HWSW Informatikai Kerekasztal: Excel segítség! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (63 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Excel segítség! Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   hodi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 25. 21:54

Tudom, hülye voltam, de vajon javítható??? Egy meglehetősen sok adatot tartalmazó excel táblázatot kimentettem sablonként. Csak egy helyre... :( Azután több excel fájlom ebből keresett ki adatokat, és azokat is elmentettem. Azonban egyszercsak hipp hopp letöröltem a sablont, és hát ezért nincs a gépen... Namármost: Az excel fájlok továbbra is képesek kiolvasni adatokat a sablonból, ami nincs... Nyilvánvalóan, az excel elmenti az egyes fájlokhoz a sablon teljes tartalmát is... Illetve csak így tudom elképzelni... A kérdésem: hogyan tudom, illetve tudom-e egyáltalán valahogy a sablont visszanyerni az elmentett fájlokból? Jó lenne, mert elég sok munkám fekszik benne.. És ígérem legközelebb nem csak egy helyre mentek... :)

#2 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 27. 21:14

No most ha jól értelmezem, fájlok közötti hivatkozásról beszélünk. Tehát amikor megnyitod azon Excel táblákat, amelyekben a hivatkozások vannak, akkor kapsz egy üzenetet, hogy akarod-e frissíteni a kivülre hivatkozásokat vagy sem.
Ez esetben nem a (megboldogult) sablont tárolják az implementáló táblák, hanem az utolsó állapotot. Frissíteni már nem tudnál bennük. Az utolsó állapotokból - ha sokat nem kalkuláltak velük a hivatkozások - azért többnyire rekonstruálni lehet az eredeti sablont.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#3 Felhasználó inaktív   hodi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 28. 20:45

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2007. márc. 27., kedd - 21:14

No most ha jól értelmezem, fájlok közötti hivatkozásról beszélünk. Tehát amikor megnyitod azon Excel táblákat, amelyekben a hivatkozások vannak, akkor kapsz egy üzenetet, hogy akarod-e frissíteni a kivülre hivatkozásokat vagy sem.
Ez esetben nem a (megboldogult) sablont tárolják az implementáló táblák, hanem az utolsó állapotot. Frissíteni már nem tudnál bennük. Az utolsó állapotokból - ha sokat nem kalkuláltak velük a hivatkozások - azért többnyire rekonstruálni lehet az eredeti sablont.

A frissítést persze nem lehet megtenni, de ha a mentett excel tálában hivatkozok pl az fkeressel a sablon egy cellájára, akkor megtalálja a hozzá tartozó értékekeket, pedig a táblában ez nincs benne, illetve a sablon sincs meg sehol. (A címsorban a "semmire" való hivatkozást aposzrófok közé rakja a gép...) Persze valahol meg kell lennie, mert az adatok előjönnek belőle... és marha sok adat van benne... Ez a gond... Ha egyenként keresgetném vissza, akkor jobban járnék, ha az eredeti forrásaimat újra felhasználva megcsinálnám az egészet... Csak ez az ami elég negy meló... Ja persze én voltam a hülye... :(

#4 Felhasználó inaktív   hodi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 28. 20:46

:) Köszi! :)

#5 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 29. 20:29

Csináltam egy tesztet, úgy tűnik tényleg van egy másolat a forrástábláról a fájlban. Eléggé Excel veterán vagyok, de ez most nekem is új volt. Tedd a következőket:
1. A hivatkozásokat tartalmazó Excel fájlban nyiss egy új fület.
2. Helyezz el az A1 cellába egy hivatkozást a törölt tábla A1 cellájára. Ez valahogy így fog kinézni:
='C:\[teszt1.xls]Munka1'!A1

A pontos elérést puskázd ki valamelyik meglévő hivatkozásból. A lényeg, hogy a végén A1 legyen és ne $A$1! Amikor bekéri frissítés céljából az Excel a hivatkozott fájlt, nyomj mégsét.
3. Autokitöltéssel húzd végig jobbra a frissen létrehozott cellát annyit oszloppal, amennyit a forrás tartalmazott. Ha túlhúzod, akkor sincs gond. (Autokitöltés = kijelölöd az A1-et, majd a cella jobb-alsó sarkában levő pöttyöt megfogva végighúzod jobbra a kijelölést.) A frissítéshez újra kéri az Excel a forrásfájlt, megint mégse.
4. A felső, immár helyreállt sor celláit jelöld végig ki, majd csinálj egy autokitöltést lefelé is. Innentől kezdve meg kell, hogy kapd a forrásfájl tartalmát.
5. Ezt az egészet jelöld ki, majd CTRL+C, majd szerkesztés->irányított beillesztés->csak értéket. Ekkor a hivatkozások felülíródnak a megjelenített értékekkel, ezzel végleg elválva a fantom forrástól. A helyreállt táblát már át tudod másolni másik Excel fájlba, stb.
Sajnos a formázásokat végleg elvesztetted, de ez legyen a legnagyobb baj.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#6 Felhasználó inaktív   hodi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 01. 16:08

Ezt remélni sem mertem!!! Ezer köszönet... Minden visszajött! Bár magam is öreg rókának számítok az Excel ismerők között, hiszen a 80-as évek vége felé már láttam pc-t, és amióta az Excel elérhető közember számára Magyarországon, én azóta felhasználó (és tanár is, ráadásul nő... :) ) vagyok... És mégsem gondoltam, hogy  az egész sablon megy a fájllal... Na meg azt sem gondoltam, hogy letörlök egy adathalmazt, ami csak egy példányban van... :)
Egyébként ez csak egy magán-halmaz... A párom cukorbeteg, és a sablon néhány élelmiszer zsír, energia és szénhidráttartalmát "őrizte". Ha főzök, csak beírom az anyagot és a menyiséget a "receptszámolóba" és hipp-hopp előjön egy adag szénhidráttartalma is... :)  Persze ehhez a táblázathoz a neten található táblázatokat is felhasználtam, meg ha valami újat vettem, a dobozról beírtam az adatokat. Így aztán kb 500 élelmiszer 2000 adata volt benne... Illetve NEKED köszönhetően VAN benne!
Mégegyszer köszönöm.

#7 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 01. 18:59

Örültem, hogy segíthettem. :)
A fenti eljárást egyébként sérült Excel táblázatoknál szoktam alkalmazni, amikor a fájlt már nem nyitja meg az Excel, de másik xls-ből még engedi behivatkozni a celláit.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#8 Felhasználó inaktív   hodi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 02. 19:46

Miután végrehajtottam a javasolt eljárást, és eleget örültem a visszakapott adathalmazomnak, akkor gondolkoztam el, hogy mit is csináltam. És hát az ötlet fantasztikusan egyszerű, de éppen ebben rejlik a nagysága... :) Úgyhogy mégegyszer köszi!

#9 Felhasználó inaktív   wix 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 03. 13:20

Sziasztok!

A következőhöz kérném excel guruk segítségét. Adva van egy excel fájl, ebben kellene megkeresni egy adott számsorozatot és ahol ilyet talál azokat a sorokat vagy átmásolni egy új táblába vagy az is elég lenne ha egy msgbox-ban megjelenítené a talált sorokat.
Ja és az adott számsorozat változó lenne!
Szerintem makrózással megoldható lenne de ehez én hülye vagyok.

Nagyon hálás lennék ha ebben tudna valaki segíteni!

Üdv Wix

#10 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 03. 22:08

Idézet: wix - Dátum: 2007. ápr. 3., kedd - 13:20

Sziasztok!

A következőhöz kérném excel guruk segítségét. Adva van egy excel fájl, ebben kellene megkeresni egy adott számsorozatot és ahol ilyet talál azokat a sorokat vagy átmásolni egy új táblába vagy az is elég lenne ha egy msgbox-ban megjelenítené a talált sorokat.
Ja és az adott számsorozat változó lenne!
Szerintem makrózással megoldható lenne de ehez én hülye vagyok.

Nagyon hálás lennék ha ebben tudna valaki segíteni!

Üdv Wix

Excel 2003 kereső funkciója (és talán az XP-é is) alapból tudja listába rendezni a találatokat. Szerkesztés -> keresés -> (keresési feltétel megadása) -> "Listába mind" gomb.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#11 Felhasználó inaktív   Csokis 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.581
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 09. 16:28

Nekem is segítség kellene! :) Hogyan lehet azt megoldani, hogy az első sor mindig megmaradjon és csak a 2. sortól lehessen scrollozni lefele? :confused: :think: Van ilyen excel file-om, tehát lehet valahogy, de sehogy nem jöttem rá! :D
Desktop: Intel i7-3770, 16GB RAM, GeForce GTX 1050 Ti, Xubuntu 18.04 Linux - Linux User #586716
Laptop: Lenovo IdeaPad G500 (Intel Pentium 2020M, 4GB RAM, 1TB HDD) --- Synology DS213j NAS
Music1: ncmpcpp ⇨ Supra USB ⇨ TEAC UD-301 DAC ⇨ Sommer Cable Aqua Blue XLR ⇨ Focal Alpha 65 + IsoAcoustics ISO-L8R155
Music2: ncmpcpp ⇨ Klotz USB ⇨ Acoustic Research AR-UA1 DAC/HeadphoneAmp
Headphone: HiFiMAN HE400S (FocusPad-A earpads + Forza AudioWorks HPC cable), Takstar TS-671, Sennheiser HD 451

#12 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 09. 20:26

Idézet: Csokis - Dátum: 2007. ápr. 9., hétfő - 16:28

Nekem is segítség kellene! :) Hogyan lehet azt megoldani, hogy az első sor mindig megmaradjon és csak a 2. sortól lehessen scrollozni lefele? :confused: :think: Van ilyen excel file-om, tehát lehet valahogy, de sehogy nem jöttem rá! :D

A függőleges gördítősáv fölött levő kis csíkot fogd meg egérrel, majd húzd le egy sornyit. Ekkor kettéválik az ablak. Ezután a menüből: Ablak -> Ablaktábla rögzítése
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#13 Felhasználó inaktív   Csokis 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.581
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 09. 20:57

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2007. ápr. 9., hétfő - 21:26

A függőleges gördítősáv fölött levő kis csíkot fogd meg egérrel, majd húzd le egy sornyit. Ekkor kettéválik az ablak. Ezután a menüből: Ablak -> Ablaktábla rögzítése

Na basszus, erre nem jöttem volna rá magamtól! :omg: :) Nagyon köszönöm! :respect:
Desktop: Intel i7-3770, 16GB RAM, GeForce GTX 1050 Ti, Xubuntu 18.04 Linux - Linux User #586716
Laptop: Lenovo IdeaPad G500 (Intel Pentium 2020M, 4GB RAM, 1TB HDD) --- Synology DS213j NAS
Music1: ncmpcpp ⇨ Supra USB ⇨ TEAC UD-301 DAC ⇨ Sommer Cable Aqua Blue XLR ⇨ Focal Alpha 65 + IsoAcoustics ISO-L8R155
Music2: ncmpcpp ⇨ Klotz USB ⇨ Acoustic Research AR-UA1 DAC/HeadphoneAmp
Headphone: HiFiMAN HE400S (FocusPad-A earpads + Forza AudioWorks HPC cable), Takstar TS-671, Sennheiser HD 451

#14 Felhasználó inaktív   elbandita 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 43
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 18. 14:55

Sziasztok!

Problémám az lenne, hogy adva van néhány száz excel fájl. Táblázatok mind egy sablon alapján készült, pontosabban egy mérőprogram generálta, az eredményeket rendezte ide. A gondom az lenne, hogy lehetne megoldani, hogy ezeket az eredményeket egymás alá rendezze. (egy sor egy fájl eredményei)

Segítségetek előre köszi :respect:

#15 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 18. 19:11

Idézet: elbandita - Dátum: 2007. ápr. 18., szerda - 14:55

Sziasztok!

Problémám az lenne, hogy adva van néhány száz excel fájl. Táblázatok mind egy sablon alapján készült, pontosabban egy mérőprogram generálta, az eredményeket rendezte ide. A gondom az lenne, hogy lehetne megoldani, hogy ezeket az eredményeket egymás alá rendezze. (egy sor egy fájl eredményei)

Segítségetek előre köszi :respect:

Ha van valami logika a fájlnevekben, akkor viszonylag gyorsan összeütheted másik fájlba szóló hivatkozásokkal. Ha nincs logika a fájlnevekben, akkor is így kell csinálni, csak bef*sás lesz.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#16 Felhasználó inaktív   Zotyó 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 273
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 30. 10:35

Sziasztok! Valamit sikerült elállítanom az Excelben (2007), mert a másolás billentyűparancs (CTRL+C) most nem másolni akar, hanem törölni.  :confused:
Nincs vkinek ötlete mit szúrtam el?  :think:
Abit IP-35, Intel Core2 Duo 6420@ 3.4 GHz, Inno3D 8800GTS 320MB 650/1900, 2x1 GB Kingmaxx DDRII 1066, SB Audigy2

#17 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 31. 20:17

Idézet: Zotyó - Dátum: 2007. máj. 30., szerda - 10:35

Sziasztok! Valamit sikerült elállítanom az Excelben (2007), mert a másolás billentyűparancs (CTRL+C) most nem másolni akar, hanem törölni.  :confused:
Nincs vkinek ötlete mit szúrtam el?  :think:

Szerintem semmit, nekem azóta ilyen, amióta telepítve van. De sok más, régebben eltérő funkciójú billentyűparancs is ugyanúgy törölni akar, nem csak a CTRL+C. Másolásra lehet használni a CTRL+INSERT-et is (ugyanúgy alapkombináció, mindenhol működik), az legalább nem torzult el.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#18 Felhasználó inaktív   zsabi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 01. 10:26

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2007. máj. 31., csütörtök - 21:17

Szerintem semmit, nekem azóta ilyen, amióta telepítve van. De sok más, régebben eltérő funkciójú billentyűparancs is ugyanúgy törölni akar, nem csak a CTRL+C. Másolásra lehet használni a CTRL+INSERT-et is (ugyanúgy alapkombináció, mindenhol működik), az legalább nem torzult el.

Nekem másol a CTRL+C mióta felraktam az angol 2007-et (kb. 5 hónapja).
Megoldást nem tudok. Office diagnosztika esetleg.

#19 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 02. 23:23

Idézet: zsabi - Dátum: 2007. jún. 1., péntek - 10:26

Nekem másol a CTRL+C mióta felraktam az angol 2007-et (kb. 5 hónapja).
Megoldást nem tudok. Office diagnosztika esetleg.

Az sem kizárt, hogy csak a magyar verziónál van ez a probléma. Engem annyira nem izgat a dolog, úgyis CTRL+INSERT-et SHIFT+INSERT-et és SHIFT+DELETE-et használok, már a Turbo Pascal óta megszoktam. Ha majd zavar, kigoogle-zom. ;)
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#20 Felhasználó inaktív   drmotto 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 04. 22:32

Sziasztok!

Az excel-ben (office xp hun) be lehet valahogy állítani azt, hogy a berakott hivatkozásokat egy külső alkalmazásban nyissa meg? Nekem sehogy sem sikerült.

Előre is köszönöm!

Téma megosztása:


  • (63 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó