Idézet: Bilux - Dátum: 2007. máj. 22., kedd - 14:01
everest méri a memóriák hőmérsékletét is, ugyanannyi mint a gpu, a gpu dióda meg melegebb persze.
A kártyák nem a memória hőmérsékletét mérik, hanem a "GPU környezeti" hőmérsékletet, ami egy elszórt hőmérő diódát jelent valahol a kártyán. A RAM-ok hőmérsékletéhez semmi köze, kb annyi értelme van, mint az alaplapokra (isten tudja hová) helyezett hőmérőnek, az se a chipset hőmérsékletét mutatja
Idézet
Ja az a pamacs ugyanolyan hővezető paszta mint amit tégelyben lehet kapni, csak bele van préselve egy üvegszálas párnába. Szóval ugyan úgy vezet mint a paszta ha nem roszzabbúl.
Az lehet, viszont azt arra tervezték, hogy nagyobb (olykor miliméteres) réseket kiegyenlítsen az IC és a borda között. A pasztát viszont a borda hajszálrepedéseinek kiegyenlítésére találták ki, 1mm-es résnél már olyan mintha nem is lenne.