HWSW Informatikai Kerekasztal: Hálózat építés a gyakorlatban II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (165 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Hálózat építés a gyakorlatban II.

#61 Felhasználó inaktív   a t o s z 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 09. 15:31

Idézet: csozsi - Dátum: 2006. dec. 9., szombat - 15:09

Kép
Ez crosslink.
Nekem piros, zöld, sárga, kék, és szürke kábelem is van itthon.
Mind egyenes.
Az a kábel is egyenes, amelyiknek mindkét végén azonos a színkiosztás.
Netezni tudsz, csak nem látod a gépeket? Mert akkor a kábelek jók.
A routeren kapcsold be a dhcp-t, a gépeken a hálókártyák automatikus konfigurációjúak legyenek.

Ha lehet, egy gépben csak az egyik hálókártyát kösd össze a routerrel.
A másikat, ha nem szükséges, tiltsd le.
A két gépet ne kösd össze egymással (bár azt crosslink kábellel kell tenni), mert zavart okozol a Mátrixban.

Úgy is próbáltam ahogy mondod, de úgy sem ment... De ha lehet kihagynám a routert, mert csak 10MB/seces.

#62 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 09. 15:54

Idézet: a t o s z - Dátum: 2006. dec. 9., szombat - 15:31

De ha lehet kihagynám a routert, mert csak 10MB/seces.

Pontosan mit is akarsz kihagyni? Mi 10 megás, és az mire is nem elég?

Internetmegosztási lehetőségek:
1. szolgáltatói eszköz (ADSL, vagy kábelmodem) > gép1 1-es kártya - gép1 2-es kártya <crosslink kábellel> gép2 1-es kártya = cumi a köbön, és gép1 függő.

2. szolgáltatói eszköz (ADSL, vagy kábelmodem) >
> router 1-es port gép1 1-es kártya
> router 2-es port gép2 1-es kártya
független netezés.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#63 Felhasználó inaktív   a t o s z 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 09. 16:00

Idézet: csozsi - Dátum: 2006. dec. 9., szombat - 15:54

Pontosan mit is akarsz kihagyni? Mi 10 megás, és az mire is nem elég?

Internetmegosztási lehetőségek:
1. szolgáltatói eszköz (ADSL, vagy kábelmodem) > gép1 1-es kártya - gép1 2-es kártya <crosslink kábellel> gép2 1-es kártya = cumi a köbön, és gép1 függő.

2. szolgáltatói eszköz (ADSL, vagy kábelmodem) >
> router 1-es port gép1 1-es kártya
> router 2-es port gép2 1-es kártya
független netezés.

A független netezés működik, én csak egy 80-as vinyó tartalmát szeretném sürgősen lementeni, ezért kéne a nagy sávszél.

A másik, hogy a routeren most nemtok állítani semmit, mert most hirtelen nem tudom hozzá a jelszót, resetelni meg nem akarom.

Ergó, vehetjük úgy is, hogy 2 gép van amit összekellene kötni, és még net sem kell.

Már odáig jutottam, hogy a gép2-ből kibeleztem a HDDt, de bárhogy kötegelem össze a gép1-el vagy nem látja a vinyót vagy el sem indul úgy a rendszer. (Gép1 -> SATA, Gép2 -> PATA), pedig van PATA -> SATA átalakítóm is, de azzal sem megy, szal' marad a hálózat...

#64 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 12. 09. 16:39

Idézet: a t o s z - Dátum: 2006. dec. 9., szombat - 16:00

A független netezés működik, én csak egy 80-as vinyó tartalmát szeretném sürgősen lementeni, ezért kéne a nagy sávszél.

A másik, hogy a routeren most nemtok állítani semmit, mert most hirtelen nem tudom hozzá a jelszót, resetelni meg nem akarom.

Nem is kell állítani semmit. Ha netezés megy, akkor IPcímek ugyanabból a tartományból vannak.

Egyik gépen könyvtár létrehoz, megoszt, aztán júzer/jelszó felvesz, vagy vendégjúzer engedélyez. Aztán ha a 2-es gép IPje például 10.0.0.2, akkor 1-es gépen start menü, futtatás: \\10.0.0.2 oszt már látod is, amit a 2-esen megosztottál.
Make love not Wor.

#65 Felhasználó inaktív   a t o s z 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 09. 16:42

Idézet: Jahno - Dátum: 2006. dec. 9., szombat - 16:39

Nem is kell állítani semmit. Ha netezés megy, akkor IPcímek ugyanabból a tartományból vannak.

Egyik gépen könyvtár létrehoz, megoszt, aztán júzer/jelszó felvesz, vagy vendégjúzer engedélyez. Aztán ha a 2-es gép IPje például 10.0.0.2, akkor 1-es gépen start menü, futtatás: \\10.0.0.2 oszt már látod is, amit a 2-esen megosztottál.

Sajna az IP cimek tok kulonbozoek voltak...

De net ment ugy is ha kihagytam a routert a gep2-nel, de akkor sem lattak egymast, pedig ugy csinaltam ahogy irjatok.

Mindenesetre mar tok8, mert azota mar el sem indul a gep2 oprendszere. :(

#66 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 12. 09. 16:47

Idézet: a t o s z - Dátum: 2006. dec. 9., szombat - 16:42

Sajna az IP cimek tok kulonbozoek voltak...

Aztán mi volt az a kettő? Nem lehet, hogy annak a kártyának nézted az IPjét, ami nem is a routerben volt?

Elkezdeni a kályhától, hálózatos topik olvasása, aztán később nem szopol befelé. Elég advanced router kell ahhoz, hogy a kiosztott IPcímnél ne csak az utolsó szám legyen különböző, meg a net is menjen.
Make love not Wor.

#67 Felhasználó inaktív   a t o s z 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 09. 16:58

Idézet: Jahno - Dátum: 2006. dec. 9., szombat - 16:47

Aztán mi volt az a kettő? Nem lehet, hogy annak a kártyának nézted az IPjét, ami nem is a routerben volt?

Elkezdeni a kályhától, hálózatos topik olvasása, aztán később nem szopol befelé. Elég advanced router kell ahhoz, hogy a kiosztott IPcímnél ne csak az utolsó szám legyen különböző, meg a net is menjen.

Nem, tuti hogy nem.

Nekem is furcsa volt hogy tok mas volt az IP cim... Magamtol ezt be nem allitom. Probalkoztam manualis beallitasokall is, de ha automatikusra tettem, akkor mindig hot mas IP cim volt es ment a net is...

#68 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 09. 18:16

Idézet: a t o s z - Dátum: 2006. dec. 9., szombat - 16:58

Nem, tuti hogy nem.

Nekem is furcsa volt hogy tok mas volt az IP cim...

konkrétan mi volt?
ha ment a net mindkettőn, nem lehetet tök más

#69 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 09. 18:17

Idézet: a t o s z - Dátum: 2006. dec. 9., szombat - 15:31

De ha lehet kihagynám a routert, mert csak 10MB/seces.

konkrétan milyen router?
elég réginek kell lennie, ha csak 10mb/seces, biztos ez?

#70 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 12. 09. 18:21

Idézet: pgyafi - Dátum: 2006. dec. 9., szombat - 18:16

konkrétan mi volt?
ha ment a net mindkettőn, nem lehetet tök más

Ezért kérdeztem én is, valamit nagyon összekuszált a srác. De írtam az advanced routert, mert Vigor pld. két külön subnetet tud kezelni, de talán Linuxos LinkSys-ek is, vagy a fene tudja mi lehet, bár összességében tuti béna volt és kész.
Make love not Wor.

#71 Felhasználó inaktív   a t o s z 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 09. 21:58

Sajna mar nem emlekszem mi volt pontosan a ketto, de tuti eltert.

SMC WLAN router (pontosan fejbol nem tudom), de rajottem, hogy 54-es, es arra is, hogy ez tan csak a wlanra vonatkozik a LAN-ra nem. Ettol fuggetlenul sajna mar nem tudom meg mi volt a gond, de egy topictarsunk szemelyes segitsegevel sikerult az adatot lementenem.

#72 Felhasználó inaktív   BigKoko 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 397
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 16. 22:18

Hülye kérdés, de elbizonytalanodtam.

Crossnál egyértelmű, hogy egy T-568A illetve T-568B kötést kell alkalmazni.
De egyenes bekötés esetében A-A vagy B-B a szabványos? (valahol mintha B-B láttam volna)
Én személy szerint otthonra mindenkinek, cross kábeleket javaslok, ugyanis legtöbb router, hub, switch úgyis auto MDI/MDI-X es.
Ha ez nem jó elgondolás, akkor várom az ellenvéleményezést, hátha ragad rám valami új információ.

Köszönöm.

#73 Felhasználó inaktív   ec-1752 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 508
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 17. 13:58

Idézet: BigKoko - Dátum: 2006. dec. 16., szombat - 23:18

Crossnál egyértelmű, hogy egy T-568A illetve T-568B kötést kell alkalmazni.
De egyenes bekötés esetében A-A vagy B-B a szabványos? (valahol mintha B-B láttam volna)

Mindketto egyforman szabvanyos, vagyis rajtad mulik, melyik a szimpatikusabb.

Annyi plusz van hogyha nagyon szabvanyos szeretnel lenni, akkor megnezed, hogy a kabel A vagy B tipusu, es a kabelhez illo bekotest hasznalod.  (Nem minden kabelen van rajta ez az info, es gyakorlatban nincs is jelentosege, de oda lehet erre is figyelni.)

Idézet

Én személy szerint otthonra mindenkinek, cross kábeleket javaslok, ugyanis legtöbb router, hub, switch úgyis auto MDI/MDI-X es.


Erdekes elgondolas.  En szemely szerint pont ezert szoktam egyenes kotesu kabelek hasznalatat javasolni.

#74 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 12. 17. 15:50

Idézet: ec-1752 - Dátum: 2006. dec. 17., vasárnap - 13:58

Erdekes elgondolas.  En szemely szerint pont ezert szoktam egyenes kotesu kabelek hasznalatat javasolni.

Naja, főleg ha otthonra valami gagyihubot kapnak ingyé, mert ocsó legyen. Esetleg olyan hálókártya, amiben csak a 4 csatlakozó van bekötve, vagy éppen két újabb gigabites kártya közt nem tudo mmit csinál a cross, mert nem olvastam róla, és ki sem próbáltam, de van egy söröm, hogy köztük már csak az egyenesek működnek.

Belefutottam most olyan cégbe, ahol ránéztem, van patchpanel bekötve, szép szekrény, aljzatok, estébé. Aljzatcserével nem lesz gondunk.

Erre első után mondom havernak, hogy valami gyanús, mérjük ki. Ki is derült a megérzésem, egyik vége A, másik vége B volt, meg ilyenek. Ezek simán menjenek már annyukba

Mindenhova egyenes kell, pont az auto izé miatt, de legyen polcon 1-1 cross kábel is.
Make love not Wor.

#75 Felhasználó inaktív   BigKoko 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 397
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 17. 16:43

Jahno topic elején dugókra panaszkodtál.
EXW próbáltad már? Lehet nem Panduit, igaz nem is kerül annyiba, de az ára a noname dugókhoz áll közelebb, minősége meg szerintem azoktól lényegesen jobb.

#76 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 17. 16:51

Idézet: BigKoko - Dátum: 2006. dec. 17., vasárnap - 16:43

Jahno topic elején dugókra panaszkodtál.
EXW próbáltad már? Lehet nem Panduit, igaz nem is kerül annyiba, de az ára a noname dugókhoz áll közelebb, minősége meg szerintem azoktól lényegesen jobb.

silány :)  nevezzük olcsónak

#77 Felhasználó inaktív   Steveke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 656
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 18. 21:02

Van egy csöppet bonyolult kérdésem.

Van egy adsl netem 2 telefon van a lakásban egy az emeleten a másik a földszinten. Az emelti telefonból megy egy kábel az adsl modembe és a modem mögött van egy router ami 2 gép között megosztja a netet. Minden jól müxik. Van egy gép a földszinten is és szeretnénk ha azon is lenne net. Nah most tudok szerezni adsl-es modemet (ingyé  :D ) Ha a lenti telefon mellé bekötöm a modemet és utána rákötöm a lenti gépet fog rendesen működni a net??? nem fog összeakadni a két modem??? (tudom vezetéknélküli hálózatot építsek arra nincs pénzem. vezetéket meg nem tudok lehúzni a lenti géphez mert furni meg faragni kellene)
Alaplap: Asus A8N-E Processzor: AMD Athlon64 3200+ Venice Memória: Kingston 2x512MB Merevlemezek: Samsung 120 GB + 160 GB Videókártya: Gigabyte 6800GS Monitor: Samsung SyncMaster 930BF Ház: CoolerMaster Centurion 5 Egér: Logitech Mx510 Billentyűzet: EzKey Ez-8000

#78 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 18. 21:07

Idézet: Steveke - Dátum: 2006. dec. 18., hétfő - 21:02

Van egy csöppet bonyolult kérdésem.

Van egy adsl netem 2 telefon van a lakásban egy az emeleten a másik a földszinten. Az emelti telefonból megy egy kábel az adsl modembe és a modem mögött van egy router ami 2 gép között megosztja a netet. Minden jól müxik. Van egy gép a földszinten is és szeretnénk ha azon is lenne net. Nah most tudok szerezni adsl-es modemet (ingyé  :D ) Ha a lenti telefon mellé bekötöm a modemet és utána rákötöm a lenti gépet fog rendesen működni a net??? nem fog összeakadni a két modem??? (tudom vezetéknélküli hálózatot építsek arra nincs pénzem. vezetéket meg nem tudok lehúzni a lenti géphez mert furni meg faragni kellene)

ezt a butasáot verd ki a fejedből de gyorsan, nem 'tom honnét vetted...

mindenképp kell vagy egy kábel le, vagy wifi

miért kéne furni? azt irtad, hogy fel is megy a telefonkábel, az melett nem fér el egy utp kábel?
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#79 Felhasználó inaktív   ec-1752 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 508
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 18. 21:59

Idézet: Steveke - Dátum: 2006. dec. 18., hétfő - 22:02

Van egy csöppet bonyolult kérdésem.

Van egy adsl netem 2 telefon van a lakásban egy az emeleten a másik a földszinten. Az emelti telefonból megy egy kábel az adsl modembe és a modem mögött van egy router ami 2 gép között megosztja a netet. Minden jól müxik. Van egy gép a földszinten is és szeretnénk ha azon is lenne net. Nah most tudok szerezni adsl-es modemet (ingyé  :D ) Ha a lenti telefon mellé bekötöm a modemet és utána rákötöm a lenti gépet fog rendesen működni a net??? nem fog összeakadni a két modem???

De igen, 'össze fog akadni'.
Egy vonalon csak egy adsl modem tud müködni egyszerre.

#80 Felhasználó inaktív   Steveke 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 656
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 18. 22:31

Idézet: charlie - Dátum: 2006. dec. 18., hétfő - 22:07

ezt a butasáot verd ki a fejedből de gyorsan, nem 'tom honnét vetted...

mindenképp kell vagy egy kábel le, vagy wifi

miért kéne furni? azt irtad, hogy fel is megy a telefonkábel, az melett nem fér el egy utp kábel?

amellett még egy hangya sem férne el meg küszöbön is átmegy az a telefonkábel az igen bonyolult lenne

nah akkor ez van  :( köszi a segítséget  :respect:
Alaplap: Asus A8N-E Processzor: AMD Athlon64 3200+ Venice Memória: Kingston 2x512MB Merevlemezek: Samsung 120 GB + 160 GB Videókártya: Gigabyte 6800GS Monitor: Samsung SyncMaster 930BF Ház: CoolerMaster Centurion 5 Egér: Logitech Mx510 Billentyűzet: EzKey Ez-8000

Téma megosztása:


  • (165 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

5 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 5 vendég, 0 anonim felhasználó