HWSW Informatikai Kerekasztal: Hálózat építés a gyakorlatban II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (165 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 163
  • 164
  • 165
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Hálózat építés a gyakorlatban II.

#3281 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 05. 01. 20:00

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 05. 01. 19:04

Arra gondoltam ezért, hogy kipróbálnám ezt a UTP LAN over áramhálózatos adaptert (PowerLAN, Power Line LAN, Power Line Ethernet), mivel múltkor írtátok, hogy egész normális hálózatot lehet ráépíteni. Mit érdemes nézelődni ehhez, emberi áron? Gondolom minden végződéshez kell egy adapter, meg egy a kiindulóponthoz. A másik, hogy routerre kössem, de ilyenkor hogy oldjam meg a router túlfeszvédelmét, vagy a router elé kössem? Esetleg a router elé egy switchcsel kössem rá?


De minek bonyolítanád switches megoldással és a többivel? Ez egy darab basz amit a konnektorba dugsz és van rajt egy UTP luk. Ha kettő van a ház két sarkában, akkor az kb. egy 2 portos switchnek felel meg. Szóval bedugod a falba, UTPvel összekötöd a routerrel, másik szobában bedugod a falba, UTPvel bele a géped és kész.
Make love not Wor.

#3282 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 05. 01. 20:12

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2017. 05. 01. 20:00

De minek bonyolítanád switches megoldással és a többivel? Ez egy darab basz amit a konnektorba dugsz és van rajt egy UTP luk. Ha kettő van a ház két sarkában, akkor az kb. egy 2 portos switchnek felel meg. Szóval bedugod a falba, UTPvel összekötöd a routerrel, másik szobában bedugod a falba, UTPvel bele a géped és kész.

A túlfesz miatt gondoltam csak a switchet, mégis konnektorba megy UTP, nehogy valami magasabb feszt ráküldjön a routerre, amit szétcsesz vele.

Amúgy utánaolvasva nem tűnik mégse jónak. Állítólag a latencyje szarabb, mint a Wi-Fi-nak. Azért ahhoz túl drága 30-80 fontos árakon, hogy összevegyek valami szart.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#3283 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 05. 01. 20:16

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 05. 01. 21:12

A túlfesz miatt gondoltam csak a switchet, mégis konnektorba megy UTP, nehogy valami magasabb feszt ráküldjön a routerre, amit szétcsesz vele.

Amúgy utánaolvasva nem tűnik mégse jónak. Állítólag a latencyje szarabb, mint a Wi-Fi-nak. Azért ahhoz túl drága 30-80 fontos árakon, hogy összevegyek valami szart.

UTP-t be kell húzni jól, mire a tulaj észreveszi már régen nem laksz ott :D
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#3284 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 05. 01. 20:21

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 05. 01. 21:12

Amúgy utánaolvasva nem tűnik mégse jónak. Állítólag a latencyje szarabb, mint a Wi-Fi-nak. Azért ahhoz túl drága 30-80 fontos árakon, hogy összevegyek valami szart.


Attól függ milyen, láttam működőt, meg egy csomó olyat, ami saját magát romba döntötte a broadcast üzeneteivel. Passz, nem szerettem sosem, aztán HWSw-n időnként leugat az a 3 ember, akinek véletlenül működik.
Make love not Wor.

#3285 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 05. 01. 21:12

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2017. 05. 01. 20:21

Attól függ milyen, láttam működőt, meg egy csomó olyat, ami saját magát romba döntötte a broadcast üzeneteivel. Passz, nem szerettem sosem, aztán HWSw-n időnként leugat az a 3 ember, akinek véletlenül működik.

Akkor nem szenvedek vele, hiszek neked, plusz a neten is elég rosszakat írnak róla. Nincs arra időm meg pénzem, hogy irreális hülyeséggel szopjak. Azt hittem, hogy életképesebb alternatíva a Wi-Fi-nál, közben meg ahogy olvasom, annál is szarabb. Ha már befektetek ilyenbe, akkor valószínű valami normálisabb router lesz erősebb rádióteljesítménnyel, nem ilyen adapteres szar.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#3286 Felhasználó inaktív   akita 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.865
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 29. 10:31

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, hogy szerintetek ezt a switchet mennyiért lehetne eladni mostanság? SysKonnect SK-8T08 - switch - 8 port

https://www.cnet.com...-8-ports/specs/


válaszotokat előre is köszönöm,
akita
"Lenni, vagy nem lenni"
"Bátraké a cseresznye!" és mindenkinek legyen szemcserés a papja :) !

Téma megosztása:


  • (165 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 163
  • 164
  • 165
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó