HWSW Informatikai Kerekasztal: Kipróbáltuk: bevetésen a HSDPA - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Kipróbáltuk: bevetésen a HSDPA a cikkek hozzászólásai

#1 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 22. 12:46

A cikkekkel (Option netkártya és Samsung Z560 telefon) kapcsolatos hozzászólásokat ide várjuk.

HWSW Team
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#2 Felhasználó inaktív   kraftxld 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 22. 12:54

Teljes 1.8Mbit-es sávszélességen picivel több mint egy óra az 1GB, mindezt ~10000-ért, és nagyon kicsi lefedettséggel.

Szerintem 384-512K bőven elég lenne mobil netre, de az 1GB nevetségesen kevés :(
MCSE+M/S, MCITP

#3 Felhasználó inaktív   cigam 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 196
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 22. 13:40

Nekem ilyen van. (1000-es csomag) már több mint 1 éve. (EDGE-vel indult a dolog, nemrég lett HSDPA) Képzeld el, hogy elég volt mindenre amit akartam. Lejöttek a levelek, tudtam böngészni/fórumozni. Igaz nem töltöttem le DVD-ketm és zenét is "offline" hallgattam. Nekem nagyon szimpi ez a megoldás. Szóval az, hogy vmi nem felel meg a Te igényeidnek/elvárásaidnak, nemfeltétlen "nevetséges". Talán csak a hozzászolásod ;-)

Szerkesztette: cigam 2006. 12. 22. 13:41 -kor


#4 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 22. 13:45

Nem is az 1 giga korláttal van feltétlen baj, inkább az árával. Havonta 10.000 forint rengeteg. Ahogy nézegettem a t-mobil árlistáját, az ár miatt teljesen használhatatlan a netes szolgáltatásuk. Bár biztos van aki megteheti...
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#5 Felhasználó inaktív   kraftxld 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 22. 13:50

Idézet: cigam - Dátum: 2006. dec. 22., péntek - 13:40

Nekem ilyen van. (1000-es csomag) már több mint 1 éve. (EDGE-vel indult a dolog, nemrég lett HSDPA) Képzeld el, hogy elég volt mindenre amit akartam. Lejöttek a levelek, tudtam böngészni/fórumozni. Igaz nem töltöttem le DVD-ketm és zenét is "offline" hallgattam. Nekem nagyon szimpi ez a megoldás. Szóval az, hogy vmi nem felel meg a Te igényeidnek/elvárásaidnak, nemfeltétlen "nevetséges". Talán csak a hozzászolásod ;-)

1GB/10000Ft-os aránnyal van gondom.
Mondjuk a munkám miatt elég sok (néha 10-20MB-os) dwg file-t kell küldözgessek, így nekem egy darabig nem alternatíva.

A hsz.-ed végét meg inkább nem kommentálom.
MCSE+M/S, MCITP

#6 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 22. 14:07

Az mondjuk teny, hogy az 1 giga nem tul sok es nagyon resen kell lenni. Eltevedsz egy belinkelt videot tartalmazo weboldara es mire eszreveszed, 20-30 megaval tobb az adatforgalmad...

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#7 Felhasználó inaktív   cigam 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 196
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 22. 14:10

Nem akartalak bántani, de ne ragozzuk, bocs, ha fájt! (Nekem is jólesett, hogy kiadok 10'000.- pénzt egy "nevetséges" szolgáltatásra)

Közben a másik cikket is elolvastam.
"A számítógépes csatlakozást az újabb fejlesztésű Samsung PC Studio szoftver lényegesen könnyebbé teszi, végre sikerült egy jól használható alkalmazást mellékelni a telefonhoz.
"
Tehát az ,hogy egy telon keresztűl netezek, az alap, és nem "jól használható alkalmazás". Jól használható akkor lenne, ha magyarul beszélne velem, ha nem kellene nekem kitalálni hogy milyen trükköt kell bevetni ahoz, hogy exportáljam a telefonkönyvet. Az sem lenne egy utolsó dolog, ha beállíthatnám az egyes számokhoz/személyekhez tartozó csoportot/képet/csengőhangot. Ha ezeket is tudná, akkor lenne "jól használható alkalmazás".

#8 Felhasználó inaktív   EV6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 22. 14:51

Idézet

az M7-es Budapestről kifelé vezető szakaszán, 140-es tempónál is 1 megabit feletti letöltési sebességet mértünk.


Ezért valaki fel fog jelenteni, mint győzikét, amiért biztonsági öv nélkül vezetett.  :Đ
processzort tervezni gyartani nem kulonosebben nehez, csak tapasztalat es penz kell hozza, a tudas fonn van a neten - vers
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam. - Gyula2222
...a végtelen felénél túl helyezkednek el... - flashdesignor
...jönnek a további tovább konkretizálások egészen addig, h egy egy adott esetben pontosan mik és hogyan vannak. - Gyula2222

#9 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 22. 15:03

Hajra, palyan 145 felett fotoz a trafi, 140 belefer a 10% turesbe. :D
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#10 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 22. 22:19

Egyébként ez a leendő z560-am, vagy kaptatok egy zsákkal?  :Đ  ;)
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#11 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2006. 12. 22. 23:35

Idézet: FlowM@N - Dátum: 2006. dec. 22., péntek - 22:19

Egyébként ez a leendő z560-am, vagy kaptatok egy zsákkal?  :Đ  ;)

nem, ne aggódj. :) legalábbis ha használtat kapsz, azok nem mi voltunk, hanem a té. :) a magyarázat az, hogy most ezt nyomatják.

#12 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 22. 23:47

Idézet: special - Dátum: 2006. dec. 22., péntek - 23:35

nem, ne aggódj. :) legalábbis ha használtat kapsz, azok nem mi voltunk, hanem a té. :) a magyarázat az, hogy most ezt nyomatják.

Nem aggódtam, csak fura volt az egybeesés. Ez a sebességteszt tetszett, ilyent még sehol nem láttam.  :D
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#13 Felhasználó inaktív   hf 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 24. 22:46

Az 1GB-10eFt-ot én is brutálisan soknak tartom, de úgy tűnik a T nem akar egyelőre versenyezni önmagával :)))
Tulajdonképpen az is rossz, hogy muszáj csomagból választani. Nekem 50MB-os csomagom van és 10-et használok belőle. Miért kell akkor ugyanannyit fizetnem mintha mindet elhasználnám? Miért nem lehet egyszerűen a ténylegesen használt forgalom alapján fizetni?

#14 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2006. 12. 25. 19:12

Idézet: cigam - Dátum: 2006. dec. 22., péntek - 14:10

Közben a másik cikket is elolvastam.
"A számítógépes csatlakozást az újabb fejlesztésű Samsung PC Studio szoftver lényegesen könnyebbé teszi, végre sikerült egy jól használható alkalmazást mellékelni a telefonhoz.
"
Tehát az ,hogy egy telon keresztűl netezek, az alap, és nem "jól használható alkalmazás". Jól használható akkor lenne, ha magyarul beszélne velem, ha nem kellene nekem kitalálni hogy milyen trükköt kell bevetni ahoz, hogy exportáljam a telefonkönyvet. Az sem lenne egy utolsó dolog, ha beállíthatnám az egyes számokhoz/személyekhez tartozó csoportot/képet/csengőhangot. Ha ezeket is tudná, akkor lenne "jól használható alkalmazás".

Na a szoftver használhatósága éppen úgy egyénileg eltérő bír lenni, mint a kínált adatforgalom nagysága. Akkor most mondjam azt, hogy "nevetséges"?
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#15 Felhasználó inaktív   kriszo74 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 26. 17:55

Üdv.

Nekem is ilyen van már fél éve. Én ki tudok jönni az 1Gb-ből, de kétségtelen, hogy filmletöltésre nem szabad használni.

Ez a GlobeTrotter Mobility Manager tényleg egy kritkán aluli program, én nem is használom, csak SMS fogadásra és a kártya átkonfigurálására. De megvan az a jó tulajdonsága, hogy permanensen létrehozza a kapcsolatokat és simán lehet a windows-os kapcsolattal is használni, így újra tud csatlakozni magától is vonalszakadás esetén.

Én sokat vonatozok, buszozok. Lakhelyem és Bp között már van 3G, ott '3G prefered' beállítással használom a kártyát. Viszont, ha máshová utazom, akkor már a 'GPRS only' beállítás a célszerű. Tapasztalatom szerint mozgó járművön képtelen időben átváltani a megszűnő 3G hálózatról EDGE-re vagy GPRS-re, viszont amerre én utaztam ott, mindig volt legalább EDGE (kivéve a metróban, ahol sima GPRS van).

#16 Felhasználó inaktív   hf 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 26. 23:02

A metró tényleg gagyi, sokszor még kapcsolódni sem tud. Nem igazán értem miért,  mikor az a legtipikisabb hely, ahol szükség van rá -- pont el lehet(ne) olvasni a híreket mire beér az ember...

Szerkesztette: hf 2006. 12. 26. 23:03 -kor


#17 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 27. 00:52

special kicsit csodálkozom amikor ilyeneket írsz: . Ez teljesen érthető, a kiépítéshez nem kevés idő, és pénz, és még több pénz szükséges, a befektetők pedig megtérülést akarnak látni a pénzük után, nem pedig szociálisan jóléti juttatásokat. Azért is meglepő, merthát mindemellett érted a játékkonzolok üzleti modelljét is , ahol a gyártó a médiumot hajlandó veszteséggel is árusítani, mert a bevételei a tartalmakból származnak. Nos pl Japánban azért áll előbbre a (mobil)telefónia is, mint itt a kárpát-pöcegödörben, mert az NTT a hozzáférési díjban csak a fenntartási költséget fizetteti meg, a beruházás költségeit a tartalmakon kersztül realizálja. És igen, japánban már commonplace a videotelefonálás, az, hogy az emberek a shinkanzen-en munkába menet mobil szélessáv segítségével nézik a meg a reggeli hiradót, vagy éppen a fiatalabbak a popzenét vagy bármit.

A 3 nagy kartellista magyarországi mobilcég meg reszkethet, mert demszky gábornak van egy olyan projectje, ami hasonlít az NTT-hez, és amit már Párizsban megis csináltak: Budapesten is, full-mesh wifi lesz, részben ingyen - ezalatt azt értem, hogy bizonyos önkormányzati tartalmakat elérhetsz mejd ingyen, miközben a full net elérés valamilyen tűrhető összegbe kerül majd. de a lényeg: az access ingyen van... ha demszky ezt 2010-re megcsinálja akkor a 3G-nek, ilyen üzletpolitika mellett, mint amit látunk, magyarországon vége lesz, mint a botnak.
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 12. 27. 01:17

Idézet: SFIJ - Dátum: 2006. dec. 27., szerda - 0:52

És igen, japánban már commonplace a videotelefonálás, az, hogy az emberek a shinkanzen-en munkába menet mobil szélessáv segítségével nézik a meg a reggeli hiradót, vagy éppen a fiatalabbak a popzenét vagy bármit.

Valamint kis lukakban laknak, meg ilyenek. Van ami egyik országban működik, másikban nem. A sárgák mindig is gadget buzik voltak, nálunk ebben én egyelőre sok fantáziát nem látok.

Az infrastruktúra drága, a percdíjakon ezt nehéz lenne behozni. Tartalomszolgáltatással próbálkoznak, de nekem pár 10k wapozásban ki is merül az Elvira, meg társai. Majd egyszer, sokára.
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 27. 02:01

Idézet: Jahno - Dátum: 2006. dec. 27., szerda - 1:17

Az infrastruktúra drága, a percdíjakon ezt nehéz lenne behozni.

ezeken a vélekedéseken mindig jókat mosolygok. Ebben a 3G buliban 2 dolog drága
a) frekvencia koncesszió
b) az adótoronyok telke/helye/bérleti díja.

(b) az NMT és GSM beruhák kapcsán megoldódott. (a)-meg úgy oldódott meg, hogy a koncessziók megvétele után 3-4 év elteltével estek meg az első kapavágások. szal én azt elhiszem, hogy a kisnyugdíjas éves nettójához képest hihetelenül sokba van a 3G cubehőr, de gondolkozzunk el azon, hogy a Magyar Telekom az uccsó pár évben a  profitját (tehát azt a lovettát, ami az adózás, a sikerdíjak, az állami kenőpénzek után maradt) komplett balkáni telefontársaságok felvásárlására fordította. szal ennyit arról, hogy mi esik nekik le a percdíjon. sírnál ha tudnád a valós számokat.
A helyzet az, hogy jobban megéri a balkánon rabolni jelenleg, mint itthon fáradságos munkával dolgozni az infrastruktúrán. kb ennyi.

Szerkesztette: SFIJ 2006. 12. 27. 02:03 -kor

νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#20 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 12. 27. 02:12

Idézet: SFIJ - Dátum: 2006. dec. 27., szerda - 2:01

b) az adótoronyok telke/helye/bérleti díja.

Adótornyok nagyjából meg is vannak ugye.

Csak 3Ghez marha sok kütyü kell, meg technológia. Anno számokat nézegettem, 500-800 milliárdokról dobálóznak itt rendesen, de most bakker, bármennyivel is többe kerülne, itt 1-2-sok milliárdot szerinted behozna bárkinek is csak a 3G, ha még olcsón is kellene adni?
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó