HWSW Informatikai Kerekasztal: Trojai vagy virus vagy mi ez? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Trojai vagy virus vagy mi ez? futo Avast mellett kaptam!!!

#1 Felhasználó inaktív   qqcs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 466
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 16. 13:36

Egyszer csak eltunt az avast ikon majd probaltam ujrainstallalni es nem sikerult.
Azota ott tartok hogy a szupergyors(de tenyleg) Avast suportot sikerult meggyozni hogy nem a hide unactive icont kellett kicsekkolni hogy lassam az Avast icont hanem tenyleg kaptam valamit :(
Nem tudok semmit installalni Nod32, Spybot, stb. Barmit installalok a lenyeges exeket eltunteti valami fereg de olyan szinten hogy ha egy text filet atnevezek ashServ.exe-re ami az Avast egyik resze akkor eltunik atnevezes utan.
A gepet nem tudom safe modban elinditani valoszinuleg osszefugg a dologgal.
Van valami otlet?

Elore is koszi

#2 Felhasználó inaktív   dungeon 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 61
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 23. 11:34

Idézet: qqcs - Dátum: 2007. jan. 16., kedd - 14:36

Egyszer csak eltunt az avast ikon majd probaltam ujrainstallalni es nem sikerult.
Azota ott tartok hogy a szupergyors(de tenyleg) Avast suportot sikerult meggyozni hogy nem a hide unactive icont kellett kicsekkolni hogy lassam az Avast icont hanem tenyleg kaptam valamit :(
Nem tudok semmit installalni Nod32, Spybot, stb. Barmit installalok a lenyeges exeket eltunteti valami fereg de olyan szinten hogy ha egy text filet atnevezek ashServ.exe-re ami az Avast egyik resze akkor eltunik atnevezes utan.
A gepet nem tudom safe modban elinditani valoszinuleg osszefugg a dologgal.
Van valami otlet?

Elore is koszi

Szia!

Kicsit több információra lenne szükség. Például jó lenne tudni, mit tartalmaz a Registry az automatikus indítással kapcsolatos helyeken. Ha megírod, mit találsz az alábbi bejegyzéseken, talán tud valaki segíteni:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnceEx
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServicesOnce
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServicesOnce

Aztán ellenőrizni kellene, mi van a Startup mappákban:

C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Startup
C:\Documents and Settings\LoginName\Start Menu\Programs\Startup (LoginName a belépési azonosítód)

És még akad néhány hely, de azokat egyelőre hagyjuk. A leggyakoribb a Registry Run kulcsai alá elhelyezett bejegyzés, érdemes először azokat ellenőrizned. Ha találsz olyan bejegyzést, amelyet nem tudsz alkalmazáshoz rendelni, írd meg. Egyébként célszerű Safe módban végezni a keresést.

Péter

#3 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 18. 09:40

Idézet: qqcs - Dátum: 2007. jan. 16., kedd - 14:36

Egyszer csak eltunt az avast ikon majd probaltam ujrainstallalni es nem sikerult.
Azota ott tartok hogy a szupergyors(de tenyleg) Avast suportot sikerult meggyozni hogy nem a hide unactive icont kellett kicsekkolni hogy lassam az Avast icont hanem tenyleg kaptam valamit :(
Nem tudok semmit installalni Nod32, Spybot, stb. Barmit installalok a lenyeges exeket eltunteti valami fereg de olyan szinten hogy ha egy text filet atnevezek ashServ.exe-re ami az Avast egyik resze akkor eltunik atnevezes utan.
A gepet nem tudom safe modban elinditani valoszinuleg osszefugg a dologgal.
Van valami otlet?

Elore is koszi

és mi van a taskmgr-rel?
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#4 Felhasználó inaktív   unixservice 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.119
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 18. 13:13

Idézet: qqcs - Dátum: 2007. jan. 16., kedd - 13:36

Egyszer csak eltunt az avast ikon majd probaltam ujrainstallalni es nem sikerult.
Azota ott tartok hogy a szupergyors(de tenyleg) Avast suportot sikerult meggyozni hogy nem a hide unactive icont kellett kicsekkolni hogy lassam az Avast icont hanem tenyleg kaptam valamit :(
Nem tudok semmit installalni Nod32, Spybot, stb. Barmit installalok a lenyeges exeket eltunteti valami fereg de olyan szinten hogy ha egy text filet atnevezek ashServ.exe-re ami az Avast egyik resze akkor eltunik atnevezes utan.
A gepet nem tudom safe modban elinditani valoszinuleg osszefugg a dologgal.
Van valami otlet?

Elore is koszi

Amit lehet kiirni adathordozóra,és windows reinstall.
Olcsó gyors nemráz. :Đ
-- UNIX/Linux System Administrator
az egyszerűség a végső kifinomultság, amely a dolgok bonyolultságának leküzdéséből, nem pedig figyelmen kívül hagyásából származik

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó