HWSW Informatikai Kerekasztal: Tápkérdés... IV. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (239 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 233
  • 234
  • 235
  • 236
  • 237
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Tápkérdés... IV. Kérdések, tapasztalatok tápegységekről Értékeld a témát: -----

#4681 Felhasználó inaktív   pittti (Bitvadász) 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 785
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 11. 15:57

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2014. 02. 09. 11:40

Kedves ismerős számítógépet vett, nem bontottam szét, tápját nem néztem meg, milyen márka, összes infó amit tudok róla, hogy 2x3 GHz CPU van benne.
Bekapcsoláskor, amikor áram alá helyezi, akkor van, hogy egy 6-os automatát lekapcsol. Kimegy, visszakapcsolja, utána jó.
Én is belefutottam régen egy ilyen tápegységbe, csak engem nem zavart.
Mondtam neki, hogy tápegység csere kéne neki. A kérdés az, hogy honnan tudhatja, hogy milyen tápot vegyen, mert a ha másik is ilyen lesz, akkor nem volt értelme.

Én azt mondom szedd csak szét nyugodtan azt a tápot, és nézd meg hogy van-e a bemeneti oldalán NTC, vagy fojtótekercs (a jobb tápokban mindkettő van, az olcsóbbaknál mindkettőt kispórolják). Ezeknek pontosan az a szerepük hogy bekapcsolásnál az áramcsúcsot megfogják. Több ilyen tápegység volt már nálam ezzel a hibajelenséggel, egy NTC ellenállás utólagos beépítésével ez a hiba minden esetben megszűnik. Szinte helyet sem foglal, amúgy pedig egy filléres alkatrész.

Nehogy emiatt vetessél vele egy új tápegységet!

A válaszomnak ne a stílusával, hanem a tartalmával foglalkozz!

#4682 Felhasználó inaktív   Macikák 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 11. 18:47

Nekem a néhai 386-osom tápja csinálta ezt, ami 200W volt, vagy talán 250? A fene se emlékszik már... De a hibája pontosan ugyanez volt. Sokszor lenyomta a kismegszakítót, viszont nem mindig, jah! Aztán utóbb már magamhoz vettem az elemlámpát mielőtt bekapcsoltam a gépet... ;)
Hotline: És most mit lát a monitorán?
Ügyfél: Egy kis plüssmacit, amit a barátom vett a plázában.


KONFIG: AMD 486 DX4-100+, 16 MB RAM, 200 MB HDD, 1 MB TRIDENT 8900C VGA,
             SAMTRON monitor, YAMAHA hangkártya, PHILIPS cd-olvaso...
             DOOM3-at is ezzel tolom! De most komolyan... :-)))

#4683 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 12. 00:48

Üzenet megtekintéseIdézet: Tibsó - Dátum: 2014. 02. 10. 14:51

Léteznek bekapcsolási áramkorlátozók http://www.conrad.hu...ucts&pid=622412 de elég horror áron.
A tápegység bekapcsoláskori tápfelvétele nem a rákötött fogyasztókon múlik,hanem a tápegység teljesítményén (és a konnektorban lévő sinus feszültségtől).
A tápban lévő kondi feltöltés nélkül valóban rövidzárként viselkedik. A kismegszakító 6A-es vagy 16A-es? (6-os írtál) és pl. egy 550-es táp: http://www.antec.com...0PLUS_flyer.pdf felszippant 5A-t, bekapcsoláskor lehet hogy verdesi a 6A-es biztit. Ha több ág van, az elektromos sütőt nem biztos hogy 6A-rel védik :-).
Érdemes kipróbálni, hogy egy másik konnektorba dugjátok a gépet, lehetőleg másik ágra (akár hosszabítóval), ilyen biztilecsapkodó történetet egy hibás konnektor, rosszul meghúzott csoki is tud okozni.

6 amperes.
Van két 6-os meg egy 16-os. Abban a helyiségben, ahol az illető számítógépe van, oda az egyik 6 amperes kismegszakítóból jön áram.
Hiába próbálgatom hogy a 16-oson jó, ha az másik szobában van, akkor mindig át volna húzva egy hosszabbító :s
Ebben a konnektorban is ritka a jelenség, pl. ma meg tegnap egyáltalán nem fordult elő.

Átdugom hosszabbítóval másik konnektorba a szobán belül, hátha igazad van és csak ezen a konnektoron van baj vele. Csak macerás lesz napokig hosszabbítózni keresztül a szobán, mert most is 2 napja nem produkálja a problémát.

Szerkesztette: Sparow2 2014. 02. 12. 00:54 -kor


#4684 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 12. 00:52

Üzenet megtekintéseIdézet: Macikák - Dátum: 2014. 02. 10. 22:27

A Sparow2 által leírt konfighoz még egy 550W-os PSU is overkill, szvsz. Normális 550-esről beszélek persze, és nem Codegenről.

Nem tudom, még nem néztem meg milyen táp van benne, de nem valószínű, hogy ekkora teljesítményű. (Bár valami márkás ház meg táp, jó nehéz is volt, cipeltem vagy egy km-t gyalog)
Majd legközelebb megnézem, csak eddig nem volt kedvem, mert be van építve az asztal alá, aztán bonyolult visszatenni kiszedés után, mert a vezetékek nem érnek ki annyira, hogy belássak mögé, plusz a hely is nagyon kicsi, aztán csak tapogatom összekuporodva, hogy mi hova való és próbálok beletalálni.

#4685 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 12. 01:02

Üzenet megtekintéseIdézet: Macikák - Dátum: 2014. 02. 11. 18:47

Nekem a néhai 386-osom tápja csinálta ezt, ami 200W volt, vagy talán 250? A fene se emlékszik már... De a hibája pontosan ugyanez volt. Sokszor lenyomta a kismegszakítót, viszont nem mindig, jah! Aztán utóbb már magamhoz vettem az elemlámpát mielőtt bekapcsoltam a gépet... ;)

Jaja, volt ilyen gépem nekem is, pár éve. Néha elsőre lecsapta, aztán másodszorra már mindig működött.
Csak nekem más nem volt azon a körön, így nem volt baj, ha elment az áram. Csak a szoba világítása, de a másik helyiségből bőven jött annyi fény, hogy lássak.

Hétvégén meg belefutottam egy laptophoz való CF-IDE átalakítóba, ami nem fér be a laptop HDD helyére (vagyis befér, csak a fedelet nem lehet utána rátenni, mert alatta van 3 mm rés, felül meg kilóg 3 mm-t, ilyen faszul van rajta a csatlakozó). ÁÁÁÁÁ. Nem is értem, hogy a boltban nekem adták el az elsőt, vagy még senki se vitte vissza, vagy mi van.

#4686 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 12. 09:40

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 01. 13. 10:44

És azt is tudod ugye, hogy a konnektoros az nem annyira igazi, másrészt lehet csalni az össz teljesítménnyel is, mert nem mindegy mi vesz fel és melyik ágon mennyit. Itt most júzereknél eddig esett a telejsítmény, új procik egyre kevesebbet zabálnak, erre sorban jönnek a VGA-k a maguk több 100 wattjával. Néha rögtön párban, mert az poén és lehet vele számolni.

Tudom, egy hónapos komment... Nem azért, de most normális dolgot írt. Ki a faszt érdekelnek az ágak? A gép azért tényleg jó közelítéssel annyit fogyaszt, amennyit a konnektoros fogyasztásmérő mér. Jó, nem azt állítom, hogy azok a mérők 100%-ban pontosak, de tuti elég jó közelítést adnak, mert mikor én mértem több eszközt is, többfajta mérővel, akkor a villanyórán és a villanyszámlán is annyi volt a fogyasztás, mint amennyit a mérők mértek.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#4687 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 23. 01:48

Üzenet megtekintéseIdézet: Tibsó - Dátum: 2014. 02. 11. 09:31

Nem írta, hogy milyen táp van a gépben. :-)
Én csupán azt mondom, hogy egy combos táp elvileg lecsapkodhat egy 6A-es biztit (már ha nem elírás a "6-os automata").
Ráadásul a hálózat is okozhat ilyesmi hibát, egy rossz érintkezésnél nagy áramfelvétel esetén felmelegszik a vezeték a relatív nagy ellenállás miatt, emiatt könnyebben áthúzhat egy ív a két vezeték közt.

Másik konnektorból is lecsapja az automatát, ha olyanja van.
Kiszedni, meg belenézni nem volt időm. Ez egy HP Compaq DC7700, amiben egy 365 W-os aktív PFC-s HP táp van.
80%-os hatásfokkal maximum terhelésen se fogyaszt 2 Ampert. Egy darab fosch, hogy bekapcsoláskor meg 6 A is kevés neki néha.

#4688 Felhasználó inaktív   desiderius 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 10. 20:24

Üdv mindenkinek!

Adott egy HP N36L, emlékeim szerint úgy 2-2,5 éves lehet. Meg se nyikkan, szerintem a tápegység halt meg. Mit tanácsoltok? Javíttatás, új táp bele vagy kuka az egész? (Az utóbbi opciót kerülném, mert elégedett vagyok a cuccal, jól elvan a sarokban, kiszolgálja a családot, szóval inkább olcsón életet lehelnék bele...)

Köszönettel

#4689 Felhasználó inaktív   pittti (Bitvadász) 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 785
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 10. 21:20

Üzenet megtekintéseIdézet: desiderius - Dátum: 2014. 03. 10. 20:24

Üdv mindenkinek!

Adott egy HP N36L, emlékeim szerint úgy 2-2,5 éves lehet. Meg se nyikkan, szerintem a tápegység halt meg. Mit tanácsoltok? Javíttatás, új táp bele vagy kuka az egész? (Az utóbbi opciót kerülném, mert elégedett vagyok a cuccal, jól elvan a sarokban, kiszolgálja a családot, szóval inkább olcsón életet lehelnék bele...)

Köszönettel

És most ennyi info alapján mit vársz tőlünk? Szedd szét, próba egy másik tápegységgel, ha így jó akkor tápcsere, ha így sem megy akkor egy másik gépben egyesével ki kell tesztelni mindent.

B variáció - elviszed szervizbe...
A válaszomnak ne a stílusával, hanem a tartalmával foglalkozz!

#4690 Felhasználó inaktív   desiderius 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 10. 21:26

Üzenet megtekintéseIdézet: pittti (Bitvadász) - Dátum: 2014. 03. 10. 22:20

És most ennyi info alapján mit vársz tőlünk? Szedd szét, próba egy másik tápegységgel, ha így jó akkor tápcsere, ha így sem megy akkor egy másik gépben egyesével ki kell tesztelni mindent.

B variáció - elviszed szervizbe...


Mondjuk annyit, hogy valaki tud valami helyet, ahonnan be lehet szerezni egy flex-atx-es tápegységet (meg mondjuk valami típust, amivel elmegy ez a cucc még vagy két évet), mert ha igaz, az kell bele. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de nem a power gomb használatához kérek leírást...

#4691 Felhasználó inaktív   pittti (Bitvadász) 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 785
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 10. 23:40

Üzenet megtekintéseIdézet: desiderius - Dátum: 2014. 03. 10. 21:26

Mondjuk annyit, hogy valaki tud valami helyet, ahonnan be lehet szerezni egy flex-atx-es tápegységet (meg mondjuk valami típust, amivel elmegy ez a cucc még vagy két évet), mert ha igaz, az kell bele. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de nem a power gomb használatához kérek leírást...

Jó. lehet hogy egy kicsit hirtelen vagyok, de én hozzászoktam, ha hozzám kerül egy hibás gép akkor félórán belül tudom mi a hibája (napi 3 - 5 gép esetén nem is érnék rá fórumokon kérdezősködni).

Nézd meg a mellékelt fotót, amit látsz rajta az egy teljesen mezei, 24 tűs tápcsatlakozó. Ergo - bármelyik szabványos PC táppal le lehet próbálni, táp beszerzésén ráérsz akkor is elgondolkozni ha már biztos hogy az a hibás (amúgy nem lesz olcsó!). Ha a próbatáppal sem megy akkor az előbb elmondottak alapján lehet tovább keresni, és nem veszel esetleg feleslegesen egy drága tápot.

Csatolt fájl:


A válaszomnak ne a stílusával, hanem a tartalmával foglalkozz!

#4692 Felhasználó inaktív   desiderius 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 08:23

Üzenet megtekintéseIdézet: pittti (Bitvadász) - Dátum: 2014. 03. 11. 00:40

Jó. lehet hogy egy kicsit hirtelen vagyok, de én hozzászoktam, ha hozzám kerül egy hibás gép akkor félórán belül tudom mi a hibája (napi 3 - 5 gép esetén nem is érnék rá fórumokon kérdezősködni).

Nézd meg a mellékelt fotót, amit látsz rajta az egy teljesen mezei, 24 tűs tápcsatlakozó. Ergo - bármelyik szabványos PC táppal le lehet próbálni, táp beszerzésén ráérsz akkor is elgondolkozni ha már biztos hogy az a hibás (amúgy nem lesz olcsó!). Ha a próbatáppal sem megy akkor az előbb elmondottak alapján lehet tovább keresni, és nem veszel esetleg feleslegesen egy drága tápot.


Tisztában vagyok vele, ki is fogom próbálni vásárlás előtt, de neten körbenéztem, ez a táp a leggyengébb láncszeme a gépnek, úgyhogy kb. 99% esélyem van rá, hogy táppal kell foglalkozni. De az nincs minden sarki zöldségesnél. Amúgy akár javíttatás is szóba jöhetne, de szerintem a fórum forrasztógurujai nagyon elfoglaltak, vakon bárkire meg nem bíznám rá, nem kell, hogy leégessem a táppal az egész lakást... :-)

#4693 Felhasználó inaktív   pittti (Bitvadász) 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 785
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 09:17

Üzenet megtekintéseIdézet: desiderius - Dátum: 2014. 03. 11. 08:23

Tisztában vagyok vele, ki is fogom próbálni vásárlás előtt, de neten körbenéztem, ez a táp a leggyengébb láncszeme a gépnek, úgyhogy kb. 99% esélyem van rá, hogy táppal kell foglalkozni. De az nincs minden sarki zöldségesnél. Amúgy akár javíttatás is szóba jöhetne, de szerintem a fórum forrasztógurujai nagyon elfoglaltak, vakon bárkire meg nem bíznám rá, nem kell, hogy leégessem a táppal az egész lakást... :-)

Nézd - egy tápegység javítása olyan 5-6000 közötti összeg - amiket én javítottam még egyik sem gyújtott fel semmit, sőt vissza sem került hozzám azzal, hogy újra meghibásodott. Tehát meg lehet javítani rendesen is. Mérlegelés kérdése hogy javíttatod, vagy veszel esetleg egy újat.

„...nincs minden sarki zöldségesnél” ez sajnos igaz, csak a HP-nál tudod megvenni olyan 25.000 körül van az új ára.
(vagy körbe járod a PC bontókat, lehet hogy szerencséd lesz)
A válaszomnak ne a stílusával, hanem a tartalmával foglalkozz!

#4694 Felhasználó inaktív   desiderius 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 09:23

Üzenet megtekintéseIdézet: pittti (Bitvadász) - Dátum: 2014. 03. 11. 10:17

Nézd - egy tápegység javítása olyan 5-6000 közötti összeg - amiket én javítottam még egyik sem gyújtott fel semmit, sőt vissza sem került hozzám azzal, hogy újra meghibásodott. Tehát meg lehet javítani rendesen is. Mérlegelés kérdése hogy javíttatod, vagy veszel esetleg egy újat.

Na, a javíttatás is opció, ha nem az ország másik végén vagy és senki nem ír rám a hwsw-n, hogy a kezedbe ne adjam (:-) ), akkor nekem ez a megoldás a legszimpibb.

Amúgy valami FSP táp van néhány webáruházban, de a leírás szerint azon 20 tűs csati van, meg van egy rahedli egyéb csati, ami így végiggondolva nem biztos, hogy jó, hiszen elég szűkös a ház, a 4 vinyó alapból benne van.

#4695 Felhasználó inaktív   pittti (Bitvadász) 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 785
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 09:32

Üzenet megtekintéseIdézet: desiderius - Dátum: 2014. 03. 11. 09:23

Na, a javíttatás is opció, ha nem az ország másik végén vagy és senki nem ír rám a hwsw-n, hogy a kezedbe ne adjam (:-) ), akkor nekem ez a megoldás a legszimpibb.

Amúgy valami FSP táp van néhány webáruházban, de a leírás szerint azon 20 tűs csati van, meg van egy rahedli egyéb csati, ami így végiggondolva nem biztos, hogy jó, hiszen elég szűkös a ház, a 4 vinyó alapból benne van.

Négy winyót nem biztos hogy életbiztosítás járatni róla, ezek a tápok névlegesen 150W- osak, a gyakorlat, hogy 100W-al terhelve már igen csak melegszenek. És hát abban a gépben más is van a winyókon kívül. Szellőzni sem tud rendesen, ha így telepakolod.

Amúgy nyugodt lehetsz, javítottam már fórumozóknak is - még senki sem akart megverni.
(Győr vonzáskörzetében vagyok)
A válaszomnak ne a stílusával, hanem a tartalmával foglalkozz!

#4696 Felhasználó inaktív   desiderius 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 09:36

Üzenet megtekintéseIdézet: pittti (Bitvadász) - Dátum: 2014. 03. 11. 10:32

Négy winyót nem biztos hogy életbiztosítás járatni róla, ezek a tápok névlegesen 150W- osak, a gyakorlat, hogy 100W-al terhelve már igen csak melegszenek. És hát abban a gépben más is van a winyókon kívül. Szellőzni sem tud rendesen, ha így telepakolod.

Amúgy nyugodt lehetsz, javítottam már fórumozóknak is - még senki sem akart megverni.
(Győr vonzáskörzetében vagyok)

A hátuljában van szép nagy venti, néha meg szoktam nézni a hőmérsékletet, minden rendben van velük. OMV fut rajta, RAID5-ben 3 vinyó, egy negyedik meg az OS, tényleg hozzá se kell nyúlnom, család meg örül, hogy van nézni meg hallgatnivaló.

Én sajna Pest belvárosban, Győrben se nagyon járok. De köszönöm.

#4697 Felhasználó inaktív   Macikák 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 09:36

Üzenet megtekintéseIdézet: desiderius - Dátum: 2014. 03. 11. 10:23

Amúgy valami FSP táp van néhány webáruházban, de a leírás szerint azon 20 tűs csati van...
Az még nem lenne gond, szvsz. :)
Hotline: És most mit lát a monitorán?
Ügyfél: Egy kis plüssmacit, amit a barátom vett a plázában.


KONFIG: AMD 486 DX4-100+, 16 MB RAM, 200 MB HDD, 1 MB TRIDENT 8900C VGA,
             SAMTRON monitor, YAMAHA hangkártya, PHILIPS cd-olvaso...
             DOOM3-at is ezzel tolom! De most komolyan... :-)))

#4698 Felhasználó inaktív   pittti (Bitvadász) 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 785
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 09:44

Üzenet megtekintéseIdézet: Macikák - Dátum: 2014. 03. 11. 09:36

Az még nem lenne gond, szvsz. :)

Sajnos van olyan alaplap, ami nem hajlandó 20 tűs tápcsatlakozóval elindulni. Ezekhez átalakító adapter kell, viszont ebben a HP kockában helyből van a legkevesebb - nem biztos hogy elfér.
A válaszomnak ne a stílusával, hanem a tartalmával foglalkozz!

#4699 Felhasználó inaktív   pittti (Bitvadász) 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 785
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 09:46

Üzenet megtekintéseIdézet: desiderius - Dátum: 2014. 03. 11. 09:36

A hátuljában van szép nagy venti, néha meg szoktam nézni a hőmérsékletet, minden rendben van velük. OMV fut rajta, RAID5-ben 3 vinyó, egy negyedik meg az OS, tényleg hozzá se kell nyúlnom, család meg örül, hogy van nézni meg hallgatnivaló.

Én sajna Pest belvárosban, Győrben se nagyon járok. De köszönöm.

Pesten több szerviz is javít tápegységet (vagy posta).
A válaszomnak ne a stílusával, hanem a tartalmával foglalkozz!

#4700 Felhasználó inaktív   Macikák 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 09:53

Üzenet megtekintéseIdézet: pittti (Bitvadász) - Dátum: 2014. 03. 11. 10:44

Sajnos van olyan alaplap, ami nem hajlandó 20 tűs tápcsatlakozóval elindulni. Ezekhez átalakító adapter kell, viszont ebben a HP kockában helyből van a legkevesebb - nem biztos hogy elfér.

Aha, olyasmit is olvastam, hogy egy időben HP és a Dell trükköztek az ATX-tűkiosztással (proprietary PSU): tehát fizikailag rádugható ugyan egy standard 24-tűs ATX, viszont mégse fog beröffenni emiatt, csakis a "sajátjával", hm... Kép

Azt nem tudom, hogy ez máig is így van-e, viszont határozottan nem szimpatikus, legalábbis nekem! Kép

Szerkesztette: Macikák 2014. 03. 11. 09:54 -kor

Hotline: És most mit lát a monitorán?
Ügyfél: Egy kis plüssmacit, amit a barátom vett a plázában.


KONFIG: AMD 486 DX4-100+, 16 MB RAM, 200 MB HDD, 1 MB TRIDENT 8900C VGA,
             SAMTRON monitor, YAMAHA hangkártya, PHILIPS cd-olvaso...
             DOOM3-at is ezzel tolom! De most komolyan... :-)))

Téma megosztása:


  • (239 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 233
  • 234
  • 235
  • 236
  • 237
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

3 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó