerint a modemig minden ok.  A gondot csak a sz.gép újraindítás oldja meg. Elhoztam a tulajtól a gépet és nálam eddig teljesen jól működik...kb 2 órája... ÁÁÁ

Üdv

Vírus vagy egyéb cucc leállítja a hálókártyádat futtató szolgáltatást. Nekem ugyanez volt a modememmel(dial-up) Egyszercsak kiírta a gép, hogy a Generic Soft 32 etc... leállt. Megszűnt a net, de a gép nem érezte csak nem hozott be semmit. Nem lehetett bontani a kapcsolatot csak ha kihúztam a kábelt.

#31 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 27. 23:56

Van egy notebook. Outlook express levelezés. Külső cég smtp szervere van beállítva (tehát nem a net szolgáltatóé). Mindkét helyen zyxel wlan router van, teljesen ugyanazzal a beállítással. Egyik helyen tvnetwork adsl, másik helyen t-online kábelTV. A tvnetworkos hálózaton tökéletesen megy az smtp, a t-online-oson meg azt mondja "kapcsolat megszakadt.., ismeretlen hiba". T-onlineoson telnetelve a külső smtp-re, be lehet lépni. Net mindkét helyen van, hibátlanul üzemel.

A gép vagy az OE esetleg megjegyezné az útvonalat az smtp kiszolgálóig?
Vagy mi lehet a hiba oka, ill. megoldása?

Hogyan is kell a winshock-ot resetelni?

#32 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 11. 28. 00:03

Idézet: pgyafi - Dátum: 2006. nov. 27., hétfő - 23:56

Hogyan is kell a winshock-ot resetelni?

www.rettesoft.hu/jahnoftp/letoltes/WinsockFix.exe

De eddig én csak úgy láttam elromolva, hogy weben kívül minden műxött. Azért egy próbát megér, szoftverből van, sosem tudni. MTU?
Make love not Wor.

#33 Felhasználó inaktív   Joeapi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 571
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 28. 00:12

Egy egyszeru kerdesem lenne,de nem boldogulok vele, es tanacsot se kaptam eddig.XP-s halozat a router mogott, es a belso halon  az egyik gepbe nem lehet belepni a masik geprol.Ping megy,tuzfal kikapcsolva.Erdekes serv-u mukodik,de a total commander nem.Amelyik gep nem megy azon korabban internet megosztas volt beallitva.
Igy egy ikonnal tobb van rajta (Internet Gateway).Ez nem zavarna ha mukodne.Termeszetesen probaltam a Network setup wizard-ot,( ezert is megy a net).Nem szedi le azt a gateway-t.Hogy lehet az eredeti allapotot visszaallitani XP reinstall nelkul?Koszi

Szerkesztette: Joeapi 2006. 11. 28. 00:13 -kor

Joeapi

#34 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 28. 00:20

Idézet: Jahno - Dátum: 2006. nov. 28., kedd - 0:03

www.rettesoft.hu/jahnoftp/letoltes/WinsockFix.exe

De eddig én csak úgy láttam elromolva, hogy weben kívül minden műxött. Azért egy próbát megér, szoftverből van, sosem tudni. MTU?

MTU?
net van rendesen

#35 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 28. 09:03

Idézet: Jahno - Dátum: 2006. nov. 28., kedd - 0:03

www.rettesoft.hu/jahnoftp/letoltes/WinsockFix.exe


rányomtam, helyzet nem változott

#36 Felhasználó inaktív   norver 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 28. 13:37

Sziasztok,
nemtom jó helyen érdeklődöm-e; ha nem, lécci mondátok hová forduljak:

céges Novell hálózathoz szeretnék csatlakozni WiFi-n keresztül, sikertelenül.
Kábellel semmi gond, de anélkül bootoláskor (teljes XP betöltés előtt) ugye még nem indítja el a WiFit, tehát ezért nem talál hálózatot; "Workstation only" módban vagy csak simán belépve pedig nem tudok utólag belépni mert szintén nem találja meg a céges "rendszer-fát".
Van valami beállítási dolgo amiről nem tudok?

Előre is köszi...

#37 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 11. 28. 14:11

Idézet: norver - Dátum: 2006. nov. 28., kedd - 13:37

céges Novell hálózathoz szeretnék csatlakozni WiFi-n keresztül, sikertelenül.

Húúúúha, valami olyat egyszer olvastam, hogy wifivel nem műxik az IPX, de tudja a fene, régen volt, ezen a nyomon próbálj meg elindulni, hogy jó-e egyáltalán hozzá a protokoll.
Make love not Wor.

#38 Felhasználó inaktív   Red 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 777
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 28. 19:06

Idézet: Jahno - Dátum: 2006. nov. 28., kedd - 15:11

Húúúúha, valami olyat egyszer olvastam, hogy wifivel nem műxik az IPX, de tudja a fene, régen volt, ezen a nyomon próbálj meg elindulni, hogy jó-e egyáltalán hozzá a protokoll.

novell nem allt at mar IP-re par eve?

#39 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 11. 28. 19:07

Idézet: Red - Dátum: 2006. nov. 28., kedd - 19:06

novell nem allt at mar IP-re par eve?

Ki tudja milyen cucca van, látok én még kövület cuccokat.
Make love not Wor.

#40 Felhasználó inaktív   norver 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 28. 19:18

Idézet: Jahno - Dátum: 2006. nov. 28., kedd - 19:07

Ki tudja milyen cucca van, látok én még kövület cuccokat.

ez a cucc van fent: Novell Client 4.91 SP2 English, IP-t és IPX-et is kezel. Képzeljétek van SP3-hoz is... kérdés az mi... a Vista?  :-)
Visszatérve: kipróbáltam és a többi, normál hálókábelen a hálózatba kötött gépekkel se tudok utólag bejelentkezni... ők sem látják a rendszer-fát ha egyszer Novell bejelentkezés nélkül lépek be az XPbe... ez vajon mi?...

Téma megosztása:


  • (165 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó