HWSW Informatikai Kerekasztal: gericom bellagio és egy új dvd-író esete - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

gericom bellagio és egy új dvd-író esete

#1 Felhasználó inaktív   bazsi123 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 13. 18:44

sziasztok!

a dvd-írós topikban már leírtam ezt, de több szem többet lát alapon... emiatt kérlek, bocsássatok meg.

tehát a probléma:

van egy laptopunk, egy félelmetesen csúcsszuper gericom bellagio modell (asszem 8089). egy kis tunning volt már benne, 512mb ram-ra bővítettük a 256-ot, ami gyárilag benne volt. az utóbbi időben furcsa jelenségeket produkált a dvd meghajtó, ami mint kiderült, tulajdonképpen szériahiba, elég sok emberke tapasztalt rendellenességeket az ugyanilyen típusú, de más notebook-okba szerelt optikai egységekkel. konkrétan egy qsi sdw-041 elnevezésű korongpörgetőről van szó. a hibajelenség az volt, hogy 1: előbb dvd-t nem tudtam írni, 2: aztán olvasni sem, 3: aztán a cd-írás halt le, 4: végül a cd olvasás. probálkoztam mindenféle firmware frissítéssel (van több is ehhez a modellhez), de semmi. végül elhatároztam, hogy veszek egy új optikai egységet. a választás egy lg modell lett, gsa-t10n fedőnévvel. nem azért, mert ez volt a legszimpibb, hanem mert egyedül ez volt hajlandó működni a gépben. ehhez kell némi kiegészítés, mármint a működéshez. bármelyik új optikai meghajtót is teszteltük a boltban, a bios-ban az a csatorna, ahol a dvd van, disabled-re volt állítva. a gyári modell esetében viszont ott az enabled (megj: a . a windows felismeri az egységet, lehet is írni vele és olvasni is, de csak pio módban, amiről mindenki tudja, hogy mennyire kellemes és könnyed működést eredményez. az is érdekes, hogy az eszközkezelőben a vinyó az elsődleges csatornán van, 0 pozíción, míg a dvd a másodlagos csatornán 1-es pozíción. a pio-t nem tudom átállítani. elvileg az 1-es pozíció azt jelenti, hogy slave, nem? vagy tévedek? lehet ezt átállítani? fel lehet ismertetni a laptoppal a dvd egységemet? írtam az acomp-nak, akik forgalmazták ezt a laptopot, azt a választ kaptam, hogy master vagy cable selected üzemmódban kell használnom a meghajtót. namost fizikailag nem lehet állítani ilyet az egységen, nincs rajta se jumper, se kapcsoló, semmi. az eredeti dvd-írón se. azt írták, szoftveresen lehet állítani. de hogy? megnéztem a gericom honlapját, ott van ehhez a modellhez egy bios frissítés, khm, korábbi dátummal, mint az én gépem összeszerelése. az intelnél meg csak alaplapi driverek vannak, illetve azok sem, inkább a vga-hoz meg audio-hoz vannak driverek. szóval teljesen tanácstalan vagyok.

tud valaki segíteni, tanácsot adni?

#2 Felhasználó inaktív   alexha 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 14. 10:55

Idézet: bazsi123 - Dátum: 2007. febr. 13., kedd - 17:44

sziasztok!

a dvd-írós topikban már leírtam ezt, de több szem többet lát alapon... emiatt kérlek, bocsássatok meg.

tehát a probléma:

van egy laptopunk, egy félelmetesen csúcsszuper gericom bellagio modell (asszem 8089). egy kis tunning volt már benne, 512mb ram-ra bővítettük a 256-ot, ami gyárilag benne volt. az utóbbi időben furcsa jelenségeket produkált a dvd meghajtó, ami mint kiderült, tulajdonképpen szériahiba, elég sok emberke tapasztalt rendellenességeket az ugyanilyen típusú, de más notebook-okba szerelt optikai egységekkel. konkrétan egy qsi sdw-041 elnevezésű korongpörgetőről van szó. a hibajelenség az volt, hogy 1: előbb dvd-t nem tudtam írni, 2: aztán olvasni sem, 3: aztán a cd-írás halt le, 4: végül a cd olvasás. probálkoztam mindenféle firmware frissítéssel (van több is ehhez a modellhez), de semmi. végül elhatároztam, hogy veszek egy új optikai egységet. a választás egy lg modell lett, gsa-t10n fedőnévvel. nem azért, mert ez volt a legszimpibb, hanem mert egyedül ez volt hajlandó működni a gépben. ehhez kell némi kiegészítés, mármint a működéshez. bármelyik új optikai meghajtót is teszteltük a boltban, a bios-ban az a csatorna, ahol a dvd van, disabled-re volt állítva. a gyári modell esetében viszont ott az enabled (megj: a . a windows felismeri az egységet, lehet is írni vele és olvasni is, de csak pio módban, amiről mindenki tudja, hogy mennyire kellemes és könnyed működést eredményez. az is érdekes, hogy az eszközkezelőben a vinyó az elsődleges csatornán van, 0 pozíción, míg a dvd a másodlagos csatornán 1-es pozíción. a pio-t nem tudom átállítani. elvileg az 1-es pozíció azt jelenti, hogy slave, nem? vagy tévedek? lehet ezt átállítani? fel lehet ismertetni a laptoppal a dvd egységemet? írtam az acomp-nak, akik forgalmazták ezt a laptopot, azt a választ kaptam, hogy master vagy cable selected üzemmódban kell használnom a meghajtót. namost fizikailag nem lehet állítani ilyet az egységen, nincs rajta se jumper, se kapcsoló, semmi. az eredeti dvd-írón se. azt írták, szoftveresen lehet állítani. de hogy? megnéztem a gericom honlapját, ott van ehhez a modellhez egy bios frissítés, khm, korábbi dátummal, mint az én gépem összeszerelése. az intelnél meg csak alaplapi driverek vannak, illetve azok sem, inkább a vga-hoz meg audio-hoz vannak driverek. szóval teljesen tanácstalan vagyok.

tud valaki segíteni, tanácsot adni?

Segítség: nem veszik jó néven a téma több helyen nyitását, javaslom a fórum szabályzatának (ismételt) olvasgatását.  :down:
Polak-Węgier dwa bratanki i do szabli i do szklanki.
ASUS P5Q-Dlx; Core 2 duo E8400 ; 2x2GB DDRII 800MHz Kingmax Mars RAM; ASUS EAH4850 512MB; Philips 200S4SS/00 TFT LCD; Chieftec 400W GPS-400-AA-101A PFC; Genius 5.1 HT; Pentax K10D

#3 Felhasználó inaktív   czaki 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.048
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 14. 11:30

Idézet: alexha - Dátum: 2007. febr. 14., szerda - 10:55

Segítség: nem veszik jó néven a téma több helyen nyitását, javaslom a fórum szabályzatának (ismételt) olvasgatását.  :down:

Ha jól látom ez volt az első topik, amit Bazsi123 nyitott, szóval nem nyitotta meg több helyen. ;) Az más kérdés, hogy több helyen is kérdezett, de mindkét helyen témába vág a probléma. Így nem látom okát a téma zárásának.
Caution: objects in mirror are closer than they appear.

#4 Felhasználó inaktív   bazsi123 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 14. 17:29

köszönöm alexha segítségét, sikerült elvennie a kedvem az egésztől. kérek egy moderátort, hogy törölje ezt a topikot és a másik helyen megnyitottat is. és bocsánat, hogy mertem a problémámmal egy közösséghez fordulni. szevasztok.

#5 Felhasználó inaktív   viktorwrz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 25. 12:26

Szia!

Én hasonlóképp jártam. Nekem is Gericom Bellagio notim van és az új DVD-író 1x-esen hajlandó írni mivel csak PIO módban képes működni. Szerintem ez valamiféle védelem a BIOS-ban az "otthonszerelők" ellen  :confused: Több laptopszervizes haverom is látta már a gépet és mindenki ugyanerre a következtetésre jutott.
Anno még gariba egyszer már cserélték az írót, de egy közel 5éves laptoppal nem fogok szakszervízbe menni. :reklamacio:
Szerencsére sikerült megjavítanom a régi írót (csak 1 rugó akadt ki a mechanikában) így most minden ok. De előre félek, h mi lesz ha végleg beadja a kulcsot...

Mivel már nem mai darab valószínűleg lecserélem az egész laptopot....

Szerkesztette: viktorwrz 2009. 01. 25. 12:28 -kor


Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó