HWSW Informatikai Kerekasztal: Hálózat építés a gyakorlatban II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (165 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 162
  • 163
  • 164
  • 165
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Hálózat építés a gyakorlatban II.

#3261 Felhasználó inaktív   nagynt 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 01. 15. 15:48

Sziasztok,

kérdésem az lenne, hogy mi a szerepe a következő portoknak: közvetlen párhuzamos port, WAN miniportok (IP, L2TP, PPTP,PPOE) Windows XP, 7 rendszereken?

Hogyan biztonságosabb a netezés wifin, mobilneten: ha letiltom a WAN miniportokat, vagy ha engedélyezem??



#3262 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 01. 18. 22:03

Üzenet megtekintéseIdézet: nagynt - Dátum: 2016. 01. 15. 16:48

kérdésem az lenne, hogy mi a szerepe a következő portoknak: közvetlen párhuzamos port, WAN miniportok (IP, L2TP, PPTP,PPOE) Windows XP, 7 rendszereken?

Röviden: ezeken keresztül tudod elérni az internetet (Wide Area Network). A nagy része ilyen-olyan protokoll, a direkt lpt nyilván nem

Idézet

Hogyan biztonságosabb a netezés wifin, mobilneten: ha letiltom a WAN miniportokat, vagy ha engedélyezem??

Ha nem értesz hozzá akkor ne piszkáld. Amúgy biztoság 90%-ban user-en múlik.
Bár XP és a biztonságos netezés, hát...

#3263 Felhasználó inaktív   robagp 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 24. 10:18

Hello!
Egy internet szolgáltató általi adsl modem router /a router márkája : Huawei HG521 - HG532 - HG533 - HG523a/ , és egy hp color laserjet cm4730 mfp -t szeretnék össze hozni, hogy vezeték nélkül tudjak nyomtatni, scannelni. Van benne hálókártya tehát elvileg működik önálló nyomtató szerverként.
Valamit rosszul csinálhatok, mert nem akar sikerülni.
Amit csináltam: nyomtatónak adtam 192.168.1.123 címet /a router 192.168.1.1/ , de nem találom a hálózaton.
Mit kell még állítanom, vagy csinálnom?

#3264 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 03. 24. 11:00

Üzenet megtekintéseIdézet: robagp - Dátum: 2016. 03. 24. 10:18

Amit csináltam: nyomtatónak adtam 192.168.1.123 címet /a router 192.168.1.1/ , de nem találom a hálózaton.
Mit kell még állítanom, vagy csinálnom?


Routerben tűzfal kiakapcsol. Az biztos, hogy csatlakozott rendesen a routerhez?
Make love not Wor.

#3265 Felhasználó inaktív   robagp 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 26. 10:09

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2016. 03. 24. 12:00

Routerben tűzfal kiakapcsol. Az biztos, hogy csatlakozott rendesen a routerhez?


A nyomtatónak adtam a fix ip címet, de a routerben nem állítottam be a fix ip címet, lehet ez a baj? Ha igen, hogy állítsam be abban a routerben?

#3266 Felhasználó inaktív   Dr. Szöszi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.910
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 26. 12:37

Üzenet megtekintéseIdézet: robagp - Dátum: 2016. 03. 26. 10:09

A nyomtatónak adtam a fix ip címet, de a routerben nem állítottam be a fix ip címet, lehet ez a baj? Ha igen, hogy állítsam be abban a routerben?

Nézd meg "abban a routerben" a csatlakoztatott eszközök listáját.
És igen, mivel a fórum nem hoz pénzt, így nem csoportosítunk át kellő erőforrást ahhoz, hogy az itt felmerült igényeket, bugokat miazmást megfelelően kezelni tudjuk.

#3267 Felhasználó inaktív   robagp 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 27. 09:38

Üzenet megtekintéseIdézet: Dr. Szöszi - Dátum: 2016. 03. 26. 13:37

Nézd meg "abban a routerben" a csatlakoztatott eszközök listáját.


Hello!
Akit érdekelne a megoldás:
A windows driver-ével volt a gond.
Érdekes módon a router eszköz listájában nem jelenik meg a nyomtató /fogalmam sincs ez hogy lehetséges/, de működik a vezeték nélküli nyomtatás. Routerben nem kellett semmit állítani, csak a nyomtatón.

A driverrel az volt a gond, hogy a windows nem nyomtatóként látta még usb kábelen keresztül sem. Other listába került. Hiába a windows frissítés, a ki be kapcsolgatás. Többszöri rádugás után egyszer csak új eszköznek ismerte fel, és drivert keresett hozzá, majd kb 15 perc után talált hozzá. Ezután a kábelnélküli hozzáadáskor ezt a drivert használtam, és tökéletesen működik :) Hp nem adott ki hozzá drivert, csakis a windows driverét lehet használni, ami a "HP universal printing PLC6"

Köszönöm a segítséget!

#3268 Felhasználó inaktív   littleNorbi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 02. 09:24

Sziasztok!
Adott egy TP-LINK TL-WR841ND és egy Linksys RVL200, a linekeken látható beállításokkal. TP-LINK LAN1-es portja össze van kötve a Linksys WAN portjával, a TP-LINK WAN portjára pedig az internet van kötve, mind a kettőn van internet. A Linksys gond nélkül eltudja érni a TP-LINK alhálózatát, viszont a TP-LINK nem tudja elérni a Linksys alhálózatát. Ez a videó alapján állítottam be a static rout-ot, és ezért nem értem, hogy miért nem funkcionál. Mi lehet a gond?

Szerkesztette: littleNorbi 2016. 09. 02. 09:30 -kor

Üdv.: littleNorbi

#3269 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 02. 22:50

Üzenet megtekintéseIdézet: littleNorbi - Dátum: 2016. 09. 02. 10:24

Sziasztok!
Adott egy TP-LINK TL-WR841ND és egy Linksys RVL200, a linekeken látható beállításokkal. TP-LINK LAN1-es portja össze van kötve a Linksys WAN portjával, a TP-LINK WAN portjára pedig az internet van kötve, mind a kettőn van internet. A Linksys gond nélkül eltudja érni a TP-LINK alhálózatát, viszont a TP-LINK nem tudja elérni a Linksys alhálózatát. Ez a videó alapján állítottam be a static rout-ot, és ezért nem értem, hogy miért nem funkcionál. Mi lehet a gond?

Nem néztem meg se a videók se a linkeket.
De a probléma egyértelműnek tűnik: mindkét cucc NAT-ol. A linksys nat-ol a lan portjaira kötött gépeknek, így azok kívülről nem elérhetőek.
Nem tudom (és nem is érdekel :)) hogy mit szeretnél, a megoldás egyértelmű: a 2 dobozka 1-1 lan portjának összekötése és a linksys-en a dhcp kikapcsolása.

#3270 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 09. 02. 22:57

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2016. 09. 02. 23:50

Nem néztem meg se a videók se a linkeket.
De a probléma egyértelműnek tűnik: mindkét cucc NAT-ol. A linksys nat-ol a lan portjaira kötött gépeknek, így azok kívülről nem elérhetőek.
Nem tudom (és nem is érdekel :)) hogy mit szeretnél, a megoldás egyértelmű: a 2 dobozka 1-1 lan portjának összekötése és a linksys-en a dhcp kikapcsolása.


Én le sem írtam n+6szor. Amúgy a dupla NAT miatt bohóckodik static routeokkal. Ami lehet nem is működik. Még az is lehet, hogy ugyanabban az alhálóban vannak. Főleg mert itt írtam le a lap tetején és kettővel előbbre. Inkább innánk.
Make love not Wor.

#3271 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 03. 09:53

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2016. 09. 02. 23:57

Én le sem írtam n+6szor. Amúgy a dupla NAT miatt bohóckodik static routeokkal. Ami lehet nem is működik. Még az is lehet, hogy ugyanabban az alhálóban vannak. Főleg mert itt írtam le a lap tetején és kettővel előbbre. Inkább innánk.

Hazajöttem vidékországba, két hete nem volt itthon net, modem merevrefagyva világít, kihúz-bedug, soha többet nem éledt fel :)
Tplink natolós doboz visszaállt magától alapra, aztán hiába configtam, nem volt hajladnó pppoe csatlakozni.
Hirtelen előkerült egy rb133, még az elsők közül :D
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#3272 Felhasználó inaktív   gyenesis 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 03. 22:55

Sziasztok,

Lenne nekem egy Tenda A3 Nevezetű kütyüm.
Azt szeretném vele elérni hogy egy másik helyiségbe mint ahol a wifi router van ezt beüzemelni wifi jelet fogva kábelen továbbjuttatja az internetet egy gépre. Valaki tudna segíteni egy leírással. Vagy hogy ez ezzel a kütyüvel lehetséges e egyáltalán.

#3273 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 04. 04:16

Üzenet megtekintéseIdézet: gyenesis - Dátum: 2016. 09. 03. 23:55

Sziasztok,

Lenne nekem egy Tenda A3 Nevezetű kütyüm.
Azt szeretném vele elérni hogy egy másik helyiségbe mint ahol a wifi router van ezt beüzemelni wifi jelet fogva kábelen továbbjuttatja az internetet egy gépre. Valaki tudna segíteni egy leírással. Vagy hogy ez ezzel a kütyüvel lehetséges e egyáltalán.

Nem használható erre célra mivel nem tud kliens/WISP módot.
------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

#3274 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 09. 04. 14:19

Üzenet megtekintéseIdézet: gyenesis - Dátum: 2016. 09. 03. 23:55

Lenne nekem egy Tenda A3 Nevezetű kütyüm.
Azt szeretném vele elérni hogy egy másik helyiségbe mint ahol a wifi router van ezt beüzemelni wifi jelet fogva kábelen továbbjuttatja az internetet egy gépre. Valaki tudna segíteni egy leírással. Vagy hogy ez ezzel a kütyüvel lehetséges e egyáltalán.


Nem fog menni. Ez nem tudja, de más hasonlóval sem műxik, ami szintén csak papíron tudja. Igazából ha visszaolvasnál, akkor a felső pár oldal hasonlókról is szól. Néha egyre jobbak a cuccok, de mivel fél évente változik és minden körülmény más, szerintem elég kevesen tudunk ilyenre 100%os megoldást javasolni.
Make love not Wor.

#3275 Felhasználó inaktív   Adept 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.048
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 01. 09:30

Sziasztok

Adott egy Huawei B593s-22 4G-s router Telenor SIMkártyával, LAN kábellel csatlakoztatva a géphez. Nagyon szép (80/40) sebességet produkál a gyakorlatban, 15-17ms pingek vannak, jo a vétel is.
Viszont van egy olyan jelenség, hogy bekapcsolás után kb fél óra mulva elkezd belassulni a honlapok elérése. Várakozás a szerverre és kapcsolodás üzenetek vannak a böngéső bal sarkában 4-5 mpig is. És van amikor timeouttal fehér lapot ad ki, aztán ha nyomok egy refresht akkor azonnal behozza. Töröltem már a böngészési előzményeket is az se segit. Az utorrentem is néha csatlakozik (zöld pipa) néha meg felkiálltójeles háromszög van, de ettől még megy a letöltés.

Nem tudom, hogy ez most router hiba, vagy valami windowzos konfigurácios story...

Van ötletetek?

Eladó ASUS A8N SLI Delux - A64 3500+ VeniceE6 - 2x1GB Samsung PC3200- watercool heatkiller rev2.0 - gyártott blokk northbridge-re

#3276 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 01. 16:49

Üzenet megtekintéseIdézet: Adept - Dátum: 2017. 04. 01. 10:30

Sziasztok

Adott egy Huawei B593s-22 4G-s router Telenor SIMkártyával, LAN kábellel csatlakoztatva a géphez. Nagyon szép (80/40) sebességet produkál a gyakorlatban, 15-17ms pingek vannak, jo a vétel is.
Viszont van egy olyan jelenség, hogy bekapcsolás után kb fél óra mulva elkezd belassulni a honlapok elérése. Várakozás a szerverre és kapcsolodás üzenetek vannak a böngéső bal sarkában 4-5 mpig is. És van amikor timeouttal fehér lapot ad ki, aztán ha nyomok egy refresht akkor azonnal behozza. Töröltem már a böngészési előzményeket is az se segit. Az utorrentem is néha csatlakozik (zöld pipa) néha meg felkiálltójeles háromszög van, de ettől még megy a letöltés.

Nem tudom, hogy ez most router hiba, vagy valami windowzos konfigurácios story...

Van ötletetek?

Másik kliens eszközzel is ez a helyzet?
------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

#3277 Felhasználó inaktív   Adept 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.048
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 02. 12:17

Üzenet megtekintéseIdézet: Gubek - Dátum: 2017. 04. 01. 17:49

Másik kliens eszközzel is ez a helyzet?


Ez is csak egy ideje csinálja (nekem ugy tünik mintha SIMkártya csere óta, de ez nyilván nem függhet össze ezzel).
Volt hogy a telefonomról neteztem USB-n keresztül, ott nem tapasztaltam ezt.

Eladó ASUS A8N SLI Delux - A64 3500+ VeniceE6 - 2x1GB Samsung PC3200- watercool heatkiller rev2.0 - gyártott blokk northbridge-re

#3278 Felhasználó inaktív   Adept 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.048
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 02. 17:08

Üzenet megtekintéseIdézet: Adept - Dátum: 2017. 04. 02. 13:17

Ez is csak egy ideje csinálja (nekem ugy tünik mintha SIMkártya csere óta, de ez nyilván nem függhet össze ezzel).
Volt hogy a telefonomról neteztem USB-n keresztül, ott nem tapasztaltam ezt.


Bocsánat, nyomtam egy kicsit mobilrol ma délután és ugyanaz a sz@r... :(

Eladó ASUS A8N SLI Delux - A64 3500+ VeniceE6 - 2x1GB Samsung PC3200- watercool heatkiller rev2.0 - gyártott blokk northbridge-re

#3279 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 05. 01. 18:04

Régebben már szóba került, de most kitárgyalnám újra, részleteiben. Az albiban elég szar a Wi-Fi, valami miatt egyre szarabb. Pedig nem rossz a Sky router, amit a szolgáltató ad, lehet csak a rádiója gyengül. A szomszéd srác próbálkozott Wi-Fi-erősítővel, ami egy módosított hotspotot hoz létre, de rákapcsolódva az eredeti hotspottal transzparens. Igen ám, de okostelefonokon egyre inkább nem akarnak betölteni netes szolgáltatások, ha az erősített hotspothoz csatlakozunk.

UTP kábel sajnos nincs kihúzva, meg nem is megoldható, elvezetni körülményes, főleg emeletre felhozni, falat fúrni meg a főbérlő nem engedne. Arra gondoltam ezért, hogy kipróbálnám ezt a UTP LAN over áramhálózatos adaptert (PowerLAN, Power Line LAN, Power Line Ethernet), mivel múltkor írtátok, hogy egész normális hálózatot lehet ráépíteni. Mit érdemes nézelődni ehhez, emberi áron? Gondolom minden végződéshez kell egy adapter, meg egy a kiindulóponthoz. A másik, hogy routerre kössem, de ilyenkor hogy oldjam meg a router túlfeszvédelmét, vagy a router elé kössem? Esetleg a router elé egy switchcsel kössem rá?

Szerkesztette: Raynes 2017. 05. 01. 18:10 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#3280 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 05. 01. 19:23

Lehet szopni fogsz :) Neten rendeld, ha nem megy, max. visszaküldöd. Nagyjából mindegyik úgyanúgy megy vagy nem megy.
Már a leírások is viccesek, 1db 10/100-as lan van rajta, max 500mbit/s sebességgel...
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

Téma megosztása:


  • (165 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 162
  • 163
  • 164
  • 165
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

3 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó