HWSW Informatikai Kerekasztal: Windows Server 2008 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (12 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Windows Server 2008 Értékeld a témát: -----

#181 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 08. 28. 10:16

Üzenet megtekintéseIdézet: keeper2 - Dátum: 2010. 08. 28. 10:39

Helló!
Legyetek szívesek, ajánljatok olyan tankönyvet, amiből megtanulhatom a win. server 2008 rendszergazdai üzemeltetését. Van már rendszergazdai okj előképzettségem, sok-sok évvel ezelőttről, de a megszerzése után sosem gyakoroltam élesben, illetve az évek folyamán csak felejtettem.
Most a feladatom egy céges hálózat rendszerfelügyelete lenne, teljesen windowsos hálózat, a szervereken 2008 és 2003 fut, valamint szükséges a hálózat kiépítés, konfigurálás (főleg cisco routerekkel), jogosultságok osztása, felügyelete, ISA szerver, file szerver, exchange szerver. Nagyjából ezek elsajátításához lenne szükségem könyvre. Sajnos eléggé sürgős is a dolog.
Előre is köszönöm!


Sok-sok évvel ezelőtt én 486-os DOS-os gépeket használtam Novell-szerverekkel hálózatba kötve. Azóta a számítógépek és az operációs rendszerek 3-4 további generációja vonult már nyugdíjba, szóval ez semmit nem jelent.

Windows szerverekkel kapcsolatos tankönyvekkel tele van az internet, meg is veheted őket, le is töltheted őket, ahogy tetszik. Tanfolyamra is mehetsz, de se az, se a tankönyvek magában nem elegendőek a konkrét gyakorlat kiváltására.
A cisco ráadásul teljesen külön világ, ha nem értesz hozzá, pár hónap, de inkább pár év az is, mire beletanulsz.

Szóval, ha mindez holnapra kell, akkor talán jobb, ha inkább szólsz a HR-nek, hogy adjanak fel hirdetést rendszergazdai pozícióra.
Persze, ha kapsz időt a főnökségtől a betanulásra, akkor hajrá, de ha a felsorolt szerverek mindegyikével most fogsz először találkozni, akkor készülj fel rá, hogy nem akkor pár hétig, hónapig nem lesz magánéleted mellette!

#182 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 07. 20:59

Lehet, hogy láma kérdés, de talál valaki tud segíteni, mire guglizzak: megoldható Win2k8(R2) alatt, hogy a hálózati megosztásoknak legyen a legnagyobb prioritása? Azt szeretném elérni, hogy ha valaki a szerveren távolról elér egy fájlt, akkor ez az elérés legyen a legfontosabb. Pl. ha HD filmet játszunk le a szerverről, de beindul a defrag / backup, akkor ne legyen képregény a filmből, ami most megesik.

#183 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 07. 21:42

Üzenet megtekintéseIdézet: szucsati - Dátum: 2010. 11. 07. 20:59

Lehet, hogy láma kérdés, de talál valaki tud segíteni, mire guglizzak: megoldható Win2k8(R2) alatt, hogy a hálózati megosztásoknak legyen a legnagyobb prioritása? Azt szeretném elérni, hogy ha valaki a szerveren távolról elér egy fájlt, akkor ez az elérés legyen a legfontosabb. Pl. ha HD filmet játszunk le a szerverről, de beindul a defrag / backup, akkor ne legyen képregény a filmből, ami most megesik.


Pl olyan backup/defrag megoldást alkalmazni ami tud disk(,network,I/O) bandwidth throttling-ot... :)

Szerkesztette: Szabcsi 2010. 11. 07. 21:57 -kor

"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#184 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 07. 22:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Szabcsi - Dátum: 2010. 11. 07. 21:42

Pl olyan backup/defrag megoldást alkalmazni ami tud disk(,network,I/O) bandwidth throttling-ot... :)


A beépített backupot (wbengine) használom, defragra meg a Defragglert. Utánajárok, mi ez a cucc, meg hogy tudnak-e ilyet.

#185 Felhasználó inaktív   Visormail 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 485
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 16. 20:43

A legtöbb olyat nem tud sajnos. Esetleg aki találkozott már ilyennel írja le melyik az.

Szerkesztette: Visormail 2010. 11. 16. 20:47 -kor

AMD X2 7750, 3GB RAM, HD4850 512MB, Windows XP x64 és Windows 7 Pro

#186 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 02. 00:49

Na belefutottam. Ismét.

2008 SBS Premium SP2 (x64), telepíteném a WSUS 3.0 SP2-t, és perszehogy összeb@szott mindent. Odáig eljutottam (egyéb okokból*) hogy reinstallom a fenébe (tesztelem csak, szóval nem katasztrófa), de jó lenne tudni hogy telepítsem ezt a szutykot.
Egyszer már - régen - megoldottam egy 2k8 SBS-en, de elfelejtettem hogyan :)

A net tele van azzal hogy kinek hogyan nem működik, de értékelhető megoldást eddig nem nagyon találtam. Ami eddig egyértelmű: jogosultság gond van. Ez elég érdekes egy frissen telepített rendszeren, amin még a frissítéseket sem futtattam végig :)

Ki hogyan szokta ezt megoldani fájdalommentesen?

Gondolkodtam azon hogy a szerepköröknél (roles) leirtom a WSUS-t, aztán kézzel telepítem az SP2-t, de nem vagyonk benne biztos hogy ez nem borítja meg az egész SBS-t. Ötleteket, tapasztalatokat szívesen fogadok (és mellette persze guglizok is ezerrel).

(*egyéb okok: leállításnál bsod)

#187 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 03. 17:13

Na erre rájöttem:
NEM szabad WU-val telepítenia a WSUS 3.0 SP2-t.
1. Microsoft Report Viewer 2008 SP1 letölt, telepít
2. Microsoft WSUS 3.0 SP2 letölt, telepít
3. varázsló elindul, cancelt nyom
4. e öröm e bódottá :)

Más. Vicces.
Dell PE T410, a BIOSban engedélyeztem a "Virtualization Support"-ot (4-magos 5??? sorozatú Intel, HW virtualizálásos okosság), tehát ha ezt engedélyezem, akkor nincs baj, egészen addig amíg fel nem telepítem a Hyper-V-t, akkor azonnal összecsinálja magát, és bootolásnál kékhalál. Ha kikapcsolom a HW supportot (vagy ezmiez? a manual nem írja le pontosan) akkor meg megy a Win is, meg a Hyper-V is - de legalábbis nem nyöszög. Ez mi lehet? :)

#188 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 08. 13:32

Ha már WSUS, akkor itt egy kis okosság workgroupban, vagy csak alkalmi kapcsolatben beeső gépek gyors beillesztésére: http://wsusworkgroup.codeplex.com/
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#189 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 08. 13:37

Üzenet megtekintéseIdézet: Bástya elvtárs - Dátum: 2011. 01. 03. 17:13

Más. Vicces.
Dell PE T410, a BIOSban engedélyeztem a "Virtualization Support"-ot (4-magos 5??? sorozatú Intel, HW virtualizálásos okosság), tehát ha ezt engedélyezem, akkor nincs baj, egészen addig amíg fel nem telepítem a Hyper-V-t, akkor azonnal összecsinálja magát, és bootolásnál kékhalál. Ha kikapcsolom a HW supportot (vagy ezmiez? a manual nem írja le pontosan) akkor meg megy a Win is, meg a Hyper-V is - de legalábbis nem nyöszög. Ez mi lehet? :)


Mikori BIOS van rajta? Még tavaly szoptak kollégák hasonlóval ESXi-alatt, azt hiszem ott is fordítva(?) volt bekötve ez a kapcsoló, aztán valahogy megoldották...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#190 Felhasználó inaktív   iop111 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 21. 09:20

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy azt látom netes boltokban, hogy Win Server 2008 (nem az R2!) 1 CAL licensz kb. 8000 ft. Ha egy tiszta gépre akarok Win 2008-at, akkor megvegyem ezt? Úgy értem nem tudom adnak-e hozzá DVD-t v. ez csak egy serial. Vagy ha letöltöm torrentről a Win 2008-at, akkor a telepítésnél megadom a kapott serialt és kész?

#191 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 21. 10:13

Üzenet megtekintéseIdézet: iop111 - Dátum: 2011. 01. 21. 09:20

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy azt látom netes boltokban, hogy Win Server 2008 (nem az R2!) 1 CAL licensz kb. 8000 ft. Ha egy tiszta gépre akarok Win 2008-at, akkor megvegyem ezt? Úgy értem nem tudom adnak-e hozzá DVD-t v. ez csak egy serial. Vagy ha letöltöm torrentről a Win 2008-at, akkor a telepítésnél megadom a kapott serialt és kész?

Ajaj, itten komoly félreértés van :) Az egy felhasználói liszensz ára s szerverhez! Maga win2008 standard olyan 200e körül van, egy sbs olyan 380. Ez a win2008 ára, ehhez adnak 5 ilyen cal-t amit te írsz. Ez azt jelöli, hogy hány felhasználó férhet hozzá egyszerre a szerverhez. Szóval ha van egy szervered és húszan kapcsolódnak hozzá, akkor 20 cal kell. Ez a win2008 árán felül van még. :D

De miért akarsz te win2008-at a gépedre? :D
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#192 Felhasználó inaktív   Zsul 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.535
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 21. 11:07

Jut eszembe: Lenne egy problémám nekem is...

Beállítottam egy új szervert, win2008 sbs, és egy kétlábú Dell T310-es vas van alatta . A problémát először észre sem vettem, az egyik lábára állítottam egy szabad ip-t a konfig idejére, majd amikor minden összeállt, ki akartam cserélni az ip-t az előző szerverére (a sok megosztás miatt ez így célszerűbb volt, a kliensek nem voltak tartományba léptetve az elődjén sem, így nem vártam semmi extrát). Átírom az ip-t, alkalmazom, nézem: nem az a cím. Mondom höjnye, mi van? HK beállításaihoz vissza, megnézem milyen cím van beállítva, erre látom, hogy autom. kérésen van a cím is, dns is... Újra beállítom, alkalmazom, semmi... Próbálok adni neki egy másik címet, ugyanez. Megnézem ipconfigból: ott van az ipv4-él elsőre beállított cím mint 'kívánt', és ott vannak mögötte az utána beadott címek is. Vissza a HK beállításokba, nézem az alternatív címeket: üres... WTF? Ilyenkor mi lehet? Miért nem engedi megváltoztatni a címet?

(A címet nem máshonnan veszi, nem mintha esélye lett volna, de lelőttem próbaként minden más dns, dhcp esélyes dolgot a hálón, de ugyanez..)

Ötletek? :(
Karosszékből nincs rákkendroll... |

#193 Felhasználó inaktív   iop111 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 21. 11:42

Üzenet megtekintéseIdézet: Zsul - Dátum: 2011. 01. 21. 10:13

Ajaj, itten komoly félreértés van :) Az egy felhasználói liszensz ára s szerverhez! Maga win2008 standard olyan 200e körül van, egy sbs olyan 380. Ez a win2008 ára, ehhez adnak 5 ilyen cal-t amit te írsz. Ez azt jelöli, hogy hány felhasználó férhet hozzá egyszerre a szerverhez. Szóval ha van egy szervered és húszan kapcsolódnak hozzá, akkor 20 cal kell. Ez a win2008 árán felül van még. :D

De miért akarsz te win2008-at a gépedre? :D


Köszi a választ. Azért akarnék egy Win2008-at, mert írok egy Silverlightos alkalmazást, ami RIA Services-t használ, és előbb-utóbb szeretném publikálni. A RIA miatt IIS kell. Az IIS viszont limitált konkures user eléréssel rendelkezik Win7 alatt, ezért Win Server kellene.
Azt nem tudod, hogy próbaidő van-e Win2008 alatt? Ameddig nem kell aktiválni. Mi van ha az aktiválási idő lejárta előtt újrahúzom az oprendszert?

#194 Felhasználó inaktív   bibe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.456
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 07. 10:04

Üzenet megtekintéseIdézet: iop111 - Dátum: 2011. 01. 21. 11:42

Köszi a választ. Azért akarnék egy Win2008-at, mert írok egy Silverlightos alkalmazást, ami RIA Services-t használ, és előbb-utóbb szeretném publikálni. A RIA miatt IIS kell. Az IIS viszont limitált konkures user eléréssel rendelkezik Win7 alatt, ezért Win Server kellene.
Azt nem tudod, hogy próbaidő van-e Win2008 alatt? Ameddig nem kell aktiválni. Mi van ha az aktiválási idő lejárta előtt újrahúzom az oprendszert?

A Windows Server 2008 próbaidejének meghosszabbítása
Arra azért figyelj, hogy a 2008-on és a 2008 R2-n nem ugyanaz az IIS (7.0 vs 7.5).

Amúgy szerintem nem kell szerver egy webalkalmazás fejlesztéséhez. Megjelent a WebMatrix és az IIS 7.5 express .
"Nincs izom, nincs izomláz!" (Garfield)

#195 Felhasználó inaktív   bibe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.456
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 07. 10:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Zsul - Dátum: 2011. 01. 21. 11:07

Jut eszembe: Lenne egy problémám nekem is...

Beállítottam egy új szervert, win2008 sbs ... Miért nem engedi megváltoztatni a címet?

Ötletek? :(

Windows SBS 2008 - Managing IP Addresses

Idézet

If you do not want to use the IP address that is assigned during installation to the server that is running Windows SBS 2008, you can change the IP address in the Local Area Connection Properties for the server network adapter, and then run the Fix My Network Wizard to ensure that all network services use the new IP address.

"Nincs izom, nincs izomláz!" (Garfield)

#196 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 07. 13:10

Üdv!
Adott egy 5 gépes környezet, mellette egy (sic!) Windows 2008 R2 Standard szerver, ami DC, DHCP és file szerver egyben.
A terv az, hogy SafeNet (volt Aladdin) tokeneket használnának, mert a mostani három ember mellé jön kettő, és szeretnék a céges adatokat biztonságban tartani. Nos a SafeNet token kezelő programja (SAM) furcsa mód nem akart települni a rendszerre. Nagyon sokat szenvedtünk vele, és végül a mellett döntöttünk, hogy újrahúzzuk a DC-t.

Gyanús volt, hogy egy Windows 2008 Beta/RC-re telepítették annak idején a 2008 R2-t, és nagyon sok furcsaság volt. Pl. az első, hogy a .net Framework fájljai valahogy hardlinkelve voltak (az volt az első tipp, hogy ezért nem települ a SAM). Az újratelepítést úgy csináltam hogy beállítottam ideiglenesen egy második DC-t, arra átvittem az FSMO szerepköröket, demote-oltam a régi DC-t, majd újrahúztam a rendszert, és az előbbit megcsináltam visszafelé. Gyönyörűen megmaradtak a felhasználók, meg a jogosultságok stb.

Viszont jött a bökkenő, hogy a SAM ugyan úgy megtagadja a telepítést arra hivatkozva, hogy a .NET nincs bekapcsolva az IIS-ben. Számtalanszor telepítettem már virtuális gépen, meg a gyártó segítségével is, jól csináltam mindent.
Találtam egy olyan problémát, hogy a system32\inetsrv\config könyvtárhoz nincs hozzáférése a telepítőnek. És tényleg, ha megpróbálom adminként megnyitni, nem lehet, át kell vennem a jogait. Ennek eredetileg a SYSTEM-nek kéne a tulajdonosának lenni, de az újrahúzott rendszeren (és az ideiglenes DC-n is) "Unable to display current owner" az üzenet. És nem is tudom átadni a SYSTEM-nek, elvileg sikerül, de ugyan azt az üzenetet kapom. Ha az Administrators csoportnak adom a könyvtárat, akkor a SAM telepítés megy (és nagyon boldog voltam), viszont mikor egy ADAM példányt akar létrehozni, akkor registry hozzáférés hibát ír. Pedig ott jónak látszanak a jogok.

Teljesen tanácstalan vagyok. Úgy néz ki, mintha valahogy elkavarodtak volna a tulajdonosi jogok, de máshol nem látok problémát. Mi a szösz lehet ez? Már több mint egy hete szenvedünk ezzel a nyavajával, mert egyrészt a szerverrel is vannak gondok, de a SAM szoftverrel is, és csak nagy nehezen jutottunk el ahhoz az emberhez, aki tudott egy-két olyan dolgot, ami nincs benne a 600+600+200+150 oldalas doksikban...



#197 Felhasználó inaktív   hornel 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 54
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 06. 09:40

Sziasztok!

Biztosan volt már róla téma, de nekem nem sikerült megtalálni, ezért szeretném a segítségeteket kérni:
-egy R2-re nagyon nagy szükségünk lenne windows media playerre, hogy miért azt most nem részletezném, nyilván nem azon szeretnénk filmezni... :laugh:

Előre is köszönöm a segítséget!


#198 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 06. 10:55

Üzenet megtekintéseIdézet: hornel - Dátum: 2011. 03. 06. 09:40

Sziasztok!

Biztosan volt már róla téma, de nekem nem sikerült megtalálni, ezért szeretném a segítségeteket kérni:
-egy R2-re nagyon nagy szükségünk lenne windows media playerre, hogy miért azt most nem részletezném, nyilván nem azon szeretnénk filmezni... :laugh:

Előre is köszönöm a segítséget!


Ha mindenáron szét akarjátok b*szni akkor pl itt érdemes körülnézni.
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#199 Felhasználó inaktív   hornel 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 54
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 06. 11:16

Nem szeretnénk, de az előnézethez és a műsorszórás tesztjéhez kikerülhetetlen. :blush:


#200 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 06. 11:48

Üzenet megtekintéseIdézet: hornel - Dátum: 2011. 03. 06. 11:16

Nem szeretnénk, de az előnézethez és a műsorszórás tesztjéhez kikerülhetetlen. :blush:


Nem ismerem a környezetet, de egy Windows Audio + VLC páros nem lenne elégséges ezekhez...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

Téma megosztása:


  • (12 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó