HWSW Informatikai Kerekasztal: Excel segítség! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (63 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Excel segítség! Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 06. 16:50

Idézet: drmotto - Dátum: 2007. jún. 4., hétfő - 22:32

Sziasztok!

Az excel-ben (office xp hun) be lehet valahogy állítani azt, hogy a berakott hivatkozásokat egy külső alkalmazásban nyissa meg? Nekem sehogy sem sikerült.

Előre is köszönöm!

Ezt a kérdést nem igazán értem. Milyen hivatkozásra gondolsz? Egy példával tudnád illusztrálni?
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#22 Felhasználó inaktív   drmotto 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 07. 00:27

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2007. jún. 6., szerda - 16:50

Ezt a kérdést nem igazán értem. Milyen hivatkozásra gondolsz? Egy példával tudnád illusztrálni?

Arra gondoltam, hogy beírom egy cellába, hogy www.google.com, akkor erre kattintva induljon el a böngésző, és abban jelenjen meg az oldal.
De közben megoldódott a probléma, rosszul volt beállítva a tűzfal, és azért nem tudott  megjelenni az oldal.

#23 Felhasználó inaktív   Guruj 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 46
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 03. 10:18

Hi

arra keresek megoldást hogy több különálló  ablakot is meg tudjak nyitni egymás mellett excel 2003-ban. jelenleg minden ablakot 1 ablakba nyit ki és így elég nehéz vele dolgozni, van erre valamilyen beállítás? (ablak -> elrendezés -> egymás mellett szintén egy ablakba pakol) vagy valami segédprogram ami megcsinálja ezt?esetleg registry buherálás?

segítségetek előre is köszönöm.

#24 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 03. 18:30

Idézet: Guruj - Dátum: 2007. júl. 3., kedd - 10:18

Hi

arra keresek megoldást hogy több különálló  ablakot is meg tudjak nyitni egymás mellett excel 2003-ban. jelenleg minden ablakot 1 ablakba nyit ki és így elég nehéz vele dolgozni, van erre valamilyen beállítás? (ablak -> elrendezés -> egymás mellett szintén egy ablakba pakol) vagy valami segédprogram ami megcsinálja ezt?esetleg registry buherálás?

segítségetek előre is köszönöm.

Megoldható, csak nem célszerű és bajok is vannak vele, ha kétszer ugyanazt megnyitod. A lényeg, hogy az XLS társítását le kell butítani sima "EXCEL.EXE %1"-re a DDE alapú megnyitásról.

No de gyanítom, hogy téged csak annyi zavar, hogy az egyes megnyitott XLS fájlok között bonyolult átkapcsolni. Ez esetben az Excelen belül menj be az Eszközök -> Beállítások -> Megjelenítés panelre, majd pipáld be az "Ablakok a tálcán" opciót. Innentől fogva minden megnyitott Excel fájlod külön ikonként jelenik meg a tálcán és nem csak egy Excel alkalmazásként. Habár a fájlok fizikailag továbbra is egy ablakban lesznek, a tálcán már külön látod és kezelheted őket, mintha külön lennének.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#25 Felhasználó inaktív   cyberman30 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.197
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 07. 18:28

Az előbbieket elolvasra az én gondomra talán eléggé egyszerű a megoldás, csakhát a sok más tennivaló közben nem marad idő rájönnöm a titok nyitjára. Ebben kérném a segítségeteket! Van 2 Excel táblázat (költségvetés). Az egyikbe irom a napi költségvetést, a másik pedig egy adott hónap adatiaval számol. Csakhát jó lenne, ha az a másik az éppen aktuálik adatokkal dolgozna. Egyszerűen leírva a xls fájl közötti frissítést kellene megoldani. Néztem már párszor, kiírt valami ODBC meg MS Query kapcsolódási formákat. Gondolom valami Query szintaktikát kellene felírni a két cellát illetően, csakhát hogyan? Előre is köszi!

#26 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 07. 18:55

Idézet: cyberman30 - Dátum: 2007. júl. 7., szombat - 18:28

Az előbbieket elolvasra az én gondomra talán eléggé egyszerű a megoldás, csakhát a sok más tennivaló közben nem marad idő rájönnöm a titok nyitjára. Ebben kérném a segítségeteket! Van 2 Excel táblázat (költségvetés). Az egyikbe irom a napi költségvetést, a másik pedig egy adott hónap adatiaval számol. Csakhát jó lenne, ha az a másik az éppen aktuálik adatokkal dolgozna. Egyszerűen leírva a xls fájl közötti frissítést kellene megoldani. Néztem már párszor, kiírt valami ODBC meg MS Query kapcsolódási formákat. Gondolom valami Query szintaktikát kellene felírni a két cellát illetően, csakhát hogyan? Előre is köszi!

ODBC, meg MS Query az adatbázisokhoz való, inkább felejtsd el. Ugyan rá lehet erőltetni Excel forrásra, de elég rossz végeredményed lesz.
A tábláid kinézetéről csak elképzelésem van, így látatlanban annyit mondok, hogy hivatkozásokkal emeld át az adatokat az egyik fájlból a másikba (mert a képletek hivatkozásai másik fájlra is mutathatnak) és utána már akár pivottáblával is csinálhatsz feldolgozásokat belőle. A frissítés automatikusan lefut az Excel tábla megnyitásakor.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#27 Felhasználó inaktív   cyberman30 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.197
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 07. 21:42

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2007. júl. 7., szombat - 18:55

ODBC, meg MS Query az adatbázisokhoz való, inkább felejtsd el. Ugyan rá lehet erőltetni Excel forrásra, de elég rossz végeredményed lesz.
A tábláid kinézetéről csak elképzelésem van, így látatlanban annyit mondok, hogy hivatkozásokkal emeld át az adatokat az egyik fájlból a másikba (mert a képletek hivatkozásai másik fájlra is mutathatnak) és utána már akár pivottáblával is csinálhatsz feldolgozásokat belőle. A frissítés automatikusan lefut az Excel tábla megnyitásakor.

Köszi a segítséget! Megnéztem, ahogy ajánlottad és tényleg bevált. Nemtudom miért mindenáron az ezekhez az adatbázis jellegű dolgokhoz ragaszkodtam volna, eszembe nem jutott volna egyszerűbben gondolgozni. Mégegyszer kösz!

#28 Felhasználó inaktív   kjozsi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 10. 10:44

A helyzet a következő: tegnap nagyon sokat dolgoztam egy Excel dokumentumon. Folyamatosan mentegettem. Viszont ma mikor megnyitottam majdhogynem a kezdeti állapot fogadott. :confused: 
Van valakinek ötlete mitől lehet ez, és van -e rá esély, valahogy a tegnapi végeredmény valahogy megtaláljam?
Már rákerestem a fájlra, nem mentettem-e véletlenül máshová, de nem

A segítséget előre is köszönöm!

#29 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 10. 16:08

Idézet: kjozsi - Dátum: 2007. aug. 10., péntek - 11:44

A helyzet a következő: tegnap nagyon sokat dolgoztam egy Excel dokumentumon. Folyamatosan mentegettem. Viszont ma mikor megnyitottam majdhogynem a kezdeti állapot fogadott. :confused: 
Van valakinek ötlete mitől lehet ez, és van -e rá esély, valahogy a tegnapi végeredmény valahogy megtaláljam?
Már rákerestem a fájlra, nem mentettem-e véletlenül máshová, de nem

A segítséget előre is köszönöm!

Hát ilyet leginkább akkor tudok elképzelni, ha a közös használat vagy a korrektúrázás be van (volt) kapcsolva. Ez esetben ugyanis lehet lépkedni a változások között a fájlból történő kilépés után is.
Azért nézd meg az Excelben a fájl menü alján, ahol az utoljára megnyitott (és elmentett) XLS-ek vannak, hogy nem e valóban más néven vagy más helyre (különösen ez utóbbi) lett elmentve a fájl.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#30 Felhasználó inaktív   kjozsi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 13. 07:20

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2007. aug. 10., péntek - 16:08

Hát ilyet leginkább akkor tudok elképzelni, ha a közös használat vagy a korrektúrázás be van (volt) kapcsolva. Ez esetben ugyanis lehet lépkedni a változások között a fájlból történő kilépés után is.
Azért nézd meg az Excelben a fájl menü alján, ahol az utoljára megnyitott (és elmentett) XLS-ek vannak, hogy nem e valóban más néven vagy más helyre (különösen ez utóbbi) lett elmentve a fájl.

Köszönöm a választ! De ezekre én is gondoltam. Nem vagyok teljesen új Excel-ben. Jó pár éve használom, és tanítottam is egy ideig. Azt hittem van valami trükk, vagy rejtett funkció, amivel megoldható a visszaállítás, vagy visszakövethető az elveszett munka. Esetleg van valahol rejtetten biztonsági másolat. :think:

#31 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 13. 18:23

Idézet: kjozsi - Dátum: 2007. aug. 13., hétfő - 8:20

Köszönöm a választ! De ezekre én is gondoltam. Nem vagyok teljesen új Excel-ben. Jó pár éve használom, és tanítottam is egy ideig. Azt hittem van valami trükk, vagy rejtett funkció, amivel megoldható a visszaállítás, vagy visszakövethető az elveszett munka. Esetleg van valahol rejtetten biztonsági másolat. :think:

Van rejtett biztonsági másolat, mely árnyékmásolatra hallgat, de emlékeim szerint az csak akkor aktiválódik egyáltalán, ha a gép fölött egy Windows 2003 Server domain controller őrködik. Ennél több ötletem nincs.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#32 Felhasználó inaktív   xy16 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 14. 15:07

Idézet: kjozsi - Dátum: 2007. aug. 10., péntek - 10:44

A helyzet a következő: tegnap nagyon sokat dolgoztam egy Excel dokumentumon. Folyamatosan mentegettem. Viszont ma mikor megnyitottam majdhogynem a kezdeti állapot fogadott. :confused: 
Van valakinek ötlete mitől lehet ez, és van -e rá esély, valahogy a tegnapi végeredmény valahogy megtaláljam?
Már rákerestem a fájlra, nem mentettem-e véletlenül máshová, de nem

A segítséget előre is köszönöm!

Ilyen nálunk akkor volt, amikor be volt állitva, hogy a merevlemez csak idönként irja ki az anyagot. Akiknél 2-5 perces idö volt beállitva, azoknál kevesebb volt a gond, mint ott, ahol a puffer betelésekor volt csak mentés. Ez viszont jó pár éve volt és azóta már nem divat leállitani a merevlemezt nyugalmi állapotban.

#33 Felhasználó inaktív   petya80 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 23. 14:02

Hello!

Bocs a témám nem Excel hanem Acces de nem tudtam hova berakni a kérdésem tehát:

Telepítettem az Accest de egész egyszerűen nem tudok egy sima üres adatbázist se létrehozni, mert azt az üzenetet kapom, hogy a Munkacsoport adminisztrátor nem tudta létrehozni a munkacsoport információs fájlt. ellenőrizzem az élérési útvonalat System.mdwa fájl létrehozásához a jogosultságot valamint , hogy az Acces nem találja a  system.mdw fájlt, mert ez lenne szükséges az indításhoz.

Nos ez van azt elmondanám még, hogy nincsenek felhasználói fiókjaim csak én egyedül használom a gépet tehát rendszergazda vagyok.

Köszi előre is.

#34 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 24. 09:27

Idézet: petya80 - Dátum: 2007. aug. 23., csütörtök - 15:02

Hello!

Bocs a témám nem Excel hanem Acces de nem tudtam hova berakni a kérdésem tehát:

Telepítettem az Accest de egész egyszerűen nem tudok egy sima üres adatbázist se létrehozni, mert azt az üzenetet kapom, hogy a Munkacsoport adminisztrátor nem tudta létrehozni a munkacsoport információs fájlt. ellenőrizzem az élérési útvonalat System.mdwa fájl létrehozásához a jogosultságot valamint , hogy az Acces nem találja a  system.mdw fájlt, mert ez lenne szükséges az indításhoz.

Nos ez van azt elmondanám még, hogy nincsenek felhasználói fiókjaim csak én egyedül használom a gépet tehát rendszergazda vagyok.

Köszi előre is.

A system.mdw - mely valóban az Access felhasználói jogait tárolja - a "C:\Documents and Settings\<user_neve>\Application Data\Microsoft\Access\System.mdw" úton található. Előfordulhat, hogy korrupt lett az itt található system.mdw. Ez esetben a fájl szimpla kitörlése is elegendő, de ha mégsem lenne az, akkor a "C:\Program Files\Common Files\System\System.mdw" helyen találsz biztonsági másoltatot.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#35 Felhasználó inaktív   petya80 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 24. 17:51

Nos az a baj, hogy nincs sehol a gépen system.mdw fájl és nem is tudok accesben se létrehozni, mert azt se engedi. Már eltávolítottam az egész Officet újra felraktam már vagy 4szer ugyanaz. Azért köszi.

#36 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 25. 12:06

Idézet: petya80 - Dátum: 2007. aug. 24., péntek - 18:51

Nos az a baj, hogy nincs sehol a gépen system.mdw fájl és nem is tudok accesben se létrehozni, mert azt se engedi. Már eltávolítottam az egész Officet újra felraktam már vagy 4szer ugyanaz. Azért köszi.

Na ez érdekes. Elsősorban az, hogy nincs sehol ilyen fájl. Nem lehetséges, hogy valami nem engedi létrehozni? Pl. vírusirtó, vagy netán pont vírus. Próbálj meg készíteni egy szimpla textfájlt system.mdw névvel. Azt el tudod menteni (és ott is marad), vagy törlődik instant? Csak ügyelj arra, hogy ne system.mdw.txt legyen, mert az elrejtett fájlkiterjesztéseknél könnyen lehet belőle ilyen, még ha nem is látszik.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#37 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 28. 21:03

Sziasztok!

Nekem is van egy kérdésem. Adott mondjuk 5 excel fájl, mindegyikben több munkafüzet. A fájlok közül 4 "forrás", egy "összesítő", ami a "forrásokból" veszi ki az adatokat. Eddig nincs gond.

Ha a teljes csomagot egy másik könyvtárba másoljuk, az "összesítő" fájlban lévő, "forrás" fájlokban megtalálható cellákra mutató hivatkozások továbbra is működni fognak. Ez sem probléma.

Viszont a fájlok neve tartalmazza az aktuális évszámot, és előbb-utóbb 2008, majd 2009 lesz...

Hogyan lehet megoldani, hogy ne kelljen évente újraképletezni az "összesítő" fájlt, azaz az "összesítő" fájlban az átnevezett, de a korábbiaktól csak az évszámban különböző fájlok nevei a hivatkozásokban megjelenjenek?

Arra gondoltam első körben, hogy a "forrás" fájlokban további oszlopokat kell létrehozni minden további évhez, és a fejléc alapján kigyűjteni az adatokat. Viszont sajnos minden évhez új "csomagra" van szükség. Itt elakadtam, mert nem tudok olyan képletről, ami egy fájlnévben egy fix pozíciójú és hosszúságú, de változó tartalmú részlet alapján tudna működni.

:confused:

#38 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 09. 02. 15:39

Idézet: Satriani - Dátum: 2007. aug. 28., kedd - 22:03

Itt elakadtam, mert nem tudok olyan képletről, ami egy fájlnévben egy fix pozíciójú és hosszúságú, de változó tartalmú részlet alapján tudna működni.

INDIREKT függvény a barátod. Az egyik cellában összeállítod szabadon a hivatkozást (vagy egy részét), aztán az INDIREKT-nek átadod. Esetleg bevetheted ehhez segítség gyanánt a CÍM függvényt is.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#39 Felhasználó inaktív   Aliensx 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 09. 05. 13:09

Helló Mindenkinek!

Nekem lenne egy elég bonyolult kérdésem...
A probléma a következő:
A munkehelyemen használt programunk, amely házi készítésű, Delphi 6-ban készült és az egyik belső modulját használva lehet az eredményeket excel-be kiíratni. A gond az, hogy az excel, egy idő után telítődik adatokkal és nem képes többet fogadni (nem a max karakter számot érjük el benne, alig néhány sor kerül beírásra), egész egyszerűen kiakad a szokásos: hibát észlel, ezért most leáll és megpróbálja helyreállítani a file-t szöveggel.
Arra már rájöttünk más problémák kapcsán, hogy az excel valahol tárol az adott file-ben sok szemetet, mint előzményeket, csak azt nem tudjuk, hogy hol... amennyiben a file-ben lévő adatmennyiséget csökkentjük úgy, hogy pld törlünk egy munkalapot a bennelévő adatokkal együtt, vagy a régi jó szemétcsökkentő módszert használva, az adatokat, grafinokat egész egyszerűen átmásoljuk egy tisztán nyitott file-ba, akkor megint bírja az excel egy kicsit az adatokat fogadni... ám mivel ez havi rendszerességgel történik, így elég gáz, hogy már a 8. hónap környékén neki lehet állni a sok munkalap kézi úton történő átmásolásának.

Van valakinek ötlete, hogy hol tárolhatja a sok előzményes mókát az excel a file-ben, vagy akár bármi megoldás amivel ez kiküszöbölhető?

Előre is köszi. :respect:  :smoker:

#40 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 09. 07. 15:56

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2007. szept. 2., vasárnap - 16:39

INDIREKT függvény a barátod. Az egyik cellában összeállítod szabadon a hivatkozást (vagy egy részét), aztán az INDIREKT-nek átadod. Esetleg bevetheted ehhez segítség gyanánt a CÍM függvényt is.

Köszi, átadom a tanácsod a Kedvesemnek. (Neki kellett a segítség, de azt hiszem, megoldotta úgy, hogy a forrás fájlok munkafüzeteit bemásolta a az összesítő munkafüzet mellé, egy fájlba, így a hivatkozások fájlon belül történnek. Így csak egy baj van: akik feltöltik adatokkal a munkafüzeteket, egyszerű dolgozók, és most tanulhatják a közös használat rejtelmeit.)

Szerkesztette: Satriani 2007. 09. 07. 16:02 -kor


Téma megosztása:


  • (63 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó