HWSW Informatikai Kerekasztal: Mobil internet - új korszak kezdődik ? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (72 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 70
  • 71
  • 72
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mobil internet - új korszak kezdődik ? T-Mobile, Pannon, Vodafone Értékeld a témát: -----

#1421 Felhasználó inaktív   bruszlii 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 04. 10:23

Idézet: m2m - Dátum: 2010. 03. 21. 21:14

Mobilnet lehet alternatíva vagy nem ebben a szemszögben? ...
... Ténylegesen van HSDPA a városban csak épp mennyi a feltöltési sebesség a ti tapasztalatok szerint?!? nem mindegy hogy 5,76 helyett jó ha 0,576 megy vagy 1,5 megát terheltségtől függően. ...


Nekem mobilnetem van, nagyon szeretem, de megmondom a tutit, néha lelassul, általában meg tényleg műxik a hsdpa ha nem is 7.2-vel, meg a hsupa sem 5,6-tal, de mondjuk 1megát viszi... szerintem jobban jársz, mint beköttetni egy negyedik fajta netet, nekem is ugyanazért lett mobilnetem annak idején, ami neked is a problémád.
Remélem tudtam segíteni :)

#1422 Felhasználó inaktív   predator24 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 04. 10:55

Idézet: bruszlii - Dátum: 2010. 05. 04. 11:23

Nekem mobilnetem van, nagyon szeretem, de megmondom a tutit, néha lelassul, általában meg tényleg műxik a hsdpa ha nem is 7.2-vel, meg a hsupa sem 5,6-tal, de mondjuk 1megát viszi... szerintem jobban jársz, mint beköttetni egy negyedik fajta netet, nekem is ugyanazért lett mobilnetem annak idején, ami neked is a problémád.
Remélem tudtam segíteni :)


Én nagyon kevés esetben tudtam még kihasználni a maximális sebességet ami a Netemhez jár , legyen szó akár fel, akár letöltésről... sajnos. De természetesen nagyon sokk mindentől függ, mivel töltöd-szeded, honnan-hova, és persze néha a méret is beleszól ;). Nálam most van vezetékes Net upc által, és mobil a T-mobil által, így már nagyjából ki tudom elégíteni a szükségleteimet, ezek nélkül, hááát necces lenne na maradjunk ennyiben. Bár azért kíváncsi leszek hogy mit hoznak ki az új gen.-es mobilnet tesztekből.
...kérem kapcsolja ki

#1423 Felhasználó inaktív   farkaska 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 04. 12:39

Azért sokhelyen el lehet vele érni a 4-5 megás letöltést. Ahol van lefedettség ott azért gyors szokott lenni. Legalábbis az én ezt tapasztaltam. Sőt még olyan helyen is ért pozitív meglepetés ahol elvileg nem is volt lefedettség.

#1424 Felhasználó inaktív   bruszlii 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 04. 13:22

Idézet: farkaska - Dátum: 2010. 05. 04. 13:39

Azért sokhelyen el lehet vele érni a 4-5 megás letöltést. Ahol van lefedettség ott azért gyors szokott lenni. Legalábbis az én ezt tapasztaltam. Sőt még olyan helyen is ért pozitív meglepetés ahol elvileg nem is volt lefedettség.


Folyamatosan bővítik a lefedettséget, úgyhogy előbb utóbb minden kis faluban és kis városban lesz 3g, ha 4g még nem is olyan hamar.

#1425 Felhasználó inaktív   predator24 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 04. 13:33

Idézet: bruszlii - Dátum: 2010. 05. 04. 14:22

Folyamatosan bővítik a lefedettséget, úgyhogy előbb utóbb minden kis faluban és kis városban lesz 3g, ha 4g még nem is olyan hamar.


Azért ezt még túlzásnak érzem, hogy a kis falvakban is 3G, attól azért még messze vagyunk kedves harcművész barátom ;), én nem tudom nálatok Kínában ezek szerint sokkal jobb a Net 8).
Bár az is igaz, hogy a kimutatások szerint a T-nek makd 50% -os a lefedettsége, de ez valszeg a városokra van kiélezve, és főként Pestre.
...kérem kapcsolja ki

#1426 Felhasználó inaktív   boticelli 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 20
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 04. 11:16

Na azóta eltelt félév. Mostanság mennyire jó a lefedettség. Gondolom azért a nagyobb városokban mind van lefedettség. Szeretnék előfizetni valamilyen mobilinternet csomagra, de nem tudom még melyik legyen vagy, hogy mennyire jók. Jó lenne tájékozódni előtte.

#1427 Felhasználó inaktív   minimi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 04. 13:20

Idézet: boticelli - Dátum: 2010. 11. 04. 11:16

Na azóta eltelt félév. Mostanság mennyire jó a lefedettség. Gondolom azért a nagyobb városokban mind van lefedettség. Szeretnék előfizetni valamilyen mobilinternet csomagra, de nem tudom még melyik legyen vagy, hogy mennyire jók. Jó lenne tájékozódni előtte.


Én nemrég vettem mobilnetet, azt nem is mondom mennyit szenvedtem, hogy valami normális árat, ajánlatot találjak. Tehát kikötöttem a T-home mobilnetes csomagjainál (relaxnet) és eddig azt mondhatom, hogy nem bántam meg. Pest megye környékén nagyjából mindenhol 3G, HSDPA fogható és elég gördülékeny a dolog. + most van vmi akció, t-home otthonisok előnyben, nekik - 2000 Ft a havidíjból... Ráadásul nincs túlforgalamzási díj, hanem csak sebességkorlátozás :blink:

#1428 Felhasználó inaktív   boticelli 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 20
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 04. 13:55

Na ez pont jó, mert t-home-os előfizetésem van, úgy hogy akkor ezek szerint jár nekem a mínusz kétezer ft. Lefedettségről esetleg nem lehetne több infót tudni. Bár feltételezem a nagyobb városokban nem szokott ezzel gond lenni.

#1429 Felhasználó inaktív   minimi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 04. 14:58

Idézet: boticelli - Dátum: 2010. 11. 04. 13:55

Na ez pont jó, mert t-home-os előfizetésem van, úgy hogy akkor ezek szerint jár nekem a mínusz kétezer ft. Lefedettségről esetleg nem lehetne több infót tudni. Bár feltételezem a nagyobb városokban nem szokott ezzel gond lenni.


A T-home olyan 50 %-os lefedettséggel bír országszerte, de itt részletesebben megtudod tekinteni:

http://www.t-mobile....nos/lefedettseg

#1430 Felhasználó inaktív   boticelli 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 20
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 04. 15:20

Lefedetlen részeken kívül van egyébként GPRS? Bár netezésre az sem az igazi. Nem mintha nagyon tervezném, hogy üres pusztákra utazgassak. :) Jónak tűnik ez a mobilnet, ilyen olcsón meg simán megéri szerintem. Köszi az infókat.

#1431 Felhasználó inaktív   Sütii 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 05. 10:39

Sziasztok!

Web and Walk mobilinternetet használok. A problémám az, hogy nem indul el automatikusan az internet manager, pedig idáig rendesen működött. Rákattintok az ikonra, kiírja, hogy csatlakozás, aztán eltűnik. Nincs tovább. Magát a modemet pedig felismeri a rendszer, manuálisan tudok csatlakozni a Vezérlőpult/Hálózati kapcsolatok alatt. (Windows op. rendszerem van.) Plussz infó talán még az, hogy előtte nem ismerte fel a rendszer az egeret, aztán újraindítottam a gépet. Felismerte, de a Web and Walk-ot nem. :( Most mi a teendő? Csak egyszerű felhasználó vagyok.

Kösz,

Sütii

Téma megosztása:


  • (72 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 70
  • 71
  • 72
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó