HWSW Informatikai Kerekasztal: LogMeIn - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (48 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

LogMeIn Minden ami LogMeIn-nel kapcsolatos Értékeld a témát: -----

#61 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 06. 10:59

Idézet: Jahno - Dátum: 2006. okt. 6., péntek - 9:10

Én logmeint meg tolom fel júzereim/cégeim gépére is, aztán nem kell szórakozni, ha IPváltozás van, nem kell portokat nyitogatni, beforwardolni, 3-5 fős irodában nem kell VPN-esre cserélnem a routert, meg sorolhatnám. Nagy cégek meg ez egyéb szolgáltatásai miatt veszik a cuccost, mert mondjuk levelet ír ha telik a kliensgépen a meghajtó, nem kell desktopig belépni egy registry szerkesztéshez, tudsz parancssort futtatni, servicéket leállítani elindítani, időnként félhalott gépnek resetet nyomni, egy felületen látod grafikusan a procc/memóriaterhelést, a processzek futását, nyitott fileok, nyitott portok... Mindezt csöppet gyorsabban, mint egy grafikus felületen, meg egyben, nem kell wines vezérlőpultokat nyomkodni, meg parancssorozni, akkor is tudom buzizni a gépet, ha júzer előtte ül.

Csak egyetérteni tudok.  :up:
Az nevet utoljára, aki először üt.

#62 Felhasználó inaktív   g_sipos 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 10
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 06. 11:44

valszeg velem van a baj, kisse paranoid vagyok. De:
- eloszor is nincs olyan, hogy az altalam felugyelt halozatban legyen olyan eszkoz, amit NEM en felugyelek...
- masodszor, aki 15 gepre Cisco Pix-et vesz, meg is erdemli... :)
- harmadszor: fenntartom, hogy sokkal biztonsagosabbnak tartom, ha nincs egy harmadik, aki a gepek kozotti kapcsolatba beleavatkozik, akarmilyen secure connection meg 65536 bites SSL titkositast hasznal is.

na flamewar <off>, mindenki azt hasznal, amit jolesik, maximum betornek hozza, ha nem jol csinalja... :)

#63 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 10. 06. 11:54

Idézet: g_sipos - Dátum: 2006. okt. 6., péntek - 12:44

- eloszor is nincs olyan, hogy az altalam felugyelt halozatban legyen olyan eszkoz, amit NEM en felugyelek...

Jaaa, hogy ennyire advancednek tetszik lenni? Én inkább veszem szolgáltatótól a béreltvonalas routert is, mert ha nem megy, akkor van kit rugdalni, meg egyből létezik cseredarab. Nekem a belső UTP lukat adják át, amit lehet pingelni, akkor nincs vita, hogy én konfoltam félre, vagy a rézdrótnak van baja.

Nyilván Te egy nagyobb bizonyos cégnél vagy network admin, aztán azt varázsolsz, amit csak akarsz. Így ott lehet VPN, meg blablabla. De többségében nem ez a helyzet szokott fentállni.

15 géphez meg teljesen jó a PIX, mert vasárban occsó, soho, tud mindent, Csak a munkadíja drága, mert milyen egyéb tűzfalas VPN-es genya legyen ilyen árban? Sonicwall, amihez lehet licenszet venni, Zyxel ami mostanság jön be a piacra, aztán már sikerült szopnom a két portosávan sok100ezresért, vagy legyen valami Watchguard?
Make love not Wor.

#64 Felhasználó inaktív   gtokaji 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 40
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 07. 19:23

Idézet: g_sipos - Dátum: 2006. okt. 6., péntek - 10:44

valszeg velem van a baj, kisse paranoid vagyok. De:
- eloszor is nincs olyan, hogy az altalam felugyelt halozatban legyen olyan eszkoz, amit NEM en felugyelek...
- masodszor, aki 15 gepre Cisco Pix-et vesz, meg is erdemli... :)
- harmadszor: fenntartom, hogy sokkal biztonsagosabbnak tartom, ha nincs egy harmadik, aki a gepek kozotti kapcsolatba beleavatkozik, akarmilyen secure connection meg 65536 bites SSL titkositast hasznal is.

na flamewar <off>, mindenki azt hasznal, amit jolesik, maximum betornek hozza, ha nem jol csinalja... :)

a halozat peremeig felugyelsz, onnan tovabb nem. A halozaton bizonyos eszkozoket felugyelsz, masokat nem. ergo pl az emailt nem tudod biztositani (ketlem, hogy nalatok mindenki pgp-t vagy hasonlot hasznal az emailhez). Nem tudod biztositani a browsert sem, azok meg mindig bugosak. Nem tudsz 100-as VPNt sem csinalni, hiszen azok is lehetnek bugosak (akar hardveres, akar szoftveres) - akarcsak a halozati eszkozok.

Az utolso pontban termeszetesen alapvetoen igazad van, ez bizalom kerdese. ha nincs meg, nincs meg. viszont van 1 kerdesem - Cisco eszkozokben bizol? Operacios rendszerben bizol? Egyeb hardverek szoftvereiben bizol? ISPdben bizol? :)

(ha paranoid vagy, csinald rendesen: huzd ki az UTPt  :reklamacio: )

#65 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 08. 11:10

Felkerult az uj My Computers oldal.  :smoker:

#66 Felhasználó inaktív   warriorseby 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 18. 01:29

hali!
bocs a buta kérdésért, de milyen módszer ajánlotok a fileok küldözgetésére 2 gép között, mivel a FREEben nincs benne ez a lehetöség? (sajnos) :reklamacio:
köszi

#67 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 18. 01:47

Idézet: warriorseby - Dátum: 2006. okt. 18., szerda - 2:29

hali!
bocs a buta kérdésért, de milyen módszer ajánlotok a fileok küldözgetésére 2 gép között, mivel a FREEben nincs benne ez a lehetöség? (sajnos) :reklamacio:
köszi

Ftp?
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#68 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 18. 09:39

Idézet: FlowM@N - Dátum: 2006. okt. 18., szerda - 2:47

Ftp?

Igy van. Amig nem volt okosabb verziom, addig mindig Free+FTP-t hasznaltam. Persze sok esetben ez nem jarhato ut (tuzfal). A Pro-ban viszont van File manager, illetve a Pro Beta-ban "Connect drives", ez pedig bemappeli a host gep meghajtoit a remote controlozott gep meghajtoi koze. Ahogy fentebb gtokaji is irta, neha olcson (na jo, ez azert relativ) lehet Pro-t venni. De persze nem kotelezo. :)

Szerkesztette: FakeJack 2006. 10. 18. 09:41 -kor


#69 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 10. 18. 11:51

Idézet: warriorseby - Dátum: 2006. okt. 18., szerda - 2:29

bocs a buta kérdésért, de milyen módszer ajánlotok a fileok küldözgetésére 2 gép között, mivel a FREEben nincs benne ez

Amíg csak logmein freem volt, addig biza bementem free-vel, kiraktam FTPvel a cuccost egy külső tárhelyre, linket meg beszúrtam a másik gép böngészőjébe, aztán save as...
Make love not Wor.

#70 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 13. 11:49

hogy lehet azt megcsinálni, hogyha a logmeinnél megszakad a kapcsolat (nethiba, stb miatt, de ez lényegtelen) az irányított gépet ne zárolja?
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#71 Felhasználó inaktív   Brett Shaw 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.661
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 13. 14:19

Jéé csak most vettem észre, hogy van ilyen topic! Én kb 3/4 éve használom a LogMeIn Free-t és csak annyit mondok, hogy aranyba kellene foglalni a nevét annak aki kitalálta, megcsinálta.  :respect:  :respect:
Hihetetlen jó dolog, hogy innen a cégtől tudom az otthoni gépet buherálni. A céges proxy/tűzfal miat sem távoli asztalos, sem VPN-es módszer nem jöhetett szóba.

A paranoiásoknak meg üzenem, hogy túl sok hackeres filmet néznek.  :)
A LogMeIn cégben megbizom, (az okokat előttem leírták többen, pl. debaj) az hogy meg más hozzáférjen az adatokhoz 256 bites SHA kódolás mellett kizártnak tartom. Az csak a hülye amcsi filmekben van, hogy pl.  Hugh Jackman fejéhez tartott pisztollyal 1 perc alatt feltör egy 128 bites kódolást...  :omg:
NE ESS PÁNIKBA! ...és mindig legyen nálad törülköző!
ASUS M4A785T-M|AMD Phenom II X2 550 BE@3500MHz|AC Freezer 64Pro|4x1 GB GEIL VALUE PC3-10660 CL9|PowerColor HD3870|OPTIARC AD-7243S|KINGSTON SKC300 60GB SSD+WD 500 GB SATAII|GENIUS SW-HF 5000 5.1|CHIEFTEC A80 450W|HP LP2275W 22" TFT|Windows 7 Ultimate 64 bit

#72 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 13. 14:32

Idézet: charlie - Dátum: 2006. dec. 13., szerda - 11:49

hogy lehet azt megcsinálni, hogyha a logmeinnél megszakad a kapcsolat (nethiba, stb miatt, de ez lényegtelen) az irányított gépet ne zárolja?

Free-rol beszelunk?
Hirtelen csak IT-reach van elottem, annal: talca ikonon jobbklikk-> Open Logmein->Preferences->Security->Lock console when connection broken/Lock console when connection times out/Always lock console when remote control disconnects

Szerk.: megneztem a Free-t is: talca ikonon jobbklikk-> Open Logmein->Preferences->Go->Remote Control Settings->Lock console when connection broken/Lock console when connection times out/Always lock console when remote control disconnects

Szerkesztette: FakeJack 2006. 12. 13. 14:37 -kor


#73 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 13. 14:58

:cool2:  :banana: :respect:

ott nem is néztem :)
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#74 Felhasználó inaktív   Brett Shaw 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.661
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 18. 16:21

Hali!

Mostanság gyakran előfordul, ha melóhelyi géphez akarok csatlakozni, azt irja ki: "This terminal server display is inactive."

Mit lehet ez ellen tenni? A gép megy, mert kapcsolódik de ez a fekete képernyőn lévő üzenet fogad. :(
NE ESS PÁNIKBA! ...és mindig legyen nálad törülköző!
ASUS M4A785T-M|AMD Phenom II X2 550 BE@3500MHz|AC Freezer 64Pro|4x1 GB GEIL VALUE PC3-10660 CL9|PowerColor HD3870|OPTIARC AD-7243S|KINGSTON SKC300 60GB SSD+WD 500 GB SATAII|GENIUS SW-HF 5000 5.1|CHIEFTEC A80 450W|HP LP2275W 22" TFT|Windows 7 Ultimate 64 bit

#75 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 12. 18. 19:58

Idézet: Brett Shaw - Dátum: 2006. dec. 18., hétfő - 16:21

Mostanság gyakran előfordul, ha melóhelyi géphez akarok csatlakozni, azt irja ki: "This terminal server display is inactive."

Megrángatod az egeret, vagy billentyűleütés, aztán már megy is. Valszínű a gép lekapcsolta készenlétbe a monitort, aztán ennyi.
Make love not Wor.

#76 Felhasználó inaktív   Brett Shaw 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.661
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 18. 21:46

Idézet: Jahno - Dátum: 2006. dec. 18., hétfő - 19:58

Megrángatod az egeret, vagy billentyűleütés, aztán már megy is. Valszínű a gép lekapcsolta készenlétbe a monitort, aztán ennyi.

Ezt már próbáltam, de nem müxik. :( De mindenestre a mh-en beállitom, hogy a monitor soha ne kapcsoljon le. Eddig is ugy volt, csak a napokban bekapcsoltam 20 perces lekapcsolásra. Mikor eljövök ugyis kézzel kikapcsolom a moncsit.

upd: meg olyan van a logmein képernyőn, hogy Terminal Server menüpont, alatta:

"pipa" 0 - "a mh-i azonosítóm" - Disconnected
2 - Physical Console - No User logged on - Connected 

Bármelyiket is választom, nem történik semmi.
:confused:

Szerkesztette: Brett Shaw 2006. 12. 18. 21:51 -kor

NE ESS PÁNIKBA! ...és mindig legyen nálad törülköző!
ASUS M4A785T-M|AMD Phenom II X2 550 BE@3500MHz|AC Freezer 64Pro|4x1 GB GEIL VALUE PC3-10660 CL9|PowerColor HD3870|OPTIARC AD-7243S|KINGSTON SKC300 60GB SSD+WD 500 GB SATAII|GENIUS SW-HF 5000 5.1|CHIEFTEC A80 450W|HP LP2275W 22" TFT|Windows 7 Ultimate 64 bit

#77 Felhasználó inaktív   gtokaji 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 40
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 18. 23:55

Idézet: Brett Shaw - Dátum: 2006. dec. 18., hétfő - 20:46

Bármelyiket is választom, nem történik semmi.
:confused:

updateld meg a logmeint a gepeden az aktualisra.

#78 Felhasználó inaktív   Brett Shaw 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.661
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 19. 20:49

Idézet: Brett Shaw - Dátum: 2006. dec. 18., hétfő - 21:46

Ezt már próbáltam, de nem müxik. :( De mindenestre a mh-en beállitom, hogy a monitor soha ne kapcsoljon le. Eddig is ugy volt, csak a napokban bekapcsoltam 20 perces lekapcsolásra. Mikor eljövök ugyis kézzel kikapcsolom a moncsit.

upd: meg olyan van a logmein képernyőn, hogy Terminal Server menüpont, alatta:

"pipa" 0 - "a mh-i azonosítóm" - Disconnected
2 - Physical Console - No User logged on - Connected 

Bármelyiket is választom, nem történik semmi.
:confused:

Kikapcsoltam az energiatakarékos módot, a helyzet mégis változatlan.  :(
Mia f...om van!!  :mad:  :think:
NE ESS PÁNIKBA! ...és mindig legyen nálad törülköző!
ASUS M4A785T-M|AMD Phenom II X2 550 BE@3500MHz|AC Freezer 64Pro|4x1 GB GEIL VALUE PC3-10660 CL9|PowerColor HD3870|OPTIARC AD-7243S|KINGSTON SKC300 60GB SSD+WD 500 GB SATAII|GENIUS SW-HF 5000 5.1|CHIEFTEC A80 450W|HP LP2275W 22" TFT|Windows 7 Ultimate 64 bit

#79 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 10. 17:55

Hogy lehet megszakítani a kapcsolatot?
Nekem nem sikerült bezártam a lapot a firefoxban amin a másik gép volt rákattintottam a nagy piros x-re, de azt írta ki hogy aktív vagy mi ( már nem emlékszem) vagyis nem csak azt hogy online. Aztmeg lehet csinálni hogy egy gép több accounton is rajta legyen?

#80 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 10. 20:03

egy gépen egyszerere (legalábbis hackelgetés vagy varázslás nélkül) csak egy kliens fut, tehát a második kérdesedre innen kovetkezik a valasz :)
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

Téma megosztása:


  • (48 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó