HWSW Informatikai Kerekasztal: Mobil internet - új korszak kezdődik ? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (72 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mobil internet - új korszak kezdődik ? T-Mobile, Pannon, Vodafone Értékeld a témát: -----

#1301 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 23. 13:41

Global mobile broadband subscribers up 84% to 186m
http://www.crowdedbrain.co.uk/mobile-pda/g...84-to-186m.html

#1302 Felhasználó inaktív   pepro 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 25. 09:29

Sziasztok!
Tegnap este egyik ismerősömnél próbáltam beállítani a vodafonos internetjét.
A usb-s kütyübe helyezve a sim-kártyát minden megy ezerrel. A probléma ott van amikor a Esprimo notbook -ba direkt berakom a sim-kártyát akkor a biztonságos oldalakat nem jeleníti meg(https)
Valakinek van tapasztalata ezzel? Felhívtam a fujitsu de ők ilyennel nem találkoztak.

#1303 Felhasználó inaktív   zetecR 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 175
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 27. 23:20

Sziasztok!

Azt egyik szolgáltató sem tudja, hogy egy SIM-re feltöltök 10-20e Ft-ot, és felhasználástól függően X hónap alatt "lenetezem"?

Az lenne az igazi süti, mert eléggé hullámzó a felhasznált adatmennyiségem, mega alatti csomagot nem merek bevállalni, a 4-5GB-os csomagok meg nincsenek kihasználva.
Igaz, a havi 4e Ft nem nagy összeg, de hát válság van, nem?  :)

#1304 Felhasználó inaktív   tamaske 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 30. 12:59

Idézet: zetecR - Dátum: 2009. márc. 28., szombat - 0:20

Sziasztok!

Azt egyik szolgáltató sem tudja, hogy egy SIM-re feltöltök 10-20e Ft-ot, és felhasználástól függően X hónap alatt "lenetezem"?

Az lenne az igazi süti, mert eléggé hullámzó a felhasznált adatmennyiségem, mega alatti csomagot nem merek bevállalni, a 4-5GB-os csomagok meg nincsenek kihasználva.
Igaz, a havi 4e Ft nem nagy összeg, de hát válság van, nem?  :)

Pont ettől szenvedek én is, és a Vodefone-nak van egy nagyszerű ajánlata, csak sajnos a hülye usb modemmel együtt adják :(

Vitamax Instant Net a neve és sávosan vonja le a pénzt:

havi 50MB ingyenes
250MBig 1000 Ft ( 50MB átlépése után vonja le )
500 MBig 2000 Ft
750MB ig 3000 Ft
1000MBig 4000 Ft.

Tehát 999MB ig csak 3000 Ft , pont annyi , mint az 1GB os csomagjuk. Viszont ha már kevesebbet használsz mint 750 MB egy hónapban ez jobban megéri.

Az 50MB mindig újra indul hónapfordulónál. És csak akkor von le pénzt ha átléped.

A GBok után persze 1GB felett is növekményesen fizetni kell, de az már nem éri meg....


Szóval ez egy tök jó csomag lenne, a csak néha a megszokott infrastruktúrát elhagyóknak, ha nem kötnék a hülye USB modemjükhöz, ami miatt a beugró 14970 Ft.

Nekem van modemem, meg 3G telefonom is, nem akarok még egy ilyen vackot.
Kértem az ügyfélszolgálatot, hogy fontolják meg, a modem nélküli csomag árusítását is, mert az ajánlatuk a piacon egyelőre egyedülálló.

üdv
t

Szerkesztette: tamaske 2009. 03. 30. 13:00 -kor


#1305 Felhasználó inaktív   zetecR 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 175
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 31. 21:38

Idézet: tamaske - Dátum: 2009. márc. 30., hétfő - 13:59

Pont ettől szenvedek én is, és a Vodefone-nak van egy nagyszerű ajánlata, csak sajnos a hülye usb modemmel együtt adják :(

Vitamax Instant Net a neve és sávosan vonja le a pénzt:

havi 50MB ingyenes
250MBig 1000 Ft ( 50MB átlépése után vonja le )
500 MBig 2000 Ft
750MB ig 3000 Ft
1000MBig 4000 Ft.

Tehát 999MB ig csak 3000 Ft , pont annyi , mint az 1GB os csomagjuk. Viszont ha már kevesebbet használsz mint 750 MB egy hónapban ez jobban megéri.

Az 50MB mindig újra indul hónapfordulónál. És csak akkor von le pénzt ha átléped.

A GBok után persze 1GB felett is növekményesen fizetni kell, de az már nem éri meg....


Szóval ez egy tök jó csomag lenne, a csak néha a megszokott infrastruktúrát elhagyóknak, ha nem kötnék a hülye USB modemjükhöz, ami miatt a beugró 14970 Ft.

Nekem van modemem, meg 3G telefonom is, nem akarok még egy ilyen vackot.
Kértem az ügyfélszolgálatot, hogy fontolják meg, a modem nélküli csomag árusítását is, mert az ajánlatuk a piacon egyelőre egyedülálló.

üdv
t

És az induló csaomag 15e-es ára nem "beszélhető le"?
Esetleg a modemet nem lehet epattintani?

Viszont a Pannonos ismerősöm szerint április elején (3-4 körü) változtatnak a net-csomagjaikon, hátha valami pozitív irányba fejlődik.

#1306 Felhasználó inaktív   tamaske 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 01. 08:25

"lebeszélésről" nem írnak sehol. Az usb modemet kartya nelkül is ennyiért kínálják, ebből is gondolom, hogy ez az "ár".

Elpasszolni? ugyan kinek kéne? én nem szívesen vacakolok bolhapiacokkal. De nyilván, ha találsz olyan embert akinek kell egy korlátos voda modem el tudod adni. Ha legalább E220 at adnának hozzá azt lehetne függetleníteni.

Csak ismételni tudom magam, ez a legjobb ötlet a rendszertelenül mobilnetet használóknak eddig a picaon.

Hát igen a pannonnak már nagyon kéne valamit csinálnia, mert ők a legdrágábbak.

Szerkesztette: tamaske 2009. 04. 01. 08:27 -kor


#1307 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 04. 01. 11:03

Idézet: tamaske - Dátum: 2009. ápr. 1., szerda - 9:25

Hát igen a pannonnak már nagyon kéne valamit csinálnia, mert ők a legdrágábbak.

Cserébe nekem most sok helyen működik, ahol a Tmobil váratlanul letérdel, 3Gről GPRS, az is döcögve, Pannon meg megy ezerrel.
Make love not Wor.

#1308 Felhasználó inaktív   rendszergazda 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 358
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 01. 11:31

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. ápr. 1., szerda - 11:03

Cserébe nekem most sok helyen működik, ahol a Tmobil váratlanul letérdel, 3Gről GPRS, az is döcögve, Pannon meg megy ezerrel.

Én azt vettem észre, hogy erősen "kütyüfüggő" ez a mobilnet dolog, pl. imént gépteremben huawei e169-el alig döcög a net, notit meg sem mozdítva modem kihúz, sim átpakol új SonyEriccson MD400-ban, kütyü bedug, csatlakozik, azt rögtön megy a 3G, térerő is rendben van. Szolgáltató, söt még a modem helye is 10cm-es pontossággal ugyan az, csak a modem változott, és ennyit számít; eléggé szór a modemek vagy az antenáik minősége.
Olyan világban élünk, ahol a limonádé mesterséges aromákat tartalmaz, a bútorápolószerek viszont valódi citromot

#1309 Felhasználó inaktív   DjPremier 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.357
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 06. 15:25

Üdv.Van egy ismim aki elöfizetett Voda Mobil internetre és számitogépen szeretne internetezni.Hogy kell beállitani,hogy menjen a net? XP-t használ. Elöre is köszi.
Asus M3N HD/HDMI,AMD Phenom X4 9550 Quad Core 2.6 Ghz,GeIL 2x2GB DDR2 1066Mhz Dual Channel,Asus EN8800GT 1GB,Belinea 17'',HP Deskjet 3550 printer,Leadtek WinFast TV2000 XP RM,Samsung 640GB,Ház:Thermaltake M9 series.Táp:Thermaltake Power Station 520W.LG GH22NS40 DVD RW & LG DVD RW.

#1310 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 04. 06. 15:34

Idézet: rendszergazda - Dátum: 2009. ápr. 1., szerda - 12:31

Én azt vettem észre, hogy erősen "kütyüfüggő" ez a mobilnet dolog, pl. imént gépteremben huawei e169-el alig döcög a net, notit meg sem mozdítva modem kihúz, sim átpakol új SonyEriccson MD400-ban, kütyü bedug, csatlakozik,

Amire írtam, az ugyanaz a 2 kütyü volt. Egyik megállt, SIM csere, heló.

Ráadásul Huawei, stickek, LinkSys 3G router szokott nálam lenni. PGSM pld. ma reggel óta itt egyhuzamban GPRS-el, előző pár hónapban rendesen megabiteket ment, néha 1-1 reboot ráfér, vagy le-fel csatlakozás, aztán csodát tesz a kapcsolatban is.

Érdekes na, elég nehéz rá axiómát felállítani.
Make love not Wor.

#1311 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 04. 06. 15:36

Idézet: DjPremier - Dátum: 2009. ápr. 6., hétfő - 16:25

Üdv.Van egy ismim aki elöfizetett Voda Mobil internetre és számitogépen szeretne internetezni.Hogy kell beállitani,hogy menjen a net? XP-t használ. Elöre is köszi.

Bedugja, magától települ, többinél a leírás olvasása csodákra képes.
Make love not Wor.

#1312 Felhasználó inaktív   kerteszke 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 08. 15:50

sziasztok!

országos lefedettség szempontjából voda pannon vagy tmobile a legjobb?

köszi

#1313 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 04. 08. 16:34

Idézet: kerteszke - Dátum: 2009. ápr. 8., szerda - 16:50

országos lefedettség szempontjából voda pannon vagy tmobile a legjobb?

Ez a 3 együtt. Vagy 3 oldalú dobóval 2-őt hajítasz, akkor nagy szopás nincs belőle :-)
Make love not Wor.

#1314 Felhasználó inaktív   olcsika 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 09. 13:30

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. ápr. 8., szerda - 16:34

Ez a 3 együtt. Vagy 3 oldalú dobóval 2-őt hajítasz, akkor nagy szopás nincs belőle :-)

Én ezeket a térképeket vizsgáltam meg a vásárlás előtt, és úgy tűnt, hogy a Pannon a leginkább lefedett. Nem tökéletes, de egyelőre elégedett vagyok.
http://www.pannon.hu/egyeni/ugyfelszolgala...eg/lefedettseg/
http://mapinfo.vodaf...me/Content.aspx
http://www.t-mobile....efedettseg/edge

#1315 Felhasználó inaktív   Laci082 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 201
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 10. 09:07

Én a Pannont, vagy a T-t ajánlanám. Hiába van a Vodának is viszonylag tisztességes 3G lefedettsége, ha olyan helyre kerülsz ahol ez nincs, akkor "élvezheted" a jófajta GPRS sebességet, mivel a Vodafone tudtommal egyáltalán nem üzemeltet EDGE hálózatot. EDGE-el azért ha lassan is de el lehet netezgetni, GPRS-el viszont csak jó nagy adag nyugtató mellett ajánlott :D
Az viszont igaz, hogy a Vodafone a többiekhez képest turbó tempóban bővíti a 3G lefedettségét, nem lennék meglepve ha átvenné a vezetést rövid időn belül.
A Pannon lefedettségi térképe vicc kategória, azon kívül a kisebb településeken gyakran csak elvben van meg a 3G, gyakorlatilag hacsak nem állsz a torony mellett a büdös életben nem fogod tudni használni normálisan.

#1316 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 04. 10. 19:53

Idézet: Laci082 - Dátum: 2009. ápr. 10., péntek - 10:07

mivel a Vodafone tudtommal egyáltalán nem üzemeltet EDGE hálózatot. EDGE-el azért ha lassan is de el lehet netezgetni, GPRS-el viszont csak jó nagy adag nyugtató mellett ajánlott :D

PGSM-nél vidékországban meg világít az edge, oszt ugyanúgy GPRS a sebesség. Esetleg szakad, meg sebességet váltogat, az dupla szopó.
Make love not Wor.

#1317 Felhasználó inaktív   Laci082 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 201
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 10. 20:40

Ja, ezt én is tapasztaltam pár hete Pest felé menet közben. Közben a Vodafone kirakta a Decemberig tervezett lefedttséget a térképre: http://mapinfo.vodafone.hu/mapxtreme/
Jól belehúznak ha megcsinálják. A két nagyobb már jó ideje hallgat a bővítésről. Vagy nem csinálnak semmit, vagy valami nagyobb dobásra készülhetnek.

#1318 Felhasználó inaktív   bobe57 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 19. 21:12

Idézet: puncsos - Dátum: 2009. márc. 10., kedd - 2:18

Bakker, én meg most kapok agyvérzést. Nekem is most korlátozta le a Pannon a korlátlan mobilnetemet, ment is a levél az ÜSZ-nak. Ha jön a válasz, bontom a szerződést, a hűségidőt meg egyék meg.

Most hívtam T-Mobilt, ott március 1-től nincs korlátlan csomag ("felfüggesztették"), a Vodánál meg 6000-ért van. Azt mondta a nő, hogy 5Gb letöltés után lekorlátozzák mind a le- és mind a feltöltést 150K/sec-re. Érdemes ezt választani? Nekem a Pannonnál még sosem volt 250 K-nál nagyobb a letöltésem, akármennyire is 3,6 M/s-es elvileg. Amúgy most a Pannonnál 20K le, 10K fel sebességgel száguld a mobilnetem. A bűnöm: határozott és határozatlan integrálszámítás videót néztem a Google Videóról.

Szia. Nekem is a hüségidővel van gondom, de mit értesz azon hogy egyék meg. Nekem sem járt le és már nem tudom használni a szolgáltatást, de egy csomó pénzt követelnek a hüségidő letelte elött, de pont a Vodafonnál.  Jól nézz körül!!!

#1319 Felhasználó inaktív   bobe57 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 19. 21:21

Idézet: Laci082 - Dátum: 2009. ápr. 10., péntek - 9:07

Én a Pannont, vagy a T-t ajánlanám. Hiába van a Vodának is viszonylag tisztességes 3G lefedettsége, ha olyan helyre kerülsz ahol ez nincs, akkor "élvezheted" a jófajta GPRS sebességet, mivel a Vodafone tudtommal egyáltalán nem üzemeltet EDGE hálózatot. EDGE-el azért ha lassan is de el lehet netezgetni, GPRS-el viszont csak jó nagy adag nyugtató mellett ajánlott :D
Az viszont igaz, hogy a Vodafone a többiekhez képest turbó tempóban bővíti a 3G lefedettségét, nem lennék meglepve ha átvenné a vezetést rövid időn belül.
A Pannon lefedettségi térképe vicc kategória, azon kívül a kisebb településeken gyakran csak elvben van meg a 3G, gyakorlatilag hacsak nem állsz a torony mellett a büdös életben nem fogod tudni használni normálisan.

Nemcsak a Pannonnak, hanem a Vodafonnak sincs, és nem csak a kissebb településeken hanem pl. Esztergom-Kertvárosban sincs, csak 2 G-s és valóban nyugtató kell hozzá, valójában nem is lehet használni. És nem is terveznek lefedettségi bővitést. És érdekes itt sem mindenhol, csak néhány utcában nincs, ahol éppen lakótelep van és hegyek lábánál.

#1320 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 04. 19. 21:28

Idézet: bobe57 - Dátum: 2009. ápr. 19., vasárnap - 22:21

És érdekes itt sem mindenhol, csak néhány utcában nincs, ahol éppen lakótelep van és hegyek lábánál.

Lakótelep árnyékol, ha a hegyen van a torony, akkor a lábánál kisebb a térerő, messzebb már sokkal jobb.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (72 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó